Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ameraucana Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk (Civciv Alımı Nasıl Olur?)

Arkadaşlar son dönemlerde tavuk sektöründen oldukça fazla gelirler elde edildiği görülmüştür. Bu gelirlerin en başında etçi tavuk ve yumurta tavuğu gelmektedir. Girişimciler ve köyde yaşayan halkımız içi yumurta veya civciv satımı için bu fırsat kaçmaz. Özellikle mavi yumurta son dönemlerde talep görmektedir. Peki mavi yumurta yumurtlayan tavuk nedir derseniz Ameraucana tavuğudur. Bu tavuk sayesinde aylık kazancınızı 10 bin 20 bin civarı kazanabilirsiniz. Bu tavuğun yumurtası ve civcivleri üzerinden bu paraları kazanmak gerçekten imkansız değil. Bu tavuğun tane yumurta fiyatı bakkalda satılan 20 li yumurta kadar etmektedir. Bu yüzden sizlerde çok iyi gelirler elde edebilirsiniz. 

Ameraucana Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk (Civciv Alımı Nasıl Olur?)

 

Sizlere aşağıda başlık olarak şu bilgileri vereceğim. Bunların 1. Mavi yumurta yumurtlayan tavuk cinsi nedir. 2. Mavi yumurta satarak nasıl zengin oluruz. 3. 20 mavi yumurtlayan tavuk ile yılık gelirimiz ne olur. Bütün bu sorularınızın cevabını burada bulabilirsiniz. Aynı zamanda sizlere bu konu hakkında birde video bırakacağım. Hadi şimdi yumurta satarak nasıl para kazanabiliyorsunuz görelim.

Mavi Yumurta Kaç TL? Kaç Yumurta Satarsak Zengin Oluruz?

Son dönemlerde haber olsun sosyal medyada olsun çok fazla mavi yumurta kelimesi duyulmaktadır. Bu yumurtayı satarak nasıl zengin olabilirsiniz sizlere anlatacağım. Mavi yumurtlayan tavuğun ismini merak edenler için hemen vereyim. Ameraucana cinsi bir tavuktur. Bu tavuk mavi renkli yumurtası ile nam yapmıştır.:) Bu sebepten dolayı bizlerde makalemizde sizler için yer verdik. Sizlere daha önceden 500 1000 Tavuk Aylık Kazancı Ne Kadar? Maliyeti Ne? bu yazımda tavuk ile ne kadar para kazanıldığından bahsetmişim. Yani bu sadece normal yumurta ile kazanılan bir kazanç hesabıdır. Bu tavuk türü için çok büyük alanlara ve çiftliklere ihtiyaç yoktur. Kendi imkanlarınız ile bu tavuk türünü alarak sizlerde evinizde yumurta veya civciv üreterek  çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Sizlere tamda bu konuda mavi yumurta veren Ameraucana tavuğu yardımcı olacaktır. Bu tavuğun ana vatanı Amerika olmaktadır.

blank

Türkiye’de köy halkı ve yerel halk mavi yumurtlayan tavuk olarak adlandırılır. Bu tavuk diğer süs tavukları gibi lezzetli bir ete ve görünüşe sahiptir. Tek özelliği ise yumurtladığı yumurtanın mavi renkli olduğudur. Yani Ameraucan tavuğunun yumurtasının tane fiyatı bu yüzden dolayı da çok pahalıdır. Mavi yumurtanın fiyatı 15 TL ile 20 TL arasında değişmektedir. Sizler bu yumurtayı satarak nasıl zengin olacaksınız küçük bir hesapla ile bunu görmüş olalım. Bu tavuklardan sizde 20 adet olduğunu düşünelim. Bir aylıkta bu tavuklar 400 adet yumurta yaptılar diyelim. Buda;

 • 400x15TL dediğimizde: 6.000 TL kazanç olmaktadır.

Evet arkadaşlar bu tavukları çoğaltarak gittiğinizde ne kadar fazla para kazanacağınızı görmüş olacaksınız. Sizlere birde bu tavuk hakkında bir kaç bilgiyi bir alt başlıkta ele alacağım.

Mavi Yumurtlayan Tavuk Yılda Kaç Yumurta Yumurtlar?

Normal şartlarda beyaz renk yumurtlayan tavuklar yılda 180 ile 200adet yumurta yumurtladıklarını sizlere söyleyebilirim. Ama mavi yumurta yapan Ameraucan tavuğu için bunu söylemek biraz zor olmaktadır. Bu tavuğun yumurtlama süresi diğer tavuk türlerine göre daha fazladır. Yılda bu tavuklar 240 adete yakın yumurta verdiklerini sizlere söyleyebilirim. Bu tavukların aylık yumurtladıkları rakam ise 20 adet civarı olmaktadır. Tabi bu beslenme ve ortam şekline göre değişmektedir.

blank

Zaten 20 yumurta üzerinden sizlere kısa bir hesaplama ile ne kadar para kazanıldığını sizlere vermiştim. Bu tavuklardan anca 5 yıl içinde verim alırsınız. Ömürleri 5 yıl olarak bilinmektedir. Tabi bu bakıma ve gelen hastalıklara göre kısada olabilir uzunda olabilir tavukların ömürleri. Bu konu için sizlere şu şekil örnek vereyim. Benim bir arkadaşım Brahma cinsi tavukları vardı, bir gün görmek için gittim ve ertesi gün kümese bir hastalık girmiş bütün hepsi telef olmuştu. Onun için tavuk ömrü biraz dış etkenlere de bağlıdır. Şimdi bu mavi yumurtlayan tavuk civciv döneminden sonra kaç ayda yumurtlar.

Mavi Yumurtlayan Tavuk Kaç Ayda Yumurtlar?

Bu cinslerin doğumundan sonraki güne kadar iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Bunun için sağlık kontrollerini ve aşılarını zamanında yapmak gerekmektedir. Eğer bunları yapmazsanız civcivleriniz yumurtlama dönemine gelmeden telef olabilirler. Eğer aksi bir durum olmaz ise 16 ile 20 hafta içerisinde civcivleriniz büyür ve yumurtlar. Sakın bu tarihlerden önce yumurtlarsa korkmayın yumurtlama süreleri uzun olan ırklar olduğu için uzun yıllar yumurtlarlar. Ama bir kez daha diyorum bakım çok ama çok önemli. Toplam 4-5 ay içinde Ameraucan mavi yumurtlayan tavuğunuzdan yumurta almaya başlarsınız. İster bu yumurtaları satın, isterseniz de kendinize damızlık olarak ayırın. Yada civcivler satılacak boya geldiğinde direk civciv olarak 50-60 TL civarlarına satın. Bu tavuğun yetişkin fiyatları 250-300 TL civarında geçmektedir. Yani Ameraucan mavi yumurtlayan tavuğun eti lezzetli olmasa da yumurtasından, civcivinden, anaç veya damızlık olarak horozlarından para kazanabilirsiniz. Bu tavuk sayesinde kendinize iyi bir gelir kapısı elde ederseniz. Minimum 6.000 TL maksimum ise besleyeceğiniz tavuğa göre bu tutar değişir.

Şimdi sizlere bu mavi yumurtanın faydaları nedir onu anlatacağım. Bunun için bir alt başlığa geçelim arkadaşlar.

Mavi Yumurtanın Faydaları Nelerdir?

Mavi yumurta diğer yumurtalara göre daha fazla faydalı olduğunu sizlere söyleyebilirim. Bu yumurtayı damızlık olarak alarak kuluçkaya yatıranlar kadar tüketmek içinde bu yumurtayı yiyenler mevcuttur. Bu yumurtanın içeriğinde birden fazla vitamin mevcuttur. Bu vitaminlerin içinde ise aşağıdakiler gelmektedir.

 • A vitamini
 • B vitamini 
 • D vitamini
 • E vitamini

Yukarıdaki vitaminler bu yumurtanın içersin de bolca mevcuttur. Aynı zamanda çinko ve demir gibi minerallerde içermektedir. Bu kadar vitamin ve mineral içeren bu yumurtanın doğal olarak faydası çok fazla olmaktadır. Mavi yumurtanın faydalarını merak edenler için aşağıda 8 madde sizler için yer verdim. Hadi görelim bakalım bu yararlar neler.

 1. Kansızlık problemi yaşayan kişiler için çok iyi bir yardımcı elemandır,
 2. Vücut enerji düzeyini arttırmaktadır,
 3. Kemiklerinizi ve dişlerinizi daha sağlıklı bir yapıya sokar,
 4. Yüksek tansiyonu olanlara deva olur,
 5. Alzheimer hastalığına yakalanma riskini engeller,
 6. Beyinsel fonksiyonları düzenler,
 7. Kaslarınızın gelişimi destekler,
 8. Gebelik döneminde alacağınız besin dengesini sağlar.

Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere tanesi 15 TL olan mavi yumurtanın sizlerin vücudunuza 8 adet etki sağlamaktadır. Sizler bu sayfa aracılığı ile civciv, yumurta, damızlık horoz ve tavuk olarak birbirilerinizle irtibata geçebilir aynı zamanda, takas ile yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlerde bir sohbet grubu kurmuş olursunuz. Mavi yumurtlayan tavuk Ameraucan besleyenle kişilerle bir sohbet platformu kurmuş olursunuz. Birde bu konu hakkında sizlere video vereceğim. Bu verdiğim video ilede dinleyerek bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Şimdiden hastalığı olanlara şifa üretim yapacak olan kişilere ise bol üretimler dileği ile.:)

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın