Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

ATM Üzerinden Bedavaya Kartsız Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Hiç bir bankada mevduat hesabınız dahi olmasa 11 haneli T.C numaranızla kartsız olarak EFT/Havale yaparak para gönderme yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak AKBANK, VAKIFBANK yada Ziraat veya HALKBANK gibi tüm bankalara nasıl para gönderilir burada videolu olarak göreceksiniz. Böylelikle 7/24 para gönderim limiti olmaksızın karşı tarafın IBAN yada banka hesap numarasını bilmeniz halinde anında bedava para transferi yapabileceksiniz.

ATM Üzerinden Bedavaya Kartsız Para Gönderme Nasıl Yapılır?

 

Son olarak bedava para göndermek için size ufak bir de hatırlatma yapmak istiyorum. Para gönderen kişinin kim olduğunu karşı tarafın öğrenmesini istemiyorsanız bu yöntem kesinlikle en iyi gizlilik sağlayan yol olduğunu da ayrıca bilmenizi istiyorum.

Banka Kartız Hatta Hesabınız Dahi Olmasa Para Gönderebilirsiniz

Hafta sonu dahi olsa başka bir banka hesabına anında kartız olarak para göndere bilirsiniz. Bankalara göre bu işlem ücretiz yada çok düşük bir maliyetle sağlanmaktadır. Kartsız olarak üstelik EFT yada HAVELE yapmak için herhangi bir bankada hesabınızın da olmasına gerek yoktur. Sadece bilmeniz gereken göndereceğiniz kişinin IBAN yada hesap numarasıyla kendinize ait olan 11 haneli T.C. numaranızdır. Böylece, AKBANK, Garanti BBVA yada Türkiye İş Bankası hiç fark etmeksizin bütün banka ATM üzerinden para transferi işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. ATM üzerinden nasıl para gönderebileceğinize geçmeden önce bu işlemi mobil bankacılık üzerinden nasıl yapılacağını merak edenler için de bir içerik hazırladığımı bilmenizi isterim. Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Açma, Şifre Alma! da belki Ziraat bankası için bunu sadece açıklamış olabilirim ama tüm bankalar için de yapılan işlemler inan ki aynıdır. Şimdi eğer göndereceğiniz kişiye ait IBAN yada hesap numarası var ise herhangi bir ATM üzerinden nasıl kartsız para gönderilir konusuna geçebiliriz.

ATM Üzerinden Kartsız Bedava Para Nasıl Gönderilir

Bankalara ait ATM istasyonları sadece para çekme işlemine yaramamaktadır. Haricinde bir çok işlemi ATM üzerinden yapabilirsiniz. Tüm bankaların mevcut ATM istasyonları bu imkanı çalıştıkları sürece 7/24 olarak sağlamaktadır. Banka ATM üstlerin sizlere sağlamış olduğu bir önemli özellik de kartız para gönderme işlemlerinin sağlana bilmesidir. Özellikle karşı tarafa kimin para gönderdiğini bilinmesini istemeyen, gizlilik içerisinde para göndermek isteyenler bu yolla para gönderme yapmaktadır. Ayrıca, kartsız olarak para gönderme tercihinde ilgili bankaya ait kartı olmayan yada hiç bir bankada hesabı bulunmayanlar da bu yolu tercih etmektedir. Bugün ATM üzerinden kartız olarak nasıl para gönderilir işlemini sizler için bizzat yaptım. Ayrıca yapılan işlemleri bir de sizler için videoya çektim. Kartız para transfer işleminin nasıl yapılacağının videosuna geçmeden önce bu işlemleri sizlere bir de yazılı olarak bahsetmek istiyorum.

İlk Olarak Hangi Bankaya Para Göndereceksiniz Bunu Bilmenizi Öneririm

Kartız olarak para göndermek isteyenlere ilk önerim hangi banka hesabına transfer işleminin yapılacağını bilmeleridir. Bunun bu denli önemli kılan ise farklı bir banka ATM üzerinden başka bir banka hesabına para gönderdiğiniz zaman ödeyeceğiniz ücretin fazlalığıdır. Ayrıca, yine farklı bankalar arasından para transfer işlemeleri yapmanız durumda özellikle mesai saatleri dışında ise gönderimiz bir sonraki güne aktarılır. Bu durum hafta sonlarında ise daha vahimdir. Mesai saatleri içerisinde olmadığından dolayı kartsız olarak göndereceğiniz paranız pazartesi saat 09:00 dan önce alıcının hesabına geçmez. Geçmesini isterseniz dahi ciddi bir şekilde para gönderim işlem ücreti ödersiniz. Bu gibi durumlara düşmemek ve ücretsiz yada çok az bir işlem ücretiyle karşı tarafa para göndermek için muhakkak alıcıya ait banka ATM istasyonunu tercih etmenizi tavsiye ederim.  Bankaların para gönderim işlem ücretleri farklılık göstereceği için size aynı ve farklı bankalara ait gönderim kesintilerini net bir şekilde söylemem doğru olmaz. Ama üzerine basarak belirtmiş olduğum gibi en uygun şekilde ATM üzerinden para göndermek için alıcıya ait ATM istasyonunu lütfen seçiniz.

Her ne kadarda bankaların ATM üzerinden para gönderim ücretlerini bilmesek de çok iyi bildiğimiz bir konuyu sizlerle söyleye bilirim. O da 1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar tarafından sigortasız dahi olsanız nakit ihtiyacınıza başvuru yaparak ATM üzerinden paranızı kolaylıkla çekebilmenizdir.

ATM üzerinden para gönderme işlemi için alıcıya ait bankanın hangisi olduğunun öneminden bahsettikten sonra gönderim işlemlerimize devam edebiliriz.

T.C Numarasıyla Ücretsiz Para Gönderme (Kimin Gönderdiği Bilinmesin, Gizli!)

Hangi banka IBAN numarasına T.C. numaranızla para göndermenin önemini artık biliyoruz. Bilmenizi istediğim ATM üzerinden kartız para göndermenin diğer ayrıcalığı ise şudur. Kesinlikle karşı taraf siz işleler sırasında açıklama kısmına isminizi ibraz etmeseniz göndericinin kim olduğunu bilmez. Alıcının görebileceği size ait olan tek şey ise 11 haneli T.C. kimlik numaranızdır. Bunun kanıtını ise aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Mavi renkle gizlediğim yerde kendime ait sadece T.C. kimlik numaram vardır.

blank

 

T.C. kimlik numarasının da kime ait olduğunu şayet Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğün de çalışan bir yakını yoksa bulması bir hayli zordur. ATM üzerinden kartsız para göndermenin diğer bir ayrıcalığından da bahsettikten sonra artık para transfer işlemine geçebiliriz.

  1. İlk olarak tercihen alıcıya ait banka ATM istasyonu bulalım.
  2. Karşımıza çıkan menüde ‘Kartsız İşlem’ seçeneğini dokunalım. Yada bunun ismi bankalara göre ‘Kartım Yok’ da olabilir.
  3. Menüden ‘Para Yatırma’ yada yine bankalara göre ‘Para Gönderme’ seçeneği seçelim
  4. IBAN yada Hesap Numarası tercihini belirleyelim
  5. Size ait 11 haneli T.C. kimlik numarasını girelim
  6. Parayı göndereceğimiz kişiye ait 24 haneli IBAN numarasını girelim ve DEVAM diyelim
  7. Para gönderme nedenimizi yada açıklamamızı belirtelim

Devam dedikten sonra karşı tarafa para gönderme işlemimiz gerçekleşmiş olacaktır.

Gönderdiğimiz Para Ne Zaman Karşı Tarafın Hesabına Geçer?
Aynı banka ise en fazla 5 dakika, farklı bankalar için ise mesai saatleri içerisinde ise 10 dakikayı geçmez.
En Fazla Ne Kadar Para Göndere Bilirim.
Herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak, ATM istasyonlarına göre tek seferde alınan bankomat sayısı değişiklik göstere bilir.

Para Gönderme İşlemim Sırasında Bankamatik Gönderimi mi Yanlış Hesapladı Ne Yapmalıyım?
ATM yanından ayrılmayın. Direk müşteri hizmetlerini arayarak bankamatik numarasını müşteri temsilcisine belirtiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın