Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

#31# #30# Gizli Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri

#31# #30# Gizli Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri

 

Dijital teknolojiye cep telefonları geçiş yaptığı yıldan beri sürekli yenilikler hayatıma girmektedir. Bunlardan bir tanesi de karşı tarafa telefon numaramızı gizleyerek, özel numara ile araya bilme imkanıdır. Bu yöntem sizin için iyi mi oldu kötü mü oldu bilinmez ama numaram gözükmeden arama yapmak istiyorum diyenler için süper oldu. Tabi bu servisi herkes iyi niyetle de kullanmıyor. Bu nedenle gizli numaradan gelen aramalar genelde merak konusu oluyor. Bundan dolayı da özel den gelen aramaların nasıl öğrene bilinileceği de sıklıkla sorulan bir sorudur. Tamam, gizli numaradan araya bileceğini bir çoğumuz biliyoruz. Peki, #31# yada #31# gibi kodlarla gizliden gelen aramaların kime ait olduğunu öğrene biliyor muyuz?

Telefonu Özel Numaraya Açma Kapama Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların bizlere sağlamış olduğu bir çok kolaylık vardır. Bunları saymaya kalksak sanırım bu sayfa almaz. Sağlamış olduğu bu imkanlardan bir tanesi de herhangi bir GSM operatörüne aramadan gizli yani özel numaradan gelen aramaları engelleye bilmemizdir. Bu özellik androind uyumlu tüm telefonlarda mevcuttur. Nerede ise tamamında da yeri aynıdır. Yani, telefonu özel numaraya açma yada kapama özelliği telefonun markasına bağlı değildir. Tamamen içinde bulunan android yazımın sürümü ile alakalıdır. Şayet, sizler de android 5.0 yada üzeri bir işletim sistemini kullanıyorsanız, cep telefonunuzu benim gibi kolaylıkla özel numaralara açabilir yada kapata bilirsiniz. Peki, ben bu özelliği kendi cep telefonum üzerinden nasıl kullana biliyorum.

 1. Arama yaptığınız resimde de göstermiş olduğum KAYIT bölümüne geliniz. Sonra, aynı menüden yukarıda yer alan AYARLAR bölümünü tıklayınız.blank
 2. En üstte beliren NUMARA ENGELLE bölümüne girelim. (resimde gösterdim) blank
 3. Resimde göstermiş olduğum bilinmeyen aramaları engelle seçeneğini AKTİF edelim.blank

Böylece cep telefonunuz tüm bilinmeyen numaralara otomatik olarak engellenmiş olacaktır. Bilinmeyen yani gizli numaraları telefonunuz üzerinden yeni kabul edebilirsiniz. Bunun içinde resimli olarak anlatmış olduğum gizli numaraları engelleme işleminin tam tersini yapmanız yeterlidir.

Gizli Özel Numaradan Nasıl Aranır? Arama Yapınca Bulunur Muyum?

Özel gizli numaradan arama yapmanızın bir tane çok pratik yolu vardır. Bu yöntem üzerinden böylece kolaylıkla istediğiniz numarayı gizli olarak araya bilirsiniz. Sizin yada karşı tarafın GSM operatörü ne olursa olsun, bu yöntemi kullana bilirsiniz. GSM operatörlerine göre sadece gireceğiniz kod numarası değişir. Onun haricinde yapılacak olan işlem aynıdır. Ayrıca, hangi hatta sahip olursanız olun, bu bahsetmiş olduğumuz şekilde yapacağınız aramalarda kesinlikle bulunmazsınız. Yani karşı taraf gizliden arama yapınca bulunur muyum? endişesine kapılmanızda hiç gerek yoktur. Peki, gizli, özel numaradan nasıl aranır? Şimdi ilk olarak bahsetmiş olduğum kodları bir sizlerle paylaşayım, sonra nasıl arama yapacağınıza örnek ile geçeceğim.

 • Turkcell: #31#
 • Vodafone: *31#
 • Türk Telekom: #31#

Operatörünüze göre arama yapacağınız telefon numarası önüne koymanız gereken kodlar bunlardır arkadaşlar. Böylece örnekte göstermiş olduğum şekilde arama yaparsanız, karşı tarafa numaranız çıkmayacaktır.

Örnek: #31#05425424242

Bu yöntemin haricinde arzu ederseniz, operatörünüze ait müşteri temsilcisini arayarak da telefon numaranızı gizlete bilirsiniz.

Turkcell Özel Numaradan Nasıl Arama Yapabilirim? Açma, Kapatma Kodu Kaç?

Turkcell faturalı yada kontörlü hat sahipleri istedikleri şebeke numarasını gizli numaradan arama yapabilir. Bunu yapmaları için telefonların akıllı telefon olmasına üstelik hiç gerek daha yoktur. Hatta gizli numaradan arama yada gelen aramaları kapatmaları içinde GSM operatör müşteri temsilcisini aramalarına dahi gerek olmaz. Tek yapmanız gereken ne diyorsanız? sizlerle paylaşmış olduğumuz rakam kodunu, arayacağınız telefon numarasının önüne ilave etmenizdir. Böylelikle hangi operatörü ararsanız arayın, karşı tarafa numaranız asla çıkmayacaktır. Peki, arayacağınız telefon numarasının önünde koymanız gereken kod kaç?

Arayacağınız karşı tarafa numaranızın gözükmesini istemiyorsanız numaranın önüne #31# koymanız yeterli olacaktır. Örnek vermem gerekir ise; #31#555555555 gibi.

Resimli Örnek:

blank

Bu şekilde hangi marka yada model telefonla arama yarsanız yapın, asla karşı tarafa telefon numaranız gözükmeyecektir. Kodu eklemediniz taktirde de bir sonraki aramalarda telefon numaranız yeniden gözükebilecektir. Gelen gizli aramaları da isterseniz yine hiç bir yeri aramadan kısa bir kodla kapa bilmektesiniz. Tüm gizli yada özel aralara hattınızı siz açana kapatmanın kodu ise şudur.

 • Cep telefonunuzdan *253# numarasını arama yapınız. Yaptığınız aramada şayet cep telefonunuz gizli numaralara açık ise YES diyerek kapanır. Özel numara aramalarını engelledi iseniz de yeniden açmış olursunuz.

Turkcell faturalı yada kontörlü hat üzerinden gizli arama bu şekilde yapılmaktadır. Aynı şekilde özel gelen numaraları bahsetmiş olduğumuz şekilde engelleme yapabilirsiniz.

Şebeke servis sağlayıcısı Türk Telekom olanlar numaralarını gizleyerek, özel numaradan peki nasıl arama yapabiliriz?

Türk Telekom Numara Gizleme, Özel Gelen Aramaları Kapatma, Açma

AVEA olarak hayatımıza giren halen Türk Telekom olarak faaliyetleri gösteren GSM şebekesi üzerinden gizli arama yapabilirsiniz. Yine rahatsız oluyorsanız gelen özel yada gizli numaralara telefonunuzdan hiç bir ayar değişikliği yapamadan kapatma yapabilirsiniz. Hem gizli olarak arama yapma hem ise gelen özel numaralara telefonunuzu nasıl yapacağınızı ise aşağıdaki örnekleri ile birlikte yer verdim.

 • Gizli numaradan arama yapmak için arayacağınız telefon numarasının önüne #31# koymanız yeterli olacaktır. Örnek: #31#5415414141 gibi.

Resimli Örnek:

blank

Türk Telekom gelen hattınıza özel, gizli numaraları da engellemek istiyorsanız. Yine yapmanız gereken bir kaç kod numarasını tuşlamanızdır. Bu numara ise örneği ile birlikte şu şekildedir.

 • *253# numarasını arayanız. Başka herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan, hattınız gelen bilinmeyen numaralara açık ise kapanır. Kapalı ise de yeniden açılır.

Böylece, telefon marka ve modeliniz her ne olur ise olsun, istediğiniz vakit ücretsiz bir şekilde gizli numaradan arama yapabilirsiniz. Yada gelen tüm gizli numaralara aramaları kapama yapabilirsiniz. Türk Telekom tarafından sizlere sağlanan bütün diğer hizmetler hakkında bilgi almak istiyorsanız. Tek yapmanız gereken https://bit.ly/3ujfUIL adresine giriş sağlamanız olacaktır.

Vodafone Özel Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Özel numaradan nasıl arama yapabileceğiniz için sizin için son olarak yer verdiğimiz operatör Vodafone olmaktadır. Bilinmeyen numaraları engelleme servisini de sizlere sağlayan Vodafone kullanıcısı olduğumu da söylemek isterim. Sizde benim gibi bu şebekeyi kullanıyorsanız gizli gelen aramaları bedava olarak engelleye bilirsiniz. İstediğiniz hat numarasını da yine hiç bir ücret ödemesen gizli numara üzerinden araya bilmektesiniz. Nasıl bu dediklerimi yapabilirim diyorsanız? İşte, tuşlamanız gereken o kısa tuş numaraları.

 • Gizli numara olarak görüşmek istediğiniz telefon numarasının önüne *31# koymanız yeterlidir. Böylelikle istediğiniz GSM operatörüne yapacağınız bütün aramalarda telefon numaranız kesinlikle gözükmez. Buna bir örnek vermem gerekir ise; *31#0555555555 gibi.

Resimli Olarak Örnek:

blank

Vodafone üzerinden gizli  bir şekilde arama bu şekilde iken, ya gelen bilinmeyen numaralar nasıl engellenir? İşte, rahatsız edici özel gelen aramalardan kurtulmanın en kolay yoludur.

 • Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Engellemek İçin;
  • Cep telefonunuzun SMS bölümüne GİZLİ AÇ yazalım ve mesajı 7046 numarasına gönderelim
 • Gizli Gelen Aramaları Almak İçin;
  • GİZLİ KAPAT yazalım ve bu mesajı yine 7046 numaraya atalım

Bu şekilde cep telefonunuz istediğiniz zaman tüm gizli aramalara anında kapanır yada açılır. Buraya kadar telefondan gizli numaraları nasıl engelleyebileceğimizi, şebekelere göre nasıl gizli arama yapacağımızdan hep bahsettik. Peki,#31# yada *31# den gelen bu gizli aramaların kime ait olduğunu öğrenebilir miyiz?

Özel Gizli Arayan Numara Bulma Yöntemleri 2022 APK

Özel gizli numaradan gelen aramaların kaynağı hep merak konusu olmuştur. Bilinmeyen bu numaraların kime ait olduğunu öğrenmek için de bir çok yöntemler sergilenmiştir. Kimileri gizli numaraları gösterdiğini iddia eden APK uygulaması dahi çıkarmıştır. Google play da bir çok o isimle baktığınız zaman arayan gizli numarayı gösteriyor diye yazılmış APK mevcuttur. Peki, çıkarılan bu APK yada gizli numarayı nasıl bulacağınız diye açılın İnternet siteleri gerçekten işe yarıyor mu? Ben aslında sırf bunun için bir video çektim. Hem de bu sorunun yanıtını öğrenmek için tam 10 dakika müşteri temsilcisini bekleyerek. Siz hiç beklemeden özel gizli arayan numara bulma yöntemi 2022 yılı için var mı? Sorusunun yanıtı aşağıdaki videomda ilk ağızdan öğrene bileceksiniz. Şimdiden iyi seyirler dilerim..

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın