Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

ATM’den İhtiyaç Kredisi Kartsız Nasıl Ödenir? (Ziraat Vakıfbank Dahil)

ATM’den İhtiyaç Kredisi Kartsız Nasıl Ödenir? (Ziraat Vakıfbank Dahil)

 

ATM yani diğer bilinen adı ile bankamatikler üzerinden kartlı veya kartsız olarak bir çok işlem yapılır. Sıklıkla gerçekleştirilen bu işlemlerin en başında ise para çekme gelir. Daha sonra ise ATM üzerinden en çok yapılan işlemse kredi ve kredi ödemelerinin sağlanmasıdır. Ziraat bankası dahil olmak üzere Vakıfbank ve Garanti BBVA gibi tüm bankaların ATM üzerinden bu işlemler en çok yapılanlardır. Kartsız olarak daha önceleri sizlere para nasıl gönderilir ATM Üzerinden Bedavaya Kartız Para Gönderme Nasıl Yapılır? da bahsetmiştik. Bu sebeple şimdide kartlı yada kartız olarak temel ihtiyaç destek kredisinin taksitlerini nasıl ödeye bileceğiniz den bahsedeceğim.

ATM Üzerinden Kartsız Kredi Borcu Ödeme

ATM İngilizce olarak Automatic Teller Machine cümlesinin baş harflerinden oluşur. Türkçe anlamı ise BANKAMATİK tir. Her ne kadarda Bankamatik kelimesi de İngilizce kökenli olsa da zamanla benimsenmiş ve ne anlama geldiği bilinmektedir. ATM yani bankamatiklerin hizmete sunulmasının en büyük nedeni ise bankacılık alanında insan iş yükünü azaltmaktır.  Bu sebeple de sürekli olarak bankamatiklere yeni özellikler kazandırılır. Şuan için bankamatiklerin kartsız olarak kredi borcu ödeme özelliği haricinde sağladığı diğer işlem olanakları ise şunlardır.

 • Hesaba para yatırma
 • Hesaptan para çekme
 • Para gönderme
 • Fatura ödeme
 • Aidat ödeme
 • Kontur yükleme
 • Kredi kartı borcu ödeme
 • Vergi ödemeleri
 • Şans oyunlarının ödemeleri
 • Trafik cezası ödeme
 • Harç ödemeleri
 • KPPS gibi sınav ödemeleri
 • Kredi ve kredi kartı başvurusunun yapılması
 • Nakit avans çekme
 • Şifre değiştirme işlemleri
 • İnternet bankacılığı şifre almak işlemleri
 • Döviz alım satım

Tüm bu işlemlerin hepsini her bankaya ait ATM üzerinden yapabilirsiniz. Burada tek sıkıntı ise bankamatiklere göre yapılacak olan işlemlerinin yerlerinin farklı menüler de olmasıdır. Bu sebeple sizler için kartlı yada kartsız olarak para gönderme de en çok tercih edilen 4 bankamızdan bu işlemlerin nasıl yapılacağını anlattık.

İlginizi Çekebilir! Borç KAPATMA Kredisi Veren Bankalar dan yapacağınız başvurularla tüm kredi borçlarınızı bir araya getire bilirsiniz.

Resim, hatta videolarımız ile o zaman hadi ATM üzerinden nasıl kredi borcu kartlı yada kartız ödenir, başlayalım.

Ziraat ATM Üzerinden Kartsız Kredi Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

Resimde de göreceğiniz gibi sizler için bizzat Ziraat ATM üzerinden nasıl kartsız kredi borcu ödenir, çekmek için gittim. Hatta, Ziraat bankamatikleri üzerinden kartsız nasıl para gönderileceğin resmini çekmekle kalmadım. Bununla birlikte bir de kartlı yada kartsız tüketici destek kredisinin ödendiğini gösteren bir de sizlere video çektim. Böylelikle hem yazılı hem ise görsel olarak bu işlemin çok kolay bir şekilde nasıl yapıldığını sizler de görebileceksiniz.

blank

Ziraat-ATM-Üzerinden-Kartsız-Kredi-Borcu-Ödeme-Nasıl-Yapılır

Hazır isek o zaman hadi adımlar şeklinde yapacağınız işlemlere hep birlikte başlayalım.

 1. Size en yakın bir Ziraat ATM istasyonu bulun. Türkiye genelinde bütün Ziraat bankası bankamatikleri nerede olduğunu ise bu bağlantımızdan sorgulata bilirsiniz.
 2. Ana menün altında KARTSIZ İŞLEMLER butonuna basın
 3. Karşınıza resimde de görmüş olduğunu menüler gelecektir.

  blank

  Ziraat Bankası Kartsız Olarak Kredi Borcunun Nasıl Ödeneceği

 4. Bu menüden ‘PARA YATIRMA’ butonuna tıklatınız.
 5. IBAN yada HESAP NUMARASI seçeneklerinden hangisini tercih ediyorsanız onu tıklatınız
 6. IBAN numarasını giriniz
 7. T.C. kimlik numaranızı giriniz
 8. Yatırmak istediğiniz para tutarını ATM para haznesine teslim ediniz.

Ortalama olarak 10 saniye içinde paranız mevduat hesabınıza geçmiş olacaktır. Kredinizin ödeme vakti geldiği zaman ise anında ödeme sağlanacaktır. Kredinizin ödeme zamanı gelmeden kartız olarak ödeme yapmak istiyorsanız da Ziraat bankası mobil uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederim. Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Açma, Şifre Alma! da uygulama nasıl indirilir ve kullanılır detaylı olarak anlatılmıştır.

Garanti BBVA ATM’den Kredi Borcu Taksiti Nasıl Ödenir?

Garanti BBVA ATM üzerinden kredi ödeme işlemini hem kartlı hem de kartsız olarak direk yapabilirsiniz. Bu iki türlüde hesabınızda para bulunması gerekmektedir. İşleme başlamadan önce bilmeniz gereken şey kredi gününüzün geçmemesinin ödemidir. Nedeni ise ödeme yapacağınız tutara faiz olacağından dolayı. Birde hesabınıza yatırdığınız parayı kredi günü geldiğinde banka otomatik olarak hesabınızdan çekmektedir. Şimdi arkadaşım ilk olarak sizlere ATM üzerinden kartsız olarak kredinizi nasıl ödeyeceğinizden bahsedeyim.

Garanti BBVA Kartsız Olarak ATM Aracılığı İle Kredi Ödeme

İlk olarak size yakın bir Garanti Bankası ATM’sine gitmeniz gerekmektedir. ATM üzerinden kartsız işlem yazan sekmeyi ekran üzerinden tıklamanız gerekmektedir. Burada çıkacak olan ekranda ise şu bilgiler yazmaktadır.

 • Para Çekme
 • Kredi Başvurusu
 • Kredi Kartı Borcu Ödeme
 • Para transferleri
 • Ödemeler

blank

Yukarıda belirttiğim üzere bu ekranda ödemeler yazmaktadır. Bu ödemeler yazan sekmeyi tuşlayarak ATM üzerinden kredinizi ödeyebilirsiniz. Eğer günü gelmediyse para transferleri/yatırım yazan sekmeyi seçerek kendi hesabınıza kredi tutarı kadar para yatırmanız gerekmektedir. Daha sonra banka sizin hesabınızdan ödeme günü geldiğinde kredinizi hesabınızdaki para ile ödeme yapacaktır.

Garanti BBVA ATM’den Hesap Kartı İle Kredi Borcu Ödeme

Garanti Bankası ATM’sine hesap kartınızı yerleştirip şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra eğer hesabınızda para yok ise Para yatırma menüsü tıklanarak para yatırma işlemini yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında hesabınızdaki bu para ile ödemeler menüsüne gelerek kredi ödeme seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz bu sekmede size ait kaç adet kredi var ise karşınıza çıkıyor. Ödemek istediğiniz krediyi seçerek işleminizi sonlandırmış oluyorsunuz.

Vakıfbank Tüketici Kredisi ATM Üzerinden Kartsız Ödeme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Tüketici kredisini dijital ortam dışında veya banka kişilerinin dışında birde ATM üzerinden ödendiğini biliyor muydunuz? Bilmeyenler için sizlere hem görsel hem de yazılı olarak detaylı bir şekilde yazımda yer vereceğim. İlk olarak yapmamız gereken temassız özelliği olan bir Vakıfbank ATM’si bulmamız olacaktır. Gerçi hesap kartınız yanınızda ise temassız olarak ATM armanıza gerek yok. Nedeni ise hesap kartınız ile de aynı işlemleri yaparak tüketici kredinizi ödeyebilirsiniz.

blank

ATM’nin temassız özelliğini kullanarak veya hesap kartınızı kullanarak yapacağınız işlem hemen hemen aynıdır. Birinde giriş tuşuna basarak temassız olarak işleme devam etmeniz gerekiyor. Diğerinde ise hesap kartınızın şifresini girerek işlemenize devam etmeniz gerekecektir. Her ikisinde de ekrana aşağıda vereceğim görsel karşınıza çıkacaktır.

blank

Çıkan bu ekranda kredi borcunu ödeme seçeneğiniz seçmeniz gerekecektir. Daha sonrasında ise hesabınızda para yok ise sizden ATM gözüne kredi tutarınız kadar para bırakmanız istenecektir. Bu parayı ATM kendi içerisine alarak sayı işlemini yapacaktır. Daha sonrasında saydığı para doğru ise kredi ödeme işlemini yapacaktır. Şimdiden kredinizi düzenli ödemeyi unutmamanız gerektiğini hatırlatmak isterim. Aksi taktirde kredi notunuz düşecektir. Daha sonrasında 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi ile kredi notunuzu yükseltmeniz gerekecektir.

Yapı Kredi ATM’den Kredi Taksiti Borcu Nasıl Ödenir?

Şimdi arkadaşım Yapı Kredi Bankasından kredi çektiniz. Ama gişeden değil de ATM üzerinden kredi borcunuzu ödemek istiyorsunuz. Bu işleminde nasıl olduğu hakkında bir bilgiye sahip değilseniz doğru yerdesiniz. Sizlere bu işlemin nasıl olduğunu yazımda detaylı bir şekilde anlatacağım. Anlatıma geçmeden önce kredinizi düzenli öder iseniz kredi notunuz yükseleceğini bilmenizi isterim. Kredi notunun önemini Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazımda sizlere yer vermiştim. Şimdi gelelim ATM üzerinden nasıl para yatırıyoruz birlikte görelim.

blank

İlk olarak Yapı Kredi Bankasına Ait bir ATM bulmanız gerekecektir. Bulduğunu bulduğunuz bu ATM’nin temassız kullanım özelliği olması gerekiyor ki hesap kartınız olmadan da bu işlemi yapabilmeniz için.

blank

Yukarıdaki görselde gözüktüğü gibi kartsız işlem yazan yere tıklayarak işlemimize devam etmeniz gerekmektedir. Kartsız işlem menüsünde tıklayıp açtığımızda çıkan ekranda kredi işlemleri menüsüne giriş yapınız. Burada sizden yeni kredi başvurusu veya kredi borcunu ödeyeceğiniz ekran açılacaktır. Açılan akranda kredi borcu ödeme sekmesini tıklayarak kredi ödeme işlemini tamamlamış olacaksınız.

blank

Yada kredi ödeme gününüze daha var ise para yatırma sekmesini tıklayarak hesabınıza para yatırınız. Bu para kredi ödemenize yetecek kadar olmalıdır. Eğer eksik tutar olur ise kredinizi ödeyecek para olmadığından krediniz ödenemez. Hesabınıza tanımlı ek hesap limitiniz var ise kredinizi banka direk olarak ek hesabınızdan ödeme yapar. Bunun kontrolünü yapamazsanız eğer ek hesap faiz uygulaması yansır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın