Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

11 Haneli T.C. İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (TCKN)

Sadece 11 haneden oluşan T.C. kimlik numarası ile kredi başvurusu yapılır mı? Yapılırsa da nasıl yapılmaktadır? Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapacaklar için kimlik belgeniz ile nasıl olacağını aşağıda belirtim. Bu 3 merak edilen sorunun yanıtını da verdikten sonra, tabi konumuzu da sonlandırmadık. Daha sonra TCKN ile kredi başvurusun da bulunacaklara hangi bankalar bu olanakları sağladığını da sıraladık.

11 Haneli T.C. İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (TCKN)

 

Böylelikle çok hızlı kredi başvurusunda bulunacaklar için oldukça kolaylık sağlamış olduk. Düşünsenize, cep telefonunuza paylaştığımız sadece SMS kodunuz giriyorsunuz, eğer onay alırsa anında kredinizi kullanabiliyorsunuz. Bu gerçekten hızlı krediye ihtiyacı olanlar için fevkalade bir uygulama.

Sadece T.C. Kimlik Numarası İle Kredi Çekilir Mi?

Sadece 11 haneden oluşan T.C. kimlik numarası ile kredi çekilir mi? Önce merak eden kredi kullanacaklar için bunun yanıtlamak istiyorum. Hazırsanız hemen yanıt veriyorum. Cevap EVET. Cevabım evet ama, sadece T.C. kimlik numarası ile kredi başvurusu yaparken ihtiyacınız olan bir şey daha var. O ise nedir? diyorsanız.

T.C. kimlik numarasıyla yapmış olduğunuz başvurunun yanıtını almak için bir cep telefonu. Öyle ya, TCN ile ihtiyaç kredisi başvurusu yaptınız. Başvurunuz yanıtını nasıl alacaksınız, dimi?

TCN ile yaptığınız kredi başvurusunun yanıtını almak için ihtiyacınız olan cep telefonu da ahım şahım bir şey olması gerekmediğini bilmenizi isterim. Sadece yaptığınız kredi başvurusunun yanıtını size kısa mesajla göstersin yeterlidir. Bunun için de anlayacağınız, başvuru yapacağınız cep telefonunuzun akıllı ile tabi edilen niteliğe sahip olması gerekmiyor. Zaten akıllı bir telefona da sahipseniz, kredi başvurusunu yapmak için mobil bankacılığı da kullana bilirsiniz.

Cep Mobil Bankacılık Nedir? Nasıl Hesap Açılır? da T.C. ile kredi başvurusu yapmaya alternatif olan yöntem hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tabi mobil bankacılık üzerinden kredi başvuru yapmak tamamen tercih meselesi olduğunu da bilmenizi isterim. Peki, tercihini T.C. ile kısa mesaj atarak kredi kullanacak olan bireysel yada esnaflara bu olanağı sağlayan bankalar hangileridir?

T.C. Kimlik Numarası İle Kredi Veren Bankalar Hangileri?

T.C. kimlik numaranızla ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun müjdesini zaten yukarıda sizler için yer verdik. Yer vermediğimiz konu ise şuydu. T.C. kimlik numarası ile kredi veren bankalar hangileri olduğudur. Bunu da TCKN ile kredi çekmek isteyenler için burada yer vermek istedik. İşte, sizlere TCKN ile kredi çekmek isteyenler için ihtiyaç kredisi veren o kamu ve özel bankalarımız.

 • Vakıfbank
 • Türkiye Halk Bankası
 • Akbank A.Ş
 • Ziraat Bankası
 • Garanti BBVA
 • TEB
 • Şekerbank
 • ING

11 haneli T.C. kimlik numarasıyla ihtiyaç kredisi veren en iyi bankalar bu 8 bankamızdır. Türkiye’de sadece ihtiyaç kredisi için değil, ayrıca bu bankalarımız araç ve konut kredileri içinde en çok tercih edilenler olduğunu da bilmenizi isterim. Sağladıkları bu harika imkanların neler olduğunu da merak ediyorsanız, bu geniş kapsamlı olarak aşağıdaki başlıklarda bula bilirsiniz. Çok büyük ihtimalle de bahsetmiş olduğumuz şekilde T.C. NO ile yapacağınız kredi başvurunuz onay alacaktır diye düşünüyorum. Şayet almazsa da üzülmeye hiç gerek yok.

Anında Kredi Veren Bankalar Üstelik 3 Ay Ödemesiz! (Şirketler) den de kredi alabileceğinizi bilmelisiniz.

T.C. kimlik numarası ile kredi veren bankaların 8 tanesinin hangileri olduğunu gördük. Şimdi bu listede yer alan 4 bankamızın bizlere TCKN ile başvuru yaptığımızda sağladıkları imkanların neler olduğuna.

AKBANK T.C Numarası İle Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapma

Akbank ile T.C kimlik numaranız ile çok kolay bir şekilde bireysel ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bilmenizi istediğim bir konuda sadece ihtiyaç kredisi değil aynı zamanda kredi kartı da başvuru yapabiliyorsunuz. Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu Yapma SMS İle bu yazıda da size nasıl başvuru yapılacağınız anlatmıştım. Şimdi sizlere T.C. kimlik numaranız ile Akbank’ın uygun faizli kredi başvurusu nasıl yapılır onu anlatacağım. Arkadaşlar ilk olarak yapmanız gereken şey sizlere vereceğim bu linki https://bit.ly/3pTLOub tıklamanız olacaktır. Daha sonrasında ise yapmanız gereken şey çok basit 11 haneli T.C kimlik numaranızı ya akıldan girmeniz yada kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Şimdi sizle lazım olacak çünkü. 🙂

blank

Yukarıda görselde de gözüktüğü gibi T.C kimlik numaranız ve telefon numaranız yazan yerleri doldurarak altta iki kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise banka sizden aşağıda belirttiğim yerleri doldurmanızı isteyecek.

 • Kredi tutarı
 • Sigortalı mı sigortasız mı olduğunuz
 • Vade sayınız
 • Eğer kovit-19 kapsamında gelir kaybı olduysa birde onu belirtmenizi isteyecektir.

blank

Sizlere örnek olarak belirttiğim bu resimdeki gibi doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında devam tuşuna bastığınızda ise sizin telefonunuza bir şifre gönderilecek.

blank

Cep telefonunuza gelen şifreyi belirtilen süre içerisinde girmeniz gerekmektedir. Şifreyi girdikten sonra devam tuşuna basınız.

blank

Daha sonrasında size yukarıda belirttiğim gibi bir bilgi gelecek. Bu bilgi geldikten sonra hemen cep telefonunuza kısa mesaj gelir. Bu mesajda kredinizin onaylanıp onaylanmadığı yazmaktadır. Onaylanan kredinizin devam için ise en yakın şubeye giderek direk hesabınızı geçirebilirsiniz. Yok ben şubeye gitmek istemiyor derseniz. O zaman yapmanız gereken şey ise 4442525 numarayı arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp kredinizi onaylatabilirsiniz. Bu yöntem haricinde T.C. numaranız ile birde SMS atarak kredi başvurusunda buluna bilirsiniz. Bunu yapmak için de yapmanız gereken şey şudur.

 • Kredi yazın sonra bir boşluk bırakın ve ardından T.C. kimlik numaranızı girin, bu mesajı 4425’e gönderin.

SMS olarak göndereceğiniz hattınız şayet Vodafone veya Türk Telekom ise, SMS atacağınız telefon numarası; 0-532-750-25-25 olacaktır.

Ziraat Bankası T.C. No İle Kredi Başvurusu Yapma

Devlet bankaların en başında gelen Ziraat Bankası siz değerli müşteriler için direk olarak T.C kimlik numaranız ile kredi başvurusu yapmanızı sağlamaktadır. Bu sayede uzun uzadıya işlemlerden kurtulmuş olursunuz. Kredi konusuna değinmişken 3 Ay Ertelemeli Ziraat Bankası Bayram Kredisi Kampanyası‘ndan da yararlanabilirsiniz. Detayları linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Eğer bu kredi şartlar sizin için uygun değil ise şimdi T.C kimlik numaranızı hazırlayın. Nedeni ise birazdan sizlere kimlik numaranız ile Ziraat Bankasından kredi başvurusu yapacağız. Hadi başlayalım.

İlk olarak sizlere vereceğim bu https://bit.ly/3cD4vwA linki tıklayarak aşağıda vereceğim bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Nedir bu bilgiler görelim:

 • Tabi ki T.C kimlik numaranız
 • Cep telefon numaranız
 • Vade sayınız
 • Ne kadar kredi istediğiniz rakamı belirtiniz
 • Gelir belgeniz
 • Son olarak güvenlik kodunuz ve kişisel verilerinizin korunması açısından onayınız.

blank

Yukarıda belirtmiş olduğum bu bilgileri eksiksiz ve krediyi kullanacak olan kişinin bilgileri olması gerekmektedir. Aksi taktirde eksik ve yanlış bilgi olarak uyarı alırsınız.

blank

Eksiksiz olarak girdiğiniz bilgilerden sonra gönder tuşuna basılınca yukarıda belirttiğim görsel karşınıza gelmektedir. Bu durumda gerisi bankanın size mesaj atmasıdır. Dilerseniz bu işlemi beklerken birde Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu yapabilirsiniz. Verdiğim bu linki inceleyerek çok kısa sürede kredi kartı sahibi olursunuz. İşleminiz onay alması durumunda ise T.C. ile Ziraat bankası kredisi başvurusunda bulunanlar aşağıdaki faiz oranlarından yararlanarak kredi çekerler.

12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.89

Bu faiz oranlarından yararlanmak için sadece T.C. ile forum doldurarak başvuruda illa bulunmanız gerekmediğini bilmenizi isterim. Arzu ederseniz yine TCKN ile SMS atarak da aynı imkanlardan yararlana bilmektesiniz. Bunun için de yapmanız gereken şudur.

 • TUKETICI yazın, sonra bir boşluk bırakıp TCKN giriniz, bir boşluk sonrası çekmek istediğiniz kredi miktarını giriniz, boşluk bırakıp kaç ay vadeli olarak çekeceğinizi belirtin, son olarak yine bir boşluk bırakarak aylık net gelirinizi girin. Bu mesajı 4747’e gönderin.

Buna bir örnek vermem gerekir ise; TUKETICI 1565400847 40000 36 3500

Başvuru cevabınız saniyeler içinde SMS attığınız cep telefonuna gelecektir.

Vakıfbank T.C. Numarası İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’tan kredi kullanmak istiyorsunuz ama bankada bir çok zaman harcamak istemiyorsunuz. O zaman doğru yerdesiniz sizlere vereceğim bu bilgiler sayesinde direk T.C. kimlik numaranız ile kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Bu başvuru işlemine başlamadan önce akıllı telefonu olanlar için  Cep Mobil Bankacılık Nedir? Nasıl Hesap Açılır? yazımdan yararlanarak Vakıfbank mobil bankacılığı da indirebilirsiniz. Şimdi gelelim T.C kimlik numaranız ile kredi başvurusunun nasıl yapıldığını görmeye. Sizlere vereceğim bu https://bit.ly/3zrefDQ link üzerinden aşağıdaki işlemleri sırası ile yapmanız gerekmektedir.

 • T.C kimlik numaranızı
 • Cep telefonu numaranızı
 • Onay kodunu ve kişisel bilgilerinizin korunması bakımından onayınız.

blank

Yukarıda belirttiğim alanları doldurduktan sonra devam tuşuna basarak bir sonraki menüye geçmeniz gerekmektedir. Bu üst menüye geçmeden SMS doğrulaması kodu gelecek cep telefonunuza onu doğru bir şekilde girmeniz gerekecek.

blank

SMS doğrulamasından sonra ise sizden kredi bilgileriniz istenecektir. Bu bilgilerde neler var şimdi onları görelim.

 • Kredi türü
  • İhtiyaç
  • Ev kredisi
  • Araç kredisi
 • Kredi tutarı
 • Vade sayınız

blank

Yukarıdaki bilgiler tamamen sizin hangi krediye ne kadar ve kaç ay olarak başvuracağınız ile alakalıdır. Bu işlemleri yaptıktan sonra devam tuşuna basınız ve gelir ve çalışma bilgileri menüsüne geçiniz. Bu menüde sizleri neler bekliyor hadi görelim.

 • Çalışma durumunuz
 • Çalışma şekliniz
 • Mesleğiniz
 • Çalıştığınız yerdeki unvanınız
 • Aylık geliriniz
 • Eğitim düzeyiniz
 • İkametgah şekliniz

blank

Bu bilgileri de girdikten sonra onay işlemine geçeceksiniz. Son olarak onay verdiğiniz zaman tarafınıza krediniz hakkında SMS gelecektir. Bu SMS kredinizin onaylanıp onaylanmadığını belirtecektir. SMS değince aklıma geldi sizlere daha önceden SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Numaraları yazımda telefonunuz ile de direk kredi başvurusunda bulunabileceğiniz bu yazıma da göz atabilirsiniz. SMS demişken, isterseniz T.C numara ile Vakıfbank kredi başvurusunda da bulunabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Bu başvuru işlemini de şu şekilde yapabilmektesiniz.

 • Büyük harflerle KREDI sonra bir boşluk T.C. kimlik numara sonra yine bir boşluk çekmek istenilen kredi miktarı ve yine bir boşluk sonrasında aylık gelirinizi girip bu mesajı 5724 numaraya kısa mesaj olarak atınız.

Bu işleme bir örnekle göstermem gerekir ise; KREDI 1565400847 80000 4800

Bu şekilde de başvurunuz yine saniyeler içinde değerlendirip, cep telefonunuza gelecektir.

T.C. No İle HALKBANK İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapma

Sizlere halkın her zaman yanında olan Halkbank ile T.C. kimlik numaranız aracılığı ile hızlı krediye nasıl başvuru yapılıyor onu inceleyeceğim. Bu incelemeye geçmeden sizin çok ama çok işinize yarayacak Maliyeden Emniyetten Hacizli İcralık Satılık 2. El Araçlar yazıma bir göz atmanızı isteyeceğim. Bu yazımda çok uygun şekilde araba alımları yapabilirsiniz. Eğer kullanacağını bu ihtiyaç kredisini araba için düşünüyorsanız muhakkak bir göz atmanızı isterim. Araba konusuna girince Güvenilir Olarak 2. El Araç Nasıl Alınır? 3 Yöntem! (Kazıklanmadan) yazımda araba alırken nelere dikkat edileceğinden bahsetmiştim. Şimdi Halkbank ile anında T.C. kimlik numaranız ile kredi başvurusu nasıl yapılıyor onu da göstereceğim. Bu işleme devam edebilmemiz için https://bit.ly/3cKilgC bu linke ihtiyacınız olacak. Bu linkte neler var birlikte görelim.

 • Eğer ihtiyaç kredi çekecekseniz ilk sekme hızlı kredide kalmalı
 • Kredi tutarı muhakkak girilmeli
 • Son olarak vade miktarınızı girerek hesaplama tuşuna basınız.

blank

Hesaplama olayında ise size ne kadar faiz ödeyeceğiniz ve aylık ödeme bilgileriniz yer almaktadır. Bu bilgiler size uyduğu zaman direk kredi başvurusunda bulunabilmeniz için çok önemlidir.

blank

Bu kredi ve faizlere bana uydu dediğiniz andan itibaren devam tuşuna basarak bir üst menüye geçiniz. Dikkat edilmesi gereken bir konuda şudur. Resimdeki faiz oranı devamlı değişmektedir. Değişmekte olan faiz oranını ben sizlere için her alt sayfamızın altında yer vereceğim. Bu menüde sizden kimlik ve telefon bilgilerinize ihtiyaç duyulacaktır. İşte burada artık T.C kimlik numaranız devreye giriyor.

blank

Bu bilgileriniz girdikten sonra artık sizin Findeks notunuza göre kredinizin olumlu veya olumsuz olarak sonucu tarafınıza iletilecektir. Olumlu olan kredinizi anında Halkbank aracılığı ile kullanabileceksiniz. Halkbank aracılığından kastım şudur aslında eğer bir hesabınız yok ise şubeye gitmelisiniz. Hesabınız var ise mobil bankacılık aracılığı ile kredinizi direk hesabınıza aktarabilirsiniz. Yok ben kendim uğraşmak istemiyorum derseniz o zaman cep telefonunuzdan Halkbank müşteri temsilcisini arayarak hesabınıza paranızı aktarabilirsiniz. Yukarıda resimde belirtmiş olduğum 20.000 TL değerindeki kredinin 36 ay vadeli olarak ödeme planı ise şu şekildir.

HALKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.89

Yukarıda belirttiğim faiz oranı ekim ayı için geçerlidir. Bu faiz oranı her ay değiştiği gibi kişinin kredi notuna göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Şimdi sizlere ödeme planını da belirteceğim.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
20.000 TL 12 1.933,55 TL 23.202,60 TL
18 1.376,94 TL 24.784,84 TL
20 1.266,34 TL 25.326,74 TL
22 1.176,18 TL 25.875,89 TL
24 1.101,34 TL 26.432,22 TL

Daha farklı tutarlar için sizlere için hesaplama yaparız. Bunun için yorum kısmına ne kadarlık bir kredi ihtiyacınız var ise belirtmeniz yeterli olacaktır. Şimdiden hayırlı olması dileği ile kullanacağınız krediniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın