Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

6 12 Ay Ödemesiz Koyun Kredisi Veren Bankalar (2022 yılına özel)

3 6 12 ay ödemesiz olarak koyun kredisini hangi bankalar vermektedir. Bunu merak edenler için direk söyleyebilirim ki Ziraat Bankası bu konuda öncülük yapmaktadır. Tabi bu banka dışında da koyun kredisi alabilirsiniz. Üstelik bankalardan alacağınız koyun kredisinin şartları da Ziraat'a göre bir nebze daha kolaydır. Bunun sebebi ise 2022 yılında koyun kredisinin faiz desteği devlet tarafından sağlanmamış olmasıdır.

6 12 Ay Ödemesiz Koyun Kredisi Veren Bankalar (2022 yılına özel)

 

Tabi hazine faiz destekli bankların koyun kredisi vermemesin bir de dezavantajı vardır. Bu ise hepimizin tahmin edeceği gibi koyun kredisini bankalar, Ziraat gibi faizsiz veremiyor olmalarıdır. Dolayısıyla bankalar koyun kredisinin geri ödeme planını hesaplamaları için bir faiz oranı uygular. Kapmayanlara ve başvuru yapılacak olan bankaya göre de bu faiz oranı değişebilir. Peki şuan için bu kredinin faiz oranı kaç? Ayrıca, en iyi ve uygun olarak koyun kredisini çiftçilerimize hangi bankalar veriyor?

Bankalardan Koyun Kredisi Alacak Olan Çiftçilerden Aranan Başvuru Şartlar Nelerdir?

Bankalardan küçükbaş hayvan koyun yada keçi alacaksanız, ilk olarak şartlara uygun olmanız gerekir. Peki, siz koyun kredisi veren bankaların bu şartlarına uygun musunuz? Bunu öğrenmek için sizlere sıraladığımız koyun kredisi başvuru şartlarını bir göz atmanız gerekir. Ziraat bankası hariç tüm bankaların küçükbaş koyun kredisi başvuru şartları şu şekildedir.

 1. Kredi notu: Koyun kredisi veren tüm bankalar tarafından aranan ilk ve en önemli şarttır. Kredi notu sorgulama istihbaratınız olumsuz ise eğer aşağıdaki yer alan tüm şartlara da uygun olsanız, nafile! Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de tüm detayları öğrene bilirsiniz.
 2. İpotek: Her ne kadarda Ziraat bankası koyun kredisi alacaklardan ipotek şartı koşsa da özel bankalar bu şartta esneme yapabilir. Özellikle 30 baş koyun alacaklar için çoğu bankalar bu şartı es geçebilir. Ama bu sayı arttıkça sizden taşınmaz ipotek şartı muhakkak ararlar.
 3. Kefil: Hayvansal krediler de yine başvuru yapılacak olan kredi tutarına göre kefil istenilir. Bu kefil çoğunlukla en az 2 tane olur. Kefillerin maaş bordrolu çalışan olması şarttır.

Aranan bu 3 şartta sahip iseniz koyun kredisi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Tabi bu başvuru yapabilmek için de aşağıdaki gerekli olan evrakları hazırlamanız gerekir. Pek, koyun kredisi kullanmak için gerekli olan bu evraklar nelerdir?

Küçükbaş Hayvan Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nedir?

Koyun ve keçi bildiğiniz gibi küçükbaş hayvan sınıfına girmektedir. Bu sınıfta yer alan canlıların alımları için bankalar kredi olanağı sağlar. Bankalardan koyun kredisi kullana bilmeniz için ise bazı evrakları hazır etmeniz gerekir. Gereli olan bu evrakalar ise başvuru yapacak olan; gerçek kişi, şahıs firmaları, tüzel kişiler, dernek ve birlikler ile kooperatiflere göre değişir. (gerçek kişi kimdir? bir işletmeyi sadece kendi başına işleten kişidir.) Bu saymış olduğumuz sınıfa göre peki bankalar küçükbaş hayvan kredisi için hangi evrakları ister?

Gerçek Kişiler (Herhangi Bir Şirket, Firma Sahibi Olmayan)

 1. Hayvan İşletme Belgesi (ÇKS İle Hayvancılık İşletme Belgesi Nasıl Alınır?)
 2. Nüfus cüzdan fotokopisi
 3. İkametgah
 4. İmza beyannamesi
 5. Tapu fotokopisi
 6. SGK BAĞKUR dokümanı

Şahıs Firmalarından İstenilen Belgeler

 1. Nüfus cüzdanı
 2. Son 3 seneye ait vergi levhası
 3. Oda kayıt belgesi
 4. Ticaret sicil gazetesi
 5. Firma yada ortaklara ait olan tapu fotokopileri
 6. İmza beyannamesi
 7. Son üç aya ait mali bilanço (vergi dairesi yada yeminli mali müşavir onaylı)
 8. Son 1 yıla ait ayrıntılı ve cari yıla ati mizan ile gelir tablosu
 9. Son üç yıla ait hesap özeti

Tüzel Kişilerden İstenilen Belgeler

 1. Nüfus cüzdanı (şirket müdürlüğünü sürdüren kişinin imza sirküleri)
 2. Son üç yıla ait vergi levhası
 3. Oda kayıt belgesi
 4. Ticaret sicil tasdiknamesi
 5. Şirket ana sözleşmesi
 6. Ticari sicil gazetesi
 7. Firma ve ortaklarına ait tapu fotokopileri
 8. Firma ve ortaklarına ati imza sirküleri
 9. Son üç seneye ait vergi dairesi onaylı mali bilanço (yeminli mali müşavir imzalı da olabilir)
 10. Son seneye ait ayrıntılı gelir ve mizan tablosu

Dernek ve Birliklerden İstenilen Belgeler

 1. Temsile yetkili kişinin nüfus cüzdanı
 2. Vergi levhası
 3. Karar defteri
 4. İmza sirküleri
 5. Dernek sicil kayıt

Kooperatiflerden İstenilen Gerekli Evraklar Nedir?

 1. Kooperatif yetkilisine ait nüfus cüzdanı
 2. Ticaret sicil gazetesi
 3. Noter onaylı karar defteri
 4. İmza sirküleri
 5. Ana sözleşme

Tüm bankalar küçükbaş hayvan kredisi kullanacaklar dan bu evrakları isterler. Tabi bu evraklara ve şartlara daha öncede belirtmiş olduğum gibi Ziraat bankası dahil değildir. Ziraat bankası tarafından istenilen evrak ve şartlar 1 Şartla Ziraat Bankası Koyun Kredisi Alabilirsiniz? de yer almaktadır. Koyun kredisi evrak ve şartlarına değindik. Peki, hangi bankalar bu şartlar ve evraklarla koyun kredisi vermektedir.

Koyun Kredisi Veren En İyi 5 Banka Hangisi?

Her banka koyun kredisi vermez. Bahsettiğim şartlara uygun dahi olsanız bundan dolayı her bankadan koyun kredisi alamazsınız. Ancak, koyun kredisi veren bankalara başvuru yaparsanız bu kredi imkanlarından yararlana bilirsiniz. Koyun kredisi veren bankalardan 3 aydan başlayıp 6 ile 12 aya kadar geri ödemesiz olarak kredi kullana bileceğinizi bilmenizi isterim. Geri ödeme ve faiz oranları konusunda en iyi olanaklarla 5 koyun kredisi veren bankalar ise şunlardır.

 1. Denizbank
 2. Vakıfbank
 3. QNB Finansbank
 4. Türkiye İş Bankası
 5. Garanti BBVA

Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar dan en iyi 5 tanesi bunlardır. Bu banklardan faizsiz olarak koyun kredisi alamazsınız. Şayet öyle bir hayalle sahipseniz Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? Ziraat 0 Faizli Veriyor! sayfamı ziyaret etmeniz gerekir. Ama, koyun kredisi veren bu bankalardan 12 aya kadar geri ödemesiz kredi kullana bilirsiniz. Faiz oranları ise içlerinden en düşük orana veren bankaya göre şu şekildedir.

Türkiye İş Bankası Koyun Kredisi 24 Ay Vadeli Veriyor!

Türkiye iş bankası koyun kredisini 24 ay vadeli olarak vermektedir. Geri ödeme planında esnek bir şekilde sizlere suna bilmektedir. 3 aydan 12 aya kadar geri ödeme planı böylece oluştura bilirsiniz. Türkiye İş Bankası koyun kredisinin faiz oranları ise 24 ay vadeli 6 ile 12 ay geri ödemeler için aylık %2.15 oranındadır. Bu faiz oranına göre 50.000 TL kadar kullanacağınız koyun kredisinin geri ödeme planı ise şu şekildedir.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
25.000 TL 24 1.408,34 TL 33.800,21 TL
30.000 TL 1.690,01 TL 40.560,24 TL
40.000 TL 2.253,35 TL 54.080,39 TL
50.000 TL 2.816,69 TL 67.600,50 TL

Türkiye iş bankası koyun kredisinin faiz oranlarını sürekli olarak sizler için güncel tutmaktayız. Yine de faiz oranlarını anlık olarak görmek istiyorsanız https://bit.ly/3buUXm9 bağlantısından kontrol edebilirsiniz. Koyun kredisi veren diğer bir bankamızın imkanları peki nedir?

Denizbank Koyun Kredisi 6 Ay Ödemesiz!

Denizbank’ta koyun kredisi veren bankalar içinde yer almaktadır. Denizbank ayrıca sadece koyun kredisi de vermekle kalmaz. Şartlara uygun çiftçilerimize arzu ederlerse hayvancılık ekipmanlarına yönelik kredi olanağı da sağlar. Süt ve besi üzerine hayvan alım imkanı da sağlayan Denizbank’ın sağlamış olduğu bu imkanların vadeleri ise şu şekildedir.

 • Süt sağım yada soğutma türü işletme ekipmanları için kredileri 60 ay vadeli olarak verir. Satın alınacak olan ekipmanın proforma fatura değerinin %75 kadar kredi kullana bilirsiniz.
 • Süt hayvanı alımları için ise vade 60 aya kadar çıkar.
 • Besi hayvanı için geri ödemeler ise 24 ay ile sınırlıdır. Geri ödeme planını 6 ayda 1 olacak şekilde oluştura bilirsiniz.

Denizbank isterseniz geri ödemeleri sizin belirleyeceğiniz tarih içinde planlama yapabilmektedir. Başvuru sahiplerinden aranan şartlar ise;

 • Kredi notu
 • Kefil
 • İpotek

yeterlidir. 0-850-222-68-00 tarım hattından ayrıca sizlere 7/24 olarak destek sağlamaktadır. Böylece güncel Denizbank koyun kredisi faiz oranları bu numaradan öğrene bilir, hesaplama yaptıra bilirsiniz. Denizbank tarafından işletme belgesi çiftçilerimize bir de özel kredi kartı verilmektedir. Üretici kredi kartıyla da isterseniz vadeli olarak tarımsal ihtiyaçlarınızı karşılaya bilirsiniz. Bu kartın en büyük avantajı ise peşin olarak alınan tarımsal ihtiyaçların isterseniz 1 sene sonra geri ödeme imkanını sizlere sağlamasıdır. Anlaşmalı yerden alış veriş yapmanız durumunda ise %0 komisyon ödemesi yaparsın. Başvuru içi ise tek yapmanız gereken

URETICI yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı girip bu mesajı 3280 numaraya göndermenizdir.

Başvuru yaptığınız kredi kartının akıbetini ise Denizbank Kredi Kartı Başvurusu sayfamızdan öğrene bilirsiniz.

Vadeli Koyun Satanlar BURADA!

Koyun kredisi kullanmak istemeyenler. Yada koyun kredisi bankalardan çekemeyenler. Vadeli olarak koyun satan firmalardan senetle koyun alabilirsiniz. Böyle ister yeri isterseniz yabancı ırk koyun alabilirsiniz. Çünkü banka kredisi kullanmayacağınız için illa Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen (merinos, kıvırcık vb..) ırklardan koyun almak zorunda değilsiniz. Vadeli olarak koyun satan çiftçilerimiz ilanlarını yorumlara bırakabilir. Ücretsiz olarak bırakacağınız ilanları sürekli olarak kontrol etmenizde de fayda vardır. Ayrıca, vadeli olarak koyun almak isteyenler çiftçilerimiz de satın alma taleplerini yine yorumlarda bizlerle paylaşa bilir.

Diğer vadeli olarak satılan koyunların ilanlarını ise https://bit.ly/3pEiGVX adresi üzerinden göre bilirsiniz.

Vadeli olarak koyun sata ve alanlardan ricamız, lütfen son yıllardaki dolandırıcılıklara dikkat etmenizdir. Güvenmediğiniz kişilerle senetle özellikle ön ödemeli olarak alım ve satım işlemi yapmayınız.

Devletin Koyun Desteği Şartları Nedir?

Devletin koyun desteği iki şekilde verilir. Bunlardan bir tanesi hibe olarak. Bir diğeri ise faizsiz olarak kredili bir şekildedir. Hibe olarak verilen imkanlar Tarım İl Müdürlükleri tarafından sağlanır. Faizsiz olarak verilen kredi imkanları ise Ziraat bankası aracılığıyla sağlanmaktadır. Hibe imkanlarını İl Müdürlükleri çeşitli projeler üzerinden verir. Hibe oranları ise %50 oranını geçmemektedir. Hibe imkanları sağladığı projelerin isimleri ise şunlardır.

Devletin koyun desteği şartlarının da yer aldığı bu bağlantılarda başvuru için yol kılavuzları da ayrıca yer aldığını bilmenizi isterim.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın