Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Damar Tıkanıklığı Belirtileri Nelerdir? Tedavisine Hangi Bitki İyi Gelir?(Kol, Bacak ve Beyin)

Arkadaşlar eğer yaşınız 40 yaş ve üzeriyse kolunuzda, bacağınızda hatta beyninizde damar tıkanıklığı olma ihtimaliniz vardır. Buna örnek olarak sizlere bir arkadaşımın yaşadığı olayı anlatarak bu konuyu tamamlayacağım. Bu örnek ise 43 yaşında olan arkadaşımın kalbi pıhtı atması sonucunda oluşan bacağındaki damar tıkanıklığıdır. Sizlere ondan aldığım bilgileri ve bacağındaki tıkanıklığının belirtilerini yazımda yer vereceğim. Bununla beraber kolda ve beyinde oluşan damar tıkanıklığının belirtilerini de sizler için paylaşacağım. Birde sizlere 6 ay boyunca arkadaşımın geçirdiği bu tedavide damar tıkanıklığına nelerin iyi geldiğini sizlere vereceğim. 

Damar Tıkanıklığı Belirtileri Nelerdir? Tedavisine Hangi Bitki İyi Gelir?(Kol, Bacak ve Beyin)

 

Evet arkadaşlar sizleri bu konu üzerinde hangi başlıklar bekliyor bir görelim. 1. Konumuzun asıl konusu damar tıkanıklığı belirtileri nelerdir.(Bacak, Kol ve Beyin) 2. Damar tıkanıklığı neden dolayı meydana gelir. 3. Damar tıkanıklığı sonucu doktorun verdiği ilaçlar nelerdir? 4. Damar tıkanıklığına hangi ne iyi gelir. 5. Şifalı kürler nelerdir. 6. Neler yersek damar tıkanıklığı olur. Bütün bu soruların cevabını yazımda sizler için yer vereceğim. Hadi şimdi 1. başlıktan başlayarak konuyu ele alalım. Yazımın sonunda birde sizlere video vereceğim. Bu video ile de bilgi sahibi olabilirsiniz.

(Kol, Bacak ve Beyin) Damar Tıkanıklığı Belirtileri Nelerdir?

Damar tıkanıklığını belirtilerini sizlere tıbbi olarak anlatmam çok uygun olmayacak. Anlatsam da o terimleri araştırıp bulmanız sizlere zaman kaybı oluşturacaktır. Bu anlatımı yukarıda giriş kısmında dediğim gibi bir arkadaşımın yaşadığı damar tıkanıklığı problemi üzerinden sizlere anlatmam daha uygun olacaktır. Evet sizlere olayı şu şekil anlatayım arkadaşalar. Bu arkadaşımız yaklaşık 6 ay önce bu rahatsızlığı yaşadı. Damar tıkanıklığını yaşadı ama ilk günlerinde hiç dikkate almadı. Neden mi sizler gibi başına gelen olayın farkında değildi. Bu rahatsızlığı ilerlemeye başlaması ile bizlerin ısrarı ile zor bela hastaneye gitmesini sağladık. Biraz aksi ve başının dikine gitmeyi seven birisi olduğu için zor ikna ettik inanının. Hastanede muayene olduğunda sizlere hak verdim iyi ki gitmişim demişti. Hastanede yapılan tetkikler sonucu bacağında bir damar tıkanıklığı meydana geldiğini anlaşıldı. Bu yapılan tetkiklerin başında ultrason cihazı gelmektedir. Peki neden oluşmuş derseniz damar tıkanıklığı, kalpten atan bir pıhtı sayesinde olduğu belirlendi. Yani bu pıhtı beyne veya karaciğere sıçrayabilirmiş. Peki bu sıçrama durumunda doktorun arkadaşa dediklerini bilmek ister misiniz? Hemen aşağıda sizlere vereyim.

 1. Kalbe sıçrarsa; Kalp krizi geçirme ihtimali çok yüksek ve kurtulma olanağı acil müdahale olursa.
 2. Beyine sıçrarsa; Beyin kanaması oluşmaktadır. Bunun sonucu ölüm veya felç kalma ihtimali çok yüksek.
 3. Karaciğere sıçrarsa; Farkına varılmadan ölüm sebebi olmaktadır.

Bunlar kendi uydurmam değil doktorun sözleridir. Daha sonrasında ise hastanedeki görevliler arkadaşı tekerlekli bir sandalye aracılığı ile tedavisini tamamlaması için bir kaç yere götürmüşler. Bu tedavi süreci sizlere anlatacağım ama ilk olarak sizlere bu damar tıkanıklığına belirtileri neler ondan bahsetme istiyorum.

 • Arkadaşın bacağında oluşan damar tıkanıklığı belirtisi diz kapağının arka kısmında bir şişlik oluştuğunu söyledi. Bizlerde bakmıştık evet damarlarda bir şişlik vardır. Başka ne belirti oldu derseniz eğer ayağa kalktığında adım attığında acı hissi oluyormuş.

blank

Arkadaşın başından geçen belirtilere sizlere anlattım. Yani bu arkadaşın başına gelen olay sizlere de gelirse muhakkak bir doktora görünün derim. Bunun yanı sıra muhtemelen kol içinde bu aynı konu söz konusu olabilir. Daha önceden birde dedemin bacağında bir tıkanıkla oluşmuştu. Onun belirteside şişme ve morarma vardır. Hatta parmak uçlarında bir çürüme gibi belirtiler olmuştu. Maalesef ayağının bir kısmı kesilerek çözüme ulaşıldı. Çok üzücü bir durumdu. Gerçekten rabbim böyle bir durumu kimseye yaşatmasın. Yaşayan kişilere de rabbim acil şifalar versin. Sizlere yaşanmış tecrübeleri aktardım. Birde sizlere Medicalpark hastanesi doktorları tarafından damar tıkanıklığı belirtilerinin nasıl olduğunu anlatacağım.

Beyin Oluşan Damar Tıkanıklığı Belirtisi

 1. Aniden oluşan görme kaybı olabilir.
 2. Görme kısmında bulanıklaşma.
 3. Vücudunuzun herhangi bir yarısında güç kaybı, yada karıncalanma.
 4. Yürümede güçlük veya denge kaybı.
 5. Konuşma esnasında zorluk çekme.
 6. Hafıza kaybı veya bilinç kaybı.
 7. Başınızda kuvvetli ağrı ve dönme.
 8. Yutkunma esnasında oluşan zorlanma.

Bacakta Oluşan Damar Tıkanıklığı Belirtileri

 1. Bacak yere bastığında oluşan şiddetli ağrılar.
 2. Çok ilerlemesi durumunda yatakta yattığınızda oluşan bacak ağrıları.
 3. Bu dedemin de başına gelen olay morlukların oluşması
 4. Hiç istemediğim durum kangren

Toplar Damarınızda Oluşan Tıkanıklığı Belirtisi

 1. Bacağınızda ani ısı artışları, kızarma oluşması veya şişlik belirtisi.
 2. Ayak kıllarınızda dökülmeler.
 3. Ayak bileklerinizde oluşan mavi ve mor çizgili varisler.
 4. Cildinizde oluşan koyu renklilik.
 5. Ayak bileğinizde oluşan yararlanmalar.

Beyin, bacak ve toplar damar için damar tıkanıkları belirtileri nasıl olmakta görmüş olduk. Bunu hem kendi dedemin tecrübeleri hem de arkadaşlarımın yaşadıklarında sizlere aktardım. Sadece yakın çevrem ile kalmadım sizlere Medicalpark hastanesinin verdiği bilgiler doğrultusunda sizlere aktarmış oldum. Sizlere hem yakın çevremin bana söyledikleri, hem de Medicalpark hastanesi uzman doktorların damar tıkanıklarına neden olan olduğunu sizlere vereceğim.

Damar Tıkanıklığı Neden Dolayı Olur?

Evet arkadaşlar damar tıkanıklığına neler neden olmaktadır. Bunu sizler için arkadaşımın doktorunun söylediklerini sizler için yer vereceğim. Şimdi bu doktorun damar tıkanıklığı için hangi sebepten ötürü olduğunu meydana geldiğini hemen aktarayım sizlere. Sizlere sadece bu doktorun söylemi ile değil Türkiye genelindeki doktorların söylemlerinle damar tıkanıklığının neden dolayı meydana geldiğini sizler için anlatacağım.

Arkadaşımın Doktorunun Söylemleri Şu Şekildir.

 • Çak ani gelişen üzüntü sıkıntı veya stres kaynaklı olabilir.
 • Tabi olmazsa olmaz sigara kullanımı

Arkadaşımın yaşadığı büyük üzüntü yüzünden kalbin pıhtı atması sonucu damar tıkanıklığı meydana geldiğini düşünüyoruz. Türkiye genelindeki doktorların damar tıkanıklığı için söyledikleri ise şu şekildir.

 1. Yaşanan üzüntü veya stres
 2. Aşırı sigara kullanımı
 3. Aşırı kilo obezite
 4. Güncel hareketlerin dışında spor yapılmaması
 5. Diyabet
 6. Tansiyon olayları hipertansiyon
 7. Beslenme olayının kötü olması. Yağlı yiyecekler
 8. Kolesterolün yükselmesi
Damar tıkanıklığına sebep olan bütün etkenleri sizlere verdim. Bu bilgileri hem arkadaşımın doktorunun dedikleri ile hem de Türkiye genelindeki hekimlerin söylemleri ile sizlere verdim.

Sizlerin doktorun söylediklerine ve uyguladığı tedavi yöntemi ile damar tıkanıklığını nasıl iyileştirdi görelim.

Damar Tıkanıklığı İçin Doktorların Verdiği İlaçlar Nelerdir?

Damar tıkanıklığı için arkadaşımın kullandığı ilaçların neler olduğunu merak ediyorsanız sizlere bu başlıkta yer vereceğim. Bu ilaçların isimleri ve görselleri ile sizlere hangileri olacağını söyleyeceğim. Dediğim gibi arkadaşıma verilen bu ilaçlar doktor kontrolü sonucunda verilmiştir. Sizler sakın muayene olmadan bu ilaçları kullanmayınız. Daha sonrasın siz dediniz bu ilaçları diye bir konu ile karşılaşmayalım. Yani herkes yapacak diye bir durum söz konusu değil ama ben yine de bir kişi dahi yaparsa diye önden uyarı yapmak istiyorum. Doktor kontrolsüz aşağıda arkadaşın verdiği bu ilaçları kesinlikle kullanmayınız.

 1. daflonblank
 2. Ecopirin blank
 3. Xareltol blank

Arkadaşımın damar tıkanıklığı için doktorunun verdiği ilaçlar bu şekildir. Bir daha diyorum arkadaşlar ilaçların şakası olmaz bu ilaçları kesinlikle doktor kontrol işlemi olmadıktan sonra ve doktorunuz yazmadan kesinlikle kullanmayınız. Bu ilaçlar raporlu dahi olsa her ay doktorunuz yazması gerekmektedir. İlaçların maliyetini sizlere bu yazıyı yazdığımda reçetesiz fiyatı tabi bu 1.00 TL civarındaydı. Eğer bu ilaçları doktorunuz yazdığında yani reçeteli olarak alındığında fiyat 30 TL gibi bir rakama düşmektedir.

12 Ay Burçlara Göre Hangi Doğal Taşı Kullanmalısınız? yazım sayesinde de bazı konularda kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Damar tıkanıklığı için doktorun arkadaşıma yazdığı ilaçları sizler için verdim. Birde ilave olarak kür ve bitkiler kullanımı da yapmıştı. Onlar için sizlere şu şekil bilgi vereyim.

Damar Tıkanıklığı Ne İyi Gelmekte? Kür ve Bitkiler Neler?

Damar tıkanıklığını ne geliyor? Aynı zamanda şifalı olan kür ve bitkileri sizler için vereceğim. Kürler ve bitkileri vermeden önce sizlere kesin önereceğim şey sigarayı bırakmanızdır. Dedemin sırf sigarayı bırakmaması yüzünden bacağı kesilmişti. Daha sonrasında kalbe giden damarlarında tıkanması sonucu yaşamını yetirmişti. Sizlere vereceğim bu şifalı bitki ve kürleri kullanıldığında sigara içerseniz hiç bir yararını göremezsiniz. Arkadaşım bu bitkileri kullandığında sigarayı bırakmıştı. Bırakma sonucu kürlerin 15 gün içerisinde yararını görmeye başladı. Bunu nasıl anladı diyorsanız eğer artık doktorun varis çorabını kullanmamaya başladı. Sigaranın yanı sıra aşağıdaki verdiğim kuralları yerine getiriniz.

 1. Yağlı yiyeceklerden uzak durun. Sağlıklı bir şekilde beslenin.
 2. Kilonun var ise azaltmalısınız.
 3. Yürüyüş ve spora çok önem vermelisiniz.
 4. Şeker hastalığını var ise kan şekerini hep düzenli tutmanız gerekir.
 5. Tansiyon probleminiz varsa muhakkak tedavi görmelisiniz.

Arkadaşlar damar tıkanıklığın iyi gelen bitki ve kürleri kullanmadan önce yukarıdaki 5 faktörü yerine getiriniz. Şimdi sizlere arkadaşımın kullandığı ve iyi gelen şifalı bitkiler neler görelim.

 • Bana söylediği biraz kokulu ama çok iyi geldi dedi. Bu nedir derseniz aç karınla sarımsak yutmasıdır. Gerçekten iyi geldiğini söyledi. sarımsağın yararlarını bilmeyen yoktur. Doğal antibiyotik derler. Aynı zamanda iyi bir kan sulandırıcıdır. Kanın sulanması da damar tıkanıklığına çok iyi gelmektedir.

Sizlere uzun araştırmalarım sonucu damar tıkanıklığı iyi gelen toplam 7 bitkiyi vermek isterim. Bu bitkileri kararınca tüketiniz tabi. Ama doktorunuza sorun bir yan etkisi olur mu diye.

 1. Alıç sirkesinin çayı
 2. Karnıyarık otu
 3. Guggul
 4. Yaban mersini
 5. Keşiş külahı
 6. Zerdeçal
 7. Zencefil

Sizler için damar tıkanıklığına iyi gelen 7 şifalı bitkiyi vermiş bulunmaktayım. Sizlere bu bitkilerden oluşacak olan kürlerin neler olduğunu açıklayacağım. Tabi bu kürün tarifini ise sizlere Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU sayesinde verdiğimi de söylemek isterim.

Damar Tıkanıklığına Lahana Kürü

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU damar tıkanıklığı için sizlere bu kürün tarifini şu şekil vermiştir. Lahananın dış yapraklarını çok değil 3-5 tanesini 750 ML suda 15 dakika kaynatmanız gerekmektedir. Ilımaya bırakın ve ılıdıktan sonra süzünüz. Bu kürü sabahları aç karınla tüketiniz. Tüketim esnasında ise 7-8 damla kadar limon damlatınız. Bu kürüdü 15 gün boyunca uygulanması gerekmektedir. Sizlerin aklınızın takıldığı bir şey var ise yorum kısmını yorum bırakarak bizlere ulaşabilirsiniz. Birde sizlere konu hakkında bir video bırakıyorum. Yararı olacağını düşündüğüm için.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın