Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

40 + Yaşa Özel Kırışıklık Giderici Kremler Bitkisel Yağlar Kürler

40 yaş üstünde genellikle görünen yüzdeki kırışıklıklar bir kader değildir. Göz ve anıl çevresinde daha çok belirgin olan ince ve kalın çizgiler çünkü giderilebilir. Nasıl yüzdeki kırışıklar giderilir diyorsanız da bunun için size tam 3 tane çözüm yolu göstereceğiz. Bunlardan ilki kullanıcılar tarafından da tavsiye edilen kozmetik kremlerdir. Benim de sürekli kullandığım bu kremlerden en iyi 10 tanesinin ismini bu nedenle sizlere sıralayacağız. Yüzdeki kırışıkları gidermek için tavsiye edeceğimiz bir diğer çözüm yolu ise bitkisel yağlardan geçmektedir. Kırışık giderici bitkisel yağlar dan da yine en iyi olanları sizlere tanıtacağız.

40 + Yaşa Özel Kırışıklık Giderici Kremler Bitkisel Yağlar Kürler

 

Yüzdeki kaz ayağı denilen göz çevresindeki çizgiler ile anılıdaki ince ve kalın çizgileri krem ve bitkisel yağlara ilaveten bir diğer çözüm yolu ise kürler tir. Evinizde de hazırlayacağız çeşitli meyve bitkilerden hazırlayacağınız kürler ile de yine yüzünüzdeki kırışıklardan kurtulabilir en az 10 yaş gençleşebilirsiniz.

Yüz Kırışıklığı Nasıl Giderilir? Bunun İçin Ne Yapmalıyız?

Evet arkadaşlar yüzde oluşan kırışıklıklar nasıl giderilir ve bunun için nasıl işlemler yapılır hep birlikte bir görelim. Bu kırışıkların en çok göze patan tarafı kaz ayaklarıdır. Göz çevrenizde ve anlınızda oluşan kırışıklar diyebiliriz. Tabi bu kırışıklıkların azalması veya geçmesinin belirli yöntemleri vardır. Peki bu yöntemler hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilir mi diyorsanız eğer evet uygulanıyor diyebilirim. Şimdi sizlere bu 3 yöntemi hemen belirteyim.

 1. Kremler
 2. Bitkisel yağlar
 3. Doğal kürler

Peki aklınıza gelen bir 4. yöntemde olabilir. Aklınıza gelen bu yöntem eğer çok ama çok derin değilse kırışıklık bence hiç gerek yoktur. Bu olayı aslında sizlere bir yazımda da bahsetmiştim.

Yüzdeki alnınızdaki kırışıklık izlerini nasıl giderebilirim derseniz eğer bu iş tam anlamı ile biraz maddi boyutunuz ile ilgili diyebilirim. Bu kırışıklık giderici kremler oldukça fazla ücret olduğu için sizleri maddi açıdan üzebilir. Ama bu kremleri kampanyalı olarak yakalarsanız çok uygun fiyata alabilirsiniz. Tabi bu kremleri alabilecek bütçeye sahip değilseniz o zaman sizlere hemen bir önerim olacaktır. Bu önerim ise bitkisel yağlar olacaktır. Bu yağlar kremlere göre biraz daha uygun olmaktadır. Eğer başka bir çözüm derseniz ben daha az para harcayarak bu işi çözmek istiyorum derseniz o zamanda kürlere başvuru yapmanız gerekmektedir.

Sizlere bu 3 yöntemi nasıl yapacağınızı bir kaç alt başlıkta vereceğim. Vereceğim bu bilgiler sayesinde sizlerde yüzünüzdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Yüz Kırışıklığı Evde Nasıl Giderilir?

Yüz kırışıklığı evde nasıl giderilir. Neler kırışıklığı iyi gelir onları göreceğiz. Evde kırışıklık gidermenin 2 yolu olmaktadır. Bu iki yol için sizlere hemen ilkinin ne olduğunu hemen aktarayım. Bunun için hemen ilk olarak en yakın aktara gitmeniz gerekmektedir. Burada bitkisel olarak kırışıklığınızı giderebilirsiniz. Bunu ise aktarlardan alacağınız yağları belirtilen şekilde uygulamanız durumunda cildinize çok iyi gelecektir. Ben bu yağı yani kürü kendim yapmak istiyorum derseniz eğer o zaman evinizde bulunan bazı bitkiler ile bu işi çözebilirsiniz. Sizlere verdiğim bu iki yol ise tamamen sizin cebinize uyum sağlayacaktır. Bu ürünleri sizlere anlatacağım gibi yaparsanız sizlere satılan kremlerden daha iyi gelebileceğini söyleyebilirim.

Güzellik Salonu Nasıl Açılır? (2022 Maliyet Oranı Hesaplama) yazımda bazı makinalardan da bahsettim sizlere bu sayede de cildinizi bir güzellik uzmanına bırakabilirsiniz.

Bu yazıyı vermemdeki amaç güzellik salonlarında bulunan bazı cihazlar ile bu kırışıklıkları giderildiği saptanmıştır. Sizlere evinizde nasıl kür hazırlayabileceğinizi aşağıdaki başlıklarda yer verdim. Bu verdiğim bilgilerde ise nasıl kullanacağınıza kadar yer vereceğim. Evet arkadaşlar yüzünüzde bulunan bu kırışıklık yağların ve kürlerin neler olduğunu görmeye hazırmışsınız. Evet arkadaşlar hadi bakalım sizleri nasıl bir yol beliyor.

Kırışıklık Giderici Bitkisel Doğal Yağlar Neler?

Arkadaşlar yüzünüzde oluşan kırışıklıkları bitkisel yollar sayesinde giderebileceğinizi yukarıdan bahsetmiştim. Şimdi ise sizlere bu kürleri nasıl yapacağınız bahsedeceğim. Bu bitkisel kürleri sadece kırışıklık için değil cildinizin gerilmesi ve parlak olması içinde kullanabilirsiniz. Yüzünüzün bebeksi bir görünüme oluşmasını isterseniz eğer uzmanlar tarafından da önerilen bu kürleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu kürleri tabi size yan etkisi olur mu kanımca olmaz ama eğer alerjiniz olduğu bir bitki ise onu tercih etmeyin derim. Şimdi aşağıda 9 madde şeklinde bunu göreceğiz.

1- Avokado Yağı Cildinizi Bebeksi Görünüm Kazandıracak

blank

Arkadaşlar avokadonun faydalarını saysak valla bir sürü zaman alır diyebilirim. Ama sizleri alakadar eden kısmını sizlere şu şekil söyleyebilirim. Avokadonun içerisinde aşağıdaki madddeler bulunmaktadır.

 • Bol miktarda yağ asitleri
 • Omega yağı
 • A vitamini içermektedir

Yani bu bütün bulunan maddeler sizin sadece cildinizi tedavi etmekle kalmıyor aynı zamanda bebeksi bir görünüm sağlamaktadır. Bunların yanı sıra güneş ışınlarından da sizleri korumaktadır. Bu uygulama ile yüzünüzde oluşacak ince çizgilerden kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise şu şekildir.

 • Avokado yağını 2 yemek kaşığı olarak alacaksınız. Bu 2 kaşık olrak ayırdığınız yağın içine 3 yada 4 damla kadar lavanta yağı ilave ediniz. Bu iki karışımı küçük bir kavanoza koyarak çalkalayınız. Oluşan bu karışımıda yatmadan önce yüzünüze uygulayınız.

Bu karışımın hazır olarak ta 60/70 TL civarına aktarlardan yada internet sitelerinden sipariş vererek te alabilirsiniz.

2- Limon Yağı Cildinizi Parlatacak

blank

Limon yağı akneli bir cildiniz var ise inanılmaz iyi geldiğini sizlere belirtmek isterim. Antioksidan etkisinin de olduğu limon yağı cildinizi aknelerden kurtarmaz aynı zamanda ince çizgileri de azaltarak tedavi eder. Tabi bu işlemi yine uzamanlar yatmadan önce cildinizi temizledikten sonra önermektedir. Bu işlemlerden sonra ise gün içerisinde güneş kremi kullanmanız gerekmektedir. Sizlere önerilen bu limon yağının hazırlanması ise şu şekildir.

 • 50 Ml kadar bir zeytin yağının içerisine 3/4 damla limon yağı damlatınız ve karıştırınız.

Sizlere verdiğim uygulama şeklini daha sonrasında yüzünüze uygulayınız. Dediğim gibi akşamları uygulamanız sizlere yarar sağlayacaktır. Şimdi ise sıra geldi lavanta yapının çiziklere nasıl uygulandığını görmeye.

3- Lavanta Yağı Yüzünüzdeki Tüm Kırışıkları Yok Edecek

blank

Antioksidan içeren bir bitkidir lavanta. Bunun yanı sıra antibakteriyel özelliği de sağladığı tespit edilmiştir. Bu iki özellik bir araya geldiğinde ise cildiniz harika bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Tabi cildinizi yenilerken akne tedavisi de yapmaktadır. Tabi lavanta yağı cildinize parlaklık kattığı gibi aynı zamanda yüzünüzdeki ince çizikleri tedavi eder. Peki lavanta yağının uygulaması ve hazırlanması nasıl oluyor derseniz hemen görelim.

 • 50 Ml Hindistan cevizi yağının içerisine  3 yada 4 damla kadar lavanta yağını karıştırın. Oluşan bu karışımın gece yatmadan önce yüzünüze uygulayın.

Sizlere önerdiğim bu karışımı 10 gün boyunca uyguladığınızda yüzünüzde önemli bir değişim göreceksiniz. Görülen bu değilim tabi cildinizdeki ince çiziklerin azaldığını hatta tamamen geçtiğine şahit olacaksınız.

4- Üzüm Çekirdeği Yağı Yüz Kırışıkları Bire Bir!

blank

Üzüm çekirdeği yağı cilt tedavilerinde oldukça iyi olduğu söylenmektedir. Tabi bu tedavi aynı zamanda çiziklerin giderilmesi de diyebiliriz. Üzüm çekirdeğinin içerisinde E vitamini olduğu için yukarıda belirttiğim gibi sizlere parlak bir görünüm yanında onarıcı bir hal almaktadır. Peki bu üzüm çekirdeği yağı nasıl uygulanmakta bir bilginiz yoksa çok çok basit bir şekilde sizlere tarif edeyim.

 • Yine gece cildinizi güzelce temizledikten sonra hiç bir şey karıştırmadan direk üzüm çekirdeği yağını masaj yaparak cildinize yediriniz.

Evet arkadaşlar gördünüz cildinizi korumak ve kırışıkların gitmesini sağlamak bu kadar basit. Bir Üzüm içinden çıkan çekirdeğin yağı bile sizlere inanılmaz bir etki yaratacaktır. Şimdi ise sıra geldi Havuç tohumu yağının faydasını görmeye.

5- Havuç Tohumu Yağı Cildinizi Yeniden Oluşturacak

blank

Havuç tohumu yağı cildinizi resmen gençleştirmektedir. Bunun yanı sıra cildinizdeki ince çizikleri de tedavi etmektedir. Tabi birde bilinmesi gereken bir şey var ki hem de hiç hafife alınmayacak özellik intihap sökme olduğudur. Tabi bunu üzüm çekirdeği yağı gibi direk uygulayamıyorsunuz. Bu kürü oluşturabilmeniz için bir kaç bitkisel yağa ihtiyaç olacaktır. Şimdi vereceğim bu karışımın hazırlanmasının nasıl olduğunu görelim.

 • 2 kaşık yağı avokado yağına 2 damla havuç yağını karıştırınız. İşte bu kadar havuç yağı küreniz artık hazır diyebiliriz. Uygulaması yine temiz bir cilde pamuk veya parmak ucunuz ile sürerek tedavi istediğiniz bölüme sürünüz.

Gördünüz arkadaşlar kür hazırlanması ve uygulaması bu kadar basit. Şimdi ise zeytin yağının cilde yararını görelim.

6- Zeytin Yağı Cildinizi Besleyecek

blank

Bu zeytin yağı özellikle soğuk sıkım olması gerekmektedir. Bu zeytin yağının sadece cilde değil vücudumuzun hemen büyük bir organına yararı vardır. Sizlere hemen şu örneği vereyim kullanılan kremlerde bile görürsünüz zeytin yağı içermektedir diye. Yani eliniz çatlar tedavisini hemen zeytin yağında bulabilirsiniz. Eldeki çatlağı geçiren yüzünüzdeki ince kırışıkları ne yapmaz siz düşünün. Nasıl uygulanması gerektiğini sizlere şu şekil anlatayım.

 • Bu işlemden çok iyi verim almanız için bir kaç yağ karışımı yaparak çözebiliriz. 1 tatlı kaşığı zeytin yağı bir kaba 2 veya 3 damla kadar limon suyunu da o kaba koymanız gerekmektedir. Daha sonra bu karışımı gece sürmenizi tavsiye ederim.

Gördüğünüz üzere buda çok basit bir yöntem. Bu sayede yüzünüzdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

7- Nar Çiçeği Yağı Bir Harika!

blank

Nar çiçeği çekirdeğinin yağı cildi sağlıklı bir şekilde korumaktadır. Bu yağ ise aynı zamanda kanser tedavisi içinde kullanılıyor. Bu nar çiçeği yağı sadece cilt tedavilerinde kullanılmıyor. Aynı zamanda çiziklerin azaltılmasında ve giderilmesi içinde kullanılmaktadır. Bu çizikler göz kenarlarında ve anıl civarında oluşan çizikler. Peki kür olarak hazırlanması nasıl oluyor derseniz birazdan sizlere vereceğim. Bu kürü dediğim gibi uygulayın çiziklerden kurtulun.

 • 2 yemek kaşığı nar çiçeği yağını bir kaba koyun. Daha sonrasında ise 3 veya 4 damla kadar lavanta yağını ilave edin. Bu karışımı güzelce çalkalayın. Daha sonrasında ise gece bu karışımı uygulayın.

Nar çiçeği yağını eğer kullan bir kişiyseniz bir daha bırakamazsınız derim. Bu işlemi her gün uygulamanızda herhangi bir sorun yoktur.

8- Egzema (Dermatit) Akne Hatalığına En İyi Gelen Gül Yağı

blank

Bir sürü cilt hastalıkları olduğu gibi her hastalığa göre de bir kür vardır. Tabi bu hastalıkların en başında egzama, gül hastalığı ve akne gelmektedir. Cildinizde oluşabilecek bu 3 hastalıklardan biri başınıza gelirse hemen sizlere vereceğim bu kür devreye girecektir. Tabi sadece bu hastalıklara değil yüzünüzdeki ve anlınızdaki kırışıklıklara da iyi geldiği saptanmıştır. Dudakta oluşan bir kuruluk olursa bile biberiye yağı sizlere iyi gelecektir. Şimdi sizlere doğal olarak nasıl biberiye yağı hazırlanışını ve uygulanmasını size bahsedeceğim. Hadi görelim bakalım nasıl olacak bu işlem.

 • İki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağının içerisine 3 veya 4 damla biberiye yağını damlatmanız gerekmektedir.

Bu işlemi ise yine temiz cilde uygulayın derim. Bu işlemi ise hemen hemen her gün yapabilirsiniz. Egzama olan ve gül hastalıkları da bu yağı kullanabilirler.

9- Yüzdeki Kızarıklık, İltihap Sorunlarına Kuşburnu Yağı

blank

Kuşburnu yağının içerisinde linoleik asit ve bol miktarda E vitamini içermektedir. Kuşburnu yağı ciltte oluşan kızarıklık ve yüzde oluşan iltihaplara çok iyi gelmektedir. Bu kızarıklıklar elinizde veya başka yerde de olsa kuşburnu yağını uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda yaşlanmayı da geciktirmektedir. Bu gecikme sayesinde yüzünüzdeki kırışıklıkları da kuşburnu yağı sayesinde azalır ve bitebilir. Beki bu yağı nasıl uyguluyoruz ona bir bakalım.

 • 2 yemek kaşığı zeytin yağı içine 3 yada 4 kaşık kuşburnu yağını karıştırınız. Daha sonra bu karışımı güzelce çalkalayın ve uygulamaya hazır olun.

Uygulaması ise bütün kürler gibi aynı uygulanacağınız cilt temiz olması gerekmektedir. Daha sonra güzelce yedirerek uygulayın. Hepsi bu kadar. Şimdi sizlere ise birde bitkisel kürlerden bahsedeceğim. Hadi görelim bakalım bizi daha neler bekliyor.

Yüzdeki Kaşıklık (Çizgileri) Giderici Bitkisel Kürler Neler?

Sizlere yüzdeki kırışıkları giderebileceğiz 2 adet kür vereceğim. Kırışıklık gidereceğiniz bu kürler ise Türkiye’nin oldukça yakından tanıdığı bir isim tarafından hazırlanmaktadır. Bu isim kim diye merak ediyorsanız eğer İbrahim SARAÇOĞLU olduğunu hemen söyleyeyim sizlere. Sizlere vereceğim bu kürleri evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz. Uygulanan bu kürler sizlere adeta botoks etkisi vermektedir.

 • Konu ile çok alakalı değil ama sizlere bir konudan bahsetmek istiyorum. Bu konu ise yaşlılıktan ve kırışıklıktan çok konuştuğumuz için bir anda aklıma geldi Prim Eksiği Olanlar Nasıl Emekli Olabilirler? SGK BAĞKUR Dahil konusudur. Yardımcı olacağını düşündüğüm için sizlere verdim bu konuyu.

Tabi piyasada bir çok kür mevcut ama sizlere vereceğim bu kürler denenmiş kürlerdir. Sayın SARAÇOĞLU denemediği hiç bir kürü sizlere vermez. Birde bu kürler sizlere verdiğimden daha fazlası bile olabilir. Tabi bu kürleri ister kadın olun ister erkek her iki cinste kullanabilir. Evet arkadaşlar eğer hazırsak artık sizlere bu kürlerin nasıl yapıldığını anlatayım.

1.Yoğurt Otu Kürü

Prof. Dok. İbrahim SARAÇOĞLU tarafından sizlere bu kür piyasaya çıkmıştır. Kırışıkları giderir cildinize ferahlık sağlar aynı zamanda ise yaşlanmayı bile geciktirdiğini sizlere söyleyebilirim. Şimdi sizlere yoğurt otu kürünün nasıl hazırlandığını vereceğim.

Malzemeler

  • Yoğurt otu Bu ot genel olarak nisan ve mayıs aylarında çok taze olarak bulabilirsiniz.
  • Tabi olmasa olmaz su

Yapılışı

  • Elinize yarım litre bir su alın ve tencereye koyun ve kaynatmaya başlayın. Kaynadıktan sonra yoğurt otunu atınız. Attıktan sonra ise kısık ateşte 6 dakika civarı kaynatın. Bu süre bittikten sonra suyu süzün. Kürünüz oluşmuş oldu diyebilirim.

Uygulanışı

  • Hazır olan bu kürü ılıdıktan sonra 15 dakika boyunca yüzünüze sürünüz. Bu işlemi gündelik olarak yaparsanız eğer çok fazla yarar görürsünüz.

2.Elma Kayısısı Kürü

Prof. Doktor İbrahim SARAÇOĞLU tarafından cildinize çok iyi gelecek bir kürdür. Bu kürde diğer kür gibi botoks etkisi yaratmaktadır. Bu kürün yapımı ve uygulanması oldukça kolaydır. Bu kür diğer kürler gibi değildir. Yılın her mevsimi bu kürü yapabilirsiniz. Şimdi ise sizlere uygulanılacak malzemelerden tutun, nasıl yapılacağına kadar hepsinin bilgisini vereceğim.

Malzemeler

  • Elma (kırmızı olması ve sert olması aranan bir özelliktir.)
  • Kayısı (sert olması gerekmektedir.)

Yapılışı

  • Kırmızı elmayı kabuğunu soyunuz. Daha sonrasında ise kayısıyı ortadan ikiye ayırınız. Daha sonrasında ise bir tencereye 3 fincan kadar su dökünüz. Daha sonrasında kayısıyı ve elmayı ilave ediniz. 5-6 dakika bu şekil kaynatın. Sonra kapatın ve lapa olan bu elmaları ve kayısıları mikserden geçiniz.

Uygulanışı

  • Bu kürü uygulamaya geçmeden önce yüzünüzü tertemiz yapmanız gerekmektedir. Sonrasında bu püre olan kürü yüzünüze sürün. Sürdükten sonra ise 30 dakika bekletin. Bu işlemden 10 dakika sonra ise etkisini göremeye başlayacaksınız.

Sizlere 2 küründe nasıl yapıldığını ve uygulama olayının nasıl olduğunu anlattım. Bu kürler tamamen sizlerin rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz kürlerdir. Bu kürler sayede sizlerde kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Şimdi ise kremlerin neler olduğu göreceksiniz.

En İyi Kırışıklık Giderici 10 Krem

40 yaş üzeri olan her bireyde artık kırışıklıklar meydana gelmeye başlamıştır. Tabi bu kırışıklıklar alın ve göz çerçevesinde oluşmaktadır. Oluşan bu kırışıkları zamanla artmakta ve derinleşmektedir. Bu kırışıkları derinleşmeden kremler sayesinde yok edebilirsiniz. Sizlere vereceğim bu kremler sayesinde yaşlanmanızı da 10 yaşa kadar öteleyebiliyorsunuz. Tabi bu işlemi görüntü olarak yapacağınızı söylemek isterim. Sizlere vereceğim bu kremleri kendimde kullandım ve kullanan kişilerden de yorumlar aldığım için sizlere sundum. Şimdi görelim bakalım bu kremler neler.

blank

 1. L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Günlük Bakım Kremi. Bu kremi kendimde kullandım.
 2. Sebamed Wrinkle Filler Moisture Cream
 3. Nivea Q10 Kırışık Karşıtı Yüksek Güneş Korumalı Gündüz Kremi Gkf30
 4. PROCSIN Gözenek Sıkılaştırıcı Kolajen Seti
 5. L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serum
 6. Nivea Yaşlanma ve Leke Karşıtı 50 Faktör Yüz Kremi
 7. Ialuset Hyaluronik Asit Krem
 8. Bee’o Apibeauty Arı Zehirli Propolisli Arı Sütlü Anti-Aging Yüz Bakım Kremi
 9. Lierac Sunissime Fluide Protect Anti-Age Global SPF50 +
 10. Avon Anew Renewal Power Serum

Sizlere 10 adet kırışıklık giderici krem bilgisi verdim. Bu kremler içinde ise 1. olanı bizzat kendimde kullanıyorum. Kremi kullandıktan 3 gün sonra etkisini görmeye başladım. Eğer doğal olarak bir kür yapmak istemezseniz eğer bu kredimi kullanmanızı tavsiye ederim. Tabi fiyatını merak edenler için hemen söyleyeyim 80 TL’den başlamaktadır. Bu marka ve modele göre değişeceği için 450 TL’ye kadar çıktığı görülmüştür. Eğer ürünleri satın almak istiyorsanız sizlere vereceğim bu link sayesinde rahatlıkla yapabilirsiniz.

YASAL UYARI: Sayfamızda sizlere verdiğim bütün kürler tavsiye üzerinedir. Bu kür ve kremleri doktorunuza sormadan kesinlikle kullanmayınız. 

Birde sizlere konu ile ilgili bir video bırakıyorum Bu video aracılığı ile de bilgiler edinebilirsiniz. Birde konu hakkında sizlerin de önereceğiniz kürler olursa yorum kısmına yorum bırakabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular olursa yine yorum atabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın