Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Arsa Kredisi Veren Bankalar, Faiz Oranları Hesaplama 2022

En büyük yatırım araçlarından bir tanesi de kuşkusuz arsa almaktadır. Çünkü ben şahsen bugüne kadar toprağa yatırım yapıp da kaybedeni hiç görmedim. Sizler de şayet benim gibi düşünüyorsanız, beğendiğiniz arsanızı arzu ederseniz kredi kullanarak dahi alabilirsiniz. Günümüzde arsa alacaklar için kredi veren bir çok banka vardır. Hangi bankalar derseniz bunların en başında geleni ise HALKBANK derim. Arsanın tamına kredi kullanacaklar için ise Albaraka bankasını tek geçtiğimi de bilmenizi isterim.

Arsa Kredisi Veren Bankalar, Faiz Oranları Hesaplama 2022

 

Arsa kredisi veren bu iki bankamız haricinde, Şekerbank ile Kuveyt Türk de ayrıca en uygun finansmanı sağladığını da bilmelisiniz. Peki, ismini saydığımız tüm bu arsa kredisi veren bankaların faiz oranları kaç? bunu biliyor musunuz? Onu da sizler için yapmış olduğum faiz hesaplama işlemleri ile birlikte kaç ay vadeli ve nasıl alacağınızla hemen aşağıda paylaştım. Bu paylaşımlarda sizleri neler beklemekte görelim. 1. Arsa kredisi en uygun hangi bankalar vermektedir. 2. Arsa kredisi faiz oranları nedir? 3. Arsa kredisi vadesi kaç ay ve hangi şartlarlar ile verilmektedir. 4. Arsa kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılmaktadır. 5. Halkbank arsa kredisi faiz oranı kaçtır. 6. Şekerbank, Albaraka Türk ve Kuveyt Türk kredi imkanları nasıl olmaktadır. Bu soruları şimdi sizler için hazırladık. Gelin birlikte görelim.

Arsa Kredisi En Uygun Veren Bankalar Hangileridir?

Uzun ve kısa vadede en güvenilir limanlardan bir tanesi de bence arsa almaktır. Arsa alarak daha öncede belirtmiş olduğum gibi ben kayıp edenini hiç görmedim. Artan nüfusun taleplerini karşılamak için belediyeler sürekli olarak imara tarım arazilerini açtıklarını da biliyoruz. Elbette tarla sıfatında iken bir araziyi almak çok daha uygun olacaktır. Fakat arsa niteliğine kavuşması için uzun yıllar bekleye bilirsiniz.

blank

Arsa-Kredisi-En-Uygun-Veren-Bankalar-Hangileridir

Bu nedenle ben uzun yıllar beklerim diyenler için özellikle çiftçi iseniz size bir tavsiyede bulunmak isterim.  Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Tarla Kredisi Faiz Oranları dan yararlanarak çok düşük faizli tarla alabilirsiniz. Arsa vasfına sahip arazi alacaklar için ise aşağıda yer alan en uygun kredi sağlayan bankaları önermekteyim.

 • Şekerbank
 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Albaraka
 • Türkiye Finans
 • AKBANK
 • Vakıf Katılım

Arsa kredisi veren önerdiğim bu bankaların peki faiz oranları güncel olarak kaç? Şimdi ilk olarak bunu sizler ile paylaşacağım. Daha sonra sağladıkları vadelere göre hesaplama işlemlerini sizler için yapacağım.

Arsa Kredisi Faiz Oranları 2022

Arsa kredisinin faiz oranları hali ile bankalara göre değişmektedir. Genel olarak ise bankalar arsa kredisini gördüğüm kadarıyla bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları üzerinden sağlamaktadır. Bunun için en uygun ihtiyaç kredisi veren banka hangisi ise emin olun en düşük faizli arsa kredisi veren banka da o olacaktır. Tabi her banka arsa kredisi vermediği için bizlerde 2022 de hangi bankalar arsa kredisi veriyor ise onların faiz oranlarını burada onun için paylaştık. Buna göre arsa kredisi veren bankaların güncel faiz oranları şu şekilde yer almaktadır.

Banka Vade Faiz Bağlantı
Şekerbank 120 %2.33 Link
TEB 36 %1.64 Link
Albaraka 60 %2.85 Link
Türkiye Finans 84 %2.49 Link
AKBANK 84 %2.12 Link
Vakıf Katılım 60 %2.19 Link

BDDK tarafından yasal olarak faaliyet gösteren arsa kredisi veren bankaların faiz oranları bu şekildedir.

Arsa Kredisi Vadesi Kaç Ay, Şartları Ne Nasıl Alınır?

Arsa kredisinin bankalara göre faiz oranları değiştiği gibi geri ödeme vadesi de değişmektedir. Bankalara göre değişmeyen şey ise başvuru şartları ve nasıl alınacağıdır. Geri ödeme vadeleri şuan için en az 36 ay olmaktadır. En fazla ise 120 ay vadeli olarak tarla kredisi veren bankalarca verilmektedir. Tabi farklı vade aralıklarında da arsa kredisi veren bankalar vardır. Tüm arsa kredisi veren bankaların geri ödeme vadesi ise şu şekildedir.

 • Şekerbank 120
 • TEB 36
 • Albaraka 60
 • Türkiye Finans 84
 • AKBANK 84
 • Vakıfbank Katılım 60

Listede yer alan bu bankalardan Albaraka ile Vakıfbank Katılım sadece arsanın tamamına kredi verdiğini bilmenizi isterim. Diğer bankalar ise satın alınacak olan arsanın bedeline göre %50 ile 60 arasına kadar kredi olanağı sağlamaktadır. Şimdi arsa kredisi veren bankaların geri ödeme vadeleri kaç ay olduğunu biliyoruz. Peki ya şartları nedir? nasıl alınır? hadi şimdide bunlara değinelim.

Arsa Kredisi Şartları Nedir?

Şartlar bu şekildedir arkadaşlar. Peki, arsa kredisi nasıl alınır? Hadi bunu da adımlayarak anlatalım.

 1. Çoğu banka arsa kredisini İnternet üzerinden başvurusunu kabul etmez. Kabul etse de ön başvuru olarak kabul görür. Bundan ötürü arsa kredisi başvurularını banka şubesinden şahsen olarak başlatmanız gerekir.
 2. Nüfus cüzdanınız ve satın alınacak olan arsanın tapu belgesiyle başvur işlemlerini başlata bilirsiniz
 3. Başvuru işlemleri başladığında ilk olarak banka ekspertizi satın alınacak arsayı muhakkak bakar.
 4. Bilir kişi kontrolünden sonra yukarıda yer alan şartlara da uygunsanız arsa kredisi kullana bilirsiniz.

Arsa kredisinin başvuru şartları ve nasıl alınacağı bu şekildedir. Faiz oranlarına göre geri ödeme planları ise aşağıda yer alan başlıkta olduğu gibidir.

Arsa Kredisi Hesaplama İşleminin Yapılması

Şuan için benim yaptığım araştırmaya göre 6 banka arsa kredisi vermektedir. Bu bankaların hepsinin hesaplama için faiz oranları farklıdır. Yine geri ödemeleri de değişiklik göstermektedir. Ancak ben sizlere arsa kredisi veren bankalar arasında Vakıf Katılım önerisinde bulunacağım. Dolayısıyla arsa kredisi hesaplama işlemini de sadece bu banka üzerinden yapacağım. Neden Vakıfbank derseniz de siz iki tane geçerli sebebim olacak. Birincisi satın alacağınız arsanın tamamına kredi çıkartmasıdır. İkinci nedenim ise hem uzun vadeli hem ise düşük faizli olarak kredi olanağı sağlamadır. Bu geçerli nedenlerimden dolayı Vakıf Katılım arsa kredisinin faiz oranları ve geri ödemeleri şu şekildedir.

 • Vakıf Katılım Bankası 60 ay için aylık %2.19 faiz oranı ile kredi sağlamaktadır. Ayda bir olarak geri ödeme hesaplama ise şu şekilde oluşur.
Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Toplam Maliyet
100.000 TL 34 4.556,59 TL 154.924,00 TL
36 4.402,76 TL 158.499,10 TL
48 3.768,23 TL 180.875,35 TL
54 3.567,30 TL 192.634,57 TL
60 3.412,56 TL 204.753,27 TL

Vakıf Katılım bankasını 100.000 TL üzerinden 60 aya kadar geri öde planı bu şekildedir. Farklı tutardaki hesaplama yaptırmak isteyenler bizlere başvuruda buluna bilirler.

Emekliye En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar dan da isterseniz ihtiyaç kredisi çekerek de arsa satın alabilirsiniz.

Arsa kredisi hesaplama işlemini yaptık, şimdide arsa kredisi ile en çok merak edilen diğer konulara gelmek istiyorum.

HALKBANK Arsa Kredisi Faiz Oranları Kaç

HALKBANK gayrimenkul, arsa isimli olarak kredi vermemektedir. Bunun yerine 36 ay vadeli bireysel tüketici kredisi kullandırmaktadır. İmara açık olması durumunda hiç bir ipotek göstermeden arsanızı kredi kullanarak satın alabilmektesiniz. Başvuru yapmak için ise; maaş müşterisi iseniz arsanın tabusu ve sizin kimlik belgeniz yeterlidir. Maaş müşterisi olmayanlardan da Türkiye Halk Bankası gelir belgesi isteye bilir. HALKBANK arsa kredisinin faiz oranları ise şu şekildedir.

36 ay vadeli olarak ekim ayı için banka arsa kredisini aylık %2,19 faiz oranı uygulamaktadır. Güncel faiz oranlarını https://bit.ly/3cJOZj8 bu bağlantıdan göre bilirsiniz.

Bu faiz oranına göre 250.000 TL için aylık ödemeniz 9.589,05 TL, toplam da ise cebiniz den çıkan para 345.205,83 TL olacaktır. İnternet üzerinden sadece 3 adımda HALKBANK arsa kredisi başvurusunu ise isterseniz BURADAN yapabilirsiniz.

Şekerbank, Albaraka, Kuveyt Türk Arsa Kredisi İmkanları

Kuveyt Türk 60 ay vadeli olarak arsa kredisi vermektedir. Geri ödemleri isteyenlere AVRO yada USD olarak da sağlaya bilmektedir. Böylece gurbetçilerimiz için harika bir ödeme seçeneği ortaya çıkmaktadır. Hazır gurbetçilerimiz demişken Gurbetçilere Türkiye’de En İyi Şartlarla Araba Kiralayan Firmalar sizler için sürekli olarak güncel durmaktadır. Şekerbank ise arsa kredisini müşterilerine 120 ay vadeli olarak sağlamaktadır. Arsa kredisi veren bankalar içerisinde en uzun vadeli vereni kuşkusuz ki Şekerbank olmaktadır. Lakin, bankanın arsa kredisinin faiz oranı da vadesi gibi çoktur. Bu nedenle arsa kredisi veren Şekerbank, Albaraka ve Kuveyt Türk içerisinde ben sizlere Albaraka bankasını önermekteyim. Bunun sebebi ise;

 1. Satın alınacak olan arsanın tamamına kredi vermesidir
 2. Düşük faizli olarak kredi sağlar
 3. 60 ay kadar geri ödeme imkanı sağlamaktadır.

Arsa kredisi başvurusu için Albaraka tavsiyesinde bulunmamın bir diğer nedeni ise düşük masrafları sizlere uygulamasıdır. Tahsis ücreti olarak banka sadece çekilen kredinin %1 oranını uygular. Ekspertiz ücreti ise arsanın tutarı her ne olursa olsun 1.500 TL geçmemektir. Albaraka arsa kredisi hakkında detaylı bilgiyi 0-850-222-56-66 dan yada 444-56-56 numaralardan öğrene bilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 2 Average: 1.5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın