Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

10 Bin TL Çiftçilere Faizsiz Bereketli Kredi Başvurusu

10 Bin TL Çiftçilere Faizsiz Bereketli Kredi Başvurusu

 

Çiftçilik faaliyetleri yürüten vatandaşlarımızın en çok ihtiyaç duydukları giderler şunlardır. Mazot, gübre, tohum ve yem olarak 4 tanedir. Bu harcamaları çiftçilerimiz Ziraat bankasından düşük faizlerle çoğunlukla tedarik etmektedir. Peki, bu ihtiyaçlarınızı Tarım İl Müdürlüklerinden 10.000 TL kadar faizsiz krediyle sağlamak istemez misiniz? Şayet, cevabınız tabi ki evet ise o zaman sizlere müjdeli bir haberimiz var. Artık her sene başının ilk 3 ayı çiftçilerimize Bereketli Kredi adı altında faizsiz olarak 10.000 TL kadar faizsiz olarak kredi verilecektir. Peki, bu kredinin başvuruları nereye ve zaman yapılması gerekmektedir? Ayrıca, kredinin başvuru şartları nedir? Son olarak ise bir çok çiftçimizin tam olarak bilmediği 10 bin TL krediyi herkes mi alacak? Bunun limit hesaplaması neye göre nasıl yapılacak? Tüm bu sorularınızın cevabını sizler için doğru olarak burada verdim.

10 Bin TL Bereketli Kredi Başvuru Şartları Nedir?

Devletimiz Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası üzerinden çiftçilerimize bir çok kredi olanağını farklı isimler altında sağlamaktadır. 7 Yıl Vadeli Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi de tüm bu sağlanan imkanların detaylarını bulabilirsiniz. 2020 senesinde ise bağlantıda bahsetmiş olduğum imkanlara ilaveten devletimiz tarımsal ve hayvansal alanda faaliyet gösteren çiftçilerimize harika bir kredi imkanı daha sağlamaya başlamıştır. Adının Bereketli Kredi olarak oluşturulan bu kredi paketiyle çiftçilerimiz bir çok ihtiyacını artık 10.000 TL kadar faizsiz olarak çekmiş oldukları krediyle sağlaya bileceklerdir. Peki, şimdilik 10.000 TL olarak verilen adının Bereketli Kredi olan bu yeni paketle çiftçilerimiz ne tür ihtiyaçlarını karşılaya bilirler.

Traktör ve iş makinelerinin yakıtlarını sağlamak için mazot alımları, ekim yapacağınız topraklar için gübre ve tohum alımları ile baktıkları besi hayvanlarına yem alımı.

Peki, bu imkanları 10.000 TL kadar faizsiz krediyle sağlamak isteyen çiftçilerimizden aranan şartlar nelerdir? Hadi bir de ona bakalım.

2019-2020 sezonlarında kullanmış olduğunuz tarımsal kredilerin taksitlerini zamanında ödemeniz. Kredi kullanacağınız ay itibarıyla TARSİM den yararlanmanız.

Bu şart Tarım Kredi Kooperatifler tarafından bizlerle paylaşılan şarttır. Peki, sizce sadece bu şart yeterli olacak mı? Bence hayır! bu şartın yanı sıra sizlerden aşağıdaki şartlarda aranacaktır.

  1. Kredi notunuzun olumlu olarak sorgulanması
  2. Devlete vergi borcunuzun olmaması
  3. ÇKS belgenizi 2022 sezonu için yeniden güncelleme yapmanız gerekir. ÇKS İle Hayvancılık İşletme Belgesi Nasıl Alınır? da bu güncellemenin nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

Bu şartları da finansman kaynak olarak Ziraat bankası kullanılacağı için istenilecek tir. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? sizin için en çok önem arz eden konuyu öğrenebilirsiniz. Ayrıca, sorgulama sonrasında not ortalaması düşük olanlar bu sorunu 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi ile kolaylıkla çözebilirler.

10 Bin TL Bereketli Kredi Başvurusu Ne Zaman ve Nereye Yapılacak?

10 Bin TL Bereketli Kredi başvurusunun şartlarının neler olduğunu bizce ve Tarım İl Müdürlükleri tarafından yapılan bildiriye göre gördünüz. Peki, 10.000 TL faizsiz olarak verilecek olan Bereketli Kredi Başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak? Biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise hemen sizlere bu konu hakkında aydınlatalım. Değerli çiftçiler faizsiz olarak verilecek olan Bereketli Kredi başvurularını hemen yapabilirsiniz. Başvuru için ise müracaat edeceğiniz adres bağlı olduğunuz Tarım İlçe Müdürleridir.

blank

Başvuruları olumlu olarak sonuçlanan çiftçilerimize kredi ödemeleri ise 2022 tarihine ait Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayları olarak belirlenmiştir.

0 2. El Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Kaç? olduğunu öğrenmek istiyorsanız bunun güncel olarak sayfamızda yer aldığını bilmenizi isterim.

Evet, değerli çiftçilerimiz 2020 sezonu için verilecek olan Bereketli Kredi başvuruların ne zaman ve nereye yapılacak sorularınızın da yanıtını aldık. Şimdi geldi Bereketli Kredinin limitinin ne kadar olacağı ve geri ödemesinin kaç TL olacağının yanıtını hesaplama yaparak sizlerle paylaşmaya.

Bereketli Kredi Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?

10.000 TL kadar faizsiz olarak oluşturulan Bereketli Kredi herkese verilecek dersem yalan atmış olurum. Bunun bir alt ve üst limit hesaplaması vardır. Peki, Tarım Kredi Kooperatifi faizsiz olarak verilecek olan Bereketli Kredinin alt ve üst limitini belirlemek için nasıl bir formülü ele almıştır? Hemen cevap verelim. Bunun için kooperatif bir önceki sezon da kullanmış olduğunuz tarımsal krediyi baz almaktadır. Baz almış almış olduğu oran ise kullanılan kredinin %10 oranıdır. Yani netice olarak en fazla 10.000 TL olarak verilecek olan faizsiz Bereketli Kredi imkanlarından yararlanmak istiyorsanız 2019-2020 sezonunda en az 10.000 TL tarımsal kredi kullanmış olmanız gerekir. Peki, farklı tutarlarda geçtiğimiz sezon kredi kullananlara ne kadar kredi verilecek? Bununda hesaplamasını geri ödeme örnek planıyla birlikte vereyim.

Geçtiğimiz Sezon Kredi Kullanma Miktarı Faizsiz Olarak Kullanabilecekleri Kredi Tutarı Aylık Taksit Ödemesi
10.000 TL 1.000 TL 83 TL
20.000 TL 2.000 TL 166 TL
30.000 TL 3.000 TL 250 TL
40.000 TL 4.000 TL 333 TL
50.000 TL 5.000 TL 416 TL
60.000 TL 6.000 TL 500 TL
70.000 TL 7.000 TL 583 TL
80.000 TL 8.000 TL 666 TL
90.000 TL 9.000 TL 750 TL
100.000 TL 10.000 TL 833 TL

En fazla 12 ay geri ödemeli olarak Bereketli Kredi çiftçilerimize verileceği için aylık taksit ödemelerini ona göre hesaplama yaptığımı bilmenizi isterim. Ayrıca, 1 Şartla Ziraat Bankası Koyun Kredisi Alabilirsiniz de küçükbaş hayvan alacaklara sağlanan harika imkanları da yer verdiğimi de hatırlatmak isterim.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın