Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

100 Bin TL Faizsiz İş Yeri Açma Kredisi 60 Ay Vadeli

Yeni iş yeri açmak için girişimcilerde bulunanaları devletimiz desteklemektedir. Sağladığı bu desteklerden bir tanesi ise faizsiz kredi vermesidir. Faizsiz iş yeri açma kredisinin üst miktarı ise 100 bin TL kadar çıkmaktadır. Geri ödeme planı ise 60 ay olmaktadır. Faizsiz erkek yada kadın girişimcilere kredi olanı KOSGEB iş planı projesinin onaylatılmasıyla sağlayan kurumlar ise şunladır. 1- Türkiye Halk Bankası. 2- ESKKK tır.

100 Bin TL Faizsiz İş Yeri Açma Kredisi 60 Ay Vadeli

 

Daha önce yeni açtığınız iş yeri için hibe yada faizsiz kredi desteği almama şartına muafsanız bu iki yerden de faizsiz iş yeri açma kredisi alabilirsiniz. Peki, 2022 yılında 100 ile 225.000 TL olarak 0 faizli olarak dükkan açacaklara kredi bu yerlerden nasıl alabilirsiniz?

Faizsiz İş Yeri Açma Kredisi Almanın İki Şartı Nedir?

Devletimiz Halkbank ve ESKKK üzerinden hazine destekli olarak faizsiz işyeri açma kredi vermektedir. Bu her iki yer üzerinden faizsiz dükkan açma kredisi alabilmeniz için ise önce KOSGEB onaylı İŞ PLANI PROJESİ sahibi olmanız gerekilir. İş planı projesini hazırlayıp sunmadan önce ama yerine getirmeniz gerekilen başka bir görev daha vardır. Bu ise; KOSGEB Girişimcilik Eğitimi alarak Girişimcilik Sertifikası sahibi olunmasıdır. Bu nedenle gelin şimdi isterseniz Halkbank ve TESKOM faizsiz iş yeri açma kredisinin içeriğin neler olduğuna geçmeden önce bu belgeyi nasıl alabilirsiniz önce bir buna bir bakalım.

KOSGEB Girişimcilik Belgesini En Hızlı Nasıl Alabilirsiniz?

Halkbank yada ESKKK üzerinden faizsiz işyeri açma kredisi alabilmenizin için önce ‘Girişimcilik Belgesi‘ almanı gerekilmektedir. Bu belgeyi aldıktan sonra faizsiz iş yeri açma kredisi almak için ciddi bir adımı atmış olacaksınız. Peki, 0 faizli olarak iş yeri açmak için kredi almak isteyen girişimciler bu belgeyi en hızlı bir şekilde nasıl alabilir? Bunun cevabı yine cağımızın teknolojik aletlerinde yatmaktadır. Şayet, bir bilgisayarınız yada akıllı bir cep telefonunuz varsa bu belgeyi bir günde dahi kolaylıkla alabilirsiniz. Bunun için ilaveten bir de e-Devlet şifreniz olması gerekir.

e-Devlet şifresi ve İnternet bağlantısı olan herhangi bir PC yada cep telefonuna sahip olanlar Girişimcilik Belgesini alabilmek için aşağıda bahsetmiş olduğum şekilde eğitimlerini tamamlamaları yeterlidir.

 1. https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapalım. Bu sayfamın sağ üsttün de yer alan Giriş Yap butonuna tıklatalım.
 2. e-Devlet giriş için T.C. ile şifremizi girelim
 3. Eğitim sayfasına yeniden yönlendirme olacaktır. Sayfanın en altın da yer alan ‘Öne Çıkan Eğitimler‘ bölümünde ‘Geleneksel Girişimcilik Eğitimi için BAŞLA butonuna basalım.
 4. Eğitime başlama şartını kabul edelim.
 5. Açılan sayfada yer alan tüm videoları izleyelim. Sonlarındaki testleri çözelim.

Tüm bu adımları sağladıktan sonra girişimcilik belgemiz hazır olacaktır.


Artık hem ESKKK hem de HALKBANK üzerinden verilen faizsiz iş yeri açma kredisinin ilk şartını sağladık. Şimdi sıra geldi iş planı projemizi hazırlayıp onay yaptırma. Bunu da nasıl yapabileceğinizi 20 En Yeni KOSGEB İş Planı Örnekleri sayfasında bulabilirsiniz. Faizsiz kredi alabilmek için bu her iki şartı da sağladıktan sonra artık ESKKK ve Halkbank faizsiz girişimcilik kredilerine başvuru yapabiliriz. Gelin şimdi içlerinde KOSGEB’in KOBİ olunması durumunda dahil verilen tüm bu faizsiz kredi imkanların neler olduğuna bakalım.

KOSGEB Faizsiz 50 ile 70 Bin TL İşyeri Açma Kredisi Veriyor

KOSGEB geçtiğimiz senelerde iş yeri açacaklara uyguladığı hibe destek programıyla birlikte faizsiz kredide vermekteydi. Ama artık 2022 yılı itibarıyla KOSGEB Girişimcilik Destekleri de sizin de göreceğiniz gibi sadece hibe imkanı sağlamaktadır. Faizsiz krediyi ise yeni iş yeri açacaklara farklı bir destek programı olan KOBİ Finansman Destek Programı üzerinden sağlamaktadır. Bu programın başvuru şartları yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi Girişimcilik Belgesi alarak işletmesini KOSGEB desteğiyle kurmasıdır. Bu şartı sağlamanız durumunda yeni iş yeri açacaklara vermiş olduğu faizsiz kredi miktarları ve geri ödeme vadeleri ise şu şekildedir.

blank

Toplada ‘Girişimci İşletmeler’ için işletme kredisi kullanmaları durumunda 18 ay vadeli olarak faizsiz kredi verildiği gözükmektedir. 50.000 TL olarak verilen faizsiz kredi makine teçhizat alımlarında ise 36 ay vadeli olarak verdiği gözükmektedir. Başvuru sahibi ayrıca;

 1. En az %40 engelli raporuna sahipse
 2. 1. derece Şehit yakını ise
 3. 30 yaş altı genç girişimci ise
 4. Kadın girişimciyse
 5. Gazi ise

O zaman bu miktara 20.000 TL daha eklenir ve faizsiz iş yeri açma kredisi 70.000 TL kadar çıkar. Bu imkanlarla verilen faizsiz iş yeri açma kredisinin başvuru yolu ise şu şekildedir.

 1. Girişimcinin KOBİ beyannamesi doldurulmuş ve güncel olması gerekilir.
 2. Başvuruyu doğrudan HALKBANK üzerinden yapmalıdır.

Bu şekilde yapmış olduğunuz başvuru kurumlar tarafından değerlendirilir ve onaylanmasıyla birlikte hesabınıza aktarılır.

Programa  ait video


KOSGEB tarafından 70.000 TL kadar verilen faizsiz iş yeri açma kredisi imkanları bu şekildedir arkadaşlar. Peki, diğer bir yeni iş yeri açacaklara faizsiz kredi olarak Halkbank tarafından sağlanan 100.000 TL başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank 100 Bin TL Faizsiz Dükkan Açma Kredisi Veriyor

Halkbank eskimeye yüz tutmuş meslek dallarına ve yeni iş kuracak kadın girişimcilere faizsiz kredi vermektedir. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamanız halinde 100.000 TL kadar faizsiz kredi böylece kadın girişimciler alabilirler. Kadın girişimcilere verilen 100 bin TL faizsiz kredinin yanı sıra Halkbank yine ayrı bir paketle 225.000 TL kadar faizsiz kredi vermektedir. 225 bin TL olarak verilen bu faizsiz krediyi alabilmeniz için ise açmış olduğunuz meslek koluna ait ustalık belgenizin ilk olarak olması gerekilir. Daha sonra ise işletmenizi kurduktan sonra 1 sene içinde başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu her iki kredinin tam olarak başvuru şartları ise şu şekilde tir.

100.000 TL Faizsiz İş Yeri Açma Kredisi Şartları:

 1. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlanması. KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu (e-Devlet Uzaktan Eğitim)
 2. KOSGEB İş Planı Projesi onaylatılması.

225.000 TL Halkbank Faizsiz İşyeri Açma Kredisi Şartları:

 1. 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında ustalık belgesine sahip olunması.
 2. Ustalık belgesi üzerindeki mesleki kola ait 12 içinde kendine ait iş yeri kurduğunun belgelenmesi.

Bu şartlara  sahip olunması durumunda 100 ila 225 bin TL olarak verilen faizsiz işyeri açma kredinizin başvurusunu en yakın Halkbank şubelerine yapabilirsiniz.

ESKKK Yeni Dükkan Açacaklara 100 Bin TL Faizsiz Kredi Veriyor

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) genç girişimcilere işyeri açmaları için 100.000 TL kadar faizsiz kredi vermektedir. 30 yaş altında olanları genç girişimci olarak tanımlayan ESKKK faizsiz olarak iş yeri açmak için verdiği krediyi 60 ay vadeli olarak sağlamaktadır. HALKBANK üzerinden vereceği kredinin başvuru şartıysa yukarıda belirtmiş olduğum gibi başvuru sahibinin Girişimcilik Belgesinin olması gerekmektedir. Bu şartın yanı sıra ESKKK başvuru girişimciden KOSGEB tarafından onaylı bir iş planı projesinin de olmasını aramaktadır. ESKKK bu şartların yanı sıra başvuru sahibi girişimciden başka bir şart daha aramaktadır.

Bu şart ise başvuruda bulunan girişimcinin KOSGEB tarafından hibe desteği almıyor olması gerekmektedir.

Tüm bu şartlara sahip olan iş yeri açacaklar 100 bin TL kadar olan faizsiz kredileri başvurularını esnaf odalarına yapabilirler.

İş yeri açmak isteyenlere verilen sağlanan faizsiz kredi imkanları bu şekildedir arkadaşlar. Şayet aranan bu şartlara uygun değilseniz İşyeri Açma Kredisi veren bankalara başvuruda buluna bilirsiniz. Ayrıca, arzu ederseniz yeni iş yeri açacaklara yine ENPARA gelir belgesiz olarak kredi sağlanabileceğini bilmenizi isterim. Bankanın sağladığı imkanlarsa bu ay için şu şekildedir.

ENPARA 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.59 %2.74 %2.89

Geri ödemeler de;

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
40.000 TL 8 5.755,49 TL 46.043,88 TL
10 4.746,23 TL 47.462,31 TL
12 4.075,67 TL 48.907,98 TL
18 2.967,06 TL 53.407,07 TL
24 2.471,33 TL 59.312,02 TL

Başvuru yapmak isteyenler ön müracaatlarını https://bit.ly/3m38IM3 buradan yapabilirsiniz. Bu faiz oranlarına alternatif olarak isterseniz 1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar listemize göz atabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın