Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

100 Bin TL Faizsiz İş Yeri Açma Kredisi 60 Ay Vadeli

100 Bin TL Faizsiz İş Yeri Açma Kredisi 60 Ay Vadeli

 

Kendi işini kuracakların çoğunluk yaşadıkları en büyük sıkıntı öz sermaye yetersizliğidir. Bundan dolayı bir çok yeni işyeri açacak olan girişimci hayalindeki iş fikrinden vaz geçmektedir. Hâlbuki devletimiz esnaf olacak ama sermayesi yetersiz olan girişimcilere hibe vermekle kalmayıp birde faizsiz kredi de sağlamaktadır. KOSGEB üzerinden yapılan başvurularla bu miktar girişimcilere 50.000 TL olmaktadır. Başvuru sahibi engelli, 1. derecede şehit yakını yada 30 yaş ile 18 yaş arasında genç girişimci veya 18 yaş üstü kadın girişimci olursa faizsiz kredi 70.000 TL kadar çıkmaktadır. KOSGEB haricinde yeni dükkan açmak isteyen girişimcilere faizsiz kredi veren bir diğer kurum ise Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) olmaktadır. TESKOMB bünyesinde faaliyet gösteren bu odalarımızda yine HALKBANK üzerinden işyeri açacaklara 100.000 TL kadar faizsiz kredi vermektedir. Peki, kendi işinin sahibi olmak isteyen tüm bu girişimcilere sıfır faizli olarak kredi veren bu iki kurumun başvuru şartları nedir? 0 faizli olarak kredi almak için nasıl bir başvuru yolu izlemeleri gerekir?

Faizsiz İş Yeri Açmanın İki Şartı Nedir?

Devletimiz KOSGEB ve ESKKK üzerinden hazine destekli olarak faizsiz kredi vermektedir. Anlayacağınız yeni iş yeri kuracaklara sadece 10 Dakika’da KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? da bahsetmiş olduğumuz imkanları tanımakla kalmamaktadır. Devletimiz hazine destekli olarak sağlamış olduğu faizsiz iş yeri açma kredisini sadece KOSGEB üzerinden sağlamakla kalmamaktadır. Bu sefer 0 faizli olarak kredi veren bir diğer kurumumuz da ESKKK olmaktadır. Açılımı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi olan odamızda yine 0 faizli olarak yeni iş yeri açacaklara kredi olanağı sağlamak için aracılık yapmaktadır. Faizsiz olarak yeni iş yeri açacaklara kredi sağlayan bu her iki kurumun kredi miktarları ve geri ödeme vadeleri farklıdır. Fakat, her ikisinde faizsiz olarak iş yeri açacaklar dan talep etmiş olduğu iki önemli şart aynıdır. Bu şartımız nedir? diyorsanız,

 1. İşletmesini kurmadan önce muhakkak ‘Girişimcilik Eğitimi’ almış olması gerekir. Dolayısıyla başvuru sahibinin ‘Girişimcilik Sertifikası’ olması şarttır.
 2. KOSGEB kurulu tarafından onaylı iş planı projesine sahip olması gerekir. 20 En Yeni KOSGEB İş Planı Örnekleri 2020 Onaylı! da örnek projeleri bula bilirsiniz.

Bu en önemli şartlardan 2. maddeyi bağlantısını vermiş olduğum sayfadan iş planınıza yakın olan proje üzerinde değişiklik yaparak sağlaya bilirsiniz. ilk olarak aranan şartı ise aşağıda yer vermiş olduğum şekilde temin edebilirsiniz.

Girişimcilik Belgesini En Hızlı Nasıl Alabilirsiniz?

KOSGEB yada ESKKK üzerinden faizsiz kredi alabilmenizin ilk ve en büyük şartı ‘Girişimcilik Belgesi’ almaktan geçmektedir. Bu belgeyi aldıktan sonra faizsiz iş yeri açma kredisi almak için ciddi bir adımı sağlamış olacaksınız. Peki, 0 faizli olarak iş yeri açmak için kredi almak isteyen girişimciler bu belgeyi en hızlı bir şekilde nasıl alabilir? Bunun cevabı yine cağımızın teknolojik aletlerinde yatmaktadır. Şayet, bir bilgisayarınız yada akıllı bir cep telefonunuz varsa bu belgeyi bir günde dahi kolaylıkla alabilirsiniz. Bunun için ilaveten bir de e-Devlet şifreniz olması gerekir. e-Devlet şifresi ve İnternet bağlantısı olan herhangi bir PC yada cep telefonuna sahip olanlar Girişimcilik Belgesini alabilmek için aşağıda bahsetmiş olduğum şekilde eğitimlerini tamamlamaları yeterlidir.

 1. https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapalım. Bu sayfamın sağ üsttün de yer alan Giriş Yap butonuna tıklatalım.
 2. e-Devlet giriş için T.C. ile şifremizi girelim
 3. Eğitim sayfasına yeniden yönlendirme olacaktır. Sayfanın en altın da yer alan ‘Öne Çıkan Eğitimler‘ bölümünde ‘Geleneksel Girişimcilik Eğitimi‘ için BAŞLA butonuna basalım
 4. Açılan sayfada yer alan tüm videoları izleyelim. Sonlarındaki testleri çözelim.

Tüm bu adımları sağladıktan sonra girişimcilik belgemiz hazır olacaktır. Çıktısını isterseniz ileri günlerde BURADAKİ bağlantı üzerinden de alabilirsiniz.

Artık hem KOSGEB hem ise TESKOMB aracılığıyla HALKBANK üzerinden verilen faizsiz iş yeri açma kredisinin her iki şartını sağladık. Bu kurumlara artık faizsiz kredi almak için başvuruda buluna biliriz. Peki, ama nasıl?

KOSGEB Faizsiz 50 ile 70 Bin TL İşyeri Açma Kredisi Veriyor

KOSGEB geçtiğimiz senelerde iş yeri açacaklara uyguladığı hibe destek programıyla birlikte faizsiz kredide vermekteydi. Ama artık 2022 yılı itibarıyla KOSGEB Girişimcilik Destekleri de sizin de göreceğiniz gibi sadece hibe imkanı sağlamaktadır. Faizsiz krediyi ise yeni iş yeri açacaklara farklı bir destek programı olan KOBİ Finansman Destek Programı üzerinden sağlamaktadır. Bu programın başvuru şartları yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi Girişimcilik Belgesi alarak işletmesini KOSGEB desteğiyle kurmasıdır. Bu şartı sağlamanız durumunda yeni iş yeri açacaklara vermiş olduğu faizsiz kredi miktarları ve geri ödeme vadeleri ise şu şekildedir.

Toplada ‘Girişimci İşletmeler’ için işletme kredisi kullanmaları durumunda 18 ay vadeli olarak faizsiz kredi verildiği gözükmektedir. 50.000 TL olarak verilen faizsiz kredi makine teçhizat alımlarında ise 36 ay vadeli olarak verdiği gözükmektedir. Başvuru sahibi ayrıca;

 1. En az %40 engelli raporuna sahipse
 2. 1. derece Şehit yakını ise
 3. 30 yaş altı genç girişimci ise
 4. Kadın girişimciyse
 5. Gazi ise

O zaman bu miktara 20.000 TL daha eklenir ve faizsiz iş yeri açma kredisi 70.000 TL kadar çıkar. Bu imkanlarla verilen faizsiz iş yeri açma kredisinin başvuru yolu ise şu şekildedir.

 1. Girişimcinin KOBİ beyannamesi doldurulmuş ve güncel olması gerekilir.
 2. Başvuruyu doğrudan HALKBANK üzerinden yapmalıdır.

Bu şekilde yapmış olduğunuz başvuru kurumlar tarafından değerlendirilir ve onaylanmasıyla birlikte hesabınıza aktarılır.

Programa  ait video

KOSGEB tarafından 70.000 TL kadar verilen faizsiz iş yeri açma kredisi imkanları bu şekildedir arkadaşlar. Peki, diğer bir yeni iş yeri açacaklara faizsiz kredi olarak ESKKK tarafından sağlanan 100.000 TL başvurusu nasıl yapılır?

ESKKK Yeni Dükkan Açacaklara 100 Bin TL Faizsiz Kredi Veriyor

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) genç girişimcilere işyeri açmaları için 100.000 TL kadar faizsiz kredi vermektedir. 30 yaş altında olanları genç girişimci olarak tanımlayan ESKKK faizsiz olarak iş yeri açmak için verdiği krediyi 60 ay vadeli olarak sağlamaktadır. HALKBANK üzerinden vereceği kredinin başvuru şartıysa yukarıda belirtmiş olduğum gibi başvuru sahibinin Girişimcilik Belgesinin olması gerekmektedir. Bu şartın yanı sıra ESKKK başvuru girişimciden KOSGEB tarafından onaylı bir iş planı projesinin de olmasını aramaktadır. ESKKK bu şartların yanı sıra başvuru sahibi girişimciden başka bir şart daha aramaktadır.

Bu şart ise başvuruda bulunan girişimcinin KOSGEB tarafından hibe desteği almıyor olması gerekmektedir.

Tüm bu şartlara sahip olan iş yeri açacaklar 100 bin TL kadar olan faizsiz kredileri başvurularını esnaf odalarına yapabilirler.

İş yeri açmak isteyenlere verilen sağlanan faizsiz kredi imkanları bu şekildedir arkadaşlar. Şayet aranan bu şartlara uygun değilseniz İşyeri Açma Kredisi veren bankalara başvuruda buluna bilirsiniz. Ayrıca, arzu ederseniz yeni iş yeri açacaklara yine ENPARA gelir belgesiz olarak kredi sağlanabileceğini bilmenizi isterim. Bankanın sağladığı imkanlarsa bu ay için şu şekildedir.

ENPARA 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.39

Geri ödemeler de

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
40.000 TL 30 2.006,10 TL 60.183,18 TL
32 1.926,79 TL 61.657,16 TL
33 1.890,96 TL 62.401,70 TL
34 1.857,39 TL 63.151,13 TL
36 1.796,25 TL 64.664,75 TL

Başvuru yapmak isteyenler ön müracaatlarını https://bit.ly/3m38IM3 buradan yapabilirsiniz. Bu faiz oranlarına alternatif olarak isterseniz 1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar listemize göz atabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın