Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

2. El Ziraat Bankası Gayrimenkul Satışları (Ev, Arsa ve Arazi Satışları)

2022 için de Ziraat bankası icralık gayrimenkul satışlarını İnternet sitesi üzerinden yapmaktadır. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa gibi mega kentler dahil tüm icralık ev satışlarını sadece adresini vereceğim İnternet sayfası üzerinden online olarak yapar. Bundan dolayı 1+1 yada 2+1 veya 3+1 gibi Ziraat bankası icralık dairelerin ihalesine katılmak istiyorsanız bu sayfaya önce giriş yapmanız gerekir. Ziraat bankası icralık konutların ihalesine nasıl katılacağınızı bilmiyorsanız da bunu resimli olarak anlattık.

2. El Ziraat Bankası Gayrimenkul Satışları (Ev, Arsa ve Arazi Satışları)

 

Başvuru şartları olarak ise önce kaç para ihale teminat bedelinize sahip olmanız gerektiğinden bahsettik. Bu hesaplama sonrasında da kaç para fiyat teklifi verebileceğinize değindik. Böylece, çok rahat bir şekilde Ziraat bankası 2.el ev ilahelerine katılım gösterebileceksiniz, fiyatlara teklifler de buluna bileceksiniz.

Ziraat Bankası İcradan Satılık Gayrimenkuller

Türkiye’de en çok müşteriye sahip olan bankalarımızın en başında şüphesiz ki Ziraat bankası ilk sıralarda yer almaktadır. Böylede olunca konut kredi kullanımı oldukça çok fazla olmaktadır. Konut kredisi faiz oranları bakımdan da neredeyse ilk sıraya geliyor diyebiliriz. Günümüz şartlarında kişiler konut sahibi olmak için direk nakit para ile bu konutları alamıyorlar. İstedikleri gayrimenkulleri ister istemez kredi kullanımı ihtiyacı çıkıyor. Ama burada dikkat edilmesi gereken şey ise kullanılan kredinin sizin ödeme gücünüzü açmamasıdır. Eğer ödeme gücünüzü aşan bir kredi kullanımı yapıyorsanız o zaman durumunuz oldukça vahim bir hal alıyor. İşte burada da diğer uygun fiyata ev alacaklara gün doğuyor diyebiliriz. Nasıl mı? Sizin ödeme güçlüğü çektiniz kredi bir kaç ay sonra bankaya para yatıramadığınızda direk banka tarafından icralık olarak satışa çıkarılır. Bu satışa çıkarlan evler internet sitesi aracılığı ile 81 ili kapsayan bir ihale ortamında satılmaktadır. Sizler bu ihaleye girerek ev sahibi olabilirsiniz. Ama burada birde bilinmesi gereken şöyle bir durum vardır.

blank

İcra yolu ile satışı çıkarılan konutlar için nakit imkanınız yeterli gelmemesi durumunda, Ziraat bankasının konut kredisi imkanlarından da yararlana bilirsiniz.

Uygun imkanlarla ev sahibi olmanız için peki Ziraat bankası icralık evlere nasıl başvuru yapabilirsiniz? İlk olarak bunu sizlere anlatacağım. Sonrasında ise icradan ihalesi kalmış evleri satın alabilmek için nasıl konut kredisi kullana bilirsiniz buna değineceğim.

Ziraat Bankası İcralık Evlerin İhalesine Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

Ziraat Bankası icralık evlerin başvurusunun nasıl yapılacağını sizlere resimli ve videolu olarak adımlarla burada bahsedeceğim. Başvuru işlemlerinin nasıl yapılaması gerektiğine geçmeden önce ama bilmenizi istediğim önemli bir husus var. Buda ihaleye gireceğiniz evin muhammen bedelini yüzde 6 oranını bankaya yatırmanız gerektiğidir. Bu da demek oluyor ki! satın alacağınız icralık bir evin bedeli 300.000 TL ise 18.000 TL bir kopara ödemesine sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra ihalenin sizde kalmaması durumunda geri alacağınız muhammen bedelini nasıl göreceğinizi ve ihaleye nasıl başvuru yapacağınızı ise aşağıdaki adımlarda yer veriyorum.

 1. İlk olarak Ziraat bankasının ihale yoluyla satılık icralık evlerinin listesini görmeniz gerekir. Bu evlerin hangileri olduğunu ise buradaki https://bit.ly/3l7Hkwn İnternet sitesi adresinden görebilirsiniz.
 2. Adrese girdiğiniz zaman bütün Ziraat bankası icralık evleri göreceksiniz. Ama siz sol taraftaki il filtresi menüsünden kendi civarınızda olan icralık evleri arattırma yapabilirsiniz. Bunun için resimde de görmüş olduğunuz HIZLI ARAMA filtresine gerekli bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

blank

 1. Arama kriterlerini girdikten sonra ‘ARA’ demenizle kriterlerinize göre bütün Ziraat bankası icralık evlerin listesi karşınıza çıkacaktır.
 2. Karşınıza çıkan icralık evlerin ihalesine girmeniz için ilanı tıklamanız gerekir. İlanı tıkladığınız zaman bilgilerin de teminat bedeli diğer adıyla muhammen bedelini göreceksiniz. (resimde olduğu gibi) Bu bedel evin satış başlangıç bedelinin %6 oranı kadardır. blank
 3. Evin teminat yani muhammen bedelini bir de sol tarafta ilan özelliklerinde yer alan ‘NO’ sunu bir yere yazmanızı öneririm. Bu bedel ve ilan numarası ile şimdi size en yakın Ziraat bankası şubesine gitmeniz gerekir. Size en yakın Ziraat bankası şubelerinin adreslerini buradan bulabilirsiniz.
 4. Teminat diğer adı ile muhammen bedelini ilan numaranıza göre bankaya yatırmanız gerekiyor. Teminat bedelini yatırdıktan sonra bir nüshasını banka alacaktır. Ayriyeten nüfus cüzdanınızın fotokopisini ve satış şartnamesini doldurarak teslim etmeniz gerekir. Ziraat Bankası İcralık Ev Satış Şartnamesi bu bağlantıdan bulabilirsiniz.
 5. Teminat, nüfus cüzdanı ve satış şartnamesi imzalanarak teslim edildikten sonra sisteme kayıtlı olan cep telefonunuza bir şifre gelecektir.

Cep telefonunuz ve mail adresine gelen bu kullanıcı adı ve şifre ile artık ihalesine katılmak istediğiniz ev için fiyat teklifinde buluna bilirsiniz. Burada birde bir konuya değinmek isterim bu icralık evler sadece Ziraat bankasında yoktur. Eğer başka bankalarında ilanlarına göz atmak isterseniz eğer Finansbank İhaleden İcralık 2. El Arabalar Evlerin İlanları yazıma da bir göz atmanızı isterim. Yada aynı şekil özel bir banka olan İş Bankası İcralık Evler İş Yerleri Araçlar İhalesine BAŞVURU işlemlerine de bakmanızı isterim.

İcralık Evlere Fiyat Teklifinde Nasıl Bulunabilirsiniz?

Ziraat bankası icradan ihale yoluyla satılık evlere fiyat teklifinde buluna bilmeniz için yukarıda belirtmiş olduğumuz kullanıcı adı ve şifresine sahip olmanız gerekir. İhalesine gireceğiniz evin satış bedelinin muhammen tutarını ödedikten sonra alacağını kullanıcı adı ve şifrenizle fiyat teklifinde buluna bilmeniz için https://bit.ly/3l0rPpV adresine yeniden girmeniz gerekir. Bu sayfada yer alan sol üst menüden ‘SİSTEME GİRİŞ’ yapanız gerekir. İlgili butona tıklattığınız zaman karşınıza aşağıda görselde olduğu gibi bir ekran çıkacaktır.

blank

 

Bu alana kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra ‘Ben robot değilim’ bölümünde işaretleyip ‘Giriş’ demeni gerekir. Giriş yapıldığı zaman ihalesine gireceğiniz evin ilanını görebilir, mevcut fiyat üzerine teklifte buluna bilirsiniz.

İhale Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Hususlar

 1. İhalesine gireceğiniz eve fiyat teklifi vermeniz durumunda ihale satış geri sayım süresi başlar.
 2. İhale süresinin bitmesine 30 dakika kala fiyat teklifinde bulunulması durumunda ihale süresi 30 dakika daha uzar
 3. İkinci 30 dakika içerisinde fiyat teklifinin verilmesi halinde ise en yüksek fiyat teklifinde bulunan da ihale kalır
 4. Satış bedeli altında fiyat teklifinde bulunamazsınız
 5. İhalesi kalan eve KDV eklenmez
 6. Satın alınan ev için fatura kesilmez
 7. Tapu bedeli alıcı ve satıcı tarafından ortak ödenir.
 8. Teminat bedeli ise şu hallerde geri iade edilir
  1. Teminat bedeli yatırdığı halde ihaleye girmeyenler
  2. İhale bedelinin altında teklifte kalanlar
  3. İhalesi banka tarafından iptal edilenler

Bunların haricinde Ziraat bankası icralık evleri için bilmeniz gereken önemli bir husus daha vardır. Buda evin ihale bedelinin %25 peşin olarak ödemeniz durumunda Ziraat bankasından konut kredisi de kullana bilmenizdir. Ziraat bankasının konut kredisinin imkanları ise şu şekildedir.

İcralık Evlere Nasıl Konut Kredisi Kullanabilirsiniz?

Ziraat bankasından ihalesini kazandığınız icralık evler için 180 ay vadeli olarak konut kredisi kullana bilirsiniz. Kullanabileceğiniz konut kredisinin miktarı ihale bedelinin %75 oranını geçemez. Haliyle icralık evin ihale bedelinin en az %25 bedelini peşin olarak sizin ödemeniz gerekir. Bu bedel de 100.000 TL için en az 25.000 TL olmaktadır. Ziraat bankası icralık evlerinin ihalesinde sahip olacağınız gayrimenkul için kredi kullana bilmeniz için kredi notu skorunuzu bakılır. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de mevcut kredi puanınız kaç olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca, şayet kredi notunuz düşük ise de bunu 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi de nasıl yapacağınızı da sizlere bahsettik. Nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapabileceğiniz Ziraat bankası konut kredisinin imkanları ise bu ay için şu şekildedir.

 • Kasım ayı için Ziraat bankası 120 ay vadeli konut kredisi kullanacaklar aylık %1.29 faizli kredi sağlar. Geri ödemeler ise şu şekildedir.
120 Ay Vadeli Ziraat Bankası İcralık Ev Kredisi Hesaplama
Miktar Vade (ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
350.000 TL 12 32.184,02 TL 386.208,23 TL
18 22.428,24 TL 403.708,37 TL
26 16.454,31 TL 427.812,26 TL
30 14.673,07 TL 440.192,18 TL
36 12.754,70 TL 459.169,26 TL
48 10.386,89 TL 498.571,08 TL
60 8.997,73 TL 539.864,22 TL
72 8.097,11 TL 582.992,69 TL
80 7.659,15 TL 612.731,80 TL
92 7.160,52 TL 658.768,20 TL
100 6.903,76 TL  690.375,94 TL
105 6.766,57 TL 710.490,70 TL
110 6.644,30 TL 730.874,80 TL
115 6.534,95 TL 751.519,74 TL
120 6.436,85 TL 772.420,25 TL

Kredinizin onay alıp almayacağını öğrenmek ve ön başvuru işlemlerini gerçekleştirmek için buradaki formu doldurmanız yeterlidir.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın