Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? 7 Bölge İçin Sonuç Nasıl Alınır?

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? 7 Bölge İçin Sonuç Nasıl Alınır?

 

Lazer epilasyon dediğimizde aklımıza ilk gelen bayanlar oluyor fakat lazer epilasyon cinsiyet ayrımı yapmaksızın lükslükten çıkıp bir mecburiyet haline geldi. Hep bayanlar anlatılıyor erkek lazer epilasyon nasıl olur, bayanlardan farklılıkları var mı merak ediliyor. Ama erkeklerin geneli bunu sormaya çekiniyor. Güzellik merkezlerinde işlemleri bayanların yapması erkeklerin çekindiği bir konu haline gelmiş. Spor salonlarına giden çok yakın bir arkadaşımdan duymuştum erkek lazer epilasyon fiyatları hakkında aralarında konuşup bir merkeze telefon açmaya utanmalarını. Bu görüşü biraz kırmak gerek. Gelin bu soruların yanıtını verelim buna ek olarak da erkek lazer epilasyon kaç seans sürer vs. erkek danışanların  kafasında oluşabilecek soruları beraber giderelim.

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Her cihazda lazer epilasyon nasıl yapılıyorsa erkek lazer epilasyon yapmak da aynı mantık aslında. Tek farkı erkeklerin canı biraz tatlı 🙂 Bayanlar yılların ettirdiği ağda, cımbız, ip vs alımlarla kendini acıya alıştırdığı için, erkekler de tam tersi hiç böyle bir alışkanlıkları olmadığı için lazer epilasyon acısına dayanmakta güçlük çekiyorlar. O yüzden daha önce bahsetmiş olduğum Diode Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır? yazımda da okumuştunuz ki cihazın akım gücünün ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Erkeklerin acısını dayanılmaz halden çevirmek için akım gücünü ortalamadan düşük ayarlamak zorunda kalıyoruz. Bu da erkek epilasyon seansının bayan epilasyon seansından daha uzun sürmesine neden oluyor. Kişinin cilt ve kıl yapısına göre hangi cihaza uygun olduğuna uzman karar verir.  Her cihazın kendi sistemine göre çalışma stili vardır. Alexandrite Lazer cihaza uygun olan kişiler işleme alınır. Kılların tıraş edilmesine gerek yoktur. Çünkü bu cihazda var olan kıllar işlem esnasında yok olurlar. Temiz bir şekilde işlemden çıkarlar. Kişi diode lazer cihazına uygunsa işlem olacak bölgeyi 1 ya da 2 gün öncesinden tıraşlaması gerekmektedir. Çünkü dökülme işlemden 10 – 15 gün sonra başlar. Şimdi sizlerle bazı bölgelerin işlem aşamaları nasıl oluyor onları inceleyelim.

Erkek Lazer Epilasyon Bölgeleri Nasıl Yapılır?

Genelde tercih edilen bölgelerden yola çıkarak cihaz farklılıkları ile beraber çalışma sistemine bakalım. Erkeklerin şikayetleri kişiye göre değişir fakat en çok mustarip oldukları bölge yanak, boyun, ense, koltuk altı ve sırt bölgesidir. Sırasıyla göğüs, göbek, kol, bacak şeklinde eklenir. Bu bölgelere Lazer epilasyon Nedir? 3 Farklı Cihaz İle Nasıl Uygulanır? yazımda yüzeysel olarak anlatmıştım.

blank

Yanak Bölgesi

Yanak bölgesine Alexandrite lazer cihaz uygulanamayacağı için diode lazer cihazı tercih edilir. Sakal çizgisini uzmanın çok iyi ayarlaması gerekir. İki yanak sakalı da eşit olmalı ve göz çevresine kadar çıkılmalıdır. Kıl uçları minik görünecek şekilde kıllar tıraşlanmalıdır. Uzman yanak bölgesine jelini sürerek ön hazırlığı bitirir. Akım gücü kişinin acı seviyesine göre değişecektir. Herhangi bir diode lazer cihazında ortalama akım ve frekans gücü resimde görüldüğü gibi olmalıdır.

Boyun Bölgesi

Erkeklerin boyun bölgesi de yanak bölgesi gibi sakal çizgisinin iyi ayarlanması gereken bir bölgedir. Çizgiyi eğri ayarlarsanız sakal görüntüsü estetik olarak hoş olmayacaktır. Uzman kişi taramayı yaparken buna çok dikkat etmelidir. Alexandrite cihazı yine boyun bölgesi için tercih etmiyoruz. Kılların ucu minik nokta kadar olacak şekilde kısaltma işlemi yapılır. Uzman jel sürerek deriyi hem soğutma hem de iletkenlik kazandırma işlemini tamamlar ve tarama işlemine geçer. Bölge kısa bir bölge olduğu için ister bunu iki eşit parçaya böler ister komple tarar. Deriyi ısıtmadan en az beş tur geçmelidir. Akım ve frekans yine kişiye göre değişeceği için ortalama bir değeri resimde belirttim.

Ense Bölgesi

Ense bölgesi de tıpkı yanak ve boyun gibi incelik isteyen bir yerdir. Saçtan ayrılan çizgiyi çok iyi yakalamak gerekmektedir. Yine tıraşlama işlemi yapılır ve kıllar minik bir şekilde bırakılır. Bölgeyi bölmeye gerek yoktur. Ense bölgesini direk en az beş tur taramak yeterli olacaktır. Erkekler acı konusunda fazla dayanıksızdırlar fakat ense bölgesinde daha da dayanıksız olabiliyorlar. Ben yine de size ortalama bir değer veriyorum ki ipucu olabileyim 🙂

Sırt Bölgesi

Kişi bir de kilolu ise uzmana kolay gelsin 🙂 Sırt bölgesinde başarılı olan bir cihaz Diode lazer cihazı tercih edilmesini öneririm fakat alexandrite cihazı da kullanılabilir. Uzman sırt bölgesini 12 eşit parçaya bile ayırabilir. Kişinin bölgesinin heybeti değiştirir bu bölümleri 🙂 Diode cihaz kullanılıyorsa aynı şekilde kıl uçları nokta kadar olması gerekir. Alexandirte cihaz kullanılıyorsa kıllar çok uzun olmamak kaydı ile bırakılır. Alexandrite cihazda tek tek bölge geçişleri yapılır ve diode lazer cihazından daha kısa sürer işlem. Diode lazer cihazı aynı şekilde jel ve en az beş tarama şeklinde gerçekleşir.

Kol, göğüs , göbek, bacak bölgeleri sırt bölgesi mantığı ile cihaza göre işleme alınır.

Erkek Lazer Epilasyon Seans Süreleri Ne Kadar ?

Lazer epilasyon seans süreleri akım ve frekans gücüne, bölgenin genişliğine(kişinin kilosu ve yapısı) ile değişkenlik gösterir. Ortalama kiloda ve ortalama çalışma düzeyinde diode lazer epilasyon çalışma düzeyinde seans süreleri;

  • Yanak: 5-10 dakika
  • Koltuk Altı: 10-15 dakika
  • Kol: 20-25 dakika
  • Göğüs: 15- 20 dakika
  • Göbek: 15-20 dakika
  • Bacak: 40-45 dakika
  • Ense :10-15 dakika
  • Boyun: 10-15 dakika

blank

Tabi bu yukarıda verdiğim seans süreleri çalışan güzellik uzmanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Yani her kişinin kendine göre çalışma tarzı vardır.

Erkek Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer ?

Erkek lazer epilasyon bayan lazer epilasyona göre daha zordur. Erkek kıl yapıları lazer cihazlara çok uygun olsa da erkeklik hormonunun verdiği özgüvenle kıllar fazla inatçıdırlar. Bazı erkeklerde sonuç bile alınmayabilir. Ayrıca erkekler bayanlara nazaran daha dayanıksız oldukları için akım ve frekans dengesi zayıf olur. Bu da kıl köklerine yeterli enerjinin gönderilmemesine sebebiyet verir.

blank

Öyle olunca da hem sonuç almaları güçleşir hem de seans sayıları uzar. Alexandrite lazer cihazları ortalama 6-12 seansta sonuç vermesi gerekir, Diode lazer cihazlarında 6-8 seansta sonuç vermesi gerekir. Bu durum ister erkek ister bayan olsun kişiden kişiye değişir. Erkek lazer sonuçları bundan dolayı şu kadar seansta biter diyemiyoruz. Yine de bir ortalama söylemem gerekirse 12 seans diyebiliriz.

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

Erkeklerin en merak ettikleri ama araştırmaya çekindikleri bir konu da fiyat konusudur. Şöyle ki artık lazer cihaz sayısı çok fazla olduğu için arz talep meselesine göre fiyat koyuluyor. Kademeli bir şekilde söyleyecek olursam hasta hane ve kliniklerde bu fiyat epey fazla oluyor. Kişi çok fazla maliyetli olmasına rağmen güzellik merkezlerine güvenilmediği için tercihini hasta hane ya da kliniklerden yana kullanıyor. Bilmeniz gereken bir şey var ki orada da güzellik uzmanları, estetisyenler yapıyor işlemleri. Ortalama fiyatları bölgeye göre değişiyor. Örneğin sırt bölgesi seans fiyatı 500 TL – 700 TL arası değişmektedir. Güzellik merkezlerinde bu fiyat daha uygundur. Sebebi de şu ki bazı cihazlar işlevi lazer olmayan ama lazer gibi görünen IPL cihazlar maliyeti düşük olduğundan işletme seans sayısını istediği gibi belirleyebilir. Cihazların atışı sermayedir ve serbest bir piyasayı araştırıyorsunuz. Ne çok uçuk rakamlar sizi cezbetmeli ne de düşük rakamlar sizi cezbetmeli. Fiyattan ziyade cihaz ve uzman araştırmasını çok iyi yapmalısınız. Eğer bu işlemi yaptıracak nakit parayı bulmakta sıkıntı çekerseniz Çok Acil Nakit Para Lazım 5 Dakka’da Bulma (ÖN ÖDEMESİZ) yazımda sizlere yardımcı olacaktır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın