Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Bayanlar Dahil)

1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Bayanlar Dahil)

 

Daha önceleri bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gelir belgesi şartı bankalar tarafından aranmaktaydı. Bu nedenle işsizler ve çalışmayan bayanlar gelir belgesiz kredi bankalardan kesinlikle alamazlardı. Bankalar sadece bireysel finansman için maaş yazısız işlem yapmamakla kalmayıp, müşterilerine farklı şartlarda dayatırlardı. Bunlardan başlıcaları en az 6 ay sigortalı olmak hatta en az bir tane kefil istenilmesi gelirdi. Ama artık devran değişti!😎 Dolayısıyla bu ağır şartlarda değişti! Şimdi bir çok bankadan sizlerde benim gibi gelir belgesiz olarak rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Tabi bunun yolunu ve yöntemini bilirseniz. Peki, nasıl bir yol izlemeniz gerekir ki sadece tek bir adımda gelir belgesiz olarak kredi kullana bilesiniz?

Gelir Belgesi Nedir? Sadece Maaş Yazısı Sanıyorsanız Yanılıyorsunuz!

Bankaların şubelerinden kredi çekebilmeniz için gelir belgesi istenir. Şayet herhangi bir yerde çalışıyor ve maaşınızı kredi çekeceğiniz banka üzerinden sağlayacaksanız bu belge istenilmez. Neden bu belgeyi bankalar istediğine gelmeden önce doğru olarak bilmeniz gereken bir konu vardır. Oda gelir belgesi nedir? Bu sorunun yanıtı olarak herkes çoğunlukla gelir belgesini maaş yazısı olarak bilmektedir. Bu kısmen doğru olmuş olsa da genel olarak da eksiktir. Gelir belgesi sadece maaş yazısı değildir. Haricinde;

 1. Kiralık eviniz varsa onun kontrat namesi
 2. Her hangi bir yerde yine kiralık iş yeriniz varsa sözleşmesi
 3. Düzenli olarak herhangi bir firmadan almış olduğunuz ödeme (Avon, LR gibi network firmalarından bahsediyorum)

Bunlarda birer gelir belgesidir. Haricinde ise bakmakla yükümle olduğunuz eş ve çocuklarınızın da düzenli olarak elde etmiş oldukları gelirler de size ait bir gelir belgesidir. Dolayısıyla gelir belgesi sadece maaş yazısından ibaret değildir. Peki, ben bunları sizlere neden anlattım biliyor musunuz? Cevap net.

Bankalar adınıza kredi miktarı çıkartırken aylık ödemelerinizi göz önünde bulundurur. Bunun için de BDDK tarafından belirlenen karara riayet eder. Böylece, çekeceğiniz kredinin aylık taksit ödemeleri hane gelirinizin belli bir oranını geçemez! Bu oran kullanılacak kredinin türüne göre değişir. Ama, konumuz bireysel ihtiyaç kredisi olduğu için %50 oranı diyebilirim.

Şimdi gelir belgesi nedir? neden bu kadar önemlidir? artık biliyoruz. Peki, gelir belgesiz olarak kredi nasıl çekebiliriz? onu halen bilmiyoruz! Hadi videolu kanıtlı olarak onu da görelim.

Gelir Belgesiz Maaş Yazısız Kredi Çekilir Mi?

Yukarıda bankaların şubelerinden kredi çekmek için gelir belgesinin öneminden bahsettim. Ama, bir çok arkadaşımız eminim ki okuduklarından sonra gelir belgesiz olarak bankalardan kredi çekilmiyor kanısına vardır. Halbuki orada koyu renkle ısrar ile belirterek ‘ŞUBELERİNDEN‘ kredi çekebilmeniz için diye belirttim. Dolayısıyla bankalardan gelir belgesiz olarak ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız bunu bankanın şubelerinden asla yapamazsınız. Peki, gelir belgesiz yani maaş yazısız olarak işsiz baylar ve bayanlar bankalardan nasıl gelir belgesiz olarak kredi çekebilir? Bu sorunun yanıtını sizlere vermeden önce benimde gelir belgesiz biri olduğumu belirtmek istiyorum. Bunun yanı sıra ayrıca, maaş yazısı olmayan bir işsiz olarak bankalardan bahsedeceğim yöntemle kredi çektiğimi de kanıtlamam gerekiyor. Şimdi ilk olarak gelir belgesiz biri olduğumun kanıt olarak sizlere e-Devlet 4a hizmet dökümünü paylaşacağım. Daha sonra gelir belgesiz kredi çekilir mi? yanıtı olarak da çekmiş olduğum kredi ödeme dokümanlarını paylaşacağım.

Evet, 4A detaylı hizmet dökümün de sizlerinde görmüş olduğu gibi 25.12.2016 tarihinden beri işsiz biriyim. Adım Murat YALÇINKAYA bu ismi de bir kenara not edin bence. Çünkü biraz sonrada gelir belgesiz olarak çekmiş olduğum ve halen taksitleri devam eden kredi ödemelerin kanıtını sizlere göstereceğim. Tabi bunun içinde kendime ait olan İnternet bankacılığına girmem gerekiyor.

AKBANK İnternet bankacılığına girdiğim zaman sizlere gelir belgesiz çekmiş olduğum kredi ödemelerini göstermeden önce halen bana bankanın kredi teklifinde olduğunu gördüm. Ama ben yinede sizlere gelir belgesiz olarak çekmiş olduğum kredinin ödemelerini göstermek istiyorum.

Evet, yukarıda da çekmiş olduğum kredinin taksit sayısını ödeme miktarını görebiliyorsunuz. Hatta bana ait IBAN numarası da yer almaktadır. Hesabın bana ait olduğunu görmek için o IBAN numarasını herhangi bir ATM dahil para göndermeye girerseniz adımın çıktığını görebilirsiniz. Şimdi işsizler maaş yazısız ve hali ile gelir belgesiz kredi çekebilir mi? yanıtının evet olduğunu birlikte gördük. Peki, ben gelir belgesiz olarak bu krediyi nasıl çektim? Tabi bunu öğrenmek için gelir belgesiz kredinin şartının ne olduğunu bilmeniz gerekir. İşte o önemli şart!

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Kredi Notuna Bakıyor Mu?

Gelir belgesiz olarak bankalardan sizlerde benim gibi kredi çekebilmek için tek bir şarta sahip olmanız gerekir. Bu şart da başlıkta da ye vermiş olduğum gibi gelir belgesiz kredi veren bankalar kredi notuna acaba bakıyor mu? da saklıdır. Cevap belki bir çoğunuz üzecek ama bankalar gelir belgesiz müşterilerine kredi sağlarken kesinlikle kredi notu bakıyor arkadaşlar. Hatta gelir belgesiz kredi çekmenin tek şartı iyi bir kredi notuna sahip olmanızdır. Tabi kredi notunuz düşük diye hemen umutsuzluğa da kapılmamak gerek. Çünkü 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi sizler için burada paylaştığımızı söylemek isterim. İçerikte bahsetmiş olduğum adımları atarak çok hızlı bir şekilde kredi notunuzu sizlerde bir çok kişi gibi yükseltebilir ve gelir belgesiz olarak kredi kullana bilirsiniz. Peki, kredi notunuz en az 1000 puan ve üzerinde ise sizlere hangi bankalar kredi vermektedir?

Gelir Belgesiz Sigortasız Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Gelir belgesiz kredi çekilir mi? çekilir ise şartlarının ne olduğunu gördük. Hatta bunların bir çoğunu da sizlere kanıtladım. Peki, gelir belgesiz, sigortasız ve kefilsiz olarak hangi bankalar kredi veriyor. Şimdi sıra işsizlere kredi veren bu bankaların hangileri olduğunun öğrenilmesine geldi. Sonra ise ismini saymış olduğum gelir belgesiz kredi veren bankalara nasıl başvuruda bulunmamız gerektiğine geleceğiz. İşte benimde tavsiye ettiğim gelir belgesiz en iyi kredi olanağı sağlayan o bankalar.

 1. AKBANK A.Ş
 2. ENPARA
 3. Türkiye İş Bankası
 4. QNB Finansbank
 5. Denizbank
 6. Garanti Bankası
 7. Şekerbank

Benim sizlere önerdiğim en iyi gelir belgesiz kredi veren bankalardır. Listede sizlerinde görmüş olduğunuz gibi ne yazı ki devlete ait bankalar bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise bu bankaların gelir belgesiz kredi kullanmak isteyenler için talep etmiş olduğu maaş müşterisinin olmuş olmasıdır. Zaten maaş yazımız olsa ne işimiz var gelir belgesiz kredi çekme peşinde dimi 🙂 Ama, ben illa şansımı devlete ait bankalardan denemek yinede istiyorum diyorsanız Vakıfbank Ev Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? mutlaka bir göz atın derim. Eğer ki size önerdiğim bankalardan gelir belgesiz olarak kredi çekmek istiyorsanız da konumuza lütfen devam edin.

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalara Başvuru Yapma!

İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalar hangileri olduğunu da artık biliyoruz. Bu bankalardan kredi çekebilmek için tek bir şartın olduğunu da belirtmiştim. Yine bu şartın ne olduğunu sizlere hatırlatmak gerekir ise o da kredi notu demiştim. Bu arada kredi notu hakkında hiç bir bilgiye sahip değilseniz Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de bunun hakkında bilgi alabilirsiniz. Kredi notu ile sorunu olmayanlar ise işsizlere kefilsiz ve evraksız olarak kredi bankalara başvuru yapmak için şu adımları yapması yeterlidir.

 1. Gelir belgesiz sigortasız hangi bankalar kredi veriyor da yer vermiş olduğum 7 bankadan herhangi birine giderek mevduat hesabı açın. Bu hesabın vadeli yada vadesiz olması hiç önemli değildir.
 2. Hesap açma işlemleri sırasında ilgili memura İnternet bankacılığına giriş için şifre almak istediğiniz belirtin.
 3. Şifrenizi aldıktan sonra işlemleri hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek için google play store üzerinden cep şube uygulamasını indirin.
 4. Uygulamaya bize verilen şifre ile giriş yapınız
 5. Bütün bankaların uygulamalarında başvurular ‘Krediler’ bölümünden yapılır.
 6. Krediler bölümüne girdikten sonra başvuru yapmak istediğiniz kredi miktarını girip yaparak sisteme talepte bulununuz

Sistem talebinizi kredi notu değerine göre anında değerlendirecek ve onay alacaktır. Onay aldığı gibi sizinde okey vermenizle birlikte krediniz mevduat hesabınıza aktarılacaktır. Ben bu işlemlerin nasıl yapıldığını sizlere bir video ile daha önce anlatmıştım. İzlemenizi öneririm!

Şayet sizlerde videomda bahsetmiş olduğum ENPARA üzerinden gelir belgesiz kredi kullanmaya karar verdi iseniz, bankanın imkanlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • Haziran 2021 de 36 aya kadar bütün vadeler için ENPARA aylık %1,73 faiz oranlarıyla kredi olanağı sağlamaktadır. Geri ödemeler ise vadelere göre şu şekildedir.
Miktar Vade (Aylık) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
60.000 TL 26 3.009,56 TL 78.248,39 TL
28 2.847,22 TL 79.722,03 TL
30 2.707,07 TL 81.212,13 TL
32 2.584,96 TL 82.718,71 TL
36 1.847,80 TL 2.382,80 TL

Uygulama indirmeden de başvuru yapmak istiyorsanız bu formu bir an önce doldurmanızı öneririm. ENPARA bankasına ait bir güzellik özelik ise hiçbir dosya masrafı almamasıdır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın