Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Emekliye En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz, Belgesiz)

Ülkemizde 13 milyondan fazla emekli bulunmaktadır. Emekli maaşları olduğu için bankalar bu kitleyi hemen radarlarına almaktadırlar. Bundan dolayı da bir çok kampanya düzenlemektedirler. Düzenlenen kampanyalarından en dikkat çekeni maaşlarının 10 katına çok düşük faizli kredi imkanı sunmaktadırlar.

Emekliye En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz, Belgesiz)

 

Üstelik siz değerli emeklilere bu krediyi verirken kefil ve belge istememektedirler. Onun haricinde ise daha önce müjdesini vermiş olduğumuz promosyon ödemeleri gelmektedir. Emekliye En Fazla Yüksek Promosyon Veren Bankalar Hangisi olduğunu bu nedenle özel bir başlıkta yer verdik. Şimdi sıra geldi en düşük faizlerle hangi bankaların kredi verdiğine. Bunun için sizleri bekleyen başlıklar nelerdir. 1. Emekliye en düşük faizli hangi bankalar kredi veriyor konusunu göreceğiz. 2. Emekliler kaç yaşa kadar kredi çekebiliyor göreceğiz. 3. Emekliler en fazla ne kadar kredi çekebilecek.. 4. Emekliler faizsiz kredi alabiliyor mu? Alabiliyorsa ne kadar kredi alabilir? Bütün bu soruları burada bulabilirsiniz.

Emekliye En Düşük Faizli Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Emeklilere bankalar özel indirimli ihtiyaç kredisi vermektedir. Özellikle emekli maaş müşterileri olmaları durumunda bu faiz indirimi çok daha düşük olur. Normal bireysellere göre uygulanan faiz indirimi %12 kadar çıkabilmektedir. Emekli maaş müşterilerine en düşüş faizli olarak kredi veren bankalar hangileri derseniz. Sizlere 5 tane favori olarak yıllardır takip ettiğim banka listesi çıkarta bilirim.

 1. Garanti BVAA
 2. QNB Finansbank
 3. Ziraat Bankası
 4. HALKBANK
 5. Vakıfbank

Özellikle emekli maaş müşterisi olmanız durumunda bu bankalar çok düşük faizli sizlere ihtiyaç kredisi verir. Vermiş olduğu düşük faizli bireysel tüketici kredisini de 3 ila 6 ay ödemesiz olarak sağlaya bilmektedir. Kefilsiz ve belgesiz kredi kullana bilmeniz için ise aradı tek şart kredi notudur.

Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de bu kriter hakkında detayları öğrene bilirsiniz.

Maaş müşterisi olup bir de kredi notunuz iyi durumda ise Garanti BBVA tarafından sağlanan kredinin faiz oranları ise şu şekildedir.

Garanti Bankası 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.67 %2.75

Emekliye Kredi Müjdesi 2 Tane BuradaKredi notunuz düşük ise şayet kredi çekmek için hiç bu bankalara bulaşmanızı tavsiye etmem. Çünkü kredinizi çok büyük ihtimalle onay vermeyeceklerdir. Kredi notu düşük olan emeklilere tavsiye edeceğim banka ise PTT tir. Konu hakkında detayları ise alt başlığımızda göre bilirsiniz.

Emekliye bu başlık altında bir çok kredi ile alakalı müjdeli haberleri güncelleme yaparak yer vereceğim. Şuan için en son müjdeli haberimiz ise kredi çekemeyen emeklilerimizi ilgilendirmektedir. Eğer ki! siciliniz bozuk olduğundan dolayı kredi çekemiyorsanız. Ya da üst yaş hattı üzerinden ihtiyaç kredisi çekemiyorsanız. Bu müjdeli haberlerimiz tam size göre. İlk müjdemiz, PTT anlaşmalı bankalar ile 83 yaşa kadar kredi vermektedir. İkincisi ise yine PTT maaşını kendinden alanlara sicili bozuk dahi olsa kredi olanağı sağlamaktadır. PTT Kredisi Nasıl Başvurulur? İcralık Emekliye 6 Ay Ödemesiz! de bu müjdeli haberimin detaylarını bula bilirsiniz. Yüksek yaş sınırına takılanlar için PTT anlaşmalı o bankalar ise;

AKTİFBANK olmaktadır. Banka N KLOY kredi ile emeklilere 84 yaşına kadar kredi vermektedir.

Böylece 83 yaşında dahi olsanız 24 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Aktif bank N kolay kredinin bu ayki faiz oranları ise şu şekildedir.

AKTİFBANK EMEKLİ KREDİSİ 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.69

Kredinin üst çekim limiti ise 50.000 TL olmaktadır. Geri ödeme planınız ise şu şekilde oluşur.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
25.000 TL 24 1.534,42 TL 36.826,25 TL
30.000 TL 1.841,31 TL 44.191,35 TL
45.000 TL 2.761,96 TL 66.287,11 TL
50.000 TL 3.068,85 TL 73.652,22 TL

Kredi faiz oranına faiz oranını yanı sıra kredi tahsis ücreti ve diğer kesintiler dahil edilmiştir. Ancak, yapılan hayat sigortası dahil olmamaktadır. Yaşınız daha genç ise daha düşük faizlerle kredi kullana bileceğinizi de bilmenizi isterim. Buna göre bankaların yaş sınırlamalarını dikkate almanız gerekir. Emekliler için uygulanan bankalara göre bu yaş sınırlamaları ise şu şekildedir.

Emekliler Kaç Yaşa Kadar Kredi Çekebilir?

Bildiğiniz gibi kredi çekmek için alt yaş sınırı 18 olmaktadır. Kredi çekmek için alt yaş sınırı gibi bir de üst yaş sınırlaması vardır. Bu üst yaş sınırlaması ise bankalara göre değişiklik göstermektedir. Emekliye en üst yaş sınırına kadar kredi veren banka ise kuşkusuz ki AKTİFBANK olmaktadır. Böylece emekliler AKTİFBANK N kolay krediyi 80 yaşında 36 ay vadeli olarak çekebilirler. Peki ya diğer bankalar emeklilere kaç yaşına kadar kredi vermektedir.

 • AKBANK 68
 • Ziraat Bankası 65
 • VAKIFBANK 65
 • HALKBANK 65
 • Denizbank 70
 • Garanti BBVA 69
 • ING 70
 • TEB 70

Diğer emekliye kredi veren bankalar da en fazla 70 yaşa kadar kredi vermektedir. Dolayısı ile emekliler bankalardan 65 ile 70 yaş aralığında ihtiyaç kredisi kullana bilmektedir. Emeklilerin bankalardan kaç yaşa kadar kredi çekebileceğine yer verdik. Şimdi sıra geldi diğer merak edilen bir konuya. Bu ise emeklilerin bankalardan en fazla kaç TL kadar kredi çekebileceğidir.

Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekliler bankalardan ne kadar kredi çekebilir hesaplamasını sizler için yapacağız. Bu hesaplamayı oluştura bilmek için iki temel bilgiye ihtiyacımız vardır. Birincisi almış olduğunuz emekli maaşının ne kadar olduğudur. Çünkü, BBDK ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere bir sınırlama getirmiştir. Getirmiş olduğu bu sınırlama ise çekilecek olan kredinin aylık taksit ödemesi alınan maaşının %50 miktarını geçmemesidir. Emeklilerin en fazla ne kadar kredi çekebileceğini hesaplama yapmak için bilinmesi gerekilen diğer konu ise şudur.

Mevcut ödemesi devam eden bir kredinizin olup olmamadır. Bunun önemi ise şudur. Çekeceğiniz ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesi maaşının %50 miktarını geçemez demiştik. Şayet mevcut bir krediniz var ise onun taksit ödemesi mevcut gelirinizin %50 miktarını geçiyorsa kredi ne yazık ki çekemezsiniz. Eğer ki %30 oranına sahip ise çekeceğiniz ikinci kredinin aylık taksit ödemesi kalan %20 miktarını geçmemesi gerekir.

Herhangi bir başka bankada devam eden bir ihtiyaç kredinizin olmadığını var sayarsak. Emeklilerin maaşlarına göre aylık kaç TL ödemeli kredi çekebileceğini aşağıda tabloda bula bilirsiniz.

Maaş Miktarı En Fazla Aylık Ödeyebileceği Taksit Miktarı
2.000 TL 1.000 TL
2.500 TL 1.250 TL
3.000 TL 1.500 TL
3.500 TL 1.750 TL
4.000 TL 2.000 TL
4.500 TL 2.250 TL
5.000 TL 2.250 TL

Maaş miktarınızın aylık taksit ödemesine göre aşağıda 24 ay vadeli ne kadar kredi çekebileceğini güncel olarak böylece bulabilirsiniz.

 • Garanti BBVA bu aya özel emeklilere aylık %2.44 faiz oranlarıyla kredi vermektedir. 36 ay vadeli geri ödeme planı ise şu şekildedir.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
20.000 TL 24 1.187,32 TL 28.495,62 TL
30.000 TL 1.780,98 TL 42.743,46 TL
40.000 TL 2.374,64 TL 56.991,22 TL
50.000 TL 2.968,30 TL 71.239,08 TL

Güncel tablomuza göre böylece emekliler;

 • 2.500 TL aylık gelire sahip ise 30.000 TL kadar kolaylıkla kredi kullana bilmektedir.
 • 3.000 TL aylık gelire sahip olmalarında halinde ise 40.000 TL kadar kredi çekebilirler.

Başvuru yapmak için ise https://bit.ly/2ZkEmvy bu formu doldurmaları yeterlidir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Var Mı? Son Dakika!

Emekliye bankalar faizsiz kredi verir. Ama nasıl verir? Bunu ancak 2 şekilde verebilir. Birincisi devletin faiz desteğiyle. İkincisi ise maaş sözleşmesi yapılması durumunda. Bunun haricinde emeklilerin faizsiz olarak kredi kullanması açıkçası çok zordur. Bu nedenle, şayet faizsiz kredi kullanacaksanız mutlaka maaş sözleşmesi yaptığınız zaman bunu dile getirin. Böylece vereceğiniz 2 otomatik ödeme talimatı. Bir de bankaya ait kredi kartı alarak faizsiz olarak kredi kullana bilirsiniz. Faizsiz olarak alacağınız kredinin limiti ise çoğunlukla 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişebilmektedir. Maaş promosyonu ile faizsiz kredi veren bankalar hangileri derseniz.

 1. Şekerbank
 2. ING
 3. TEB

Bu 3 banka çoğunlukla emekli promosyonu üzerinden siz emeklilere faizsiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Faizsiz olarak kredi çekmek istiyorsanız bu 3 bankamızın maaş promosyonu üzerinden kredi kullana bilirsiniz. Tabi bu bankaların faizsiz kredi imkanlarından yararlanmadan önce mevcut kredi borçlarınızın da kapatılması önem arz eder. Bu nedenle başvuru yapmadan önce Borç KAPATMA Kredisi Veren Bankalar dan mevcut borçlarınızı kapatmanızı tavsiye ederim.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın