Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

1 lira Sermayesiz Parasız İş Yeri Dükkan Nasıl Açılır?

Yeni bir işyeri açacaksanız sermayenizi en az 1 senelik olarak planlamanız gerekir. Bu nedenle iş kuracaklara en az 12 ay kira, hammadde, elektirik, çalışan eleman giderlerini karşılayacak kadar sermaye gerekir. Bunu karışlayacak sermayeniz yok ise işe koyulmadan önce gerekli olan nakdi tedarik etmeniz öneririlir. Bunun yanı sıra sermayesiz olarak dükkan açmak istiyorsanız da aynı şekilde en az bir yıl boyunca sizi götürecek parayı finanse etmeniz gerekir.

1 lira Sermayesiz Parasız İş Yeri Dükkan Nasıl Açılır?

 

Peki hem sermaye ihtiyacınızı hem ise hiç sermayesiz olarak iş kuracak bu nakdi nasıl ve nereden tedarik edebilirler. Hiç bir fikrim yok diyorsanız işte bunun yanıtını burada bulabilirsiniz. Böylece ESKKK VE Halkbank girişimcilik kredilerinden 100 bin TL kadar faizsiz yararlana bilmektesiniz.

Sermayesiz Nasıl İş Kurabilirim?

Kendinize ait bir iş yeri olsun diyorsanız sermayesiz bu hayaliniz ne yazık ki gerçek olması imkansız. Bu nedenle sermayesiz nasıl iş kurabilirim diyenler hiç bu yanılgıya düşmesin. Buna binaenaleyh kendi işinizi kurmak için bir sermayeniz olması gerekir. Şimdi ben bu acı ama doğru gerçeği sizlere söylediğim için hemen çekip gidip iş fikri hayallerinizden vaz geçmeyin. Durun! emin olun bir çok girişimcinin bilmedi, Devletimizin iş yeri açmak için fikrim olanlara sağladığı faizsiz kredi olanakları var. Üstelik bu imkanları sadece 1 değil 2 kurumla sağlamaktadır. Peki, sermayesiz nasıl iş kurabilirim diyen bu girişimcilerimize bu imkanı sağlayan bu iki harika kuruluş hangisidir?

 1. TESKOMB
 2. HALKBANK

Bu kurumlardan TESKOM burada yer verdiğim 100 Bin TL Faizsiz İş Yeri Açma Kredisi 60 Ay Vadeli olarak vermektedir. Türkiye Halk Bankası ise sizin tahsilinize ve iş tecrübelerinize göre 75.000 TL krediyi 48 ay vadeli tam 12 ay ödemesiz olarak vermektedir. TESKOM ve HALKBANK tarafından sağlanan bu harika 2 olanak gerçekten kulağa hoş geliyor öyle değil mi? Hadi o zaman öyleyse hep birlikte bu iki imkanın şartlarına ve bizlere sağlamış olduğu fırsatların içeriğine bakalım.

Sıfırdan Sermayesiz Kendi İşini Kurmak İstiyorsanız

Sıfırdan kendi işini kurmak isteyenler için hangi belgeler gerektiğini detaylı olarak paylaşmıştık. İş Yeri Açmak İçin Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir? de tüm bunları bulabilirsiniz. Belgeleri tanzim etmesi kadar sıfırdan iş yeri kuracaklar için aslına bakılırsa sermaye bulması da bir o kadar kolaydır. Bundan dolayı hiç bizce sermayesiz iş kurmak için arayış içinde olmanıza lüzum yoktur. Çünkü biraz önce yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi iş fikrim var ama param ve sermayem yok diyenlere hazine destekli 2 kurum kredi olanağı sağlamaktadır. HALKBANK ve TESKOM tarafından sağlanan bu imkanların neler olduğunu sırasıyla burada açıklamak istiyorum. İlk olarak sizlere bu başlık altında TESKOMB tarafından verilen 100.000 TL faizsiz sermaye kredisi olanaklarından bahsetmek istiyorum.

blank

TESKOMB sizin de https://bit.ly/37wA1u2 bu bağlantıda ve yukarıda resimde görmüş olduğunuz gibi 100.000 TL kadar yeni iş kurma isteyen girişimcilere faizsiz kredi olanağı sağlamaktadır. 5 yıl geri ödemeli kredinin şartları ise şu şekildedir.

 1. Sıfırdan iş yeri kuracak olan girişimci KOSGEB imkanlarından daha önce yararlanmamış olması gerekir.
 2. Başvuru sahibinin 30 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.
 3. Sıfırdan dükkan açacak olanlar Girişimcilik Belgesi alması gerekir. Bu belgenin nasıl alınacağı ise KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu (e-Devlet Uzaktan Eğitim) de bulabilirsiniz.

TESKOMB tarafından talep edilen bu şartlara uygunsanız 100.000 TL faizsiz kredinizi kullana bilirsiniz. Hatta bünyesinde faaliyet gösteren meslek odalarına kayıt olarak daha sonra Esnaf Odası Kredi Hesaplama Makinesi de yer verdiğimi olanaklardan dahi yararlana bilmektesiniz. TESKOMB tarafından sağlanan sermayesiz sıfırdan iş kurmak isteyenlere sağlanan bu imkanların yanı sıra bir de aşağıda yer verdiğimiz olanaklar bulunmaktadır.

Hiç Parasız Olarak Dükkan Açmak İstiyorum Diyorsanız

Hiç parasız olarak dükkan açmak istiyorsanız sizlere harika bir fırsattan bahsedeceğim. HALKBANK tarafından sağlanan bu imkanların neler olduğuna değinmeden ama bir hatırlatma da bulunmak istiyorum. O da ev hanımları şayet evinizin konforunda kendi işinizi yapmak istiyor ama sermayeniz yoksa 5 Ev Hanımı Bir Olup Mikro Kredi Nasıl Alınır? olanaklarını göz atmanızı öneririm. Dükkan açacaklar için ise Türkiye Halk Bankası tarafından sağlanan imkanların değerlendirilmesini tavsiye ederim. Peki, HALKBANK tarafından parasız olarak dükkan açmak istiyorum diyen girişimcilere sağlanan bu olanaklar nelerdir?

 1. Genç Girişimci Kredisi: Üniversite mezunu olup kendi işini kurmak isteyenler için oluşturulan bir kredi paketidir. 30 yaşını aşmamış mezun oldukları meslek dalı üzerinde iş kuracaklara bu paketle 50.000 TL 12 ay ödemesiz 36 ay vadeli olarak verilmektedir.
 2. Cesur Girişimci Kredisi: Üniversite mezunu ve mezun olduğu bölüm üzerine en az 2 yıl tecrübesi olan girişimcilere sağlanan kredi imkanıdır. 35 yaşını aşmamış olan bu girişimcilerimize 75.000 TL 12 ay ödemesiz 48 ay geri ödeme vadeleriyle verilmektedir.
 3. Usta Girişimci Kredisi: En az ilk okul mezunu kuracağı iş için de 5 yıl tecrübesi olan girişimcilere verilen kredi desteğidir. 30 yaşını aşmamış bu girişimcilere verilen kredinin üst limiti 30.000 TL olmaktadır. Geri ödemesi ise yine 1 sene ödemesiz olup 36 ay vadelidir.
 4. Mucit Girişimci Kredisi: KOSGEB, TUBİTAK ve TTGV gibi kurumlardan projesi hibe almaya hak kazanmış olan girişimcilere verilen kredidir. 30 yaşını aşmamış olan girişimcilere verilen bu kredinin üst limiti 75.000 TL olmaktadır. Geri ödemesi ise 1 yıl ödemesiz ve 48 ay vadelidir.

Hiç parasız ve sermayesiz olarak dükkan açmak isteyen girişimciler için iki tane kurumun sağladığı imkanların neler olduğundan bahsettik. HALKBANK ve TESKOMB tarafından sağlanan bu imkanlardan yararlanmak için şartlarınız uygun değilseniz en son alternatifi de aşağıda yer verdik. İşte sermayesiz ne üretebilirim? bağlığımızda yer verdiğimiz bu alternatif yol

Sermayesiz Ne Üretebilirim?

Değerli girişimciler sermayesiz olarak ne üretebilirim diyorsanız? sizlere bir çok iş fikri sunabilirim. Bun iş modellerin neler olduğunun bazılarını Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim? de bahsetmiştim. Bu işlerin en başında ise benimde üretmiş olduğum şalgam suyu gelmektedir. 5 litresini 20 TL gibi bir rakama satmış olduğumuz şalgam suyunun maliyeti sadece 3 ile 4 TL arasındadır. Lakin, üreteceğiniz şalgam suyu için bile belli bir bütçeye sahip olmanız gerekir. Çok fazla olmasa da satın alacağının şalgam havucu, turp ile tuz ve pet şişeler için belli bir maliyetiniz olacaktır. Çok fazla olmada 5 bin TL kadar bir bütçe bu tarz işlere başlamanız içi yeterli olacaktır. Peki, cebim de 5 bin TL dahi yok diyorsanız ne yapmalısınız?

 • Gelir belgesiz dahi bu parayı taksitli bir şekilde bankalardan temin edebilirsiniz arkadaşlar. Bir çok 1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar mevcuttur. Örneğin bunların içlerinden ENPARA’dan ekim ayı için 25 bin TL kredinizi 12 ay için %2.59 ve 24 ay için %2.74 faiz oralarıyla kullanabilirsiniz. Kullanacağınız bu kredinin geri ödemesi ise aylık şu şekilde olacaktır.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
25.000 TL 12 2.547,29 TL 30.567,55 TL
16 2.026,58 TL 32.425,31 TL
18 1.854,41 TL 33.379,45 TL
20 1.717,51 TL 34.350,14 TL
24 1.544,58 TL 37.069,98 TL

Bence oldukça mantıklı ve akıllıca bir sermaye bulma yolu arkadaşlar. Başvuruda bulunmak için ise ilk olarak https://bit.ly/2KzZxFK bu sayfadaki formu doldurun. Sonra ise evinize kadar gelen müşteri temsilcisi size ENPARA giriş şifreleriniz verecektir. Son olarak ENPARA uygulamasını cep telefonunuza indirerek anına başvuruda buluna bilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 4 Average: 2.3]
Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. blank Mehmet çetınkaya dedi ki:

  Parasız dükkan açmak

 2. blank Yalçın Kara dedi ki:

  “Başvuru sahibinin 30 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.” bunu en başta söylesen de oraya kadar okuyup vaktimizi öldürmesek!

 3. blank muhammet dedi ki:

  ben muhammet ve ben cuzdan atolyesi acmakistiyorum lakin benim sermaye yok nasıl yapabilirim

Bir Yorum Yazın