Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Erikli Su Bayiliği Şartları Nelerdir? Nasıl Alınır? Güncel Bayilik Ücreti

Evet yatırımcı arkadaşlarımız eğer düşük sermaye ve yüksek gelirler elde etmeyi düşünüyorsanız sizlere hemen bir iş fikri vermek isterim. Bu iş fikri nedir derseniz eğer Erikli su bayiliği almak diyebilirim. Hem damacana satışı hem de pet bayiliği alarak bu yüksek gelirleri kazanabilirsiniz. Neden bu bayiliği söyledim sizlere çünkü Türkiye genelinde ve yurt dışına su satışı yapan en köklü firma diyebilirim sizlere. Erikli su Bursa'nın Kestel ilçesinde kurulmuş bir firmadır.

Erikli Su Bayiliği Şartları Nelerdir? Nasıl Alınır? Güncel Bayilik Ücreti

 

Firma Uludağ’ın zirvelerinden çıkardığı suyu hiç el değmeden ambalajlayarak bayilerine teslim etmektedir. Bu yüzden de su bayilik alacak kişilerin en çok tercih ettiği bir firmadır. Bu tercih sebebinden dolayı sizlere yazımda Erikli Su Bayilik Şartları Neler Olduğunu ve Nasıl Alabileceğinize yer vereceğim. Bu bilgiler dışında sizlere franchese bayilik ücretlerini ve başvuru formlarının da nasıl temin edeceğinize değineceğim. Erikli firma iletişim ve adreslerini de yine yazımda bulacaksınız. Hadi görelim bakalım bütün bu bilgileri.

Erikli Su Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erikli su dünya genelinde toplam 10 ülkeye ulaşmıştır. Bu 10 ülkede de çok fazla bayiliği vardır. peki Erikli suyun bulunduğu ülkeler hangileri derseniz hemen aşağıda bulabilirsiniz.

 • Avusturya,
 • Belçika,
 • Danimarka,
 • Dubai,
 • Hollanda,
 • İngiltere,
 • İsviçre,
 • K.K.T.C.
 • Azerbaycan,
 • Türkiye.

Böylede olunca bende Erikli su bayisi olmak istiyorum diye akıllara gelmektedir. Bu subayiliğini hem pet hem de damacana olarak vermektedir. Peki başvuru için ne yapmam gerekiyor derseniz hemen sizlere bilgi vereyim. Bunlardan 1.’si Erikli Su bayilik Başvuru Forumunu doldurmanız gerekmektedir. Yada sizlere aşağıda vereceğim iletişim bilgileri ile insan kaynakları ile görüşüp te bu işlemi yapabilirsiniz.

blank

İnsan kaynaklarınla yaptığını ön görüşme sonrası sizlere Erikli Su Bayisi Genel Müdürlük Adres ve Telefon Bilgileri

Evet arkadaşlar sizlere yukarıda belirtmiştim olduğum gibi Erikli su bayiliği başvurusunu genel müdürlük iletişimi ile de yapabiliyorsunuz. Bunun için sizlere bu bilgileri vereceğim. Yalnız burada bir konu belirtmek isterim. Merkezi İstanbul olması sizleri yanıltmasın. Hadi görelim bakalım bu iletişim bilgileri neler.

Erikli Su Genel Merkez
İstanbul/Maslak
Nurol Plaza A Blok Kat: 4 Büyükdere Cad. No: 255 Maslak/Şişli 34398 İstanbul Türkiye
Tel: 0(212)329-60-00 Fax: 0(212)329-60-41

Erikli Su Müşteri Hizmetleri
E-posta: musteri.hizmetleri@erikli.com.tr
Tel: 444-0-222 Fax: 0(224)280-55-10

Buradaki iletişim numaraları ile başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dediğim gibi sizlere iletişime geçtiğinde bir form doldurup tekrar geri göndermeniz istenecektir. Şimdi ise Erikli su bayilik şartlarının neler olduğunu bir görelim.

Erikli Su Bayilik Başvurusu İçin Hangi Şartlar Gereklidir? 

Erikli su hem ülkemizde hem de yurt dışında bir sürü ödül almış tek sudur diyebiliriz. Böylede olunca girişimci ve yatırımcıları bayilik verme konusunda çok fazla üzememektedir. Yani Erikli su bayiliğini isterseniz tek damacana isterseniz yine tek pet su dağıtımı olarak ta yapabiliriniz. Dilerseniz her ikisinin de bayiliğini alabiliyorsunuz. Erikli suyun aldığı ödüllere de sizin için için değinmek isterim.

 1. ISO
 2. TSE
 3. OHSAS

Belgelerine sahiptir. Şimdi Erikli su bayiliği için hangi şartlara sahip olacaksınız onu da görelim. Eğer bu şartları taşırsanız sizlerde birer Erikli su bayisi olabilirsiniz.

blank

 1. Kapalı bir kamyonete sahip olmanız gerekmektedir. Bu kamyonet dağıtım yapacağınız şehre yetebilecek kapasitede olması gerekmektedir.
 2. Bayiliği aldığınız şehre ait market, büfe ve bakkal gibi toplu mal alım yapan esnafların ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede deposu olması gerekmektedir.
 3. Bayiliğini yaptığınız bölgede ihtiyaçlarını giderecek kadar personele sahip olmalısınız.
 4. Sizlere lazım olacak ofis ve ofiste kullanacağınız malzemeleri tedarik etmeniz gerekmektedir. Bunlar ne derseniz;
  • Bilgisayar,
  • Fax
  • Telefon

Gibi malzemeler olması gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren kişiler Erikli su bayisi olabileceklerdir. Aksi taktirde ne yazık ki sizler bayi sahibi olamayacaksınız.

Erikli Su Bayilik Kâr Marjı Nedir?

Sizlerin en çok merak ettiği bir soruyu yanıtlamak isterim. Bu soru ise Erikli su bayiliği kâr marjının ne olduğudur. Aslında bu sorunun cevabını bizim vermemiz çok uygun olmaz. Neden mi? Hemen söyleyeyim sizlere Şimdi siz damacanamı aldınız pet bayiliğimi aldınız yoksa her ikisini demi aldınız onu biz bilemeyiz. Birde nüfus oranınız nedir oda çok önemli bir konudur. Eğer nüfus oranınız çok ve satışınızda çok faza ise aylık kazancınız 50.000 TL’nin altına düşmez. Eğer daha az nüfuslu bir yerdeyseniz o zamanda cironuz 15.000 TL civarlarında olur. Tabi her iki bayilikte sizde ise bu kazançlara çarpı 2 diyebiliriz. Yani 100.000 TL ile 30.000 TL gibi. Bu oranlar yaz ve kış olrak değişkenlik göstereceğinizde bilmenizi isterim. 

Damacana Su Bayiliği Alacak Kişilere Altın Öneriler

Damacana su bayiliği denilince hemen en köklü firmalar gelmektedir. Bunların başında da tabi ki erikli su gelmektedir. Neden çünkü en fazla kar elde edecekleri bir firmadır. Bu kar oranının yanı sıra sunduğu hizmetin kalitesi ve güveni oldukça etkili olmaktadır. Erikli veya başka su bayiliği alacak kişilerin aşağıdaki sizlere verdiğim maddelere çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

Şimdi gelelim altın değerindeki önerilere. Toplam 9 maddede ele alacağız bu önerileri görelim.

 1. Arkadaşlar damacana sektöründe oldukça fazla bayi vardır. Ama burada dikkat edilmesi gereken konu ise Erikli su bayiliği gibi köklü firmaları seçmeniz sizler için daha iyi olacaktır. Bunun nedeni ise piyasada daha çok tutulursunuz ve hemen para kazanmaya başlarsınız.
 2. Bu sektörde rekabet oldukça fazla olduğu için kar oranı yüksek bayilerle bu işi yapmak çok önemlidir. Bununda ilk adımı bence Erikli su bayiliğidir.
 3. Bayilik aldınız reklam ve kampanyasız sakın ilk zamanlarınızı geçirmeyin. Bunun için reklam açısından da oldukça fazla olan bayileri seçmenizi yine tavsiye ederim. Bir sincap ile reklam çeken Erikli su reklam konusunda da sizlere çok yararı olacaktır.
 4. Bayilik başvurusu yapmadan elinizdeki parayı iyi hesaplamanız tavsiye ederim. Bunun nedeni ise daha başlamadan iflas bayrağını dikmeyelim. Su bayiliğinde su çıkış yerinin size olan uzaklığı da yine maliyet hesaplamasında sizlere yardımcı olacaktır. Eğer maddi açıdan sıkıntıya düşecek olursanız da İşyeri Açma Kredisi (60 Ay Vade İle Hibeler) yazıma bakabilirsiniz.
 5. Bayilik alacağınız suyun tadımını ilk siz yapmalısınız. Eğer size iyi gelmeyen bir tat var ise bunu müşterilere satamazsınız. Satsanız bile bir ay satabilirsiniz. Bunun için Erikli gibi ödül alan suları tercih etmeniz gerekmektedir.
 6. Su bayiliği için ara araç ve personelinizi çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Eğer yeteri kadar araç ve personel olmaz ise sizi iş konusunda sıkıntıya düşürür. Bunun seçimi bundan dolayı çok önemlidir.
 7. Damacana bayiliği için olmazsa olmaz aranan şartların ilk başında 30 m2 civarında dükkanınız olması gerekmektedir. Bu ölçülerdeki kira tutarı ise ortalama 1.500 ile 2.500 civarı olmaktadır. Ortalama olarak sizlere 1.000 damacana lazım olacaktır. Bu damacana kadarda para harcamanız gerekecektir. Bu masrafları da sakın gözünüzden kaçırmayınız.
 8. Erikli su bayiliği açacağınız semti çok iyi seçmelisiniz. Nedeni diğer su bayiliklerine su satışlarına göre pahalı olduğu için geliri düşük semtlerde yaptığınızda satış oranınız azalacaktır. Ondan dolayı ciro kaybınız olmaması için geliri yüksek semtleri tercih etmeniz gerekmektedir.
 9. Erikli su bayiliği için dediğim gibi sermayeniz az ise KOSGEB aracılığı ilede hibeler alabilirsiniz. Bunun için sizlere KOSGEB Hibe Kredi Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? yazım tam sizlik diyebilirim. Bu sayede işletmenizin bir kısmını da hibe alarak karşılayabilirsiniz.

Evet arkadaşlar damacana bayiliği alacak girişimciler için 9 altın değerinde kuralıda sizlere verdik. Birde daha önceden bayilik almış veya alma aşamasında olan kişiler buraya yorum atarlarsa diğer arkadaşlarda bilgilenmiş olur. Birde konu hakkında sizlere bir video bırakacağım bu videoda sizlere yardımcı olacaktır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın