Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

En İyi Tuşlu 10 Tuşlu Cep Telefonu Hangisi (Asker & Yaşlılar İçin)

En İyi Tuşlu 10 Tuşlu Cep Telefonu Hangisi (Asker & Yaşlılar İçin)

 

Tuşlu telefon kullanımı son zamanlarda arttı. Bunun sebebi ise Türk Silahlı Kuvvetleri askerde kısmi telefon kullanımına izin vermesiyle gerçekleşti. Tuşlu telefon askerde ihtiyaç olarak görülse de yaşlılar içinse tercih sebebi oldu. “ALO desin yeter” cümlesini elbette duymuşsunuzdur. Yaşlı insanlar sadece konuşmak için telefona ihtiyaç duyarlar. Yaşlıların tercihi olan ve TSK’nin kullanım izninden sonra SMS ile mesajlaşma ve arama yapma özelliğini barındıran tuşlu telefonlara olan rağbet artınca sizlere en iyi 10 tuşlu cep telefonu hangisi olduğunu araştırdım. Yaptığım araştırmalar sonucu çok fazla çeşidi olan tuşlu telefonlardan en iyilerini buldum. Akla ilk gelen Nokia 3310 hala kullanılmakta. Ancak gözlemlediğim telefonlar Nokia’nın modeline göre gerçekten oldukça başarılı. Asker ve yaşlılar için hazırladığım bu makalede aynı zamanda ne almalıyım? sorusuna da cevap bulacaksınız.

Askerde Tuşlu Telefon Serbest mi?

Yukarıda kısaca değindiğim bu konuyu öncelikle ayrıntılı olarak açıklamak isterim. 2015 yılından öncesine kadar askerde cep telefonu kullanımı yasaktı. Ancak günümüzde bu yasak kaldırıldı. 2015 yılında yapılan bir araştırma, askere cep telefonu kullanma hakkı verdi. Hiç uzatmadan söyleyeyim; burada cep telefonundan kastettiğim tahmin edersiniz ki akıllı telefonlar değil. Bu sebeple askerde cep telefonu kullanma özgürlüğü sivil hayatta olduğu gibi özgürlük elbette olmayacak. Askerde cep telefonu kullanımı belirli kural ve koşullara tabidir. Bu şartları kısaca özetlemem gerekirse; İlk olarak, cep telefonunun internet bağlantısı olmamalıdır. Müzikal veya sinematografik tarzda herhangi bir unsur içermemelidir. Kamerası olmamalı. Kısacası, cep telefonunuz eski moda bir telefon olmalıdır. Bu nedenle, yalnızca aramalar ve mesajlar mümkün olmalıdır. Şartlar böyle olunca askerler tuşlu telefona yöneldi. Şimdi gelin tuşlu telefon marka ve modellerinin listesini hazırladığım tabloyu sizlerle paylaşayım.

En İyi 10 Tuşlu Cep Telefonu Hangisi? (Marka ve Modeli)

Akıllı telefonlar uzun zamandır tuşlu telefonların yerini aldı. Akıllı telefonların en büyük dezavantajı teknolojik gelişmelerle birlikte fiyatların artmasıdır. Akıllı telefonlar çıkmasının ardından bizlerinde dahil olmak üzere eski moda olarak gördüğü tuşlu telefonlar; askerler ve yaşlılar için halen kullanılmakta. Tuşlu telefonlarda akıllı telefonlara göre EN İYİ kavramı biraz farklı. Yani şöyle demek istiyorum. Tuşlu telefonlar arasında bu yıl içerisinde kendi özelliği ile öne çıkmış en iyi olarak nitelendirilen telefonlar bulunuyor. Aşağıdaki tabloda bu yılın en iyi tuşlu telefon listesi yer alıyor.

En İyi Tuşlu Cep Telefonları
SIRA ÖZELLİK MARKA
1. Nokia En İyi Tuşlu Telefon Nokia 8110
2. En Güzel Tuşlu Telefon Nokia 8810
3. Şarjı En Uzun Tuşlu Telefon Blackview BV1000
4. Büyük Ekran En İyi Tuşlu Telefon Xiaomi Qin 1s
5. Kamerası En İyi Tuşlu Telefon Nokia 230
6. Samsung En İyi Tuşlu Telefon Samsung S5611
7. En İyi Ortalama Puana Sahip Tuşlu Telefon Samsung B310 Dual Sim
8. Çift Hatlı En İyi Tuşlu Telefon Energizer Energy E241
9. En Basit Kullanıma Sahip Tuşlu Telefon Modeli Anka – M9
10. En Donanımlı Tuşlu Telefon Alcatech – E07

Yukarıdaki telefonlar kendi segmentleri arasında farklı özellikleri ile tercih edilme sebebi oluyor. Peki bu telefonların diğer özellikleri neler? Gelin sırasıyla inceleyelim.

En iyi tuşlu telefonların detaylarına geçmeden önce akıllı telefon almak isteyen arkadaşlara faydalı olacağını düşündüğüm 2022 yılının en çok satan akıllı telefonlarının hangileri olduğunu ele aldığım En Çok Satan 15 Akıllı Telefon Hangisi? Ne Almalıyım? adlı makalemi incelemenizi tavsiye ederim.

Nokia En İyi Tuşlu Telefon Teknik Özellikleri

Nokia telefon garantisi, yepyeni bir rahatlık düzeyi sunar. Nokia 8110, şirketin eski modellerinden biridir. 4G altyapısı ve 2,4 inç ekran genişliği ile son teknolojinin rahatlığını sunan model, çarpma ve düşme gibi kazalara karşı üstün direnç gösteriyor. Askerlerin kullanımına uygun olmadığını ancak yaşlılar tarafından tercih edilen bir model olduğunu belirtmek isterim.

nokia 8110

nokia 8110

Esnek tasarımı sayesinde kullanımı kolay olan cihaz, fonksiyonları için tüm gereksinimleri karşılayan fonksiyonlara sahiptir. Dokunmatik klavyesi sayesinde eski alışkanlıklarla yeni teknolojileri birleştiren bir model, Nokia’nın kaliteli bir cihazını kullanma ayrıcalığına sahip olabiliyor. Yüksek kaliteli ses, yüksek kaliteli fotoğrafçılık, rahat kontrol ve genişletilebilir hafıza, cihazın ana teknolojik özellikleridir.

En Güzel Tuşlu Telefon Nokia 8810

Şık tasarımı, sağlam yapısı ve pratikliği ile çağı şekillendiren Nokia, 8810 ile geri dönüyor. Tasarımından işlevselliğine kadar her detayında bir cihazı tercih etmek için pek çok neden var.

nokia8810

nokia8810

Her şeyden önce ergonomik tasarımı. Kulağınız ile yanağınız arasına oturan özel geliştirilmiş cihaz ile daha rahat telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Yüksek kapasiteli pil denilince ilk akla gelen Nokia oluyor. Asker ve yaşlıların kullanımına uygundur.

Elden senetle taksitli cep telefonu alabileceğinizi biliyor muydunuz? İçerikte yer verdiğim tüm tuşlu telefonları elden taksitli olarak alabilirsiniz. Peki ama nasıl? Elden Senetle Taksitli Cep Telefonu Satan 10 Kurumsal Mağaza Hangisi Buyrun inceleyin.

Şarjı En Uzun Tuşlu Telefon Özellikleri

Askere gidecek olan arkadaşlara önerebileceğim bir model olan bu telefonda saha koşullarıyla başa çıkıp çıkamayacağını düşünmeyin bile! Öyle bir telefon yapmışlar ki, her türlü arazi koşullarına dayanıklı olduğunu düşünün. Blackview BV1000 ile her türlü doğal ortama meydan okuyabilirsiniz! Sağlamlığı ve detaylı yüzey korumaları sayesinde zorlu arazilerde kesintisiz iletişim sağlayan mükemmel bir model. Çift hatlı yapısı ve geniş bağlantı seçenekleri, farklı zevklere sahip kullanıcıları bir noktada buluşturuyor.

blackview bv1000

blackview bv1000

1.8 metre yükseklikten düşmeye karşı oldukça dayanıklı olan cep telefonu modeli, 2000’li yılların en popüler tuşlu telefonlarının teknolojik gelişme doğrultusunda güncellenmiş bir versiyonudur. Blackview BV1000 dayanıklılığı ile ön plana çıkan bir cihaz olsa da alarm, hesap makinesi, takvim, el feneri, Bluetooth, çağrı kaydı ve mikro USB bağlantı noktası gibi standart teknik özelliklerle geliyor. Şıklığı ve tasarım işlevselliği ile kullanıcıları ikna eder.

Büyük Ekran En İyi Tuşlu Telefon Xiaomi QIN 1S

Son zamanların en popüler telefon markalarından biri olan Xiaomi her sürümde çeşitli yeni işlevler sunuyor ve Qin 1S ile rekabette öne çıkan kaliteli bir telefon piyasaya sürdü. Cihaz, geleneksel cep telefonu modellerinden birkaç yönden önemli ölçüde farklıdır. Düğme yapısına sahip olan telefonun ekranı 2.8 inç boyutunda. Klavye ekranın altında bulunur. Cihazın görünümü ve işlevleri, modern teknolojinin olağan modellerinden tamamen farklıdır.

Xiaomi QIN 1S 

Xiaomi QIN 1S

256 MB RAM ve 512 MB depolama alanına sahiptir. Söylentiye göre cihaz, tek bir şarjla 15 güne kadar kullanılabiliyor. Cihazda kulaklık veya kamera yok ancak iki SIM kart kullanabilirsiniz. Siyah ve beyaz seçenekleri mevcut. Hem iş hem de iletişim ihtiyaçlarını karşılayan bir telefon arıyorsanız Xiaomi QIN 1S tam size göre bir telefon. Modern dünyada özellikle yaşlılar için alınabilecek en ideal cihazlardan biridir.

En Donanımlı Tuşlu Telefon Hangisi?

En iyi özelliklere sahip telefonu en ucuz fiyata arıyorsanız, Alcatech E07 aradığınız telefon olabilir. Ergonomik ve ince tasarımı, kullanım kolaylığı ve yüksek performansı ile klavye severlerin favorisi olan bu modeli kesinlikle tavsiye ederim.

Alcatech E07

Alcatech E07

E07 ile alarm kurabilir, oyun oynayabilir ve hesaplamalar yapabilirsiniz. Takvim, ajanda ve çok dilli seçenekler de kolay kullanım sağlar. Kamera desteği, Bluetooth özelliği de bulunuyor. Böylece başka bir cihaza ihtiyacınız olmaz. tuşlu ve kameralı telefonlarda en iyi kaliteye sahip olan Alcatech E07’ye bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Nokia 230 Kamerası En İyi Tuşlu Telefon Tercih Edenlere!

Nokia 230, tuşlu telefonları sevenlerin gözdesi olan köklü cep telefonu markalarından biridir. Tuşlu telefonların kullanım kolaylığını yenilikçi teknoloji ile birleştirmenin doğal bir sonucu olan Nokia 230’un dikkat çeken ilk özelliği genişletilebilir hafızası. 16 MB dahili belleğe sahip olan modelin hafızası 32 GB’a kadar genişletilebiliyor.

NOKİA230

NOKİA230

Cihaz video izlemek ve kaydetmek için gerekli teknik donanıma sahiptir. 2G internet bağlantısı ile Nokia 230, pil ömrü açısından da en yüksek performansı sunuyor. Boş zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz için birçok oyun sunan cihaz, geleneksel iletişim fonksiyonları ile modern teknolojinin birleşimidir. Alternatif müzik ve zil sesleri dinlemenin yanı sıra güvenilir ve işlevsel bir Nokia telefonu kullanma imkanı sunar.

Samsung En İyi Tuşlu Telefon Hangisi?

Samsung, kullanıcı tabanına sahip en büyük cep telefonu üreticilerinden biridir. Çünkü herkese göre bir model var. Ergonomik yapısı ve estetik tasarımıyla Samsung S5611, bir telefondan beklenebilecek tüm fonksiyonları kullanıcıya sunuyor. 12.9 mm kalınlığında ve 90 gram ağırlığında, 5 megapiksel kamera ile yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek için ideal, kullanımı kolay bir cihazdır. Çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek için fotoğraf düzenleme işlevini kullanabilirsiniz.

Samsung S5611

Samsung S5611

250 MB dahili hafızası vardır, hafızayı microSD hafıza kartı ile genişletmek de mümkündür. İnternet 3G bağlantısı üzerinden kullanılmaktadır. S5611’in pili 310 saate kadar dayanıyor. Cihaz, ses kayıt fonksiyonu, oyun ekipmanları, radyo kanalı ve MP3 kayıt fonksiyonu ile her kesimden kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayan fonksiyonlara sahiptir.

En İyi Ortalama Puana Sahip Tuşlu Telefon Hangisi?

Kullanışlı çift hatlı arama çözümlerinin popüler tasarımcı markası Samsung, bir kez daha özel bir modele imza attı. Samsung B310 Dual Sim, bir ekranda iki satırı işleyebilir. Bu özellik şeffaf iletişim için idealdir. Aynı veya farklı operatörlere ait numaraları paylaşmanızı sağlayan bir cihaz, cep telefonu ile yapılan işlemleri hızlandırır.

Samsung B310 Dual Sim

Samsung B310 Dual Sim

Cihaz, çeşitli uygulamalara hızlı erişim için tasarlanmıştır. Bu modelde birçok konseptte oyunlar yer aldığı için cep telefonu kullanımı eğlenceye dönüşüyor. Müzik çalma, video oynatma ve ses kaydı gibi klasik telefon özelliklerinin yanı sıra depolama kapasitesi, yüksek ses kalitesi ve uzun süreli kullanım için pil ömrü ile Samsung, bir marka olarak onlarca yıllık deneyimiyle kullanıcılarına güven veriyor.

Çift Hatlı En İyi Tuşlu Telefon Markası Nedir?

Günümüzde farklı üreticilerin farklı işlevlere sahip o kadar çok cep telefonu modeli var ki, kullanıcılar hangisinin kendileri için doğru olduğuna karar veremiyor. Energizer Energry E241, geleneksel tuşlu telefonların rahatlığını arayan ancak modern akıllı telefon teknolojisinden yararlanmak isteyen herkes için mükemmel bir cihazdır. En iyi şekilde kullanışlı rahatlık: Bu model iyi görünüyor, sağlam bir muhafazaya, güncellenmiş yazılıma sahip ve geleneksel bir cihaza benziyor.

Energizer Energry E241

Energizer Energry E241

Dokunmatik ekranlı bir telefon kullanmadan teknolojiyle yakınlaşabilir ve kişiselleşebilirsiniz. Cihazın 1900 mAh bataryası sayesinde sürekli şarj sorunu geçmişte kaldı. Tek şarjla 28 saat arama, 10 saate kadar video izleme ve 45 saat müzik dinleme özelliği cihazın pil ömrünün kanıtıdır. 2,4 inç ekran, kullanıcı dostu bir deneyim sunar. İki SIM kart desteği sayesinde kesintisiz iletişim mümkündür. Geleneksel tasarımıyla ön plana çıkan cihaz, aynı zamanda bir akıllı telefonun tüm özelliklerine de sahip. Rahat bir klavye ile teknolojinin keyfini çıkarmak kullanıcılar için bir ayrıcalıktır.

En Basit Kullanıma Sahip Tuşlu Telefon Modeli (Yaşlılar İçin)

Dokunmatik telefonları tercih eden yaşlılar için harika bir önerim var. Anka marka bir M9 telefon modeli almak istiyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Tek tuşla kullanımı en kolay telefon modeli diyebilirim.

ankam9

ankam9

Tek tuşla hızlı arama, 150 dakikaya varan konuşma süresi ve 250 dakikaya kadar bekleme süresi sayesinde de oldukça kullanışlıdır. Piyasadaki kullanımı en kolay, en işlevsel ve en ucuz tuşlu telefon diyebilirim.

Tuşlu Cep Telefonu Fiyatları Nelerdir?

Özelliklerini verdiğim telefonların, tuşlu telefon almak isteyenlere faydası olacağınız düşünüyorum. Şimdi ise detaylandırdığım bu telefonların fiyat listesini de tablo halinde sizlerle paylaşmak isterim.

MARKA FİYAT
Nokia 8110 399 Lira 995 kuruş
Nokia 8810 250 TL (İkinci El)
Blackview BV1000 920 TL
Xiaomi Qin 1s 1.000 TL (İkinci El)
Nokia 230 350 TL (İkinci El)
Samsung S5611 379 Lira
Samsung B310 Dual Sim 199 TL
Energizer Energy E241 629 Türk Lirası
Anka M9 259 TL
Alcatech E07 219 TL

Fiyat listesini paylaştığım telefonlar arasında, fiyat bilgisinin yer aldığı sütunda ikinci el olarak belirttiğim telefonların ne yazık ki satışı bulunmuyor. Akıllı telefonlar artık yediden yetmişe her cepte. Ancak, yaşlılarımız hala akıllı telefon kullanmakta zorlanıyor. İkinci bir hat bağlayarak normal telefon kullanmak isteyenler de var. Kararsız kalanlar ve klasik bir telefon arayanlar için hazırladığım bu yazının umarım faydası olur. Sizde tuşlu cep telefonu kullanıyorsanız yorumlarda modelini paylaşır mısınız. 🙂

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın