Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Nasıl Yapılır? En çok Promosyon Nerede

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Nasıl Yapılır? En çok Promosyon Nerede

 

Emekli maaşını başka bankaya taşıma yapabilirsiniz. Emekli aylığını farklı bir bankaya taşımanın birden çok farklı yolları vardır. Bunların içinde en çok tercih edileni ise e-Devlet üzerinden yapılanıdır. Böylece bir kaç dakika içinde emekli maaşını istediğini bankaya kolayca taşımış olursunuz. Bu banka Ziraat bankası yada HALKBANK gibi devlete ait bankalar da olabilir. Yada AKBANK, Garanti BBVA ve Şeker bank gibi özel bankalar dahi olabilir. Tüm bankalar için taşıma işlemleri aynı şekilde yapılabilmektedir. Peki, e-Devlet üzerinden emekli hesabını taşıma işlemi nasıl yapılır?

Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Taşıma Şartları Nelerdir?

Emekli aylığını başka bir bankaya taşımanın şartları vardır. Bu şartları sağlanmadan emekli hesabı taşıyanlar bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle emekli aylığınızı farklı bir bankaya taşımadan bu şartların neler olduğunu bilmenizde yarar vardır. Peki, emekli emekli maaşını başka bankaya taşımanın ilk şartı nedir? derseniz öncelikle almış olduğunuz aylığın emekli maaşı olarak geçmesi gerekir. Şayet 4/A/B/C fark etmeksizin emekli oldu iseniz, emekli maaşını başka bankaya taşımanın diğer şartları ise şunlardır.

 • Emekli maaşı aldığınız banka ile herhangi bir taahhütname yapmamış olmanız gerekir. Bu taahhütnameler nelerdir derseniz.
  1. 3 yıllık promosyon parası alma
  2. Düşük faizli olarak ihtiyaç kredisi kullanımı
  3. Aidatsız kredi kartı kullanma
  4. Bedava para transfer hizmetlerinden yararlanma

Emekli maaşını başka bir bankaya taşımanın önündeki en büyük engeller bunlardır. Eğer ki! halen emekli maaşı aldığınız banka ile bu imkanlardan yararlanmak için bir taahhütname imzalamadıysanız. Emekli maaşını istediğiniz herhangi bir bankaya kolayca taşıya bilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye En Fazla Ne Kadar Kredi Veriyor? biliyor musunuz? Emekli maaşını Ziraat üzerinden alanlara indirimli kredi veren bu bankamızın fırsatlarını göz ardı etmeyin derim.

Emekli maaşını başka bir bankaya taşımanın şartları nelerdir? hep beraber gördük. Peki, bu taşıma işlemi ne kadar sürer? Hadi siz emekliler tarafından ikinci en çok merak edilen bu konuya da değinelim. Sonra konumuzla alakalı olarak yolumuza devam edebiliriz.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Ne Kadar Sürer?

Emekli maaşını başka bir banka değişikliği ne kadar sürer? diyorsanız bunun cevabı biraz da size bağlıdır. Çünkü, emekli maaşı banka değişikliği için bir çok farklı yöntem vardır. Bu yöntemlere göre de taşıma süreleri değişiklik hali il göstere bilmektedir. Emekli maaşı farklı bir bankaya taşıma süresinde en hızlı olanı nedir? diyorsanız. Sizlere bu konuda e-Devlet üzerinden yapılan işlemler derim. Böylece en fazla 2 ile 5 dakika arasında emekli maaşınız farklı bir bankaya taşınmış olur. Diğer yöntemler de sarf edeceğiniz taşıma süresi ise ortalama olarak şu şekildedir.

 • Banka şubesi üzerinden taşınması. Şubenin yoğunluğuna göre 20 ile 30 dakika arasında değişir. Hele bir de küresel salgın bir hastalık var ise bu süre çok daha fazla olabilmektedir.
 • Müşteri hizmetleri üzerinden emekli maaşı banka değişikliği ise yine 10 ile 15 dakika arasın sürmektedir. Müşteri hizmetlerine bağlanma ve güvenlik soruşturmasından geçme bu sürenin bir çoğunun oluşturmaktadır. Maaşınızı Ziraat’a taşıyacaksanız. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Temsilcisine Direk Bağlanma ile bu süreyi bir nebze düşüre bilirsiniz.

Sizin de görmüş olduğunuz gibi emekli maaşını farklı bir bankaya en hızlı olarak e-Devlet üzerinden taşıya bilmektesiniz. Emekli maaşınızı farklı bir bankaya e-Devlet üzerinden taşımaya karar verdiyseniz, bu taşıma işlemini peki nasıl yapabilirsiniz.

Emekli Maaşı Hesabı Taşıma e-Devlet Üzerinde Yapma

Hiç keyfinizi bozmadan kolaylıkla emekli maaşınızı e-Devlet üzerinden istediğiniz bankaya taşıma yapabilirsiniz. Emekli maaşının herhangi bir bankaya taşınmasında en hızlı yol e-Devlet kanallı olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. e-Devlet şifreniz olması durumunda taşıma işleminin nasıl yapılacağını da aşağıda resimli olarak bulabilirsiniz.

 1. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresine giriş yapalım
 2. Arama çubuğuna ‘Banka Değişikliği’ diyelim blank
 3. Hangi kurumdan emekli olduysak, o kurumu seçiyoruz.
 4. Açılan sayfada kimlik bilgilerimizi kontrol ediyoruz. Sonra ‘Banka Değişikliği İçin Tıkla‘ bu bu tonunu tıklatıyoruz. blank
 5. Açılan sayfada taşımak istediğiniz bankaya ait bilgileri girelim. Sonrasında güncelle diyelim. blank

Böylece emekli maaşınız otomatik olarak belirtmiş olduğunuz bankaya taşınmış olacaktır.

e-Devlet haricinde emekli maaşını başka bir bankaya taşımak isteyenler için bir alternatifimiz daha var.

Emekliye En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar hangileri diyorsanız. Mutlaka GÜNCEL oranların yer aldığı bağlantımıza bir göz atın.

Bu alternatiflerin neler olduğunu ise sizler için bir alt başlıkta yer verdim.

Emekli Maaşını Ziraat, HALKBANK, Garanti, VAKIFBANK Taşıma

Emekli maaşını Ziraat, HALKBANK yada Garanti veya Vakıfbank şubelerine e-Devlet harici iki yol ile de taşıya bilirsiniz. Bu yollardan bir tanesi doğrudan emekli hesabını taşımak istediğini bankaya başvuru yaparak. Bir diğer yol ise bankanın emekli müşterileri için oluşturmuş olduğu destek hizmetlerini arayaraktır. Peki, bankaların emekli maaşlarını taşımak için yardımcı oldukları müşteri hizmet numaraları kaç tır?

 • Vakıfbank: 0-850-222-07-24
 • Ziraat Bankası: 444-00-00
 • Garanti BBVA: 444-03-33
 • HALKBANK: 0-850-222-04-00
 • AKBANK: 444-25-25
 • ING: 0-850-222-06-00
 • Şekerbank: 0850-222-78-78
 • QNB Finansbank: 0-850-222-09-00

Bu numara başvuru yaparak böylece emekli aylığını başka bir bankaya taşımış olursunuz. Emekliye En Fazla Yüksek Promosyon Veren Bankalar Hangisi olduğuna bakarak bu bu kararı almanızı tavsiye ederim. Böylece maddi açıdan en iyi size olanakları sağlayan bankayı belirlemiş olursunuz.

 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın