Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

AKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama 60 Ay Vadeli

AKBANK esnaf kredisi hesaplama işlemlerini 60 ay vadeli olarak yaptık. Yapmış olduğumuz faiz hesaplaması için en güncel oranları ele aldık. Taksitli ticari kredi kullanmak isteyen KOBİ'ler için en fazla taksit uygulayan banka olduğunu bilmenizi isteriz. Gönlüne göre öde ile böylece sizlere 6 farklı geri ödeme imkanı sağlamaktadır.

AKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama 60 Ay Vadeli

 

3 hatta 6 ay geri ödemesiz imkanlar da esnaflara sağlanır. Başvuru yapmak için de bir SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Diğer farklı yöntemler AKBANK esnaf kredisine nasıl başvuru yapacağını da aşağıda bulabilirsiniz.

AKBANK Esnaf Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Akbank esnafların yanında olduğu sunduğu kredi imkanları ile göstermektedir. Üstelik şubeye bile gitmeden bu krediye başvuru yapabiliyorsunuz. Nasıl mı? Tabi ki günümüzün en çok kullanılan teknoloji harikası olan cep telefonunuzla. Bu işlemi hangi operatörü kullanırsanız kullanın gerçekleştirebiliyor olmanız da ayrıl bir güzel imkandır. Günümüz şartlarında artık banklara gitmeden böyle imkanların olması her kesimin hoşuna gitmektedir. AKBANK tarafından esnaflara verilen bu kredinin ismini merak edenler için işte cevabı. GÖNLÜNE GÖRE ÖDE kredisi olarak siz değerli esnafların yanındadır. Daha önceden sizlere SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Numaralarını da bir makalemde yer vermiştim. Dilerseniz urdan da harcamalarını taksitlendirebilmek için Kredi kartı başvurusunda da bulunabilirsiniz. Şimdi gelelim Akbank’ın Esnaflara özel olan bu SMS kredisine nasıl başvurulduğunu incelemeye:

 • Cep telefonunuzun SMS bölümüne giriş yapınız,
 • GONLUNEGOREODE yazıp bir boşluk bırakınız,
 • KOBİ olan kişinin T.C kimlik numarasını yazıp,
 • 4425’e göndermeniz gerekmektedir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra size kredi sonucunuz olumlu yada olumsuz olarak cevap gelecektir. Olumlu olarak cevap gelen krediniz dilediğiniz ödeme planına göre geri ödeme sağlayabilirsiniz.

AKBANK Esnaf Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Bir kredi kullanıyorsanız her banka gibi Akbank’ta sizden belli başlı şartları yerine getirmenizi isteyecektir. Bu şartlar hem sizin krediyi ödeyebilip ödeyemeyeceğiniz öğrenmek için hem de banka müşterisi olacak olan KOBİ’yi yakından tanımak istediği içindir. Zaten bu krediyi kullanabilip kullanamaya bileceğiniz kredi notunuza göre ortaya çıkacaktır. bu kredi notunu ise Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazımda sizlerle daha önceden paylaşmıştım. Olası bir kredi notu düşüklüğü var ise onu da 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi ile yükselte bilirsiniz. Kredi notunuzu yükselttikten sonra ise Akbank esnaf kredisi kullanabilmeniz için belirlediği bir kaç detay var. Bu detaylar ise şu şekildir.

 • Yukarıda belirtmiş olduğum GÖNLÜNE GÖRE ÖDE kredisi 36 ay olarak ödeme imkanın olduğunu,
 • Maksimum olarak 50.000 TL olarak kredi kullanımının olduğunu,
 • Anapara ödemesi belirtilen ödeme planlarının doğrultusunda olduğunu,
 • Kredi talibinden bulunduktan sonra sizden belli başlı evrakların isteneceği,
 • Ticari faaliyette bulunan ve şahıs firması olarak başvuru yapanlar SMS ile başvuru yapabildiklerini,
 • Bir üst maddedeki şartlarda bulunmayan kişiler için direk şubeden başvuru yapabilmeli,

Yukarıda belirtmiş olduğum bu detaylar aslında sizin kredi kullanıp kullanamadığını belli eden etmenlerdir. Bu şartları taşıyan her KOBİ’nin esnaf kredisi onaylanmaktadır. Peki onaylana bu kredi soncunda istenecek olan evrakların neler olduğu hakkında bir bilginiz var mı? Eğer yok ise aşağıda sizler için istenen evrakların neler olduğunu belirttim.

 1.  Siz ait olan T.C kimlik numaralı nüfus cüzdanınız,
 2. Vergi Levhanız
 3. Vekil olarak işlem yapan kişiye ait noter beyanı
 4. Son yılınıza ait gelir beyanınız

Yukarıda saydığım bu evrakların dışında banka eğer ihtiyaç duyarsa sizden farklı belgelerde isteyebilir.

Akbank Esnaf Kredisi Ödeme Planı Nasıldır?

Akbank esnaflara özel olarak sunduğu bu kredinin birden fazla ödeme imkanı sunmaktadır. Sunduğu bu ödeme planı sizlere çok büyük avantaj sunmaktadır. Böyle olanaklarının olması Akbank siz KOBİ’lere ne kadar fazla değer verdiğini de göstermektedir. Bir banka müşterisine değer veriyor ise o banka ile her bankacılık işlemi gönül rahatlığı ile yapılabilir. Aynı siz değer esnafların müşterilerinize sunduğunuz imkanlar gibi. Eğer siz bu imkanları müşterilerinize kötü olarak sunarsanız bir daha müşteri sizinle çalışmak istemez. Aynı bu şekil eğer siz bankanın sunduğu imkanları beğenmezseniz sizde o banka ile çalışmak istemezsiniz. Şimdi gelelim AKBANK esnaf kredisi kullanımındaki ödeme planlarının neler olduğunu öğrenemeye;

 • Her ay eşit taksit imkanı ile,
 • 2 (iki) ayda bir taksit ödeme imkanı,
 • 6 (altı) ayda 1(bir) taksit imkanı ile,
 • 3 (üç) ay sonra ödemeye başlama imkanı ile,
 • Altı (6) ay sonra ödeme imkanı ile,
 • Son taksit balon ödemeli,

NOT: Akbank, kampanya koşularını değiştirebilme hakkını her zaman saklı tutar. Yani bu kampanyalar değişkenlik gösterebilme ihtimalide olabilmektedir. 

50.000 TL için sizler ekim ayına özel:

AKBANK %2,04 

Yukarıdaki faiz oranları ile  yukarıda saydığım bu ödemelerin örnek tablolarını sizler için paylaşacağım.

Akbank Eşit Taksitli Esnaf Kredi Hesaplama

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 12 4.889,12 TL 58.669,52 TL
24 2.811,11 TL 67.466,54 TL
28 2.520,18 TL 70.565,30 TL
32 2.304,54 TL 73.745,23 TL
36 2.139,04 TL 77.005,81 TL

Akbank 2 Ayda Bir Ödemeli Esnaf Kredisi Hesaplaması

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 12 9.778,24 TL 58.669,52 TL
24 5.622,22 TL 67.466,54 TL
28 5.040.36 TL 70.565,30 TL
32 4.609,04 TL 73.745,23 TL
36 4.278,08 TL 77.005,81 TL

Akbank 6 Ayda Bir Ödemeli Esnaf Kredisi Hesaplaması

Miktar Vade Aylık Ödeme (TL) Toplam Maliyet (TL)
50.000 TL 36 Ay vade
6 Ay’da Bir
12.834,24 TL 77.005,81 TL

Örnek olarak sunduğum bu tabloların farklı ödeme imkanlarını öğrene bilmeniz için en yakın Akbank ‘asına giderek Farklı tutar ve ödemeler hakkında bilgi alabiliriniz. Yada 4442525 arayarak ta bilgiler ulaşabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın