Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi

3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi

 

Findeks Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi sicilinizi düşürdüğünüz gibi yükseltmeniz de tamamen sizin elinizdedir. Şayet sizler ile paylaşacağımız 7 püf noktayı uygular iseniz en geç 3 ay içerisinde kredi notunuzun çok hızlı bir şekilde yükseldiğini görebilirsiniz. Her işin bir hilesi olduğu gibi kredi notu değerinin hızlı olarak yükseltilmesi için de hilesi bu 10 uygulama altında yatmaktadır. Bahsedilen bu adımları harfiyen uyguladıktan sonra görün bakalım kredi siciliniz nasıl da risk gurubundan çıkıyor!

Banka Borçlarının Zamanında Ödenmesi

Kredi notunun yükselmesindeki birinci adım olan banka borçlarının zamanında ödenmesidir. İster ek hesap borcunuz isterse de kredi ve kredi kartı borcunuz olsun hepsinin zamanında ödenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kredi notunuz hep düşük olacaktır. Nedenini gelecek olursak örneğin bir kişiye 10.000 TL borç para verdiniz ve geri ödemesini bir ay sonra alacağınızı beyan ettiniz. Parayı verdiğiniz tarihin üstünden tam bir ay geçti ve ödeme zamanı geldi. Borç verdiğiniz kişi size ödeme yapmadığını düşünürsek, siz bir daha o kişiye borç para vermek istemezsiniz. Aynı olayı müşterisi olduğunuz banka içinde düşüne biliriz. Siz bankaya borcunuzu ödemezseniz banka bir daha size kredi veya kredi kartı verir mi? bence vermez. Onun için ilk yapmamız gereken banka borçlarımızı düzenli ödemek.

Aynı Zamanda Birden Fazla Kredi Başvurusu Yapmamak

Kredi notumuzun yükselmesini istiyorsak, bankaların bize sunduğu kredi imkanlarını ihtiyacımız yok ise başvuru yapmamak gerekir. Başvuru yaptığınız ve kullanmadığımız bütün krediler bizim kredi notumuzu düşüren önemli bir faktördür. Bundan dolayı eğer yüksek miktarda kredi çekeceksek bunu para ihtiyacımızın olduğu zaman yapmamız çok daha  sağlıklı olacaktır. Yüksek miktarlardaki nakit ihtiyacımızı karşılayacak kadar kredi notuna sahip değilseniz o zaman düşük miktarlarda kredi başvurusunda bulunmanızı öneririm. Böylece, düşük miktarlarda çekmiş olduğunuz kredilerin aylık taksit ödemelerini düzenli bir şekilde yaparak kredi notunuz hızlı bir şekilde yükselecektir. Kredi başvurusu işlemlerinizi aşağıdaki belirtilen yöntemlerden herhangi biri ile kolaylık ile gerçekleştire bilirsiniz.

 • Banka şubelerinden
 • SMS üzerinden
 • İnternet bankacılığı
 • Telefon bankacılığı

Bu yöntemlerden adınızı çıkacak olan krediyi eğer ki kullanmakta muallakta iseniz, kredi notunuz düşmemesi için ”SMS” üzerinden başvuruda bulunmanızı öneririz.

Çeşitli Bankalardan Kredi Kartı Kullanılması

Kredi notu yükselmesi için kredi kartı kullanımı çok önemlidir. Düzenli ödenen her bankacılık işlemleri sizin kredi notunuzu direk etkilediğini lütfen unutmayınız. Bu neden ile birden fazla bankanın kredi kartını kullanırsanız kredi notunun hızlı bir şekilde yükselecektir. Ayrıca, kullanmadığınız kredi kartlarını da iptal etmemenizde fayda var. Kullandığınız kredi kartlarının aylık asgari ödemelerinde ise hesap özetini ödemeniz yine hem kredi notunuzu düşürmeyecek hem ise hızlı bir şekilde yükselmesine neden olacaktır. Kredi kartınızın ile peşin olarak yaptığınız alış verişler sizi ay sonunda dönem özeti yerine asgari ödemesine yöneltecekse peşin alış verişi taksitlendirme yapabileceğinizi lütfen unutmayın. Bunun yanı sıra ayrıca Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti İadesi Alma hakkınızın da bulunduğu bilmeniz gerekir.

 

Kredi kartı kullanarak not ortalamasını hızlı bir şekilde yükseltmek isteyenler, yukarıda listemizde yer alan 3 bankaya ait istedikleri kartı kullana bilirler. Benim tavsiyem ise 3 de 🙂

Asgari Ödeme Yerine Toplam Borcu Ödeyiniz!

Özellik ile kredi kartlarında iki şekilde ödeme yöntemi vardır.  Bunlar ay içinde yapılan bütün alış verişler için asgari ödemesini ve toplam hesap özeti borcu ödeme şeklinde yer alır. Asgari ödeme seçeneği, genelde toplam dönem içi hesabını ödemekte zorluk çekenler için oluşturulmuştur. Ama, dönem içi toplam harcama tutarı yerine asgari tutarı ödeyenlerin kredi notları düştüğünü bilmeleri gerekir. Aynı şekilde, asgari tutar yerine dönem içi toplam hesap borcunun ödenmesi ise hızlı bir şekilde kredi notunuzu yükseltecektir.  Konuya pekiştirmek adına aşağıda şahsıma ait kredi kartı ekstresine yer verdim.

Paylaşmış olduğum dekontta ”Ekstre Borcu” adı altında 3.267.07 TL olduğunu görmektesiniz. Aynı şekilde ”Minimum Ödeme Tutarı” yani ‘Asgari Ödeme’ tutarı olarak ise 654.00 TL gözükmektedir. Benim burada minimum ödeme tutarını ödemem kredi notumu düşürdüğü gibi hızlı bir şekilde yükselmesine kesinlik ile fayda sağlamayacaktır. Ama, özellik ile ‘Son Ödeme Tarihi’ olan 26.06.2021 tarihinden yada ondan önde ‘Ekstre Kesim Tarihi’ olarak gözüken 16.06.2021 tarihinden sonra ‘Ekstre Borcu” tutarını ödemem kesinlik ile kredi notumu çok hızlı bir şekilde yükselmesine katkı sağlayacaktır.

Kredi Kullanım Yoğunluğu Olması

Dikkat edilmesi gereken bir konuda kredi kullanımının yoğun olmasıdır. Ne kadar fazla kredi kullandıysanız ve düzenli ödeme yaptıysanız bankaların gözündeki değeriniz artacaktır. Bankalar kullanılan kredilerin belirtilen zamanlarda aylık taksitlerin tamamının bitmesini daha uygun görüyorlar. Yani kullanmış olduğunuz kredinin 1/2 ay içinde kapatılması banka tarafından çok tavsiye edilmez. Sebebi ise kredinin faiz ödemelerini bitirmeden krediyi kapatıyor olmanızdır. Tabi bu işlemde azda olsa kredi notunuzun artmasında bir etkendir. Belirtilen ayların bitim süresinde kredinizin ödemesini tamamlarsanız bu kredi notunuzu daha fazla artıracaktır. Hiç bir bankada krediniz yok ise bankalar sizi değerlendirmekte zorluk çekiyorlar. Bunun için kredi kullanım yoğunluğu çok önemlidir.

”Dolayısı ile şimdiye kadar hiç bir bankadan kredi kullanmadım, bana istediğim kadar kredi çıkar”

Düşüncesine kesinlik ile girilmemelidir. Şimdiye kadar hiç bir bankadan kredi kullanmamış olan bir kişi, devlet desteği ile verilen 7 Yıl Vadeli Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi başvurusunu dahi yapamayacaktır.

Otomatik Ödeme Talimatlarının Olması

Günümüzde artık bir çok fatura işlemini İnternet bankacılığı veya telefon bankacılığı aracılığı ile ödeme yapabiliyoruz. Gişelerde sıra bekleme işlemine son vermek için bu işlemleri otomatik ödeme vermeniz kendi rahatlığınızın yanında kredi notuna direk katkı sağladığını bilmenizi isterim. Aşağıda belirtmiş olduğum bazı kurumları otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

 • Elektrik Faturası
 • Doğalgaz Faturası
 • Cep telefonu Faturası
 • İnternet Faturası
 • Digitürk Faturası
 • Su faturası

Yukarıdaki belirtmiş olduğum faturaları otomatik ödeme verdiğiniz taktirde kredi notunuzun hızlı bir şekilde artmasını sağlayacaktır. Bu işlemde sizi hayatınızda çok kolaylık sağlayacağından hiç şüphem yok.

Yukarıda kendime ati hesap hareketlerinde görmüş olduğunuz  gibi 3 tane otomatik ödemem sürekli olarak aktif olarak gözükmektedir.

Banka Hesaplarında Para Akışı Sağlamak

Banka hesaplarınızda para akışı olmasının da kredi notunuzun üzerinde etkisi vardır. İhtiyacınız olmadıkça paranızı hesaplarınızda bulundurun. Büyüklerimiz dediği gibi yastık altında paranızı tutmayın 🙂 Vadesiz mevduat hesaplarınızda para akışı ve toplu para bulunursa bankada size güveni artırır. Buda otomatik olarak kredi notunuzu yükselmesini sağlamaktadır. Kendimden örnek vermem gerekirse benim 3/4 çeşit bankada hesabım bulunmaktadır. Bu hesaplara ben her ay belli bir miktar para transferleri yapıyorum ve çeşitli ödemelerimi bu hesaplardan yapıyorum. Elimdeki toplu olan parayı faiz oranı yüksek günlük fonlarda değerlendiriyorum. Bu şekil olduğunda hem benim kredi notum artmış oluyor, hem de bankalara gitmeden bütün ödemelerimi yapmış oluyor. Sizler içinde tavsiyem benim yaptığım gibi hesaplarınızda bazı ödemeleri ve toplu paranızı hesaplarınızda tutun hem çalınmaktan korursunuz hem de kredi notunuz artmış olur.

En Düşük Kredi Notuna Sahip Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Şayet avukatlık olup icralık duruma düşmedi iseniz bankalardan kredi kullana bilmeniz için halen bir umudunuzun olduğunu söylemek isterim. Her bankanın müşterilerine kredi kullandırmak için baz aldığı kredi notu sınırı farklıdır. Örneğin AKBANK müşterilerine kredi kullandırmak için en az 1250 puanı ararken Türkiye Finans Katılım bankası 1000 puana kadar müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır. Bunun haricinde öneli olarak bilmeniz gereken başka bir husus daha vardır. O da bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunurken son 3 aylık kredi notu grafiğiniz tir. Bunu da sizlere şu şekilde açıklaya bilirim.

Kredi notunuz 3 ay önce 700 puanda ve şuan için bir yükseliş trendin de yer alıyor ve 800 ya 900 puanlarda ise yine bankalardan kredi başvurunuz olumlu olarak sonuçlana bilir.

Ayrıca, son üç ay içinde kredi kullanmak için kredi notunuzu yükseltmeniz için size bir çözüm önerimiz var. O da 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi de bahsetmiş olduğumuz yöntemlerde yatmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz yöntemleri uygulamanız halinde size kredi imkanını sağlayan bankamız ise aşağıda yer almaktadır.

 • Her ne kadarda kredi faiz oranları diğer bankalara göre biraz fazla olsa da bu size kredi imkanı sunabilecek banka AKTİFBANK’tır. Bankanın bu ay bütün vadelere uygulamış olduğu kredi faiz oranları ise 36 aya kadar %2.59 oranındadır. Geri ödemeleri ise şu şekildedir. Aynı zamanda her bankada olduğu gibi AKTİFBANK’ta kredi tahsilat ücreti akmaktadır. Bu ücret ise 210 TL olarak kredini kullanımınızdan düşülüp o şekilde anapara hesabınıza geçecektir.
Miktar Vade (AY) Aylık Ödeme Planı Toplam Taksit Ödemeleri
40.000 TL 12 4.044,43 TL 48.533,25 TL
18 2.934,97 TL 52.829,41 TL
24 2.389,46 TL 57.347,03 TL
28 2.159,97 TL 60.479,40 TL
36 1.861,80 TL 67.024,48 TL

32.000 TL tutarında hesapladığımız bu krediyi AKTİFBANK’tan ön başvuru yaparak olumlu olması dahilinde kullanabilirsiniz. Peki talep edilen bu kredinin  olumsuz sonuçlanması durumunda ne yapmalıyız. İlk olarak kredi notunuzu yükseltmek olacaktır. Peki kredi notumuzu nasıl yükseltebiliriz gibi bir soru aklınıza gelebilir. Bunu da daha önceden yazmış olduğum 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi ile yapabilirsiniz.

 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 2 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın