Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

4 Firmanın Yemek Fişini Bozup Nakite Çevirme İlanları (Setcard, Multinet, Ticket ve Metropol)

Arkadaşlar genel olarak İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi büyük şehirlerde genel olarak işçi çalıştıran şirketler, yemek parası vereceğine yemek fişi ile bu işlemi çözmüş olmaktadır. Peki bu yemek fişi veren büyük firmalar nedir derseniz hemen açıklayım. Bu firmalar Sodexo, Setcard, Ticket ve Multinet olarak bilinmektedir. Bu firmalara sayesinde büyük yemek şirketlerinden yemek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 4 Firmanın verdiği bu yemek fişini sadece yemek için değil marketlerden de alış veriş yapabiliyorsunuz. Bu fişler oldukça kullanışlı bir hale geldiğini söylemek isterim. Tabi böyle olunca bu yemek fişlerini uygun komisyonlar ile nakit paraya çevirme olayı piyasaya düştü diyebilirim. Bu komisyon genelde %10 olarak belirlenmektedir. Peki bu nakite çevirme imkanını hangi firmalar yapıyor onu bir göreceğiz. 

4 Firmanın Yemek Fişini Bozup Nakite Çevirme İlanları (Setcard, Multinet, Ticket ve Metropol)

 

Evet arkadaşlar sizlere bu konuda neler bekliyor şöyle bir sıralama ile yer vereyim.  1. Ticket bozdurma ilanlarını büyük şehir olan İstanbul, İzmir ve Ankara’da nasıl yapıldığını göreceğiz. 2. Multi netimi nasıl nakit paraya çevirebilirim. 3. Sodexo İstanbul için asıl nakite çevrilebilir. 4. Setcard yemek fişimi bozup nasıl nakite çevirebilirim. 5. Son olarak Metropol kartımdaki yemek fişimi nasıl nakite çevirebilirim. Bütün merak edilen bu konuları şimdi sizlere vereceğim. Hadi bakalım bizi neler bekliyor bir görelim.

Ticket Yemek Fişini Nakite Nasıl Çevirebilirim? İstanbul, İzmir ve Ankara Dahil

Şirketler yemek olayını çözmek için bir çok yemek fişi veren firmalar ile anlaşma sağlamaktadır. Bunlardan biriside Ticket olmaktadır. Genel olarak büyük şehirler oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu şehirlerin başını İstanbul, İzmir ve Ankara göğüslemektedir. Eğer sizin şirketinizde Ticket ile bir anlaşma sağladıysa bu kart ile ister yemek yer isterseniz giyim veya market gibi yerlerden alış veriş yapabilirsiniz. Yani çoğu firma zaten Ticket logosunu camına yapıştırmaktadır. Bu logoyu gördüğünüz her yerde alışveriş yapabilirsiniz. Dediğim gibi yemek yemek veya alış verişleriniz için kullanılan bu kartı nakit paraya çevirebilir miyim diye düşünenler olmaktadır. Bunu sizlere şu şekil söyleyeyim evet böyle bir imkanınız var. Bu imkanı yapan yatırımcılar bulunaktadır. Türkiye genelinde kullanılan bu Ticket kartınızı nakite çevirebileceğiniz yerlerin olduğunu söyledim sizlere. Ama bunun için ise bazı komisyonlar talep edilmekte olduğunu da sizler bilmeniz gerekmektedir. Genelde bu komisyon oranları %10 uygulanmaktadır.

blank

Bu komisyon oranına göre sizlere bir örnek vermek isterim. 1.000 TL sizlere Ticket verildiğini düşünelim. Bu verilen yemek fişini nakite çevirmek isterseniz eğer dediğim gibi komisyon uygulanmaktadır. Komisyon uygulaması olduktan sonra elinize 900 TL para geçecektir. 1.000x%0,10= 900 TL yapmaktadır.

Evet arkadaşlar komisyon oranlarını verdikten sonra sizler Ticket kartlarınızı gönül rahatlığı ile nakit paraya çevirebileceksiniz. Bazı büyük şehirlerde bu komisyon oranları değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik ise en az %10 en fazla ise %20 oranında kesildiğini söyleyebiliriz. Sizlere yukarıda %10 kesinti için bir hesaplama yaptım birde farklı oranlarda bir kaç hesaplamayı da aşağıda vermek isterim.

 • 2.000 TL verilen Ticket için uygulanan komisyonlara göre alacağınız nakit tutar şu şekildir.
  • %10 komisyonda 1.800 TL
  • %15 komisyonda ise 1.700 TL
  • %20 komisyon kesinde 1.600 TL elinize geçer.

Sizlere farklı komisyon oranları ile hesaplamaları verdim. Sizler tavsiyem bu şekil bozdurma yerine yaklaşık 50.000 adetten fazla Ticket anlaşmalı olan iş yerlerinden gıda veya giyim şeklinde bu parayı kullanabilirim. Sizlere Ticket mağazalarının hangileri olduğunu vereceğim bu link ile ulaşabilirsiniz.

Multinet Paramı Nakite Çevirebileceğim Yerler Neresi?

Multinet aynı Ticket gibi iş yerlerinin çalışanları için verdikleri yemek fişlerinden bir tanesidir. Multine yemek veya alışveriş haricinde birde petrol harcamaları için kullanılmaktadır. Kullanıcısına bol bol hediye avantajları da sunmaktadır. Bu imkanların yanı sıra dilerseniz sizlere bu işi yapan kişiler aracılığı ile Multinet paralarınızı nakite çevirebilirsiniz. Bunun için yine sizlerden komisyon talep ederler. Bu işlemi büyük şehirlerde yine yapılmaktadır. Genel olarak İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde oldukça fazladır. Bu illerde komisyon oranları değişkenlik gösterdiğini sizlere bir kez daha söylemem gerekiyor. Bu değişken komisyon oranlarına göre sizlere Multinet puanlarınızı nakite nasıl çevirebiliyorsunuz görelim.

blank

Multinet Paramı Nakite Nasıl Çevirebilirim
Multi Paralarınız Komisyon Oranları
10%’dan Sonra 15%’den Sonra 20%’den Sonra
1.500 TL 1.350 TL 1.275 TL 1.200 TL
2.100 TL 1.890 TL 1.785 TL 1.680 TL
3.200 TL 2.880 TL 2.720 TL 2.560 TL

Evet arkadaşlar komisyon oranları kesildikten sonra sizlere verilecek paralar bu şekildir. Ama ben sizin yerinizde olsam Multinetin Türkiye’deki bulunan yiyecek ve giyim konusunda sizlere alış veriş imkanı sunan yerlerde harcardım hepsini. Mutinetin geçtiği yerlere bu link sayesinde ulaşabilirsiniz. 1999 yılından bu yana faaliyette bulunan Multinet sizlere her anlamda hizmet vermektedir. Bu hizmetlerden eğer bir sıkıntı yaşarsanız iki yöntem ile çözüm bulabilirsiniz.

 1. 4448736 iletişim numarası ile
 2. Whatsapp hattı ile 7/24 sizlere hizmet vermektedir.

Bu bilgileri neden verdim sizlere eğer yaşadığınız bir aksaklık ile nakit paraya dönmek isterseniz diye. Yani sizlere bu kadar güzel hizmet sunan bir harcama kartı varken bence yukarıdaki komisyonları vererek nakit para alacağınıza, hiç almayın daha iyi.

Sizlere birde cep telefonunuza vereceğim bu link ile MultiPay indirebilirsiniz.

Sodexo İstanbul İçin Nakite Çeviren Yerler Neresi?

Sodexo ilk olarak İstanbul’da oldukça aktif kullanımı vardı. Daha sonrasında ise Sodexo Bursa Ankara ve Kocaeli gibi büyük şehirlere yaygınlaşmaya başlamıştır. Şimdi ise 81 ilin her yerinde bu kart kullanılmaktadır. 2022 yılının nerede ise rekor kıran bir alışveriş ve gıda sektörlerinden alış veriş yapılan kart olmuştur. Böyle çok yoğun olan kart içinde fırsatçılar belli komisyon karşılığı Sodexo yemek fişlerinizi kırabilir yani nakite çevirebilirler. Bu kart için yine komisyon oranları nakite çeviren kişilere göre değişmektedir. Minimum %10’dan maksimum %20 oranında komisyon uygulamaktadırlar. Bunlara göre ufak bir komisyon kesildikten sonra elinize ne kadar para geçecek göreceksiniz. Bu tablo hemen aşağıda yer almaktadır.

blank

Sodexo Paramı Nakite Nasıl Çevirebilirim
Sodexo Paralarınız Komisyon Oranları
10% 15% 20%
1.300 TL 1.170 TL 970 TL 1040 TL
2.200 TL 1.980 TL 1.840 TL 1.760 TL
3.400 TL 3.060 TL 2.890 TL 2.720 TL

Böyle bir kartınız varken bu kadar yüksek komisyonlar ödeyip neden nakite çevirmek istiyorsunuz şaşırıyorum gerçekten. Sizlere birde bu kartın avantajlarından bahsetmek isterim. Sodexo avantajlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine sizlere bir bilgi vermek isterim. 5 Dakikada Çok Acil Borç Nakit Para Lazım! (Ön Ödemesiz) yazıma göz atmanızı isterim. Nakit bulma imkanlarınızı bu şekilde çözebilirsiniz.

Setcard Yemek Fişimi Bozdurup Nakite Çevirme

Başka bir diğer gıda ve alışveriş yapılan kart Setcard’dır. Bu kartınızın bakiyesini nakit paraya döndürebilirsiniz. Ama bunun için kartınızın ne kadar limiti olduğunu bilmek istemez misiniz? Bunun için yapmanız gereken şey ise Setcard bakiye sorgulama işlemini sayesinde yapabilirsiniz. Bu limitleri anlaşmalı olduğu binlerce yerden kullanabilir isterseniz de %10,15 ve 25 oranında komisyonlar ödeyerek nakit paraya çevirebilirsiniz. Bu kart 2022 yılında sadece İstanbul içi kalmayarak 81 ilde çok büyük yemek firmaları ve giyim alışverişlerinizi yapabileceğiniz firmalar ile anlaşması bulunmaktadır. Aynı zamanda sunduğu hizmet 7/24 olarak 444-0-351 numarası ile ulaşılarak vermektedir. Şimdi sizler bu Setcardınızın içerisindeki paralarınızı nakit çevirmek ister misiniz? Eğer isterseniz aşağıdaki komisyon oranlarında kesilen kesinti sonrasında elinize geçecek meblağa razı olmalısınız.

Setcard Paramı Nakite Nasıl Çevirebilirim
Setcard Paralarınız Komisyon Oranları
10% 15% 20%
700 TL 630 TL 595 TL 560 TL
800 TL 720 TL 680 TL 640 TL
900 TL 810 TL 765 TL 720 TL

Yukarıdaki komisyonlar çok fazla olduğu için sizlere tavsiyem bu işe kalkışmayın hiç derim. Bunun yerine sizlere ailenizde alış veriş yapacak kişiler var ise onlardan direk nakit alarak kartı vermeniz yeterli olacaktır. Şimdi sizlere Metropol kartınızın içerisindeki limiti nasıl nakite çevirebiliyorsunuz görelim.

Metropol Kartı Bozan Nakit Paraya Çeviren Yerler

Evet arkadaşlar Metropol kartın üzerinde İstanbul boğazının logosu vardır. Ama bu metropol kartı artık 81 il ve ilçelerinde kullanıma başlanmıştır. Yani şunu yemem bunu yemem gibi bahanelerin ortadan kaldıran bir kart olmaktadır. Bunun sebebi ise çok fazla yemek firması ile anlaşma sağlamasıdır. Sizlere metropol kartın anlaşma yaptığı restoranları vermek istedim. Sizlerde göreceksiniz ki çok fazla bir yemek şirketi ağına sahiptir. Eğer isterseniz bu metropol kartın içerisindeki limit tutarınızı belli komisyonlar karşılığı bozan yani nakite çeviren yerler aracılığı ile nakit ihtiyacınızı çözmüş olursunuz. Sizlere kesilen komisyon oranlarından sonra elinize geçecek olan nakit parayı hemen aşağıda bulabilirsiniz. Komisyon oranları yukarıdaki 3 kart için ne ise Metropol kart içinde aynısı diyebilirim. Hadi görelim bakalım sizlerin paralarınızdan ne kadar bir kesinti oluyor.

Metropol Paramı Nakite Nasıl Çevirebilirim
Metropol Paralarınız Komisyon Oranları
10% 15% 20%
400 TL 360 TL 340 TL 320 TL
500 TL 450 TL 425 TL 400 TL
600 TL 540 TL 510 TL 480 TL

Evet arkadaşlar görmüş olduğunu gibi bu kadar fazla komisyon kesintileri ile nakite geçiş yapabiliyorsunuz. Sizlere tavsiyem eğer kartınızdaki limitler yok olmuyorsa kartınızı nakite geçirmeyin. Eğer nakit ihtiyaçlarınız var ise aşağıda sizlere çok güzel bir kredi imkanı sunan bankadan bahsedeyim.

 • Ekim ayına özel Denizbank sizlere %1,79’dan başlayan oranınlar ile kredi vermektedir. Bu krediyi 36 ay vadeli olarak 40.000 TL olarak çekebilirsiniz. Sizlere bunun hesaplamasını da aşağıda vereceğim.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
40.000 TL 12 3.837,77 TL 46.053,24 TL
24 2.295,61 TL 55.094,71 TL
28 2.063,89 TL 57.789,06 TL
36 1.761,10 TL 63.399,77 TL

Yani nakit ihtiyaçlarınızı bu şekil çözmeniz sizler için daha uygun olacaktır. En azından her ay oraya vereceğiniz komisyon yerine uygun faizli kredi ile çözebilirsiniz. Sizler bu konu hakkında aklınıza takılan veya bu kartlarınızı nakite çevirmek isterseniz yorum kısmına yorum atmanız sayesinde halledebileceksiniz. Birde video bırakıyorum sizlere. Bu video sayesinde de bilgi sahibi olabilirsiniz.


Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 6 Yorum
 1. blank Yusuf kara dedi ki:

  Merhaba,

  Yemek kartını nakite çevirmek isteyenler whatsapptan bana yazabilirler anında işlem yapılır.

  wp 0533 567 97 yirmiiki

 2. blank Yusuf kara dedi ki:

  Merhaba,

  TÜM YEMEK KARTLARI NAKİTE ÇEVRİLİR WHATSAPP 053356797 YİRMİİKİ

 3. blank Yusuf kara dedi ki:

  Tüm yemek kartları %20 oran karşılığında anında nakite çevrilir. Kartınızı bozdurmak isterseniz Whatsapp 0533 567 97 yirmi iki

 4. blank Emirhan dedi ki:

  Tüm yemek kartlarınız %25 ile online şekilde nakite çevrilir hesabınıza havale yapılır.
  0534 794 59 29

 5. blank Yemek kart bozum dedi ki:

  TÜM YEMEK KARTLARI ANINDA NAKİTE ÇEVRİLİR İLETİŞİM WHATSAPP 05372169464

 6. blank TİCKET MULTİNET dedi ki:

  TİCKET MULTİNET SODEXO SETCARD YEMEK KARTLARİNİZ NAKİTE CEVRİLİR İSTANBUL ÜMRANİYE 05549680249

Bir Yorum Yazın