Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

3 Ayda Kredi Puanı Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Yolları Nedir?

3 ayda kredi puanınızı hızlı olarak yükseltmenin tam 4 yolu vardır. Findeks KKB notunu en hızlı nasıl yükseltiriz diyorsanız bu yöntemleri kesinlikle uygulamalısınız. En çabuk yoldan iyi bir kredi notuna sahip olmak isteyenler için bu yolların neler olduğunu aşağıda paylaştık. En hızlı kredi puanınızı nasıl yükselteceğinizi açıklamakla da kalmadık. Bunun haricinde Fidensk KKB puanı hakkında merak edilen bir kaç soruya da cevap verdik.

3 Ayda Kredi Puanı Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Yolları Nedir?

 

Bu soruların en başında ise; 1. Otomatik ödeme talimatı vermek kredi notunu yükseltir mi? 2- Kredi notu 1, 2, 3 ayda ne kadar yükselir? 3- En düşük kredi puanına sahip olanlar bankalardan kredi çekebilir mi? Nasıl çekebilirler? Son olarak da hangi atacağınız adımlar kredi notunuzu yükseltmek için ne kadar etkilediğini hesaplama yaptım.

Findex KKB Kredi Notu En Çabuk Nasıl Yükselir?

Findex KKB kredi notu değerini en çabuk nasıl yükseltilir? Bunu merak ediyorsanız size tam 4 tane uygulamanız gereken adımdan bahsedeceğiz. Önereceğimiz bu 4 maddeyi eksiksiz yerine getirirseniz de 3 ay içinde Findex KKB kredi notu değerinizin yükseldiğini sizlerde göreceksiniz. 90 günlük süre zarfında da nerede ise tüm bankalardan en az 30.000 TL kadar ihtiyaç kredisi kullana bileceksiniz. Hatta bazı bankalardan ise 40.000 TL ile 80.000 TL kadar bireysel tüketici kredisi KKL göre çekebileceksiniz.

KKL Nedir?
KKL => Kredi Kullanım Limiti kelimesinin kısaltılmasıdır. Anlamı ise; bankalardan ihtiyaç kredisi çekeceklerin sadece kredi notu değeri bakılmaz. Bununla birlikte çekeceği kredinin aylık taksit ödemesine gelirlerinin yetip yetmeyeceği de göz önünde bulundurulur. Bu limit ise çekilecek kredinin aylık taksit ödemesi, başvuru sahibinin hane gelirinin %50 miktarının geçmemesi gerekir.

3 Aylık süre zarfında bahsetmiş olduğum en çabuk şekilde Findeks KKB kredi notu yükseltme yolları sizi gerçekten heyecanlandırdı dimi? Cevap, evet ise; o zaman bu yoların neler olduğu ile hemen başlayalım.

1- Banka Borçlarının Zamanında Ödenmesi

Kredi notunun yükselmesindeki birinci adım olan banka borçlarının zamanında ödenmesidir. İster ek hesap borcunuz isterse de kredi ve kredi kartı borcunuz olsun hepsinin zamanında ödenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kredi notunuz hep düşük olacaktır. Nedenini gelecek olursak örneğin bir kişiye 10.000 TL borç para verdiniz ve geri ödemesini bir ay sonra alacağınızı beyan ettiniz. Parayı verdiğiniz tarihin üstünden tam bir ay geçti ve ödeme zamanı geldi. Borç verdiğiniz kişi size ödeme yapmadığını düşünürsek, siz bir daha o kişiye borç para vermek istemezsiniz. Aynı olayı müşterisi olduğunuz banka içinde düşüne biliriz. Siz bankaya borcunuzu ödemezseniz banka bir daha size kredi veya kredi kartı verir mi? Onun için ilk yapmamız gereken banka borçlarımızın tamamını muhakkak kapatmakla işe koyulmalısınız!

2- Banka Hesabında Para Olması Kredi Notunu Nasıl Etkiler? Tabi ki Olumlu!

Evinizde, cebinizde nakit paranız mı var? Bu paranın yastık altında durmasının size hiç bir faydası olmayacaktır. Bu nedenle ihtiyaç duymadığınız nakit paranızı mutlaka banka mevduat hesabında tutun. Çünkü, banka hesabında para olması kredi notunu doğrudan yükselmesini etkileyici bir unsur olmaktadır. Hatta banka hesabınızda tuttuğunuz bu parayı bir kaç gün aralıklar içinde çekip yeniden yatırmanız da kredi puanın yükselmesi için çok önemli bir yoldur. Buda Findeks KKB kredi notunu yükseltmek isteyenler için ufak bir hile olmaktadır 😉

Cebinizde para yoksa bile, evde şayet var ise altın gibi değerli materyaller bunları bozdurarak vadeli mevduat hesabında tutmanızı tavsiye ederim. Vadeli mevduat hesabında tuttuğunuz için hem paranızın değeri düşmeyecektir. Hem de Findeks KKB kredi notu değeriniz çok hızlı bir şekilde yükselecektir.

3- Kredi Kartı Kullanılmasında Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Herkeste bir den fazla günümüzde banka kredi kartı var. İlk zamanlar çekinerek aldığımız kredi kartlarından şimdi istesek de kurtulamıyoruz. Zaten şayet, Findeks KKB kredi notunuz var ise de bence de kurtulmayın. Çünkü, kredi kartları Findeks KKB puanını yükseltmek için bulunmaz bir nimettir. Bunun için de kredi kartlarınızla yapmanızı tavsiye edeceğim işlemler ise şunlardır.

  1. Zamanı geçmiş olan bütün kredi kartı borçlarınızı ilk olarak ödeyiniz.
  2. Bundan sonraki kredi kartı ödemelerinizi ne önce ne sonra tam zamanında gerçekleştiriniz.
  3. Dönem sonu borcunuzun asgarisi yerine tamamını ödeyiniz.
  4. Kesinlikle otomatik fatura ödeme talimatları veriniz.
  5. Kullanmadığınız var ise kredi kartı kapattırınız. Yada ufak meblağlar ile onu da aktif bir şekilde değerlendiriniz.

Kredi kartınızla atacağınız bu 4 öneli adım sonrasında kesinlikle kredi puanınız çok hızlı bir yükselişe geçecektir. Şayet kredi kartım yok, kredi notumdan dolayı da alamadığım için bu adımları sağlayamayacağım diyorsanız, size bir tavsiyem olacak.

Bu tavsiyem sonrasında bir kredi kartınız olacaktır. Şayet dediklerimizi de yaparsanız kısa sürede iyi de bir kredi notu değerine sahip olacaksınız. 😉

4- Az Çok Demeyin, Burun Kıvırmadan İhtiyaç Kredisi Çekin

Şunu net söyleyebilirim ki, az da olsa kredi çeken, hiç bir bankadan şimdiye kadar kredi kullanmayandan çok ama çok daha avantajlıdır. Tabi bu iddiam bu çekmiş olduğunuz ihtiyaç kredisinin taksitlerini zamanında ödediyseniz geçerlidir. Bunun sebebini ise size bir örnek ile anlatmak istiyorum. Örneğin; siz daha önce borç para verip, aldığı borcunu zamanında ödeyene mi güvenilirsiniz. Yoksa, ilk defa borç para vereceğiniz birine mi? Cevap, hepimizin hem fikir olduğu gibi Daha önce borç para verdiğim, zamanında aldığı parayı ödeyen olduğuna eminim.

Bu nedenden dolayıdır ki, şayet bankalar size 3.000 TL dahi ihtiyaç kredisi veriyorsa bunu mutlaka çekin. Çektiğiniz bu ihtiyaç kredisinin taksitlerini de mutlaka tam vaktinde ödeyin. Göreceksiniz ki arkadaşlar bugün 3.000, 5.000 TL veren banka size 3 ay sonra 10.000, 30.000 TL ihtiyaç kredisi kullandırma teklif SMS atacaktır.

Hızlı kredi notu puanı yükseltmek için sizlere 4 yoldan bahsettikten sonra şimdi konu ile alakalı, merak edilen soruları yanıtlamaya sıra geldi!

Otomatik Ödeme Talimatı Vermek Kredi Notunu Yükseltir Mi?

Kredi kartı özelliklerinden bir tanesi ve en çok kullanılanı ise Otomatik Ödeme Talimatları verilmesidir. Bu talimatların verilmesi bankaların ciddi manada hoşuna gitmektedir. Öyledir ki, nerede ise tüm bankalar otomatik ödeme talimatı verenlere hediye paralar yada kredi kartı aidatı almama gibi vaatler de bulunurlar. Şimdi size soruyorum. Otomatik ödeme talimatı vermek kredi notu değerini sizce yükseltir mi? Cevap hepimizin de mantıken de kabul edeceği gibi kesinlikle yükseltici bir faktördür.

Bu nedenle, şayet halen elinizde aktif olan bir kredi kartınız bulunuyorsa, mutlaka telefon, su, doğalgaz gibi faturalarınızı otomatik ödeme ile sağlayınız. 3 ay içinde kredi notu değeriniz böylece gözle görülen bir yükseliş sergileyecektir.

Kredi Notu 1, 2, 3 Ayda Kaç Puan Yükselir?

Kredi notu hızlı yükseltme hilesi olarak sizlere tam 4 tane çok etkili yoldan yukarıda bahsettim. Bununla birlikte yine bu sayfamda Findeks KKB kredi notu değerleri hakkında çok merak edilen sorulara cevap vermekle devam ediyorum. Sıkça merak edilip sorulan bu sorulardan biri de kredi notu 1, 2, yada 3 ayda kaç puan yükselir? Bunun doğru bir şekilde cevabını verebilmek için ise bir hesaplama yapmamız gerekir. Çünkü ancak bu şekilde kredi notu puanınız 1, 2 veya 3 ay içinde kaç puan yükselir bula biliriz. Atacağınız adımlara göre hazırsanız hemen bu hesaplama işlemi tablomuza geçiyoruz.

Findeks KKB Kredi Notu Puan Hesaplama Cetveli
Kredilerinizi zamanında ödemeniz : %35
Mevcut kredi borçlarınızı kapatmanız : %35
Az çok demeden yeni kredi kullanmanız : %11
Kredi kullanım yoğunluğu : %10
Diğer: : %9

Bu puanlama yüzdesine göre bir örnek vermem gerekir ise;

  • Diyelim ki, 500 puana sahipsiniz. 1. maddede yer alan kredilerinizi zamanında ödemeye başladınız. Doğrudan 3 ay içinde %35 oranında bir kredi puanınızda artış olur. Buda 500*35%= 175 puana tekabül eder. Kredi puanınız 33 ay sonra doğrudan 675 puana oluşur.

Aynı şekilde bir den fazla kredi puanınızı arttırıcı unsurları uygularsanız da aşağıdaki gibi bir hesaplama ile karşılaşa bilirsiniz.

  • 600 puanımız var diyelim. Sayfamızda yer verdiğimiz hızlı kredi notu yükseltme hilelerinin 4 tanesini de uyguladınız. O zaman 3 ay içinde kredi puanınız %100 olarak artar. Buda bankalardan kredi çekmek için istenilen taban puan olan 1200 yakalanmış olur.

Kredi puanı 1, 2 veya 3 ay içinde ne kadar yükseleceğini 500 ile 600 puan için hesaplama yaptık. Farklı puanların hesaplamasını yaptırmak için bizimle iletişime ücretsiz geçebilirsiniz.

En Düşük Kredi Notuna Sahip Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Şayet avukatlık olup icralık duruma düşmedi iseniz bankalardan kredi kullana bilmeniz için halen bir umudunuzun olduğunu söylemek isterim. Her bankanın müşterilerine kredi kullandırmak için baz aldığı kredi notu sınırı farklıdır. Örneğin AKBANK müşterilerine kredi kullandırmak için en az 1250 puanı ararken Türkiye Finans Katılım bankası 1000 puana kadar müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır. Bunun haricinde öneli olarak bilmeniz gereken başka bir husus daha vardır. O da bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunurken son 3 aylık kredi notu grafiğiniz tir. Bunu da sizlere şu şekilde açıklaya bilirim.

Kredi notunuz 3 ay önce 700 puanda ve şuan için bir yükseliş trendin de yer alıyor ve 800 ya 900 puanlarda ise yine bankalardan kredi başvurunuz olumlu olarak sonuçlana bilir.

Ayrıca, son üç ay içinde kredi kullanmak için kredi notunuzu yükseltmeniz için size bir çözüm önerimiz var. O da 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi de bahsetmiş olduğumuz yöntemlerde yatmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz yöntemleri uygulamanız halinde size kredi imkanını sağlayan bankamız ise aşağıda yer almaktadır.

  • Her ne kadarda kredi faiz oranları diğer bankalara göre biraz fazla olsa da bu size kredi imkanı sunabilecek banka AKTİFBANK’tır. Bankanın bu ay bütün vadelere uygulamış olduğu kredi faiz oranları ise 12 aya kadar %3.19 oranındadır. Geri ödemeleri ise şu şekildedir. Aynı zamanda her bankada olduğu gibi AKTİFBANK’ta kredi tahsilat ücreti akmaktadır. Bu ücret ise 210 TL olarak kredini kullanımınızdan düşülüp o şekilde anapara hesabınıza geçecektir.
Miktar Vade (AY) Aylık Ödeme Planı Toplam Taksit Ödemeleri
50.000 TL 3 18.013,15 TL 54.039,47 TL
6 9.534,21 TL 57.205,28 TL
8 7.422,56 TL 59.380,47 TL
10 6.160,71 TL 61.607,14 TL
12 5.323,75 TL 63.884,95 TL

50.000 TL tutarında hesapladığımız bu krediyi AKTİFBANK’tan ön başvuru yaparak olumlu olması dahilinde kullanabilirsiniz. Peki talep edilen bu kredinin  olumsuz sonuçlanması durumunda ne yapmalıyız. İlk olarak kredi notunuzu yükseltmek olacaktır. Peki kredi notumuzu nasıl yükseltebiliriz gibi bir soru aklınıza gelebilir. Bunu da daha önceden yazmış olduğum 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi ile yapabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 2 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın