Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

0 2. El Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranı 2021 de Kaç?

0 2. El Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranı 2021 de Kaç?

 

0 ve 2.el Ziraat bankası traktör kredisi faiz oranları 2 şekilde çiftçilere sunulur. Bunlardan ilki devlet hazine destekli olarak. Bir diğeri ise bankanın taşıt kredisiyle olanıdır. Faiz oranları ise başvuru yapılacak olan kredi türüne göre değişir. Her iki Ziraat bankası traktör kredisiyle sıfır yada ikinci el alım yapabilirsiniz. Geri ödeme vadeleri ise 7 seneye kadar çıkmaktadır. Böylelikle 5 yaşına kadar 2.el, fatura bedelinin %75 kadar sıfır traktör kullanabilirsiniz. Sizler için her iki kredi seçeneğinin hesaplamasını yaptık. Tabi, şartlarını da yine ayrı bir şekilde yer verdik. Yapığımız hesaplama harici rakamlar düşünürseniz lütfen bize iletin. Sizin için uzmanlarımız gün içinde hesaplama yapsınlar.

Ziraat Bankası Traktör Kredisinin Faiz Oranları Ne Kadar?

Ziraat bankası sıfır km ve 2.el 5 yaşa kadar traktör alacaklara kredi imkanını ‘Motorlu Taşıtlar Kredisi’ adı altında vermektedir. Bir diğer adı ‘Taşıt Kredisi’ olan traktör kredisinin geri ödeme vadesi ise 48 ay yani 4 yıl ödemelidir. Bu kapsamda sağladığı kredinin faiz oranları ne kadar? diye soruyorsanız bunun sizlere aşağıda tabloda yer verdiğimi belirtmek isterim. Ziraat bankası çiftçilerimize sadece taşıt kredisi sunarak traktör almaları için kredi imkanı sağlamakla kalmamaktadır.

Haricinde bir de devlet faiz destekli olarak traktör kredisi imkanları sağlamaktadır. Devlet faiz destekli olarak sağlamış olduğu traktör kredisinin nasıl başvuru yapılacağına burada değinmeyeceğim. Ayrıca, devlet destekli olarak sağlanan traktör kredilerin faiz oranların ne kadar olduğunu da burada yer vermeyeceğim. Bunun nedeni ise bütün hesaplama işlemleriyle daha önce sitemde farklı bir sayfamda yer verdiğimden dolayıdır.

Şayet sizler de devlet faiz destekli olarak traktör almak istiyorsanız lütfen bunun için Devlet Destekli Sıfır 2. El Traktör Nasıl Alınır? sayfamız bir ziyaret ediniz.

Şimdi yazı başında da bahsetmiş olduğumuz Ziraat bankasının 48 ay vadeli olarak sağladığı traktör kredisinin faiz oranların ne kadar olduğuna geçebiliriz.

  • Ziraat Bankası 0 ve 2. el 5 yaşa kadar sağlamış olduğu traktör kredine haziran ayı için 1.48 faiz oranı uygulamaktadır.

48 ay vadeli olarak hem sıfır km hem ise 2.el olarak Ziraat bankasından ÇKS yada işletme belgeniz olmasa dahi kullana bileceğinin traktör kredisinin hesaplaması aşağıda yer almaktadır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası 0 km ile 2.el traktör kredisinin hesaplama işlemlerini burada bu aya ait olarak burada bula bilirsiniz. Ziraat bankası traktör kredisinin 48 aya kadar vadeli olarak hesaplama işlemine geçmeden önce bilmenizi istediğim önemli bir husus var. O da Ziraat bankası bu krediyi motorlu taşıtlar kredisi adı altında verdiği için kullanacak olan çiftçilerimizden ÇKS belgesi istemez. Dolayısı ile burada bahsetmiş olduğumuz ÇKS İle Hayvancılık İşletme Belgesi Nasıl Alınır? da işlemleri yapmanıza hiç lüzum yoktur. İstediği şartların neler olduğuna daha sonra değineceğimiz den ötürü şimdi burada bu ay sağlamış olduğu traktör kredisinin faiz oranların hesaplamasına yer vermek istiyorum.

Yukarıda yer alan Ziraat Bankası Traktör Kredisinin Faiz Oranları Ne Kadar? başlığımız da 48 aya kadar bütün geri ödemler için bu oranın aylık %1.48 olduğunu belirtmiştik.

Belirtmiş olduğumuz bu faiz oranlarına göre kullanacağınız traktör kredisinin geri ödeme hesaplaması ise şu şekilde oluşmaktadır.

Miktar Vade Aylık Ödeme Toplam Maliyet
155.000 TL 1 Yıl 14.455,85 TL 173.470,29 TL
2 Yıl 7.988,55 TL 191.725,28 TL
3 Yıl 5.864,49 TL 211.121,88 TL
4 Yıl 4.825,73 TL 231.635,30 TL

Biraz daha fazla olarak Ziraat Bankasından traktör kredisi çekecekler için hesaplama tablomuz ise;

Miktar Vade (Sene) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
185.000 TL 1 17.253,76 TL 207.045,11 TL
2 9.534,72 TL 228.833,28 TL
3 6.999,56 TL 251.984,05 TL
4 5.759,74 TL 276.467,99 TL

Evet, Ziraat bankasının bu ay için traktör kredisine uyguladığı faiz oranlarına göre hesaplama işlemleri bu şekildedir arkadaşlar. Sizler için iki farklı miktarlarda traktör kredisinin hesaplama işlemlerini gerçekleştirdik. Farklı tutarlardaki kredi hesaplamaları için bizlere yorumlarda bunu talep edebilirsiniz. Gün içinde sizlere geri dönüş yapacağımızın dan hiç kuşkunuz olmasın. Şimdi Ziraat bankasının traktör kredisinin başvuruların nasıl yapılacağına geçmeden önce bu kredinin dosya masraflarının ne kadar olduğuna değinmek istiyorum.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Dosya Masrafları

Ziraat bankası traktör kredisi kullanacak olanlara bazı dosya masrafları kesintisi uygular. Uyguladığı bu dosya masrafı kesintileri kasko ve hayat sigortası olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Yapılan kesintilerin hesaplaması için bir çok kriter göz önünde bulundurulur. Bunlar traktör kredisi kullanacak olan kişinin yaşı ve daha önceki hasarsızlık indirimleridir. Ayrıca, dosya masraflarını belirleyen diğer bir etken ise kredi başvurusunun miktarıdır. Bu nedenle sizlere net olarak traktör kredisinin dosya masrafları için bir fiyat çıkaramazsak da ortalamalı olarak bir hesaplama yapa biliriz. Buna göre;

  • Hayat sigortası olarak 99 TL ile 130 TL olarak senelik bir kesinti uygulanır
  • 149 TL kadar da bir ferdi kaza poliçesi ayrıca uygulanmaktadır
  • 1300 TL den başlayıp 4 bin TL kadarda yine yıllık bir kasko bedeli kesintisi uygulanmaktadır.

En fazla tutar olan kasko poliçe ödemesini isterseniz 9 ay taksitli olarak geri ödeye bilirsiniz. Tüm bu saymış olduğumuz dosya masrafları traktör kredisi kullanacaklardan şartlı olarak kesildiğini belirtmek isterim. Ziraat bankası traktör kredisi başvurusu nasıl yapılacağına geçmeden önce ilginizi çekecek bir konunun bağlantısını sizlerle paylaşmak istiyorum. O da 2. El Ziraat Bankası İcralık Hacizli Evlerin Satış Sitesi tir. Bu adreste ayrıca, icradan satışa çıkmış olan traktörleri de bulabilirsiniz. Şimdi artık Ziraat bankası traktör kredisine nasıl başvuru yapılır ona geçebiliriz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası 48 ay vadeli olarak 0 ve 2.el 5 yaşa kadar traktör kredisinin başvuru işlemini 6 farklı şekilde başvurusunu yapabilirsiniz. Tüm bu başvuruların nasıl yapılacağına geçmeden önce şartlarının neler olduğundan bahsetmek istiyorum. İlk ve en önemli şart kredi notunuzun iyi durumda olmasıdır. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? bu konu hakkında detayları öğrene bilirsiniz. Şayet kredi notunuz düşük ise de mutlaka başvuru yapmadan önce 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi nelerdir görmenizi öneririm. Kredi notunuzun sorgulamasında sorun yok ise gelir belgesine sahip olmanız istenilir. Gelir belgeniz yoksa bu krediden yararlanamazsınız. Ancak, traktör alımları için 1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar dan ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Şimdi Ziraat bankasının traktör kredisi şartlarını da bildiğimize göre bahsetmiş olduğum 6 farklı yöntemin neler olduğuna değine biliriz.

  1. Web sitesi üzerinden buradaki bağlantı üzerinden: https://bit.ly/34CltGs
  2. Çağrı merkezini bu numaradan arayarak: 0-850-220-00-00
  3. Mobil uygulama indirerek: İndirme adres bağlantısı için tıklayın.
  4. İnternet bankacılığına giriş yaparak
  5. Banka ATM üzerinden
  6. Bankanın şubeleri üzerinden

Bu yöntemlerden biz en hızlı olarak Web sitesi üzerinden olanı önermekteyiz, ama yine de karar sizin.

 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın