Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Dünyanın En İyi Al Sat İndikatörü Hangisi Tradingview İndikatörü İle Para Kazanmak

Evet kripto piyasasını takip eden arkadaşlar son günlerde çok fazla duyulmaktadır indikatör kelimesi. Bende sizlere al sat sinyali veren indikatörler hakkında toplam 7 alt başlıkta sizlere en detaylı bir şekilde konuyu ele alacağım. Bu başlıklarda dünyada en çok kullanılan indikatörleri hangileri ve tradingview en iyi indikatörleri hakkında da bilgilere ulaşabileceksiniz. Sizlere vereceğim indikatörler ile her türlü coin üzerinden çalışma yapabileceğinizi de sizlere belirtmek isterim. 

Dünyanın En İyi Al Sat İndikatörü Hangisi Tradingview İndikatörü İle Para Kazanmak

 

Sizlere daha önceden bir kaç kripto para konularında bilgiler aktarmıştım. Bu bilgileri sizlere vereceğim bu link ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayede indikatörü çalıştırabileceğiniz geleceği olan coinleri bulabilirsiniz. İndikatörler sizlere ne zaman alım satım yapacağınızı haber verirler. Peki al sat sinyali veren indikatörler güvenilir mi sorusu akıllara gelmektedir. Aynı zamanda ücretsiz olarak indikatör sahibi olabiliyor musunuz? Olabiliyorsanız nereden ulaşabiliriz sorularınızın cevabını da sizlere vereceğim. Hadi şimdi merak edilen bütün bu sorularınız cevabını görelim.

İndikatör Nedir

Evet arkadaşlar borsaya girdiyseniz eğer indikatör kelimesiniz çok sık olarak duyacaksınız. Ne zaman bir teknik analiz yapılsa indikatörler bunu gösteriyor denilmektedir. Bende bir kripto sektörüne yer alan biri olarak çok fazla bu kelimeyi duymaktayım. Peki çok fazla duyduğumuz bu İNDİKATÖR nedir? Sizlere hemen kelime anlamı olarak bunu açıklamak isterim. Kelime anlamına bakıldığında gösterge denilmektedir. Peki bu indikatör coinlerin hangi özelliklerine bakarak hareket ediyor bir görelim.

 1. Borsadaki fiyatlara
 2. Hacimlere
 3. Alım satımlara
 4. Grafiklere

Gibi özeliklere bakmaktadırlar. Bu özelliklere baktıktan sonra matematiksel işlemler kullanarak siz değerli yatırımcılara bilgiler sağlamaktadır. Yani sizlere yukarıda belirttiğim faktörleri kullanarak alım satım sinyalleri ve hacimlerini ve kar zarar olaylarını stoplar belirler ve işlemleri açmanıza yardımcı olurlar. Artık her an her dakika telefon ve bilgisayarlardan borsa verileri takip edilmektedir. Sizlerin ücretsiz veya ücretli olarak satın alabileceğiniz indikatörler sayesinde bir tuşa basarak bütün bilgilerin analizlerini alabiliyorsunuz. Ama burada dikkat edilmesi gereken bir konu var. Bu konu ise analizin yapıldığı tarihlerin çok önemli olduğudur. Eski tarihli analiz yapan indikatörlerden uzak durunuz. Sizlere İNDİKATÖR ne olduğunu anlatmış oldum. Şimdi ise indikatörlerin amacını bir ele alalım.

İndikatörlerin Amacı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Arkadaşlar yukarıda indikatör yani göstergenin ne olduğunu öğrenmiş olduk. Şimdi ise indikatörlerin nasıl çalıştığını ve ne yaptıklarını bir ele alalım. Borsadaki göstergeler bir müzik orkestrasının uyumu gibi hareketler sergiler. Bazı durumlar hariç. Uyum içerisinde olduğunda indikatörler bu uyuma dahil olup matematiksel verileri toplar ve bir filtreden geçirirler. Filtreden geçen bu bilgileri de size rapor eder ve ne zaman alım yada ne zaman satım yapılacağını sizlere bildirirler. Yani tamamen sayısal verilere göre bu bilgileri aktarırlar. Kripto para borsasında çok fazla duyacağınız bir kelimeden sizlere bahsetmek isterim. Bu bahsettiğim kelimeler DESTEK ve DİRENÇLER olarak iki konudur. İndikatörler bu destek ve dirençlerin neler olduğunu sizlere net bir şekilde vermektedir. Bu bilgilerin yanı sıra yine verdiği bilgiler şu şekildir.

 • Alım satım sinyalleri,
 • Trend yönü,
 • Hacimlerini,
 • Kar ve zarar stop seviyelerini

Sizlere bu bilgileri dediğim gibi sadece sayısal veriler kullanarak sizlere vermektedir. Yani sizler tarafından herhangi bir müdahaleye gerek yoktur.

blank

Biraz araştırma yapınca sizlerde birden fazla indikatör göreceksiniz. Gördüğünüz bu indikatörlerin hangileri iyi hangileri kötü bilemeyebiliyorsunuz. Peki bu durumda dünyanın en iyi indikatörleri hangileri sizler için araştırıp yazımda yer verdim. Bu konuyu alt başlıklarda bulabileceksiniz. Ama bir indikatörün iyi olabilmesi için belli başlı göstergeler olması gereklidir. Tabi her indikatörün birden fazla dezavantajı olduğunu da sizlere söylemek isterim. Aşağıda 5 maddede indikatör sınıflarının neler olduğunu sizlere vermemin yararı olacaktır.

 1. Momentum Göstergeleri: Yatırım yapacak olduğunuz coinin değerindeki bütün değişimleri göstermektedir.
 2. Trend Göstergeleri: Yatırım yapacak olduğunuz coinin fiyatının yukarı veya aşağı yapacağı hareketleri göstermektedir.
 3. Oynaklık Göstergeleri: Yatırım yapacak olduğunuz coinin güncel değerindeki oynama oranlarını göstermektedir.
 4. Hacim İle Arz ve Talep Göstergeleri: Yatırım yapacak olduğunuz coinin oluşan hacmi toplam maliyet oranlarını ölmeye yarar.
 5. Destek ve Direnç Göstergeleri: Herhangi bir coin grafiğindeki destek ve direnç oranlarını gösterir.

Evet arkadaşlar bir indikatörün en iyi olması için yukardaki 5 madenin hepsi olması gerekmektedir. Aksi taktirde bu indikatör çok iyi bir indikatör değildir.

En İyi Al Sat Tradingview İndikatörü Hangisidir?

Evet sevgili kripto para yatırımcıları sizlerin de en çok merak ettiği konulardan birisi olan dünyanın en iyi Tradingview al sat indikatörleri hangisidir konusu. Piyasada bir çok indikatör var ama en iyi al sat sinyalleri veren indikatörü bulmak çok önemlidir. Bu öneme göre kripto borsalarında en çok kullanılan Tradingview dünyanın en iyi indikatörlerinin hangileri olduğunu sizler için araştırdım. Bu araştırma sonucu ulaştığım indikatörleri sizlere şimdi vereceğim.

RSI: Göreceli güç endeksi denilmektedir RSİ. Kripto para piyasasında herkesin kullandığı bir göstergedir. 14 günlük dönemde bir coinin aşırı alım ve satım koşullarını göstermektedir. Yani alım satım yapan kişilerin oldukça fazla kullanmaktadır. Yani RSI değerine bakarak kısa vadede alım satım yapıp iyi karlar etmektedirler.

MACD: 12 ve 26 günlük zaman içerisinde MACD istedikleri bir çizgi halinde sizlere verir. Yani 26 günlük ortalama fiyat ile 12 günlük ortalama fiyatı bir birinden çıkarır ve sizlere net sonuç verir. Kripto para alım ve satım yapan kişiler MACD oldukça fazla kullanmaktadırlar.

Bollinger Bantları: Arkadaşlar Bollinger Bantları ortalama olarak son 20 günlük bir fiyatın analizini bizlere verirler. Ortadaki çizgi bizlere son 20 günlük fiyatını göstermektedir. Bu göstergenin 2 üstü yüksel, 2 puan altı bizlere düşük değerleri gösterir.

CCİ: Kısa vadede işlem yapan kripto para yatırımcıları için çok uygun bir göstergedir. Bu gösterge piyasada çok duyulan mum grafiklerini analiz eder. Analiz sonucu bizlere alım satım yapmamız için fırsatlar verir.

Borsada en çok kullanılan göstergeler hangileri derseniz sizlere direk yukarıdakiler diyebilirim. Tradingview en iyi al sat indikatörleri hangisi denildiğinde bu bahsettiğimiz göstergeleri direk söyleyebilirsiniz.

Al Sat İndikatörü Tradingview Nasıl Kullanılır?

Bir kripto paranın bizlere fiyatının hangi yöne gidebileceğini söyleyen sisteme Tradingview al sat indikatörü denilmektedir. Kripto para birimlerini analiz ederken kullanılan en önemli 3 program vardır. Bu programların neler olduğunu merak ediyorsanız eğer. Sizlere hemen söylemek isterim.

 1. Tradingview,
 2. Matrix
 3. Metastock

Gibi programlar göze çarpmaktadır. Teknik analiz konusunda  en çok hangi göstergeler konusuna %100 de %100 inanmak biraz sıkıntı olabilir. Bunu neye dayanarak söylüyorum sizlere BTC 69.000 USD seviyesinden 19.000 USD seviyesine indiğinden dolayı bazen grafiklere direk bağlanmakta saçma olabilir. Tabi bu analizleri de yapmadan bir kripto para alım satımı yapmak felsefenin tanımına benzer. Karanlık bir odada iğne aramak gibi bir şey olur. Yani bir coinin veya varlığın grafikleri bize geleceği vermez. Bizlere geçmişteki fiyat hareketlerinin matematiksel bir oranını ortaya koyar. Tamda burada Tradingview al sat indikatörü devreye girmektedir. Bu matematiksel hesapları bu indikatörler bizlere dire vermektedir. Sizlere dip bir not söylemek isterim göstergeleri doğru zaman ve doğru yerde kullanmanız kar etmeniz için çok önemlidir.

Al Sat İndikatörünü Ücretsiz Alabilir Miyim?

Arkadaşlar al sat indikatörlerini ücretsiz alabilir miyim diye oldukça fazla soru sorulmaktadır. Sizlere şunu söyleyip konuya devam etmek isterim. Al sat indikatörleri sizlerin hedeflerinizi ve isteklerinizi en iyi karşılayan olanıdır. Arkadaşlar al sat indikatörlerine ücretsiz sahip olabilir misiniz? Bunun cevabını sizlere EVET diyebilirim. Bu ücretsiz indikatörleri yukarıda sizlere verdiğim grafik göstergeleri sayesinde ulaşabilirsiniz.

blank

Borsacılar genel olarak dijital ekranda göstergeleri takip etmemektedir. Bu işe yeni başlamayan eski borsacılar yeni borsa göstergelerini daha çok tercih etmektedirler. Kripto borsaları her geçen gün değişkenlik gösterdiği için farklı veriler bulmamıza vesile olmaktadır. Yani aslında sizler profesyonel olarak değil de daha amatör kullanıcı olarak bu işi yapıyorsanız ücretsiz al sat indikatörleri sizler için çok ama çok daha uygun olacaktır.

İndikatörler Al Sat Sinyali Verir Mi? Güvenilir Mi?

İndikatör al sat sinyal verir mi? Güvenilir Mi? Konusunu sizlere şu şekil açıklama yapak isterim. Kripto para veya herhangi bir varlığın yönünün nereye gideceğini tahmin edebilmek için indikatörlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu göstergelerden aldığımız sinyallere göre de coin alım satım işlemlerini yapıyoruz. Peki indikatörlerin verdiği sinyaller güvenilir mi? Konusu biraz tartışmaya açık diyebilirim. Sizlere şu şekil anlatayım bu konuyu mesela düşecek dediğimiz bir coin aniden birden bire bir artış yapabilir. Veya çıkacak dediğimiz bir coin grafiklerde herhangi bir şey yokken birden düşebilir. Onun için bazen indikatör grafiklerine pek güven olmuyor. Ama çoğu zaman yanıltmıyorlar. Doğru çıkıyor yani. Öncelikli olarak bu indikatörleri kendiniz öğrenip ücretsiz olarak bu işlemleri yapabilirsiniz.

Krowtens Bot Aracılığı İle Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Evet arkadaşlar KROWTENS bot sistemi ile al sat işlemini siz yapmadan para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda bu sistem ile alt üyelerinizden bile çok fazla para kazanabilirsiniz. Bot ücreti 45 USD olmaktadır. He kayıt ettiğiniz üye için ise 15 USD kayıt ücreti alıyorsunuz. Bunun yanı sıra alt üyelerinizin kazandığı paradan bile sizlere kar ediyorsunuz. Yani sadece bot kar oranı minimum %30 kar vermektedir. Gerçek anlamda çok ama çok yüksek kar oranları vermektedir. Bunun için Binance kaydınız olması gerekmektedir. Eğer kaydınız yok ise https://accounts.binance.com/tr/register?ref=40505254 bu link ile kayıt olabilirsiniz. Birde bu bot hakkında detaylı bilgi alabilmeniz için sizlere Whatsapp grup linkini vereceğim. https://chat.whatsapp.com/KuppPmFn6ewEf0AVRkFTpN bu link sayesinde sizlerde çok iyi karlar edebilirsiniz. Şimdi sizlere konu hakkında bir video bırakacağım. bu videodan da destek alabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın