Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

12 Ay Vadeli 3Ay Ödeme Yok Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

2 Banka Faizsiz olarak ihtiyaç kredisini yeniden vermeye başladı. Bu bankalar ise 1. Akbank 2. ise ING bank olmaktadır. Akbank geçen sene 5.000 TL faizsiz olarak kredi imkanı vermişti. 2022 yılında ise bu faizsiz kredi limitini 7.500 TL olarak güncellemiştir. Bu kredinin tek şartı 12 ay vadeli olmasıdır. ING bank 2021 yılında 5.000 TL olarak verdiği faizsiz krediyi yine aynı tutarda 2022 yılında da vermektedir. Bu iki banka faizsiz olarak verdiği krediyi ödenmesini 12 ayda yapma şartı koymuştur. Sizlere faizsiz olarak verilen bu kredinin başvuru şartlarını bilmeyenler için alt başlıklarda sizler için yer verdim. Bu şartlardan sonra nasıl başvuru yapılacağını da hem görsel hem de yazılı olarak nasıl yapılacağını sizlere bildirdik. Birde bu konu ile ilgili sizlere video hazırladık.

12 Ay Vadeli 3Ay Ödeme Yok Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

 

Faizsiz krediler bireysel olarak çekimlerde bazı dönemler için kampanya yapıldığı için, o dönemde alınabilmektedir. Bireysel olarak verilen kredilere kampanya yapılarak verildiğini söyledik. Ama çiftçilere, esnaflara ve bazı memur kısımlarına yılın 365 günü sıfır (0) faizli olarak kredi imkanları sunulmaktadır. Sizlere hem bireyseller için hem de esnaf, çiftçi ve memurlar içinde yazımızda sizlere nasıl bu kredi imkanlarından yararlanabiliyorsunuz görelim. Sizlere küçük bir öneri olarak eğer faizsiz olarak bu kredi imkanından yararlanmak istiyorsanız sayfamızı takibe almanınız kesin öneririm. İlk verilen faizsiz kredi kampanyasını da sizlere haber vermiştim. Şuan verilen yeni kampanyayı da sizlere bildiriyorum. Bu sayede sizlerde bu kredilerden yararlanabilirsiniz. bu konuda sizleri bekleyen başlıkları verip hemen konumuza geçiyorum. 1. Sıfır faizli kredi veren bankalar hangileri? Kimler alabiliyor biliyor musunuz? 2. 7.500 TL Akbank sıfır faizli kredi imkanı nedir? 3. ING bank 5.000 TL faizsiz kredi vermektedir? Şartları ne? 4. KOBİ iseniz QNB Finansbank sıfır faizli kredi vermekte! 5. Kendi işini kuran kişilere 100 TL sıfır faizli kredi imkanı 6. İLKSAN İKRAZ 10.00 TL düğün yapan öğretmenlere sıfır faizli kredi imkanı! 7. Mikro kredi ev hanımlara faizsiz kredi vermektedir? 8. Hayvancılık için 100 bin TL faizsiz kredi imkanı 9. Katılım bankalarından faizsiz kredi alabilir miyim? Şartları nelerdir? 10. Ziraat Bankası müşterilerine faizsiz kredi veriyor mu? Veriyor ise kimler alabilir? Bütün bu soruların yanıtını sizlere verdim.

Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar Hangisi? Kimler Veriyor?

sıfır faizli yani faizsiz kredi veren bakalar hangileri konusunda bu başlıkta sizlere yardımcı olacağım. 2 banka sizlere sıfır faili kredi imkanı sunmaktadır. 2022 yılı için bu bankalar Akbank ve ING Banktır. Akbank bireylere 7.500 TL kredi imkanı sunmaktayken ING bank ise 5.000 TL faiz olarak kredi imkanı sunuyor. Bu verdiğim rakamlar üst limittir. Kredilerin geri ödemesi ise 12 ay olarak olmaktadır. Peki bireysel kredi olarak verilen bu sıfır faizli kredileri almak mümkün mü? Tabi ki de sizlere sunulan bu imkanlardan yararlanmak mümkün. Ama bu kampanya sürelerinde iseniz veya kampanya şartlarına uygunsanız.

Bireysel olarak bu kredileri kullanacak olan kişilerin Akbank ve ING bank başvuru şartlarının neler olduğunu bilmiyorsanız alt başlıklarda göreceksiniz. Bireysel olarak verilen kredi şartlarından sonra sizlere birde çiftçilerimize, esnaflarımıza, ve hatta memurlarımıza verilen bu kredilerin şartlarını da alt başlıklarda bulabileceksiniz. Tabi burada tarihler ve verilen kredi müşteri sayısı çok ama çok önemlidir. Şimdi ilk olarak 7.500 TL olarak verilen AKBANK faizsiz kredi şartları nedir görelim.

7.500 TL Akbank Faizsiz 12 Ay Vadeli Kredi Nasıl Alınır?

Evet arkadaşlar AKBANK ilk olarak sizlere 2022 yılı öncesinde bireysel kredileri 5.000 TL tutarında çekilen kredileri sıfır faizli olarak vermiştir. Tabi bu krediyi bir kampanya ile birlikte vermiştir. Kampanya bitiminde ise faizsiz kredi imkanı da bitmiştir. Sizler eğer sayfamızı takibe alırsanız yine böyle bir kampanya olursa önceden haberin olacak ve kredi imkanından yararlanabileceksiniz. Bizleri dinleyip takip eden kişiler anında görecekler ki AKBANK 7.500 TL olarak bu yıl faizsiz kredi vermektedir. 7.500 TL olan bu kredi imkanından kimler nasıl ve hangi şartlar ile yararlanacak bir görelim bakalım. Bunun için bizi 5 adet bir madde beklemektedir. Bu maddelere bir göz atalım.

 1. Akbank şubelerinde herhangi bir hesabınız bulunmaması gerekmektedir. Yani ilk defa Akbank müşterisi olmanız gerekmektedir.
 2. İlk defa Akbank müşterisi olmak için mobil üzerinden nasıl yapılacağını aşağıdaki video ile yapabilirsiniz.
 3. 5 Gün içinde kurye işlemi tamamlanan ve internet üzerinden kredi başvurusu yapanlar.
 4. Akbank üzerinden bireysel müşteri olmak.
 5. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? konudan da belli olduğu gibi kredi notunuzun iyi olması gereklidir.

Şubeye gitmeden nasıl Akbank müşteri olabildiğinizi biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız sizlere vereceğim aşağıdaki video ile nasıl yapacağınızı göreceksiniz.

Evet arkadaşlar videoda bahsedildiği gibi hesabınızı oluşturabilirsiniz. Daha sonrasında kurye tarafından kartınızı teslim aldınız. Bundan sonra 5 iş günü sonunda faizsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 1. Cep telefonlarınız Akbank mobili indirmeniz gerekmektedir.
  1. Android telefon kullanıcıları bu bağlantıyı,
  2. IOS İphone telefon kullanıcıları için ise buradaki bağlantıyı tıklayınız.
 2. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere KREDİ İŞLEMLERİ sekmesini tıklayınız. blank
 3. KREDİ BAŞVURUSU YAP sekmesini tıklayalım ve devam edelim. Ben eski banka müşterisi olduğum için Yeni kredi başvurusu yap çıkmaktadır.blank
 4. Şimdi ise çekmek istediğiniz faizsiz kredi miktarını giriniz. Ama unutulmaması gereken bir konu bu krediyi 1.000 TL ile 7.500 TL arasında kullanmanız gerekmektedir.

Yapılan başvuru hemen değerlendirilecek ve olumlu veya olumsuz cevap verilecektir. Onay geldikten sonra sizlere aşağıdaki gibi bir ödeme çıkacaktır.

7.500 TL AKBANK Faizsiz İhtiyaç Kredisi 12 Ay Vadeli Geri Ödeme Planı
Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Tutarı Kredi Tahsis Ücreti
625 TL 7.539,38 TL 39.38 TL

Yani sizlere verilen bu kredi imkanını bence kaçırmayın. Sadece dosya masrafı ile bu krediyi alıp ödemeye başlayabilirsiniz. Şimdi sizlere ING Bankın 5.000 TL tutarındaki faizsiz kredi imkanlarını bir görelim.

ING Bank 5.000 TL Kredi Faizsiz Veriyor

2022 yıl öncesi ING Bank 5.000 TL sıfır faizli olarak kredi imkanı sunmuştu. Bu yılda da bu hizmeti vermeye devam etmektedir. Yine bu kredi 12 ay olarak sizlere verilmektedir. Sitemizi takip eden herkes bu kampanyanın başladığından anında haberdar olmuşlardır. Sizlerde takibe alarak bu bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Geçen yılki kampanya devam etiği için herhangi bir değişiklik yapmayan ING Bank bedava 5.000 TL kredi imkanını halen vermektedir. Tabi bu krediyi kullanabilmeniz için sizlerden bir kaç şart istenmektedir. Bu şarlar ise şu şekildir.

 • İlk 5.000 TL ING müşterisine bu krediyi vereceklerdir. Çünkü 2022 yılında bu krediyi verirken de bu şart istenmiştir.
 • ING mobil üzerinden yeni müşteri olanlar bu krediyi kullanabilirler.
 • Bütün kredilerde olduğu gibi kredi notunuz çok önemlidir.
Sizlerden istenen bu 3 şartı yerine getiriyorsanız eğer ING Bank üzerinden faizsiz olan bu krediyi kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere 365 gün kullanılacak olan ve bu krediyi KOBİ, çiftçi ve memur için verilen sıfır faizli kredi nasıl alınıyor bir görelim.

1- KOBİ’lere QNB Finansbank 20.000 TL 12 Vadeli Faizsiz Kredi İmkanı Veriyor

Arkadaşlar 20.000 TL kadar KOBİ’lere sıfır faizli kredi veren bir banka vardır. Bu banka esnafın bir tek sözüne bu krediyi vermektedir. Merak edenler için bu güzel imkanı veren banka ise QNB Finansbank’tır. KOBİ Destek Kredisi Nedir? Kimlere Verilir? Şartları Nedir? yazımdan kendinizin KOBİ olup olmadığınızı görebilirsiniz. Tabi sadece KOBİ olmanız yeterli mi bu kredi için derseniz hayır sadece KOBİ olmanız yeterli değildir. Banka bunun yanı sıra yıllık cironuzun 8 milyon TL olmasını da istemektedir. Bu krediyi çekmeniz için bu şartları yerine getirdiyseniz banka sizden şu şekil bir söz istemektedir.

 • QNB Finansbank tarafından verilen bu 20.000 TL kredinin 4 katı kadar banka üzerinden para çevirmeniz gerekmektedir.

Yani vereceğiniz bu söze göre 20.000 TL çekilen bu kredi için banka tarafından 80.000 TL kadar paranızı çevirmeniz gerekmektedir. Bu nakit çevirme işi ise çekeceğiniz kredinin tutarı düştükçe sizlerin de çevirim yapma limitiniz düşecektir. Bunu için sizlere şu örnekleri vereyim.

 • 12.000 TL için 48.000 TL
 • 17.000 TL için 68.000 TL

Bu tutarlar kadar nakit çevirim yapmanız gerekmektedir. Daha üst bir çevirim yapmanızda herhangi bir sıkıntı yoktur. Ama alt limitte bir çevirim olmaması gerekmektedir. Bu 20.000 TL tutarındaki sıfır faizli krediyi QNB Finansbank üzerinden nasıl başvuru yapabilirim derseniz şu şekil olmaktadır.

 • Size en yanın QNB Finansbank şubelerinden
 • 0(850)222-19-00 numarasını arayarak
 • Tabi internet bankacılığı üzerinden

Bu 3 işlemi uygulayarak bu kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz bu adresi üzerinden başvuru formu doldurarak 20.000 TL’lik bu kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank KOBİ Esnaf Kredisi Faiz Oranları Kaç? (6 Ay Ödemesiz 1.125 Bin TL) kredi imkanından da yaralanabilirsiniz.

KOBİ’lere QNB Finansbank dışında herhangi bir banka bu şekil kredi imkanı sunmamaktadır. Eğer başka bir banka bu tarz sıfır faizli kredi imkanı verir ise sitemizi takip ederseniz anında haberdar olabilirsiniz.

2- Kendi İşimi Kuracağım 100 Bin TL Faizsiz Kredi Alabilir Miyim?

Sizler için 100.000 TL kredi imkanını veren bir yer vardır. Ama kendi işinizi kuracaksanız veya yeni kurmuş bir işletme iseniz bu krediden yararlanabilirsiniz. Sizler bu şekil bir işletme sahibi olacaksanız faizsiz olarak 100 bin TL den başlayarak 225.000 TL ye kadar kredi alabilirsiniz. Bu krediyi sizlere Halkbank sunmuş olsa da faiz desteğini Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından verilmektedir. Halkbank tarafından sizlere verilecek olan faizsiz kredilerin şartları ise şu şekildir.

 1. Bu krediyi 30 yaşını aşmamış olan kadın girişimcilere verilmektedir. KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Şartları uygun olmanız gerekmektedir.
 2. 3308 sayısı Mesleki Eğitim Kanunu gereği 1 senelik ustalık belgesi olan kişilere 225.000 TL tutarında faizsiz kredi verilmektedir. Diplomanız da yer alan meslek kodunuz içinde 1 yılı geçmemiş ve kendinize ait bir iş yerini kurmanız gerekmektedir.

Kadın girişimcilere verilen faizsiz kredilerin Halkbank tarafından istenen diğer 2 şartı da şunlardır.

 1. İş yerinizi KOSGEB destekleri ile kurmamanız gerekmektedir.
 2. Ticari faaliyetlerinizi son 12 yıl içinde kapanmamış olması gerekmektedir.

Bu kredinin kullanımı için KOBİ’ler Türkiye Halk Bankasına giderek müracaat etmeleri gerekmektedir.

3- İLKSAN İkraz 10.000 TL Düğün Yapan Öğretmenlere  Faizsiz Kredi Veriyor

İLKSAN sandığına üye olan öğretmenlerimizde faizsiz kredi imkanlarından yaralanabilmektedir. Bu krediyi yeni düğün yapacak olan öğretmenlerimize verilecektir. Bu kredinin kullanım limiti 10.000 TL olduğunu sizlere söyleyebilirim. Eğer düğün yapacak olan kişilerin ikisi de sandık üyesi ise o zaman 20.000 TL olarak kredi kullanabilecekler. Bu kredinin ise geri ödemesi 18 ay olarak belirlenmiştir. Tabi bir daha söylüyorum faiz oranı sıfır (0) olmaktadır. Sizlere bu kredinin detaylarını şu şekil vereyim.

Uygulanan Vade 18 Ay
Aylık Taksit Tutarı 608,56 TL
Damga Vergi Ücreti 103,84 TL
Hayat Sigortası Tutarı 24,25 TL
Kefalet Sigortası Bedeli 44,51 TL
Toplam Kesinti Tutarları 172,60 TL
Nema Toplam Tutarı 10.954,00 TL
Toplam Maliyet 11.126,60 TL

Bu kredinin bütün detaylarını sizlere daha önceden yazmış olduğum İLKSAN İkraz Kredisi Nasıl Alınır? Faiz Oranları Kaç?(Hesaplama) yazımda bulabilirsiniz. Şimdi sizlere Mikro Kredinin sıfır faizsiz imkanlarından bahsetmek isterim.

4- Mikro Kredi Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi İmkanı Veriyor

Sıfır faizli yani faizsin olarak verilen bir kredi daha vardır. Bu kredi ise ev hanımlarına verilen Mikro Kredi olmaktadır. Bu kredi ilk olarak 1.500 TL olarak başlamaktadır. Daha sonrası da ise ödeme bittikçe tutar boyutluda artmaktadır. Bu krediyi çekmenin tek şartı 5 ev kadını bir ara gelmesidir. Yani belli bir iş fikrine sahip olan 5 ev kadını bir araya gelerek verilen 3 günlük eğitimden sonra 1.500 TL tutarında faizsiz kredinin sahibi olacaktır. Başvuruda bulunmanız için bu yolları izlemeniz gerekmektedir.

 1. 5 ev kadınının hiç bir şekilde akrabalık bağı olmaması gerekiyor.
 2. Türkiye genelinde toplam 91 şubesi olan TGMP (Türkiye Grameen Mikro Finansman) yetkilileri ile görüşülür.
 3. Kuracağınız iş fikirleri yetkililere söylenir.
 4. TGM bu iş fikrini evinize personel göndererek dinler.
 5. toplam 3 gün olan bir temel eğitimden geçersiniz.
 6. Daha sonra eğitim sonunda faizsiz kredinizi alırsınız.

Yani kredi miktarı düşük olsa da sizlere evinizde bir iş yapmak için yeterli olabilir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgileri 5 Ev Hanımı Bir Olup Mikro Kredi Nasıl Alınır? yazıma bakarak bulabilirisiniz.

5- 100 Bin TL Faizsiz Hayvancılık Kredisi Verilmektedir

Hayvancılık yapan çiftçilerimizde faizsiz kredi kullanımı yapabilirler. Bunun için verilen kredi ise 7 yıl geri ödemeli olarak sizlere verilir. Bu kredi hangi banka tarafından verilir derseniz hemen söyleyeyim sizlere. Çiftçinin yanında olan bir banka olan Ziraat Bankası aracılığı ile sizlere verilir. Başvuru şartlarının ilk temeli hayvan işletme belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Bu kredi Cumhurbaşkanı kararnamesi ile verilmektedir. Geleneksel Yaygın Hayvan Yetiştiriciliği kapsamında verilen bu kredinin üst limiti 100.000 TL olarak sizlere verilmektedir. Bu kredi için belli bir hayvancılık yapmanıza gerek yoktur. Bu işi yeni başlayanda 10 yıl bu işi yapmış olanda faizsiz kredi imkanından yararlanabilirler.

Bu konuyu detaylı bir şekilde incelediğinizde faizsiz olarak nasıl Ziraat Bankasından kredi alabileceğinizi göreceksiniz. Şimdi sizlere faizsiz krediyi katılım bankaları nasıl vermektedir. Hadi bir alt başlıkta bu konuyu ele alalım.

6- Faizsiz Krediyi Katılım Bankalarından Nasıl Alabilirim

Ülkemizde bir mevduat hesaplı bankalar birde katılım bankaları üzerine kurulmuş iki sistem vardır. Yani ikisinin arsında ne gibi fark derseniz hemen açıklık getireyim. Mevduat bankaları verdikleri krediye uyguladıkları farka faiz derken, katılım bankaları verdikleri paranın karşılığında sizlerden talep ettikleri tutara kâr payı vermektedir. Yani bu katılım bankalarına faizsiz kredi veren bankalar olarak bilen bir kitle vardır. Bu kitlenin dediği bankalar hangisi görelim.

 1. Albaraka Türk
 2. Vakıf Katılım
 3. Ziraat Katılım
 4. Türkiye Emlak
 5. Türkiye Finans
 6. Kuveyt Türk

BDDK lisanslı olarak ülkemizde 6 adet katılım bankası bulunmaktadır. Bununla ilgili sizlere daha önceden Türkiyedeki Bankalar Kime Ait? Devlete Ait Olan Bankalar Hangileri? yazımda detaylı bir şekilde anlatım yapmıştım. Peki bu katılım bankaları sizlere hangi ihtiyaçlarınız için finansman sağlamakta bir görelim.

 1. Beyaz eşya alımları
 2. Haç, Umreye gitme
 3. Seyahat
 4. Eğitim
 5. Ev alma
 6. Düşün yapma
 7. İşyeri satın alma
 8. Arsa alımı
 9. Araç almak

Bu 6 adet katılım bankanın çalışma prensipleri ise şu şekildir.

 1. İhtiyaç duyduğunuz ne varsa alıp faturasını bankaya götürmeniz gerekmektedir.
 2. Daha sonrasında banka sizler için ödemeyi ilgili yere yapar.
 3. Daha sonrasında ise bu ödemeye kâr payı koyarak sizden ödemenizi talep eder.
 4. Çıkan bu ödemeyi belirlenen taksit tutarları ödeme yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası’ndan Gümüş Hesabı Nasıl Açılır? yazım sayesinde sizler bir yatırım yapabilirsiniz. Şimdi çok merak edilen bir konuyu sizlere vereceğim. Bu konu ise Ziraat Bankası faizsiz kredi veriyor mu konusudur. Hadi görelim bakalım sizlere sıfır faizli ihtiyaç kredisi veriyor mu?

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Veriyor Mu? Nasıl Alınır?

Faizsiz olarak kredi çekecek olan bir çok kişinin merak ettiği bir konu var. Bu konu ise Ziraat Bankası faizsiz kredi veriyor mu konusudur. Bende böyle olunca sizlere bu başlıkta ele almak istedim. Sizlere şunu söylemem gerekirse ne yazık ki şuan için Ziraat Bankası sizlere faizsiz kredi imkanı vermemektedir. Eğer böyle bir karar alınırsa Cumhurbaşkanı kararı ile alınacaktır. Bireysel krediler için. Eğer böyle bir karar alınırsa sizlere bu alt başlık altında hemen bilgilendirme yapacağım. Şimdi sadece ING ve Akbank faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bu 2 banka dışında ihtiyaç kredisini faizsiz olarak veren banka ne yazık ki yoktur.

 • Bankacılık ile her an bilgi almak isterseniz sizlere vereceğim bu https://www.youtube.com/kredim kanala üye olmanız dahilinde haber alırsınız.

Sizlere illa ben kredi çekeceksem de Ziraat Bankasından çekerim derseniz sizlere EKİM ayı için %1.89 faiz oranı uygulamaktadır. Piyasaya göre gayet makul bir oran olduğunu söylemek isterim. Bu faiz oranına göre ise sizlere şu şekil bir ödeme planı çıkmaktadır.

Miktar Vade Ay Aylık Ödeme TL Toplam Maliyet TL
35.000 TL 12 3.383,71 40.604,51
16 2.652,36 42.437,81
18 2.409,64 43.373,49
24 1.927,35  46.256,32 
26 1.817,01  47.242,26 
30 1.641,71  49.251,44 
34 1.509,10  51.309,54 
36 1.454,35 52.356,75 

Sizlere yukarıdaki gibi bir ödeme planı çıkacaktır. Eğer Ziraat bankası hesabınız yok ise Ziraat Banka Şubesine Gitmeden Vadesiz Hesap Açma (İnternet Giriş Dahil) yazım aracılığı ile hesap oluşturabilirsiniz. Bu konu hakkında aklınıza takılan bir yer olursa yorum kısmına yorum bırakmanız yeterli olacaktır. Gün içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır. Birde sizlere bu konu hakkında video bırakıyorum. Bu video sayesinde de bilgi edinebilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın