Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Dünyanın En Güvenilir 10 Kripto Para Borsa Sitesinin Uygulaması

Kripto paraya ilgi duyuyorsanız ve çeşitli işlemleri yapmayı da planlıyorsanız işe doğru başlamak için doğru borsa seçimini baştan yapmalısınız. Bu seçimi yaparken de ilk olarak ön planda güvenliğinin sorgulamasını tutmanız gerekir. Bu nedenle sizlere Dünyanın en güvenilir 10 kripto para borsa sitesinin uygulaması hangisi olduğunu paylaşıyoruz. Böylece sadece güvenli bir şekilde BTC dahil tüm al coinleri alım satım yapmakla kalmayıp, kaldıraçlı işlemleri dahi gönül rahatlığı ile gerçekleştirebileceksiniz.

Dünyanın En Güvenilir 10 Kripto Para Borsa Sitesinin Uygulaması

 

Dünyanın en güvenli kripto para borsası hangi olduğunu belirlerken de coinmarketcap verilerini göz önünde bulundurduğumuzu bilmenizi isterim. Coinmarketcap borsa güvenliğine o kadar değer veriyor ki bunun için bir borsa skoru bizim için ayrıca oluşturmuştur. Oluşturduğu borsa skorunu ise web trafiği faktörü, ortalama likidite, işlem hacmi ve borsa tarafından bildirilen meşruluğuna dair güvene göre tuttuğunu bilmenizi isterim.

Hangi Borsadan Sanal Para (BTC) Kripto Almalıyım?

Günümüzde farklı isimlerde ve projelerde birden fazla kripto varlıkları vardır. Bu kripto paralar gün geçtikçe sayıları çoğalmaktadır. Ben ortalama 4-5 sene kripto para piyasasında olmama rağmen halen bir çoğunu duymadığım coinler mevcut. Bunları ben dahil sizlerde duymayışınınız sebepleri ise popülerliği düşük olan borsalarda yayınlandıklarından dolayı. Tabi bu popülerliği çok düşük olan borsalarda yayınlanmasının başka sebepleri de vardır. Bu sebep nedir diyenler için şöyle açıklık getireyim sizlere; gerek duyulan güvenli sertifikalarına sahip olmadan da bu borsalardan yayına alınabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı hangi borsadan (BTC) bitcoin almalıyız diye akıllara sorular gelmektedir. Bizlerde bu önemli olan konunun farkında olduğumuz için sizlere hem Türk borsalarında hem de dünya genelinde olan güvenli borsaların hangileri olduğunu anlatacağız.

Sizlere dünya genelinde en güvenilir ve en iyi olan borsaların hangilerini olduğunun listesi verdiğimizde sadece güvenilir oluşunu da baz almadık. Bunların yanı sıra sizlere işlem sağlayan diğer faktörleri de göz önüne alınarak  sizlere bu borsaları verdik. Bu diğer faktörler nelerdir derseniz sizlere şu şekil açıklayım.

 1. Komisyonu düşük olanlar yani alım satımdan oluşan komisyon oranları düşük olanlar.
 2. Mobil uygulamaları olan kripto borsaları.
 3. Müşteri temsilcilerine 7/24 hizmet vermesi çok önemlidir.
 4. Ödemelerinizi anında yapma imkanı sunmak. Yani para yatırım alma işlemleri.
 5. Sitelerin kullanıcı yüzü çok uygun olması gereklidir. Yani siteye girdiğiniz neyi nerden yapacağınızı rahatlıkla yapabiliyor olmanız gerekli.
 6. Türk kullanıcılar için Türkçe dil desteği (Yabancı borsalar için.)

Yukarıda sizlere verdiğim bu özellikler ilginizi çekiyorsa bu yazıyı dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ederim. Sizlere bu imkanları sunan bütün borsaları sizlere sunacağım. Yazımın sonunda sizlerde bana hak vereceksiniz neden takip edin dediğimi.

NOT: Şuan yapım aşımasın da olan bir bot sistemi sitesini de sizlere bu yazı aracılığı ile paylaşacağım. Dediğim gibi zaman zaman bu adresi ziyaret ederek te bu bot kaldıraç sistemine de önden kayıt olmanız sizlere yarar sağlayacaktır.

En İyi Yabancı Kripto Para Borsası Hangisi?

Dünya genelinde sizler için en iyi yabancı borsalarını yukarıda belirttiğim kriterlere göre liste halinde belirteceğim. Bunların en önemli maddesi olan GÜVENİRLİK konusuna göre vereceğimden hiç şüpheniz olmazsın. Dünya genelindeki bütün bu borsaları yeni giren kripto paralarda bundan dolayı bu sistemleri tercih etmektedirler. Daha sonrasında ise kesilen komisyon oranlarını da sizler için yine yazımda yer vereceğim. Sizlere sırası ile dünya genelinde en iyi yabancı kripto para borsalarını sunarken diğer faktörleri de göz önünde bulunduracağım. Bunlar ise şu şekildedir.

 1. Müşterilere en hızlı destekleri vermek.
 2. Yabancı borsa kullan Türk kullanıcılar için kesinlikle Türkçe dil desteği.
 3. Mobil uygulamasının ara yüzünün kullanıcılarını yormadan akışkan bir halde olması gerekli.
 4. Tabi en önemlisi para transferlerinde başarılı olması.

Bütün bu kriterleri göz önünde bulundurduğumuzda sizlere vereceğim dünya genelindeki en güvenilir borsalar aşağıdaki gibidir.

Sıra No Borsa Adı
1 Binance
2 Coinbase Ecx
3 FTX
4 Kraken
5 Kucoin
6 Gate.io
7 Huobi
8 Bitfinex
9 Crypto.com
10 Gemini

Arkadaşlar sizlere Dünyanın en iyi 10 kripto para borsasının neler olduğunu söyledim. Tabi sizlere bu kripto para borsalarının analizini tutan Coinmarketcap verilerinde yer alan BORSA SKORU da göz önünde tutularak yapılmıştır. Eğer bu borsa skoru nelere göre belirleniyor derseniz eğer aşağıdaki 3 maddeye göz atabilirsiniz.

 1. Web trafiği güçlü olmalıdır.
 2. Ortalama likidite iyi durumda olmalıdır.
 3. Tabi en önemli olan GÜVEN! Bu güven ise şu şekil belirlenmektedir. Hacim ve borsa tarafından bildirilen hacmin meşruluğudur.

Sizlere verdiğim bu kriterlerin dışında bir kaç konu olduğunu söyleyebilirim. Dünya genelindeki en çok tutulan bu 10 kripto para borsası içinde bu kriterler yer almaktadır. Bu diğer kriterler ne derseniz eğer hemen sizlere açıklık getireyim.

 1. Listesinde bulunan coin sayısı.
 2. Haftalık kullanıcı sayıları.

Şimdi verdiğim bu iki kriteri de eklediğimize göre En iyi 10 Dünya borsalarını birde bu gözle inceleyelim.

1- Dünyanın En İyi Kripto Para Borsası Binance!

Arkadaşlar Binance borsasının dünyanın en kaliteli ve en iyi kripto borsası olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Eğer yok ya Binance borsası kötü bir borsa diyen var ise ya kripto para borsasına yeni girmiştir yada bu işten hiç anlamıyordur. Ülkemizde Binance borsası global ve TR yani LİTE olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bu uygulamanın on numara Türkçe dil desteği vardır. Bunun yanı sıra mobil uygulaması sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Olmazsa olmaz güvenlik seviyesi de oldukça iyidir. Bu güvenliği ise Google 2FA Authenticator, SMS, Mail, Güvenlik Anahtar Doğrulama, Biyometrik Doğrulaması sayesinde bence bu övgüleri oldukça fazla hak etmiştir. Tabi bu özellikler Türkiye’deki en iyi yabancı borsa olmayı hak ediyor mu tabi ki hayır. Benim için güvenilir ve listemin ilk sırasında yer almasının en önemli etkenini şimdi sizlere söyleyeceğim hazır olun. Bünyesinde bulunan kripto paraların nerede ise hiç birinin Delist olmayışıdır. Tabi bu durum olağan dışı durumlar haricinde geçerli değildir. Ama o durumunda da kullanıcılarına bir şekilde yardımcı olmak istemektedir.

blank

Bu özelliğinden dolayı şirketlerin milyar dolarlar kadar bütçeye sahip olmasını Binance borasında hiç bir hükmü yoktur. Eğer bu borsada istenecek kripto paralar listelenmesi için  Charity Foundation isimli hayır kurumuna bağış yapması gerekmektedir. Bu bağışı da herkesin görebilmesi için ise blokchain ağı üzerinden yapılmasını sağlamaktadır.

Sizlere sunulan bu hizmetlerden dolayı her türlü Binance ilk sırayı almaktadır. Birde bu işlemlere ilaveten ..futures yani kaldıraçlı işlemi imkanıda sağlamaktadır. Birde sizlere bu borsada ne kadar kripto para vardır ve haftalık ziyaretçi sayısını aşağıda detaylı bir şekilde vereceğim.

Not: Sizlere Binance dahil diğer tüm kripto para borsalarının bilgilerini yani haftalık ziyaretçi ve kripto para sayılarının verilerinin hepsini vereceğim bu https://coinmarketcap.com/tr/rankings/exchanges/ link ile ulaşabilirsiniz.

Haftalık Borsaya Giren Ziyaretçi Sayısı  Borsada Bulunan Kripto Para Sayısı 
183,689,788,492 395
Binance Sahibinin kim olduğunu Merak edenler için
Changpeng Zhao bir çok kişinin CZ olarak bildiği bir Çinli Kanada Vatandaştır

2- Coinbase Exchange En Güvenilir 3. Sanal Para Borsası

Coinmarketcap verilene baktığımızda hemen hemen her konuda Coinbase Exchange borsası en iyiler sırasında 3. sırada yer aldığını söyleyebilirim. 2012 yılında kurulan bu borsanın sahipleri Fred Ehrsam ve Brian Armstrong olarak bilinen iki kişidir. Coinbase Exchange nerede hizmet vermektedir derseniz eğer ABD merkezli San Francisco, Kalifornia  eyaletinde bulunmaktadır. İşlem hacmi Web yoğunluğu ve güvenilirlik olarak dünya sıralamasında 3. sırada yer aldığını sizlere söyleyebilirim. Binance borsasından sonra en çok kullanıcıların tercih etiği bir borsadır. Bu borsa her ne kadar dünya genelinde 3. sırada olsa da ABD ülkesinde en çok kullanılan borsa olarak belki de ilk sırayı almaktadır.

blank

Coinbase Exchange yatırımcıları oldukça fazla güven vermiştir. Verdiği bu güveni de sizlere şu şekil açıklama yapayım. Yatırılan bütün kripto paraları soğuk hava depolarında muhafaza ettiği için yatırımcılar gerçekten gücen duymaktadır. Bu güven NASDAQ’ın gözüne girdiği için halka açık olarak listelenmeye izin vermiştir. Bu kripto borsasının ise listelendiği kripto para varlıkları ne kadar olduğunu ve haftalık hacmini aşağıda sizlere yine tablo şeklinde vereceğim.

Haftalık Borsaya Giren Ziyaretçi Sayısı  Borsada Bulunan Kripto Para Sayısı 
23,175,194,734 197

Sizlere verdiğim bu bilgileri haftalık olarak güncellediğimizi bildirmek isterim. Şimdi sizlere diğer bir yurt dışı kripto para borsasından bahsedeceğim. Bunun ne olduğunu merak ediyorsanız eğer FXT borsasıdır.

3- FTX Kripto Borsası Nasıl? Listemizin 2. Sırasında

Yabancı borsalar arasında 2. güvenilir sırada yer alan bir borsadır. FXT bu sıralamasını ise coinmarketcap verilerine göre sizlere veriyorum. 2019 yılında Sam Bankman-Friend tarafından hayata geçtiğini sizlere söyleyebilirim. Kuruluşu ise Antigua ve Barbuda’dır. Merkezi neresi derseniz eğer Bahamalardadır. Tabi kurucusu ve çalışanlarının çoğu ABD vatandaşı olduğunu sizlere söyleyebilirim.

blank

FTX borsasının güvenirliğini kimsenin şüphesi olmasın. Bu güvenin yanı sıra ise aşağıda bu borsanın diğer özelliklerini bulabilirsiniz.

 • Kaldıraç işlemini 101 X kadar yapılmasına izin verektedir.
 • FTT Token sahibi olanlara özel komisyonlar sunmaktadır.
 • Diğer kripto para borsalarına göre düşük komisyon işlemleri sağlamaktadır.

FTX bütün bu özelliklerin yanı sıra bilinmesi gereken bir konu daha olduğunu sizlere söyleyebilirim. Bu özellik ise dünyanın en büyük borsası olan Binance ile iş birliği yapmasıdır. Sizlere bu borsanın da haftalık ziyaretçi ve bünyesinde bulundurduğu kripto para adetlerini sizlere vereceğim. Bunun hemen aşağıdaki tablodan yardım alabilirsiniz.

Haftalık Borsaya Giren Ziyaretçi Sayısı  Borsada Bulunan Kripto Para Sayısı 
27,614,325,181 284

Siz değerli kullanıcılarımıza dünyanın en iyi 10 kripto parasının neler olduğunu liste halinde verdik. Bunlardan en iyi 3 adetini ise yine sizlere en detaylı bir şekilde verdik. Bunların neler olduğunu söylemekle birlikte haftalık ziyaretçi ve bünyesinde bulunan toplam kripto paraların kaç tane olduğuna kadar yer verdik.

Sizlere verdiğim bu 10 kripto paradan hangisi size uygun geliyor ise ona yatırım yapıp al sat veya uzun vade yatırım yapabilirsiniz. Sıra geldi yurtiçi kripto borsaların neler olduğunu görmeye. Bunun için hemen bir alt başlığa geçerek hangilerinin olduğunu görebilirsiniz.

En İyi 2 Türk Kripto Borsası Hangisi?

Türkiye’de kripto para borsalar yurtdışındaki borsalar kadar denetimden geçmiyor diyebiliriz. Bu yüzdende ülkemizde çok fazla kripto para borsası felaketleri ortaya çıkıyor. Şu kripto para borsası yatırımcılarını dolandırdı diye hemen hemen her yıl karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı Türkiye’deki kripto para borsalarına yatırım yapmalarını yatırımcılar tavsiye etmiyorum. Yok ben milliyetçiyim ülkemdeki yatırımcılar para kazansın derseniz o zaman sizlere 2 adet borsa önerebilirim. Peki Türkiye’de en güvenilir ve işlem hacmi olarak diğer borsalardan fazla 2 adet borsayı merak ediyorsanız hemen açıklıyorum.

 1. PARIBU
 2. BTCTurk

Peki bu iki para borsası dışında verebileceğiniz bir borsa yok mu derseniz? Onu da sizlere şu şekil bilgi vereyim. Adana Demir Sporunda sponsorluğunu yaptığı Bitexen diyebilirim.

Türk borsalarında kullanıcıların neden çok tercih ediyor derseniz hemen açıklayım. Bankalara para transferlerinin çok kolay olmasından dolayıdır. Tabi Türk borsası olduğu için kullanımı çok basit olmaktadır. Yabancı dil olayı olmadığı için. Tabi işlem komisyon oranlarına değinmem gerekirse ise yurtdışı borsalarından biraz fazla olduğunu söyleyebilirim. Bu yönüyle de sınıfta kaldığını sizlere söylesem tuhaf olmaz sanırım. Sizlere Binance komisyon oranlarını ve diğer Türk borsalarının oranlarını verdiğimde aradaki farkı sizlerde göreceksiniz. Hadi bir alt başlıkta görelim bakalım bu komisyon oranlarının neler olduğunu.

En Az İşlem Komisyonu Uygulayan Kripto Para Borsası Hangisi? (Bedava Referans Kodu)

Komisyon oranları hem yurtdışı hem yurtiçi borsalarında mevcuttur. Ama bu borsalarda komisyon kesintileri değişkenlik göstermektedir. Bu komisyon oranları sadece alım satımlarda uygulanmaz. Aynı zamanda para gönderme veya kripto para gönderme işlemlerinde de alınmaktadır. Bunların yanı sıra kaldıraç işlemlerinde de komisyon alınmaktadır. Eğer düşük komisyonlarla ile işlem yapmak isterseniz bir kişinin referansı ile yada sizlerde üye olduktan sonra başka kişileri sizlerin referanslarınız ile kayıt olmasına yardımcı olursanız bu sayede düşük komisyonlarla işlemler yapabilirsiniz. Bunun için ise sizlere bir referans kodu bırakmak isterim. https://www.binance.com/tr/activity/referral/offers/claim?ref=CPA_00677J9FGW buraya tıklayarak aşağıdaki komisyon oranlarından daha az ödeyerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yerli Yabancı Kurumlar İşlemde Oluşan  Hacim
0-100,000 100.000-1.000.000 1.000.000-5.000.000 5.000.000-10.000.000 10.000.000-50.000.000 50.000.000 +
Paribu Piyasa Alıcı %0,35 %0,15 %0,15 %0,10 %0,10 %0,05
Piyasa Yapıcı %0,25 %0,15 %0,10 %0,05 %0,02 %0,01
BtcTurk Piyasa Alıcı %0,18 %0,18 %0,16 %0,12 %0,10 %0,80
Piyasa Yapıcı %0,10% %50,10 %0,08 %0,06 %0,04 %0,01
Binance Piyasa Alıcı %0,10 %0,10 %0,10 %0,10 %0,10 %0,10
Piyasa Yapıcı %0,10 %0,10 %0,10 %0,10 %0,09 %0,09

Tablonun veri kaynağını merak edenler için direk söyleyebilirim. Bloomberg tarafından alınmıştır.

Şimdi sizler beni daha iyi anlamışsınızdır. Türk borsalarının komisyon oranları ile Binance borsasına baktığımızda neden hem yurtdışında hem yurt içinde Binance borsasının bir numaralı olduğunu. Her şekilde kalitesini konuşturmaktadır. Birde sizlere bu konu hakkında video bırakacağım bu videodan da destek alabilirsiniz. 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın