Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Akbank 6 Haneli İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum Nasıl Alınır?

Akbank direkt uygulaması ve bilgisayar üzerinden doğrudan girişlere internet bankacılığı hizmeti sağlar. Kullanıcısı olarak Akbank internet bankacılığı uygulamasından bir haylide memnunum. Bende olduğu gibi sizde de Akbank mobil cep internet bankacılığı veya bilgisayarlardan girişler de size özel oluşturulmuş 6 haneli şifre istemektedir. Bu şifreyi unuttuysanız yada ilk defa oluşturacaksanız da size sadece 2 dakika da SMS ile alma olanağı sağlar. Akbank 6 haneli internet bankacılığı giriş şifremi nasıl alacağım diyorsanız da ihtiyacınız olan tek bir şey vardır. Bu ise Akbank NEO yada kredi kartı tır.

Akbank 6 Haneli İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum Nasıl Alınır?

 

Akbank NEO yada kredi kartı olan AXSES yanınızda ise sizlere sadece 2 dakika içinde yeni şifrenizi nasıl alacağınızı da 2 yol üzerinden anlattık. Bunlardan ilki e-Devlet üzerinden olanıdır. Bir diğeri ise Akbank Direkt uygulaması aracılığı ile olanıdır. Her ikisi ile de nasıl Akbank 6 haneli internet bankacılığı giriş şifremi alacağını okuyup değerlendirerek yol haritasını kendisiniz böylece seçebilmektesiniz. Yol haritanızı bu alt başlıklar ile inceleyebilirsiniz. 1. Akbank mobil internet bankacılı şifremi 2 yolla nasıl öğrenebilirim? Bu sorunun yanıtını bulabilirsiniz. 2. e-Devlet üzerinden Akbank mobil internet şifresini nasıl alabilirim? Yolları nedir? 3. Akbank mobil diret aracılığı ile internet şifrenizi alabilirisiniz SMS atarak alma Bütün bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

Akbank Mobil İnternet Bankacılığı Şifresi 2 Yolla Nasıl Alınır?

Bilgisayar veya mobil üzerinden Akbank internet bankacılığı şifresinin nasıl alınacağını sizlere belirteceğim. Belirteceğim bu işlemi ise sizlere 2 farklı yol ile anlatacağım. Bu sayede sizlere hangi yol daha kolay gelirse onu tercih yapabilirsiniz. Sizlere vereceğim bu bilgiler ile aynı zamanda şifrenizi unuttuysanız da bu yolları izleyebilirsiniz. Dediğim gibi ister direk şifre alma işlemi için bu yolları izleyin. İsterse de şifrenizi unutun diyerek bu işlemlere devam edin her iki yolda da şifrenizi alabileceksiniz. Birde bilmenizi istediğim bir konu var eğer şifremi unuttum veya sıfırdan almak istiyorum diyenler bu işlemi uygulama üzerinden yapabilmektedirler.

Şimdi sizlere vereceğim iki yolu hemen söyleyeyim.

 1. e-Devlet üzerinden
 2. Akbank uygulaması olan direk mobil veya internet bankacılığı üzerinden.

Eğer bu işlemi şifresini unutanlar yapacaksa yanlarında NEO kartı veya Kredi kartları yanında olması gerekiyor. Aksi taktirde bu işlemi yapamamaktasınız. Şimdi ilk olarak e-Devlet üzerinden nasıl internet şifresi alınacak onu göreceğiz.

1- e-Devlet Üzerinden Akbank Mobil İnternet Bankacılığı Giriş Şifresi Alma

Akbank mobil internet bankacılığı şifresini e-Devlet üzerinden nasıl alınacağını sizler hemen anlatacağım. Daha önceden bir şifre aldıysanız ve unuttuysanız şifrelerinizi vereceğim bilgiler sayesinde mobil ve internet bankacılığı şifrenizi alacaksınız. Ama yukarıda belirttiğim gibi e-Devlet üzerinden NEO kart veya kredi kartınızın yanınızda olması ve kart şifrelerini bilmeniz gerekmektedir. Şimdi kartlar yanınızda ise ve kart şifrelerini de biliyorsanız sizlere belirteceğim aşağıdaki yollar ile şifrenize tekrar ulaşabileceksiniz. Hadi bakalım arkadaşlar nasıl e-Devlet üzerinden Akbank mobil şifre sahibi olacaksınız bir görelim.

 1. İlk olarak https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adrese giriş yapmanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan aşağıdaki sayfada gördüğünüz gibi İNTERNET BANKACILIĞI sekmesini tıklayınız. blank
 2. Karşınıza çıkan sayfada ise AKBANK seçimini yapmalısınız.blank
 3. Şimdi ise ŞİFREMİ UNUTTUM diye bir sekme karşınıza çıkacak onu tıklayınız.  blank
 4. Şimdi ise sizden T.C kimlik numaranızı veya müşteri numaranızı isteyecekler. Bunu yazdıktan sonra artınızın son 4 hanesini yazmanız gerekmektedir. Yazdıktan sonra DEVAM demeliyiz.blank
 5. Şimdi ise size ait olan Akbank kart şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Girdikten sonra ise DEVAM diyelim.blank
 6. Şimdi ise size ait olan cep telefonu numarasına şifre gelecek olan şifreyi ilgili alana girmeniz gerekmektedir. blank
 7. Evet arkadaşlar sizlere artık geçici şifreniz cep telefonuna gelmiş bulunmaktadır. blank

Evet arkadaşlar geçici şifre ile artık AKBANK mobil veya internet bankacılığına giriş yapıp sizlerde yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden nasıl Akbank şifresi alabileceğiniz artık gördünüz. Şimdi ise SMS atarak Akbank internet şifresi almayı sizlere anlatacağım. Hadi görelim bakalım şimdi nasıl oluyormuş.

2- Akbank Mobil Direkt Üzerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alabilirsiniz SMS Yolu İle

Akbank mobil şifrenizi sıfırdan veya unuttunuz ve almak istiyorsanız Akbank mobil üzerinden alabiliyorsunuz. Akbank mobil bankacılık üzerinden oluşmuş olan şifreyi sizlere kayıtlı olduğunuz cep telefonuna SMS olarak gönderilecektir. Bu işlemleri hem çok kolay hem de çok hızlı bir şekilde SMS almak isterseniz eğer cep telefonunuza AKBANK mobil uygulamaları indirmeniz gerekmektedir. Cep telefonlarınıza uygulamaları indirmeniz için ise aşağıdaki linkler ile yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere verdiğim bu linkler aracılığı ile uygulamaları indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 1. İndirmiş olduğunuz Akbank Direkt uygulamasını açalım ve GİRİŞ sekmesini tuşlayalım.blank
 2. Şimdi ise Size ait 11 haneli T.C. kimlik numaranız veya müşteri numaranız ile GİRİŞ diyelim.blank
 3. Şimdi ise çıkan ekranda ŞİFREMİ UNUTTUM demeliyiz. blank
 4. Şimdi ise müşteri yada 11 hane olan size ait kimlik numaranızı giriniz. Daha sonra NEO kart veya kredi kartınızın sondan 4 hanesini girmeniz gerekli. Bu işlemlerden sonra DEVAM demeliyiz.blank
 5. Şimdi açılan ekrana yeni belirleyeceğini kart şifresini giriniz. blank
 6. Size ait olan cep telefonunuza bir ONAY KODU gelecek bu onay kodunu girmeniz gerekli.blank
 7. Sizlere geçici bir Akbank cep şifresi gelecektir. Bu işlem 6. işlemden sonra gelmiş olacaktır.

Şimdi sizlere gelen bu 6 haneli geçici şifre ile mobil bankacılığınıza girebilirsiniz. Giriş işleminden sonra sizlere yeni şifre belirlemeniz istenecektir. Yine bu şifre 6 haneli olacaktır. Bu şifre size bağlı olarak 3-6 ve 1 yıl olmak şartı ile güncellenmesi sorulacaktır. Sizler size uygun olanı seçerek bu işlemi sonlandırın. Artık izlerinde bir Akbank mobil şifreniz oluştu. Oluşan bu şifre ile bütün Akbank işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sizlere birde bu konu ile alakalı bir video bırakıyorum. Bıraktığım bu video ile de nasıl bu işlemleri yapacaksınız göreceksiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın