Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

3 Ay Ertelemeli POLSAN Polis ve Bekçi Kredisi Hesaplama (Konut veAraç)

Bankalar ve POLSAN Emniyet Genel Müdürlükleri (EGM) personellerine çok uygun faiz oranları ile kredi kampanyaları sunmaktadırlar. 2022 yılında ipi direk göğüsleyen POLSAN daha sonrasında ise VAKIFBANK ve HALKBANK gelmektedir. Bu kampanyanın en güzel yanı ise EGM personeli olan Polis, Memur ve Bekçi mensuplarına 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunmasıdır. 3 ay ödemesiz kredinin başka ne güzel imkanı var derseniz onu da hemen açıklayım.

3 Ay Ertelemeli POLSAN Polis ve Bekçi Kredisi Hesaplama (Konut veAraç)

 

Diğer kredi imkanlarına göre 10 puan daha az faiz ödemenizdir. Bu faiz indirim sadece ihtiyaç kredileri için değil ev ve taşıt alımlarında da geçerli olduğunun altını çizmek isterim. Sizlere belirtmiş olduğum POLSAN ve diğer devlet bankaların faiz oranlarını ve kredi hesaplamalarını vereceğim. Bunun yanı sıra maaşınıza göre ne kadar kredi çekebileceğinize de değineceğim. 1. EGM mensupları olan polis ve bekçiye kredi çıkar mı? 2. Bekçi ve polislere özel kredi faiz oranlı nedir? 3. Halkbank polis ve bekçilere kredi faiz oranı nedir? 4. Vakıfbank polis ve bekçilere özel faiz oranı ile kredi vermektedir. 5. POLSAN kredi faiz oranları güncek olarak sizlere verdik. Polis ve bekçilere özel kampanyalı konut kredisi faiz oranlarını sizlere bu yazımda yer verdim. Gelin bütün bu başlıkları tek tek ele alalım.

EGM Mensupları Olan Polis ve Bekçiye Kredi Çıkar MI?

Sevgili emniyet güçlerimiz size özel kredi veren 2 banka ve 1 kurum hakkında sizlere faiz oranlarını vereceğim. Bu faiz oranına değinmeden önce bekçi ve polisler bankadan ne kadar kredi çıkmakta onu göreceğiz. Sizlere bu olayı küçük bir hesaplama ile anlatmak isterim. Bu hesaplama sayesinde maaşınıza göre kaç TL krediyi bankalar size verebilir onu görmüş olacaksınız. Bu hesaplamayı sizlere tek maaş üzerinden yapacağız. Sizlerin evinize giren hane gelirin toplamanı bilmediğim için bunlar haneden çalışan kişilerin geliri ve ek gelir olarak gösterilecek kira gibi bunları da dahil edip yaptığımız hesaplama üzerinden ne kadar kredi kullanacağınızı göreceksiniz. Bu hesabı yapabilmeniz için bilmemiz gereken bir kanun olduğunu söyleyerek bu kanunun ne olduğu sizlere vereceğim.

  • Bu kanun ise bireysel çekilecek kredinin aylık ödeme tutarı hane gelirinin %50 sini geçemeyeceğidir. 

Bu kanunu verdiğimde gördünüz sizde hane geliri denilmektedir. Yani hanenizde çalışan eşiniz çocuğunuz ve varsa kira gelirinizi bankaya bildirdiğiniz taktirde kullanacağınız kredi artmaktadır. Yani tek maaşınız ile bu kredi limiti daha düşük olmaktadır. Bunu da şöyle söyleyeyim sizlere sizin tek maaşınız 10.000 TL diyelim çekeceğiniz kredinin aylık ödemesi 5.000 TL olması gerekmektedir. Ama hane geliriniz 30.000 TL ise bu zaman kredinizin aylık ödeme taksiti 15.000 TL olabilir. Sizlere şimdi 2022 yılında polislerin derecelerine göre ne kadar maaş aldıklarını ulaştık. Sizlere ulaştığımız bu bilgiler doğrultusunda derecenize göre aylık kredi ödeme limitinizin ne kadar olduğunu aşağıda belirteceğim.

 Polis Memuru Derecesi Aylık Maaş Tutarları (TL) Çekilen Kredinin En Fazla Aylık Taksit Tutarı(TL)
01/11 8.501 4.250
08/01 9.728 4.864
01/04 10.789 5.394
03/01 11.109 5.554
08/01 13.747 6.873

Evet EGM mensubu olan polislerimiz araştırmalarım sonucu sizlerin maaşınıza göre ekebileceğiniz kredi tutarları bu şekildedir. Eğer bu maaşların karşılığındaki aylık ödeme tutarını geçen kişilerin kredilerine sistem onay vermeyeceğini söyleyebilirim. Bu olaya maruz kalmamak için düşük faizli ve uzun vadeli kredi veren bankalarla irtibata geçmenizi öneririm. Bu işlemi tercih ederseniz kredi kullanmanız rahat ve yüksek limitli olabilir. Sizlere birde bir konudan bahsetmek isterim bu konu ise Findeks KKB Kredi Notunu Neden Düşer? Düşmesi için 6 Sebep Gösterdik. Krediniz onaylanmadıysa bu yazıma bir göz atın derim. EGM mensuplarına en uygun kredi imkanını hangi banka verme onu bir alt başlıkta göreceğiz.

Polis ve Bekçilere Özel Kredi Faiz Oranları Nedir?

Polis ve bekçilere özel kredi faiz oranları her bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Sadece bankaya göre değil kişinin kendisine göre de değiştiğini söyleyebilirim. Yani EGM personeliyim bizde değişmez demeyin ne yazık ki değişiyor. Sizdeki değişim aslında ne alakalı biliyor musunuz? Bilmeyenler için hemen söyleyeyim Findeks KKB notunuz ile alakalıdır. Yani kredi notu düşük olan kişilere hem faiz oranında bir yükseklik hem de kullanılacak kredi daha düşük olacaktır. Peki kredi notumu nasıl yükseltebilirim derseniz. Hemen sizlere vereceğim bu 3 Ayda Kredi Puanı Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Yolları Nedir? yazıma göz atmanız gereklidir. Sizlere bu iki kritere göre en uygun faiz ve vade imkanı ile 2 banka ve 1 sandıktan bahsedeceğim. Bu sandık ve bankalar neler bir görelim.

  • POLSAN (Polis bakım ve yardım sandığı)
  • Halkbank
  • Vakıfbank

Bir polis sandığı ve iki kamu bankası siz değerli EGM mensubu devlet memurlarına düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır. Peki polislere ve bekçilere verilen bu kredi faiz oranı ne kadar diyorsanız bunları başlıklar halinde aşağıda belirteceğim. Bu başlıklar sayesinde bekçi ve polis memurlarına % kaç faiz oranı ile kredi verilecek onu göreceksiniz. Bu faiz oranları ile ger toplam ne kadar faiz ödeyeceğinizi ve aylık tutarlarını da bir hesaplama tablosunda sizlere vereceğim.

Şimdi yukarıdaki bu 3 kredi veren banka ve sandığın faiz oranlarının ne kadar olduğunu görelim.

HALKBANK Polis ve Bekçilere Kredi Faiz Oranı

Halkbank siz değerli polis ve bekçi memurlar için toplamda 5 adet ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Yukarıda da sizlere dediğim gibi ihtiyaç kredi faiz oranları kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Peki çekeceğiniz kredinin kaç ay vade ile çekeceğinizi biliyor musunuz? Bilmeyenler için hemen söyleyeyim 36 aya kadar kullanabilirsiniz. İlk taksit ödemesini isteğinize bağlı olarak 3 ay ertelemeli olarak kullanabiliyorsunuz. HALKBANK sizlere özel verdiği bu kredinin adı ise KAMU ÇALIŞANA ÖZEL KREDİ’dir. Bu kredinin aylık faiz oranını hemen aşağıda 👇 bulabileceksiniz.

  • Halkbank polis ve bekçiler EKİM ayı için 36 ay vadeli kredinin faiz oranı %1.89 olarak uygulanacaktır. Bu kredinin en üst kullanım limiti ise 100.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu krediye birde 525 TL kredi tahsilat ücreti uygulandığını da söylemek isterim. Neden en fazla 100.000 TL çünkü polis ve bekçilerin maaşlarının %50 oranında kredi aylık taksitini ödeyebilecek bir limit olmaktadır. Sizlere birde aylık ödeme miktarlarını aşağıda yer vermek isterim.
MİKTAR (TL) VADE (AY) AYLIK TAKSİT (TL) TOPLAM MALİYET (TL)
100.000 36 4.155,29  149.590,51 

Birde sizlere bir kaç kredi hesaplamasını da yapmak isterim en azdan en çoğa doğru bu kredilerden hangisi size uyarsa sizlerde aşağıdaki link sayesinde başvuru yapabilirsiniz.

MİKTAR VADE (AY) AYLIK TAKSİT TOPLAM MALİYET
30.000 TL 36 1.246,59 TL 44.877,06 TL
40.000 TL 1.662,12 TL 59.836,21 TL
60.000 TL 2.493,17 TL 89.754,47 TL
80.000 TL 3.324,23 TL 119.672,41 TL

EGM personeline HALKBANK tarafından verilen bu krediyi kullanabilmeniz için BURADAKİ BAŞVURU FORMUNU eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu ön başvurunuz sistem içerisinde çok kısa bir sürede değerlendirilip tarafınıza kısa SMS gelecektir. Eğer ön onay verilen kredinizi kullanmak isterseniz en yakın HALKBANK şubesine giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

VAKIFBANK’tan Polis ve Bekçilere Uygun Faizli Kredi

Kamu çalışanlarına özel VAKIFBANK üst limit olan 125.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Birde bu krediye 36 ay vade ile sizden geri talep etmektedir. Dilerseniz yine 3 ay ödeme yapmadan da bu krediye sahip olabilirsiniz. Bu kredide de diğer bankalarda olduğu gibi kredi tahsilat ücreti alınmaktadır. Bu ücret ise kullanılan kredinin %0.5 oranında olması gerekmektedir. Bunu da örneklemek gerekirse 100.000 TL çekilen bir krediden sizlerden kredi tahsilat ücreti olarak 500 TL bir ücret kesilecektir. Yani hayat sigortası hariç elinize 99.500 TL geçecektir. Hayat sigortası size göre değişecektir. Ama burada bilmenizi istediğim bir konu var o da Kredi Çekerken Kesilen Hayat Sigortası İadesi Nasıl Geri Alınır? e-Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır yazıma göz atmanızdır. Birde çekeceğiniz kredinin aylık faiz oranı ise yine size ait olan KKB yani Findeks kredi notunuz ile alakalıdır. Eğer normal bir kredi notunuz var ise sizlere uygulanacak faiz oranı aşağıdaki 👇 gibidir.

  • VAKIFBANK memurlara EKİM ayına özel 36 vadeli %1.91 faiz oranı ile kredi vermektedir. sizlere bu faiz oranı ile birlikte 100.000 TL tutarında bir kredi çektiğinizde aylık ödeme miktarlarını aşağıda sizler için vereceğim.
MİKTAR (TL) VADE (AY) AYLIK TAKSİT (TL) TOPLAM MALİYET (TL)
100.000 36 4.171,55  150.176,06 

Birde sizlere başka tutarlarda çekmek isterseniz diye bir kredi hesaplama tablosu daha sunacağım. Sizlere uygun gelen kredi oranına göre başvuru yapabilirsiniz.

MİKTAR VADE (AY) AYLIK TAKSİT TOPLAM MALİYET
30.000 TL 36 1.251,47 TL 45.052,77 TL
40.000 TL 1.668,62 TL 60.070,42 TL
60.000 TL 2.502,93 TL 90.105,65 TL
80.000 TL 3.337,24 TL 120.140,88 TL

Bu krediye ön başvuru yapmanız için sizlere hemen ön başvuru linki vereceğim. Bu FORMA buradan ulaşabilirsiniz.

POLSAN Kredi Faiz Oranı Nedir? Nasıl Çekilir?

POLSAN siz değerli EGM mensupları için kurulan bir yardım sandığıdır. Bu yardım sandığı aracılığı ile uygun faizlerle kredi imkanı sizlere sunulmaktadır. Yukarıda sizlere 2 devlet bankasının kamu çalışanları için verdiği kredinin faiz oranlarını verdim. Şimdi ise sizlere POLSAN sandığının kredi faiz oranı ve uygulandığı vade sayısını vereceğim. POLSAN sizlere iki farklı faiz oranı ile kredi vermektedir. Bunun birincisi kefilli, diğeri ise kefilsiz olarak verilmektedir. Aralarında çok fazla fark olmasa da bu devirde kefil bulmak zor olduğu için ben sizlere kefilsiz olarak hesaplama yapacağım. POLSAN birde toplamda 4 çeşit sizlere kredi imkanı verdiğini söylemek isterim. Bu kredi ve kredi faiz oranları ise şu şekildir.

Kredi Türü Faiz oranı Vade (Ay)
Kefilli Kefilsiz En Az En Fazla
İhtiyaç Borçlanması %1.80 %1.85 6 48
Konut Borçlanması (İpotekli) %1.75 60
Taşıt Borçlanması (Rehinli) %1.70 %1.75 36
Aidat Karşılığı Borçlanma %1.69

Sizlere yukarıdaki faiz oranları ile kredi imkanı vermektedir. Bu kredi faiz oranlarına göre sizlere 48 ay için ihtiyaç kredisinin ödeme planını çıkarmak isterim. Bu hesaplamayı da değişik kredi tutarları ile size vermeyi düşünüyorum.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 48 1.735,46 TL 83.302,23 TL
70.000 TL 2.429,65 TL 116.622,94 TL
85.000 TL 2.950,29 TL 141.613,70 TL
100.00 TL 3.470,92 TL 166.604,64 TL

Siz değerli polislerimize yukarıdaki gibi bir tablo çıkacaktır. POLSAN sandığının Halkbank ve Vakıfbank göre bir avantajı 48 ay vadeli olmasıdır. Ama burada birde faiz oranı göze çarpmaktadır. Bu faiz oranı ise her iki devlet bankasına göre değişmektedir. Çekilecek olan kredi faiz oranı bir tek aidat karşılığı borçlanma olursa o zaman Halkbank ile aynı olmaktadır. Şimdi ise siz değerli polis ve bekçilerimize özel konut kredinin faiz oranını vereceğim.

Polis ve Bekçiler (EGM) İçin Kampanyalı Konut Kredisi Faiz Oranı

Evet arkadaşlar EGM personellerine en uygun olarak konut kredisini 2 devlet bankası olan Vakıfbank ve Halkbank vermektedir. Bunu zaten vereceğim faiz oranları ile de göreceksiniz. Yukarıda zaten sizlere POLSAN sandığının kredi faiz oranlarının hepsini sizlere vermiştim. Şimdi ise size 2 devlet bankasının konut kredisinin faiz oranlarını vereceğim. Bu faiz oranları da en çok 120 ay vadeli olarak kredinizi kullanabileceksiniz. Bir tek POLSAN konut kredisini 60 ay vadeli vermektedir. Şimdi görelim bakalım 2 devlet bankasının konut kredisi için faiz oranları nedir.

Kredi Türü Vade (Ay) Faiz Oranı
HALKBANK 120 %1.20
VAKIFBANK %1.29
POLSAN 60 %1.75

Evet vatanı emanet ettiğimiz polis ve bekçi kardeşlerimiz yukarıda sizlere POLSAN, HALKBANK ve VAKIFBANK konut kredisi faiz oranlarını verdim. Sizlere bu konut kredilerine başvuru yapmak isterseniz eğer aşağıdaki başvuru formlarını doldurabilirsiniz.

HALKBANK için konut kredisi başvurusu,

VAKIFBANK için konut kredisi başvurusu.

Bu linkleri tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Burada bilmeniz gereken şey ise Sizlerin kredi notunuza gör bu kredi tutarları 5-10 puan altta olabilir. Bu konunun sonuna şu kelimeleri söylemeden geçemeyeceğim. Vatani görevi uğruna şehit olan bütün Polis, Asker ve bekçi kardeşlerimize Allahtan rahmet dilerim. Gazi olan kişilere de acil şifalar dilerim. Şehit ve gazi yakınları da sabırlar dileyerek konumu sonlandırmak isterim. Birde konu ile ilgili sizlere bir video bırakmak isterim. bu videoda sizlere yardımcı olacaktır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın