Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

6 Aylık Kredi Notu Düşük Esnafa Hangi Bankalar Kredi Veriliyor!

En az 6 aylık yeni esnaflar, bankalardan kredi alamıyorum diyorsanız, size 2022 de gelen bir müjdem var. Findeks KKB not ortalamanız düşük dahi olsa teminatsız olarak kredi alabilirsiniz. Hangi bankalardan alırız diyorsanız, belki şaşıracaksınız ama tüm bankalardan diyebilirim. Çünkü, 5834 numaralı kanuna eklenen geçici 2. madde bu yolun önünü sizlere açtı. Bu kanundan istifade etmek istemeyen büyük, küçük tüm kredi notu düşük olan esnafa bir banka tavsiyesinde ayrıca bulunmak istiyorum.

6 Aylık Kredi Notu Düşük Esnafa Hangi Bankalar Kredi Veriliyor!

 

Bu bankamız da esnaflara 699 kredi notu üstü olması durumunda kefilsiz olarak ticari işletme kredisi vermektedir. Sicili bozuk olması taktirde ise bir tane çalışan ve kredi notu iyi olan kefil ile yine 50.000 TL kadar kredi sağlamaktadır. Bu her imkanların tüm detayları ve nasıl alınacağı ise sizler için güncel olarak yer verdim.

Sicili Bozuk Esnaf, Morali de Bozuk!

2021 ile 2022yılları esnafların adeta kabusu oldu. Nedenini hepimiz biliyoruz. Küresel Çin virüsü korona! ABD başkanı Çin virüsü dediği için eleştirilmişti. Bende Çin virüsü diyorum. Çünkü ülkece bu zor duruma Çinlilerin hijyen anlayışının olmadığından dolayı girdik. Her ne kadarda esnaf olmasam da Vatanını seven biriyimdir. Vatan denildiği vakitte içinde olan herkes girer. Esnafımızı gördükçe gerçekten çok ama çok üzülüyorum. Biraz olsun nasıl katkı sağlarım diye de elimden geldiği kadarıyla en son esnaflar için çıkan havadisleri paylaşıyorum. Bununla birlikte şayet cebimde benimde param olursa özellikle küçük esnaftan bir iki bir şey almadan geçmiyorum.

Diyeceğim odur ki! bu illet hastalık esnafın hem banka sicilini bozduk, hem ise moralini.

Yukarıda esnafın iş yapamadığı için moralini bozulduğundan bahsettim. Peki, ne oldu da banka sicilleri bozuldu? Aslında bu da ilk bahsetmiş olduğum konu ile bağlantılı. Bir insanın banka sicili yoksa neden bozulur ki? Öyle ya! kiranızı ödeyemiyorsunuz, çalışanların maaşlarını vermiyorsunuz, bankalardan kredi çekiyorsun ama onu ödeyecek bir gelir gelmiyor. Çünkü neden? satış yok! Ciro dönmüyor, nasıl ödeye bileceksiniz ki! Tüm bu ödemeleri yapamadığınız içinde banka kredi notunuz düşüyor, siciliniz hali ile bozuluyor.

İşin daha da kötüsü, tünelin sonunun gözükmüyor olması. Sürekli olarak mecburu iş yeri kapatmaları nereye kadar süreceğinin belli olmaması. Bu da esnafın moralini bozun diğer bir konu. Kapatılan iş yerlerinizden ötürü bozulan moralinizi yeniden yerine getiremeyen bilirim. Fakat, bundan dolayı bozulan siciliniz için size bir kaç müjdeli haber verebilirim.

Sicili Bozuk Esnafa Kredi Verilecek Mi? Sicil Affı!

Sicili bozuk esnaf sayımız geçtiğimiz yıllara göre 2022 yılında daha da fazla artış gösterdi. Kredi notu düşük esnaf sayısının daha aratacağını ön görmekteyim. Durumun bu şekilde olması, bankacılık alanında destek alacak olan esnafa ise çok fena vurdu. Biriken kira, vergi ve çalışan giderlerini ödeyemedikleri için tek çare gördükleri bankaların kapıları çünkü bu nedenle kapatıldı. Tabi bu durum çok fazla sürmedi. Çünkü, Devletimiz her zaman olduğu gibi yine bu zor günlerde esnafımızın yanında durdur. Böylelikle de iki tane sizleri sevindirecek adım attı. Bunlar sonrasında ise sicili bozuk esnafa kredi verilecek mi? Sicil affı yasası çıktımı gibi sorular da yanıt bulmuş oldu. Peki, atılan bu iki önemli adım nedir?

 1. Esnaf Destek Paketleri kapsamında HALKBANK üzerinden verilen 25.000 TL paraf kart + 25.000 TL 6 aya kadar ödemesiz kredi. HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama da geri ödemesini bulabilirsiniz. Şartlarını da aşağıdaki başlıkta yer almaktadır.
 2. Kredi sicil affı yasasının çıkartılmasıdır.

Madde içerisinde bahsetmiş olduğum gibi sicili bozuk olan esnafa sağlanan kredi imkanlarını bir alt başlıkta yer verdim. Bu sebeple 2. müjdeli haberimin detaylarını burada sizler ile paylaşmak istiyorum.

 • 2022 yılının başlarından daha önce 22.01.2009 tarihinde çıkarılan buradaki Esnaf Sicil Affı Yasası Bildirisi  kanuna ilave bir madde eklendi.
 • Geçici olarak eklenen bu madde ile bankalardan sicili bozuk olduğu için kredi çekemeyen tüm vatandaşların önleri açıldı
 • Eklenen maddeye göre şayet; 24.03.2020 tarihi öncesi ödeyemediğiniz borçlarınızı. 31.12.2020 tarihine kadar öderseniz Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi geçmiş döneminizdeki bankacılık hareketlerini dikkate alınmayacak denildi.

Bu açık konuşmak gerekir ise ne anlama geliyor? özel bankalar Findesk KKB kredi notu değerine baktıkları için pek anlam etmiyor. Devlete ait 3 banka TBB risk merkezine baktığı için ise çok büyük bir anlam ifade ediyor. Bu kanundan yararlanarak aslına bakarsınız hem devlet hem ise özel bankalardan çok rahat bir şekilde yararlana biliyor olmanız gerekir. Oldu ki gereken şartnameleri yerine getirmenize rağmen yararlanamıyorsanız dahi size hak arama yolu açılmış olacaktır.

BDDK TBMM Kredi Sicil Affı Yasası Çıktı Mı? Başvuru Dilekçesi Örneği de nasıl hakkınızı arayacağınız sizler için paylaştım. Hiç bir avukatlık ücreti ödemeden böylece hakkını araya bilirsiniz.

Kredi sicili bozuk esnafa kredi verilecek mi? Sicil affı yasasındaki son dakika gelişmeleri bu şekildedir. Müjdeli olarak vermiş olduğum 1. madde yer alan havadisimin detaylarını da aşağıda bulabilirsiniz.

Sicili Bozuk Esnafa HALKBANK Ticari Kredi Veriyor Mu?

Sicili bozuk binlerce esnaf HALKBANK dan işletme kredisi kullandığını biliyoruz. Bilmeyenler için de sicili bozuk esnafa HALKBANK ticari kredi veriyor mu? başlığı altında bu nedenle bilgilendirmek istedik. Böylece, kredi notu düşük olan esnaflarımız Türkiye Halk Bankası üzerinden nasıl kredi çekti? nasıl bundan sonra çekebilir, sorularını da yanıtlamış olacağız. İlk olarak sicili bozuk esnafa HALKBANK nasıl kredi verdi bir şartlarına bakalım.

 1. İlk olarak Türkiye Halk Bankası 25.000 TL paraf kart + 25.000 TL ticari işletme kredisi için en az 600 Findeks KKB kredi notu istedi.
 2. İstenilen kredi notu değerine sahip olmayanlardan ise SGK pirim ödemeleri yatan, yada memur veya emekli olmak kaydıyla en az 1000 yada üstü kredi notuna sahip bir kefil talep etti.

Bence, bakılınca Türkiye Halk Bankası tarafından sicili bozuk esnaflardan talep edilen bu şartlar gayet makul. Bu şartlar sağlanmasıyla da böylece bir çok esnaf HALKBANK dan 25.000 TL işletme kredisi aldı. Kredisinin yanı sıra 25.000 TL limitlere sahip paraf kart sahibi oldu. Üstelik almış oldukları kredinin geri ödemeleri ise tam 6 ay sonra başladı. Sizde isterseniz PARAF Esnaf Kart Başvurusu Yapma Sorgulama da bahsetmiş olduğum şekilde kredi kartı başvurunuzu gerçekleştire bilirsiniz.

blank

Sicili Bozuk Esnafa HALKBANK Ticari Kredi Veriyor Mu

Peki, şimdi esnaflarımız HALKBANK tarafından sağlanan bu imkanlara başvuru halen yapabiliyor mu? Bunu öğrenmenin en kolay yolu 0-850-222-04-00 numarayı aramaktan geçmektedir. Çünkü, bu içeriği yazdım zaman ile sizin okuduğun anda saatler geçebilmektedir. Şayet yoksa bile, özellikle yukarıda bahsetmiş olduğum sicil affı yasasından Türkiye Halk Bankası üzerinden başvuru yaparak kolaylıkla yararlana bileceğinizi düşünmekteyim. Eğer ki! yararlana bilirseniz de bankamızın sizlere sağlamış olduğu şu avantajlardan istifade edebilirsiniz.

 • Ekim ayı HALKBANK 1-36 ay vadeli olarak tüm esnaf kredisinin aylık faiz oranı %1.06 olarak uygulamaktadır. Geri ödeme vadesi fark etmeksizin uygulamış olduğu faiz oranın geri ödeme planı ise şu şekildedir.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
30.000 TL 24 1.467,46 TL 35.219,12 TL
28 1.289,44 TL 36.104,40 TL
30 1.218,41 TL 36.552,14 TL
33 1.128,19 TL 37.230,43 TL
36 1.053,23 TL 37.916,35 TL

Başvuru için kanallar;

 1. Bankanın şubeleri: https://www.halkbank.com.tr/tr/sube-atm-arama.html
 2. HALKBANK kurumsal İnternet bankacılığı: https://www.halkbank.com.tr/tr/sube-atm-arama.html
 3. HALKBANK Mobil Bankacılık

Bu yolların herhangi biri ile başvuruda buluna bilirsiniz. En az 6 aylık ticari geçmişi olmanız durumunda muhakkak talebiniz banka tarafından dikkate alınacaktır.

Kredi Notu Düşük, Sicili Bozuk Esnafa Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Kredi notu düşük, sicili bozuk esnafa hangi bankalar kredi veriyor? Sordukların da ben doğru bir şekilde cevap vermek için hiç bir banka diyorum. Çünkü de hiç bir banka sicili bozuk ister esnaf olsun isterse de bireysel kredi vermez. Zaten veriyor diyen İnternet siteleri her ne kadarda yok doğru bilgi veriyoruz, yok şu kadar dürüstüz deseler de külleyen yalan. Neden yalan attıklarını da açıklamam gerekir ise, sırf sitelerine kullanıcı çekmek. Başka bir amaçları ve hedefleri yoktur. Ama bana sorarsanız kredi notu düşük, sicili bozuk esnaflar ne yaparlar ise hangi bankalardan kredi çekebilir? İş te sizlere bu noktada gerçekten yardımcı olabilirim.

 1. Bunun için ilk olarak kredi notunuzu yükseltecek adımlar atmanız gerekir. Atmanız gereken bu adımlar ise SIRASI ile şu şekildedir.
 2. Ödemesi geçmiş bütün kredi ve kart borçlarını ödeyin.
 3. Kart ve kredilerinizi ödeyemiyorsanız da mutlaka taksitlendirme yapın. 12 60 Ay Vadeli Kredi Kartı İşlem Borcu Taksitlendirme de nasıl yapılacağını bulabilirsiniz.
 4. Mevcut kredi taksitlerinizi ve kredilerinizi tam zamanında ödemeye başlayın.
 5. Otomatik ödeme talimatları verin
 6. Kredi çıkıyorsa az demeyin şayet ödemesi olan bir krediniz yok ise çekin ve düzenli bir şekilde ödeyin

Böylelikle kredi notu değeriniz ilk 3 ayda çok hızlı bir şekilde yükseldiğine şahit olacaksınız. En geç 6 ay sonrada bir çok bankadan ticari işletme kredisi alabileceksiniz. Hatta meslek odasınız üzerinden kredi başvurusunda bulunduğunuza taktirde dahi krediniz onay alabilecektir. Böylece sizlerde çok düşük faizli olan TESKOMB Esnaf Odası Kredi Hesaplama Makinesi deki imkanlardan yararlanırsınız.


Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın