Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Diode Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır? Yüz Kol Koltuk Altı Dahil Nasıl Yapılır?

Diode lazer nedir? Nasıl uygulanır konusunda sizlere belli başlı bilmeniz gereken önemli noktalarda yardımcı olmak isterim. İlk olarak şuna değinmekte fayda var. Halk arasında diyot lazer veya diod lazerde dense gerçek ismi diode lazerdir. Şimdi gelelim asıl konumuz olan bilgileri vermeye:

Diode Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır? Yüz Kol Koltuk Altı Dahil Nasıl Yapılır?

 

Diode lazer acısının nasıl olduğunu ve buz başlıkla bu acının ne kadar aza indiğini biliyor musunuz? Diyot lazer uygulaması sonrası kılların 15 gün süre sonunda dökülmeye başladığını da bilmenizi isterim. Peki bu ütüleme lazer işlemi kaç seans ve hangi bölgeler uygulandığını hakkında bilginiz var mı? Eğer bu bilgilere sahip değilseniz  bizzat salonumda uyguladığım diode lazer işlemini sizler için anlatacağım. Diod lazer yaptıran kişilerinde resimlerini sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bu konun başlıkları şunlardır. 1. Diode lazerin ne olduğunu sizlere anlatacağım. 2. Diode lazer acılı bir işlem mi? 3. Diode lazer sonrası dökülmeler nasıl olur? 4. Ütüleme lazer epilasyon kaç seans sürer. 5. Yüz bölgesi lazer epilasyon püf noktaları nasıldır. 6. Kol, koltuk altı, bacak ve genital bölgelere nasıl lazer yapılır. Bütün bu soruların cevabını sizlere verdik. Şimdi birlikte bu soruları görelim.

Diode Lazer Nedir?

Diode Lazer Epilasyon 810 nanometre ışın uzantısına sahip, derin ışın uzantısı ile kıl köküne inerek kalıcı bir şekilde kılların yok olmasını sağlayan teknolojilerdir. Tüm cilt tipine uygun olması yüksek avantajıdır. Özellikle yüz, sırt, kol bölgelerinde çok etkilidir. Çok avantajlı bir teknolojidir. Deride leke kalma ihtimali oldukça düşüktür. Bütün cilt renklerinde rahatlıkla kullanılır. Yeni çıkan teknolojilerde başlığın deriyi soğutması için bir sistem vardır. Bu da acı hissini azaltır. Soprano Ice Buz Lazer Epilasyon cihazı da diode lazerdir ve -3 dereceye kadar soğutma sistemi vardır. Lazerlerin çalışma mantığı akım (joule), darbe genişliği (ms) ve frekans (hz-atış hızı) şeklinde çalışmaktadır. Lazerlerin çalışma mantığı akım (joule), darbe genişliği (ms) ve frekans (hz-atış hızı) şeklinde çalışmaktadır. Akım; iletilen enerji miktarını ifade etmektedir. Darbe genişliği; ısının kıl kökünde bekleme süresini ifade etmektedir. Frekans ; akımı kaç eşit parçaya bölerek ilettiğini belirtir. Hangi bölgede kaç joule çalışacağınızı doğru bir şekilde ayarlarsanız, bölgeye göre çalışma yani bölge taramasını  profesyonel yaparsanız lazer epilasyon işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Böyle bir cihaza sahip olabilmeniz için ise 50.000 TL ile 150.000 TL arasında bir gelire sahip olmanız gerekmektedir. Eğer nakit paranız yok ise HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama (Geri Ödeme Planı) yazımdan yararlana bilirsiniz.

Diode Lazer Uygulaması Acıtır Mı?

Diode lazer uygulaması kişinin acı eşiğine göre değişmektedir. Buna örnek vermem gerekirse bir kişi dizini bir yere vurduğunda hemen morarır, diğer bir kişi ise aynı şiddet ve aynı yere vurduğunda hiç bir şey olmamış gibi davranır. Diode buz başlık uygulaması da aynı bu şekildir. Kişiye göre değişkenlik gösterir. Tabi bu konuda birde şuna değinmek isterim son zamanlarda diode lazerlere birde buz başlık ilave edilmiştir. Bu buz başlık deriye daha fazla işlem yapılması için yapılan bir sistemdir. Tabi deriyi soğuttuğu için işlem acısı azalmaktadır. Sakın şunu düşünmeyin hiç acımıyor diyemem acıyor ama dayanılmayacak bir acı değildir.

blank

Resimde de görüldüğü üzere bu başlık hem diode başlıktır, hem de buz başlık olarak adlandırılır. Başlığın ucundaki safir kısmı işlem sırasında soğur ve acıyı azaltır. Makine özelliğine göre değişen bir durumdur ama bilmenizi istediğim bir konu var. Eğer lazer epilasyon cihazınızı devamlı hazır halde bekletirseniz başlık çok soğuyacaktır. Böyle bir durumda ise başlığın uç kısma işlem yapacağınız danışanızın derisine yapışacaktır. Bu yapışma sonrasında direk buz yanığı meydana gelecektir. Onun için  işlem yapmadığınız zamanda cihazınızı hazır konumda bekletmemenizi öneririm.

Diode Lazer Epilasyon Sonrası Dökülme Nasıl Olur?

Diode Lazer sisteminde dökülme durumunu sonra yaşarsınız. Seanslarınıza gelmeden önce kıllarımızı kıl uçları nokta kadar olacak şekilde kısaltırız. İşlem uzmanı işleminizi uygular. 8 saat su ile temas etmemeniz gerektiğini belirtir ve sizi uğurlar. Kişiden kişiye değişse de tahrip olan kıllar 10-15 gün aralığında dökülmeye başlar. Kese yardımıyla, tutup çekerek kılların dökülmesine yardım etmelisiniz. Her kıl fazı farklı olduğu için bütün bir dökülme beklenmemelidir. İstatiksel olarak ilk seansta %30-%60 arasında bir dökülme söz konusudur.

Ütüleme Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Diode Lazer epilasyon ortalama 6-8 seans aralığında belirtilse de bu seans sayıları kişilere göre tamamen değişkenlik gösterir. Bazı vücutlar inanılmaz zordur. Etki tepki meselesi. Bu etkiye tepki vermeyen bir çok vücut tanıyorum. Tabi kişinin hormonsal bir bozukluğu olmadığından emin olmalısınız. Örneğin; erkek vücudu bayan vücuduna göre daha geç sonuç vermektedir. Yani sizin seans sayınızı tamamen vücudunuz belirler. 4 seansta da sonuç alan olur 15 seansta sonuç alamayan da olur.

Diode Lazer Epilasyon Hangi Bölgeler Yapılır?

Diode Lazer Epilasyonun en güzel avantajı rahatlıkla bütün vücuda uygulanıyor olmasıdır. Yani ister emre olun isterseniz de beyaz tenli olun her ten rengine göre cihaz ayarlı vardır. Bu ayarların nasıl olduğunu hangi bölgeye nasıl işlem yapıldığını sizlere detaylı olarak bilgi vereceğim. Her tene uygulandığı gibi bay ve bayan olarak ta uygulama yapabiliyorsunuz. Şimdi gelelim lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanıyor görelim.

  1. Yüz Bölgesi
  2. Kol Bölgesi
  3. Koltuk Altı Bölgesi
  4. Genital Bölge
  5. Bacak Bölgesi

blank

Yukarıda saydığım bu bölgelere nasıl işlem uygulanıyor ve hangi bölgeye hangi değerlerle atış yapılıyor birlikte inceleyelim.

Yüz Bölgesi Diode Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon Diode Lazer cihazı yüz bölgesi epilasyonu için en ideal lazer cihazıdır. Alexandrite cihazının yüz bölgesine uygun olmadığını Lazer epilasyon Nedir? 3 Farklı Cihaz İle Nasıl Uygulanır? yazımda belirtmiştim. Yüz bölgesini kökten almadan yüzeysel olarak tramer cihazı (tıraş makinesi) yardımıyla tıraşlıyoruz. Ultrason jeli sürerek deriyi hem soğutmuş hem de iletkenliğini arttırmış oluyoruz. Cihazımızı hazır hale getiriyoruz. Yüz bölgesini bölümlere ayırmamız  ve kaç tur arayacağımız bu işin püf noktalarından. Örneğin; bir yanak, çene, diğer yanak, boyun varsa boyun, bıyık şeklinde bölümlere ayırabiliriz ve deriyi ısıtmadan taramamızı gerçekleştiririz. Acı eşiği normal düzeyde olan çalışma düzeyi fotoğraftaki gibidir.

blank

Cihazlarda ekranlar farklı olabilir ama daha önce de dediğim gibi çalışma mantığı aynıdır.

Kol Bölgesine Diode Lazer Epilasyon Yapmak

EpilasyonKol bölgesini eller dahil olmak üzere yapıyoruz. Kişi işleme gitmeden önce 2 gün öncesinden jilet yada tramer ile yüzeysel almış da olabilir, merkezdeki uzmanlar da alım yapabilirler. İşlemden önce uzman kolu 50 cm karelik bölgelere ayırır. Jel sürer. Ayırdığı bu bölgelerden cilt soğukluğuna göre en az 5 tur şeklinde tararız. Acı eşiği normal düzeyde olan çalışma düzeyi fotoğraftaki gibidir.

blank

Resimde belirttiğim değerler doğrultusunda çalışma yaparsanız hem iyi sonuç alırsınız hem de kol bölgesi için daha az acılı bir işlem uygulamış olacaksınız.

Koltuk Altı Bölgesi Diode Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Kişi işlemden 2 gün önce jiletlemiş bir şekilde merkeze gider. Uzman hazırlığını yapar ve jel sürer. Çok büyük bir koltuk altı bölge yapısı varsa iki ya da üç eşit parçaya ayırarak tarama yapabiliriz. İki (2) yada üçe (3) bölmemizdeki amaç ise su şekildir. Deriye uygulanan işlem sonucu alt deri tabakasında sıcaklık meydana gelmektedir. Eğer uzun bölge çalışırsanız bu sıcaklık kaybolacaktır. Onun için ne kadar kısa bölgeye atış yaparsanız o kadar iyi sonuç alırsınız.

blank

Acı eşiği normal düzeyde olan çalışma düzeyi fotoğraftaki gibidir.

Genital Bölge Diode Lazer Epilasyon Nasıl Yapılmalı?

Bu bölge hassas davranılması gereken, dikkatle hazırlık yapılması gereken bir bölge. Islak yapısından dolayı sonuç alma süresi biraz uzun olabiliyor. Genital bölgemizi komple sıfır olacak şekilde jilet yapmalıyız. Çok hızlı uzama yapısı varsa lazer epilasyon işleminden 1 gün önce, çabuk uzamıyorsa lazer epilasyon işleminden 2 gün önce almamız yeterlidir. Kıl uçlarının minik nokta kadar görünmesi ışının köke kolay iletilmesini sağlar. Yine jel sürerek 50 cm karelik alanlarda tarama yapılır.

blank

Bu tarama sonucu elde edilecek sonuç verdiğim bu değerler ile çok verimli olacaktır. Kendi salonuma yakınsanız Bozüyük’ün En İyi Güzellik Salonu (SHİNE TİME) bizlere ulaşabilirsiniz.

Bacak Bölgesi Diode Lazer Epilasyon Uygulaması?

Hemen hemen kol bölgesine yapılan işlem gibi yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken şey ise diz kapağı bölgesidir. Diz kapağı bölgesinin kıl dökümü biraz daha zor olmaktadır. Birde hafif koyu bir renge sahip olduğu için cihazı uzun süre orada gezdirmemenizi tavsiye ederim. Aksi halde yanmalar oluşabilir. Buda sizin ve danışanınızın istemeyeceği bir şey olacaktır. Sizlere en uygun değerleri yine vereceğim. İşte uygulamanız gereken değerler.

blank

Değeri biraz yüksek tutmak bacak için iyi olacaktır. Yalnız yukarıda belirttiğim gibi diz kapağına geldiğiniz hem değeri düşürün hem de renk tipini değiştiriniz.


Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 2 Average: 4]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın