Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

1112 SMS İle Findeks KKB Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

1112 SMS İle Findeks KKB Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

 

1112 SMS ile findeks KKB Kredi notu değerinizi sorgulama yaparak öğrene bilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom (avea) hatlarınızdan bu işlemi sağlaya bilirsiniz. Yapmış olduğunuz kredi notu değerini öğrenme için sorgulamalar için de belli bir ücret ödersiniz. Kaç TL ödeyeceğiniz ise SMS ile sorgulama yapacağınız hat operatörüne göre değişebilmektedir. SMS ile kredi sokurunuzun sorgulaması kaç TL olduğundan tüm operatörler için güncel olarak yer verdiğimizi bilmenizi isteriz. Ama, daha da önemlisi bu ücreti gözden çıkartanlar için SMS ile nasıl kredi notunuzu öğrene bileceğinizi resimli bir şekilde bizzat uyguladık.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme (Mesaj Atarak)

Findesk Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından tutulan kredi notu değerini öğrenmenin bir çok yolu vardır. Bun yöntemler den bir tanesi de SMS ataraktır. Kredi notu risk raporunuzu almanın belki de en hızlı yolu budur. Her ne kadarda hızlı bir şekilde SMS atarak kredi notunuzu öğrenebiliyorsanız. Fakat SMS ile kredi notu öğrenme işlemin de bir bedeli vardır. Kredi notu değerini öğrenmek için ben ücret ödeme diyorsanız. Sizleri Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? sayfama davet edebilirim. Böylelikle ilgili sayfamda bahsetmiş olduğu bir çok yöntemle ücretsiz olarak kredi notu değerinizi sorgulata bilirsiniz. Ücretli olarak SMS ile kredi notu sorgulatma için ise herhangi bir cep telefonuna sahip olmanız yeterlidir. Böylelikle

 • Turkcell
 • Vodafone
 • Türk Telekom

Faturalı yada var ise içinde konturunuzla Findeks kredi notu değerinizi aşağıdaki başlıklar da bahsetmiş olduğumuz şekilde operatörünüze göre sorgulata bilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme SMS İle Vodafone (Mesaj Numarası Burada)

Son zamanlarda kredi kullanımı çok olduğundan dolayı artık kredi notu çok önemli bir hal almaya başladı. Böylede olunca kredi notumu nasıl ve ne şekilde öğrenebiliriz gibi soruları aklımıza geliyor. Bunun en kolay yolu ise elimizden hiç düşmeyen telefonlar sayesinde artık çok basit. Hemen hemen bütün operatörler ile bu sorguyu SMS atarak öğrenebiliyoruz. Ülke geneldi en yaygın hatların başında gelen Vodafone hattı ile SMS atarak nasıl kredi notunuzu öğreneceğiniz konusunda sizlere yardımcı olacağım. Yapmanız gereken işlemler şu şekildir.

 • Cep telefonunuzun SMS bölümünü açmanız gerekmektedir.
 • Daha sonrasında mesaj kısmına T.C kimlik numaranızı yazınız.
 • Bu numarayı yazdıktan sonra boşluk bırakarak doğum yılınızı yazınız.
 • Son olarak ta gönderici kısmına 1122 yazmanız yeterli olacaktır.

blank

Yukarıdaki bu işlemleri yaptıktan sonra mesajınızı gönderebilirsiniz. Vodafone kredi notunuzu öğrenebilmesi için yapmış olduğunuz bu işlemden 14 TL ücret talep etmektedir. Bu talebi Vodafone bayisine gidip ödeme yapmıyorsunuz. Size ilk kesilecek faturaya yansıtılmaktadır. Bu sayede hem ödemeniz rahat olacaktır. Hem de hiç bir yere gitmeden elinizdeki cep telefonu ile kredi notunuzu öğrenmiş olacaksınız.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme Turkcell Numarası

Türkiye’nin en geniş ağ hizmetine sahip olan Turkcell her zaman ve her anlamada kullanıcısının yanındadır. SMS ile kredi notunu Turkcell üzerinden yapılabilmesi de bunun bir örneğidir. Bu kredi notunu sorgulama işini ilk olarak çıkaran operatör unvanına sahip olan yine Turkcell olmaktadır. Şimdi sizlere nasıl Findeks kredi notunuzu öğreneceğinizi kısaca anlatacağım.

 1. Hangi marka hangi model olursa olsun cep telefonunuzun mesaj yazama bölümünü açınız.
 2. Açılan ekrana T.C kimlik numaranız ve hangi yılda doğduysanız doğum yılını aralarında boşluk bırakarak yazınız.
 3. Daha sonrasında gönderici numarası olarak 1122 yazmanız yeterli olacaktır.

blank

Bu yukarıda belirttiğim işlemleri doru bir şekilde yazıp gönder tuşunu bastığınızda kredi notunuzu kısa SMS olarak ileteceklerdir.  Bu kredi notunun bir ücreti olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Ücreti ise 14 TL olarak hattınızdan kesilecektir.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme Türk Telekom

Artık Findeks kredi notunuz Türk Telekom hattı sayesinde direk cep telefonunuzdan öğrenebiliyorsunuz. Bu kredi notu 1 ile 1900 değerleri arasında değişkenlik göstermektedir. Kredi notunuz düşük olması durumunda hiç bir kredi ve kredi kartı imkanlarından yararlanamazsınız. Eğer kredi notunuz düşük ise 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi yazımdan faydalanarak yükselte bilirsiniz. Türk Telekom’un sunduğu bu hizmetten ise şu şekil yararlanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken şeyin çok basit bir işlem olduğunu söylemek isterim.

 • İlk olarak diğer operatörlerde olduğu gibi mesaj gönderim yerini açınız.
 • T.C kimlik numaranızı yazınız,
 • Mesaj gönderilecek yere ise 1122 yazmanız yeterlidir.

blank

Bu işlemleri yapıp gönder tuşuna bastığınızda işlem yoğunluğun göre sonuç cep telefonunuza iletilecektir. Bu işlemin ücreti ise 14 TL olarak kontörlü ise hattınız o kadar kontör kesilecek. Eğer faturalı ise hattınız ilk fatura çıkış zamanında ödeme yansıtılacaktır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın