Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

3 Saatte Kredi Notu Düşük Kara Listedekilere Kredi

3 saate kredi notu düşük, kara listede olanlar banklardan artık kredi çekebilirler. Avukatlık hatta icralık dahi olsanız 2022 yılında yürürlüğe giren sicil affından yararlanarak kredi kartı dahi 1 gün de alabilirsiniz. Bu kadar iddialı konuşmamızın dayanağı ne diyorsanız? Sizlere 5834 kanun numarası ile yayımlanan resmi gazetenin geçici olarak eklenen 2. maddesi diyebilirim.

3 Saatte Kredi Notu Düşük Kara Listedekilere Kredi

 

Bu kanun haricinde ise emekli maaşını taşımayı göze alanlar da yine kredi notları düşük olsalar dahi bir bankamız kredi alabilirler. Esnaflarımız da 700 KKB puana dahi sahip olsalar hiç bir kefilsiz ticari 50.000 TL kadar kredi kullanabilmektedirler. Peki, kredi notu düşük, kara listedekilere kredi veren bu bankalar hangileridir? 1. Kara listeden çıkma durumu nasıl olur yani nasıl düşülür? 2. Kara listeye nasıl bakılır? SMS ile sorgulama yapmak 3. Kara listede olanlara hangi banka kredi veriyor? Nasıl kredi çekilir? 4. Sicili bozuk olan esnaf nasıl kredi çekebilir. Bu soruların cevabını buradan bulabilirsiniz.

Kara Listeden Çıkma Nasıl Olur? Nasıl Düşülür?

Kara listeye düşmesi çok kolay, çıkması ise tam tersine bir o kadarda zordur. Çünkü kara listeye düşmeniz için sadece 91 gün yetmektedir. Çıkmak için ise çoğu zaman 5 yılına mal olabilir. Bu nedenle kara liste düşmenizi hiç ama hiç önermem. Peki, 90 günde bankaların kara listesine nasıl düşülür? Daha sonra çıkma ise nasıl olur? Şimdi her ikisini de maddeler halinde sizlerle paylaşıyorum.

 • Kara Listeye Nasıl Düşülür?
  • Bankalara olan kredi veya kredi kartı borcunuzu 91 gün içinde hiç ödemezseniz direk kırmızı kalemi yersiniz.
  • Kefil olur, borçlu kredi ve kredi kartını ödemez, sizde şayet ödemezseniz yine kara listeye düşerseniz
Kredi ve Kredi Kartı Borcunu Sürekli Geç Ödersem Kara Listeye Düşer miyim?
Kredi veya kredi kartını sürekli olarak geç ödemeniz, bankaların kara listesine sizi düşürmez. Ama, ciddi manada kredi notunuzun süreç içinde düşmesine neden olur.

Kara listeye düşmek için sadece iki tane neden yeterli olmaktadır. Çıkmak için ise de 2 atılması gereken temel adımlarının haricide hızlı bir şekilde kurtulmak için bazı adımları da beraberinde atmalısınız. Bunlar neler derseniz 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi sayfama mutlaka GİRİN!

Kara Listeye Nasıl Bakılır? SMS ile Sorgulama!

Bankaların kara listesine nasıl bakılır diyorsanız bu sorunun yanıtı size bir SMS kadar yakındır. Şayet cep telefonunuz kontörlü ise ve içinde 13 ila 15 TL civarında bir bakiye varsa kara liste sorgulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Faturalı hat sahibi iseniz de yine aynı şekilde 13 ile 15 TL bir ilave fatura bedeline razı gelmeniz gerekir. Şayet ücretlendirme konusunda anlaştıysak, Vodafone, Türk Telekom yada Turkcell hiç fark etmeksizin sorgulama işlemini T.C. kimlik numaranızla aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

SMS hanesine 11 haneli T.C. kimlik numaranızı 1112 numaraya gönderiniz.

Size dakikalar içerisinde mevcut kredi puanınıza ait rapor gelecektir. Böylece SMS atarak kara listede olup olmadığını en hızlı şekilde öğrenmiş olacaksınız.  1112 SMS İle Findeks KKB Kredi Notu Nasıl Sorgulanır? da öğrene bilirsiniz. Şayet ilgili sayfamızda not ortalamanıza göre kara listede olduğunuzu öğrendiyseniz. Kredi yada kredi kartı ihtiyacınız da var ise sizi bir alt başlığa alabilirim.

Kara Listede Olanlara Hangi Banka Kredi Veriyor? Nasıl Çekebilir?

Kara listede olanlara kredi veren bankalar normalde kesinlikle yoktur. Fakat pandemi dönemin de Türkiye Halk Bankasının 700 puana kadar kredi verdiğini bilinmektedir. Puanını 700 puan altında olanlara ise kredi notu değeri olumlu olan bir kefille yine kredi verdiği bilinmektedir. Bu durumdan istifade ederek HALKBANK ihtiyaç kredisi olanaklarından bir çok kişi gibi sizler de yararlana bilirsiniz. Sicili Bozuk Olanlara Kesin Kredi Veren Bankalar Tam 3 Tane de nasıl başvuru yapmanız gerektiğini detaylı olarak anlattım. Bu fırsatın haricinde yine kara listede olanlar müjdeli bir haberim var. O ise kredi sicil affı yasasından yararlanarak kredi ve hatta kredi kartı alabilmeleridir.

BDDK TBMM Kredi Sicil Affı Yasası Çıktı Mı? Başvuru Dilekçesi Örneği sayfamı şayet ziyaret ederseniz, nasıl sicil affı yasasından yararlana bileceğini görebilirsiniz.

Şuana kadar on binlerce kredi notu düşük dolayısıyla sicili bozuk olanlar bu af yasasından ilgili içerikte bahsetmiş olduğum şekilde yararlandıralar.  Tamamına yakını ise kredilerine kavuştular. Böylelikle size en düşük faizli kredi veren herhangi bir bankaya başvuru yapma şansınız da doğmuş olacaktır. Kredi notu düşük, sicili bozuk olan bireyseller için bu fırsatlar doğarken bir müjdeli haberimizde emeklilerimize geldi.

blank

Şayet, emekli maaşınızı taşıma taahhütlünde bulunursanız. Kredi notunuz düşük dahi olsa bir bankadan sicil affı yasasına başvuru yapmaya gerek kalmaksızın kredi alabilmektesiniz. Üstelik şuan bu kredinin miktarı tam 80.000 TL kadar çıkmaktadır. Bu banka hangisi diyorsanız da sizlere Aktif bank diyorum. Emekli maaşınızı taşımanız gereken banka ise PTT olmaktadır. Nasıl taşıyacağınızı bilmiyorsanız Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Nasıl YAPILIR? olurdaki adımları takip ederek sadece 5 dakika içinde maaşını PTT şubelerine taşıyabilirsiniz. İlk iş gününde de aşağıdaki sizlere sağlanan kredi imkanlarından yararlana bilirsiniz.

 • Aktif bank emekli maaşlarını PTT den alma sözü verene ekim 2022 de aylık tüm geri ödeme vadelerine %3.19 faiz oranlı olarak kredi vermektedir. 36 ay vadeye kadar geri ödeme tutarlarınız ise şu şekilde oluşacaktır.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
48.000 TL 12 5.110,80 TL 61.329,55 TL
16 4.115,56 TL 65.849,05 TL
18 3.787,83 TL 68.180,91 TL
20 3.528,02 TL 70.560,30 TL
24 3.144,14 TL 75.459,41 TL

262 TL kullanacağınız bu kredi için bir işlem ücreti kesintisi olacağınızı bilmeniz isterim. Böylelikle hayat sigortası kesintisi hariç elinize 48.000 TL kredi çekmeniz durumunda net 47.738 TL geçecektir. En fazla sigorta kesintisini de düşersek ortalama olarak elinize 47.500 TL gibi bir rakam geçeceğini ön görmekteyiz. Kara listede olan bireysel ve emeklilerimize kredi nasıl alacaklarının yollarını gösterdik. Sıra geldi esnaflarımızın nasıl kredi notu düşük olsa dahi nakit ihtiyaçlarını karşılaya bileceklerine.

Sicili Bozuk Esnafa Kredi Müjdesi

Ülkemizde özellikle küçük esnaflarımız çok ciddi anlamda ekonomik sıkıntı çekmektedir. Bir çoğu bırakın çalışanların maaşlarını ödemeye, kiralarını dahi ödeyemez durumdadır. Bu nedenle de çevremizde bir çoğu ne yazık ki işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Kapatmayanlar ise banka kredileriyle ayakta durmaya çalışmaktadır. Bankalardan kredi çekebilenler bu süreci bu şekilde şimdilik geçiştirmektedir. Peki, ya kredi notu düşük, sicili bozuk olan esnaflarımız? İşte o durumda olan esnaflarımıza bir müjdeli haberimiz var. Türkiye Halk Bankası 699 puan üzeri olan esnaflarımıza 25.000 TL limitli paraf kart veriyor. PARAF Esnaf Kart Başvurusu Yapma Sorgulama da sizler de bu imkanlara hemen başvuru yapabilirsiniz.

blank

Tabi HALKBANK tarafından verilen ekonomik destek sadece bunla da kalmamaktadır. Haricinde müşterilerine 25.000 TL kadar da 3 ila 6 ay ödemesiz olarak kredi imkanları sağlamaktadır. HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama sayfamda da bu kredinin faiz oranları göre bilirsiniz. Bu imkanlar uzun bir süre devam edecek gibi gözükmektedir.

Peki, kredi puanı 699 den aşağı olanlar ne yapacak? Onlar için de banka diyor ki! Bana bir tane kredi puanı yüksek olan kefil diyor. Şayet en az 1000 puan ve üzerinde bir kefil bulursanız böylelikle kredi puanınız 699 altı dahi olsanız krediniz onay alabilecektir.

blank

Türkiye Halk Bankasına başvuru yaptınız ama kredi başvurunuz olur ki onay almadı ise yine sizler için bir çözüm önerimiz var. O ise sicil affına başvuru yapmanızdır. Bunun için https://mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5834.pdf da yer aldığı şekilde başvuru yapmanız gerekir. Bu ise şudur.

 • 24.03.2020 tarihi öncesi ödemesi geçmiş kredi ve kredi kart borçlarınızı 31.12.2020 tarihine kadar kapatınız.
 • Daha sonra aşağıda sizlere sunmuş olduğumuz herhangi bir bankanın ticari kredi başvurusunda bulunun.
 • Başvurunu muhtemelen onay alacaktır.
 • Onay almaması durumunda ise izleyeceğiniz yol şu şekildedir.
  1. Kredi Sicil Affı Başvurusu Dilekçe Örneği bilgisayarınıza indirin. Gerekli boş alanları doldurarak kredi başvuru ret aldığınız genel Müdürlüğü’ne olumsuz kredi cevabınızı da iliştirerek iadeli taahhütlü olarak gönderiniz.
  2. Bundan da cevap alamazsanız da aldığınız yanıtı BDDK Sicil Affı İtiraz Dilekçesi Örneği indirip iliştirerek, Esentepe, Şişli Büyükdere Cd. No:106, 34394 Şişli/İstanbul adresine gönderiniz.

Dilekçe ile yaptığınız itirazınız kabul edildiği zaman sadece ilgili bankadan değil, aşağıdaki bankaların fırsatlarından da istifade edebilirsiniz.


İlginizi Çekecek Harika Fırsatlar:

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın