Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Esnaf Kefalet Kredisini Halkbank İnternet Bankacılığı İle Ödeme (ATM Üzerinden)

Son günlerde gündeme bomba gibi düşen esnaf kefalet kredisi için bir soru akıllara gelmiştir. Esnaf kefalet kredisi ile ilgili yazımızda bütün soruları yanıtlıyoruz. Esnaf kefalet kredisi çektiniz ve hesabınıza geçti diyelim. Ödemesini Halkbank internet bankacılığı veya ATM'ler üzerinden nasıl ödeme yapılacağını sizlere anlatacağım. Genelde esnaf kefalet kredisini işletme, araç ve dükkan sayın almak için kullanılmaktadır. Bütün bu kredilerin ödemelerini ise Halkbank üzerinden yapılmaktadır. Bu işlemi yapabilmeniz için internet bankacılığı üzerinden çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Esnaf kefalet kredisini internet bankacılığı üzerinden başka hangi yöntem ile ödeyebilirim derseniz hemen sizlere başka bir yöntemden bahsetmek isterim. Bu yöntem ise Türkiye Halkbank Şubeleri aracılığı ile de esnaf kefalet kredinizin taksitinizi ödeyebilirsiniz. 

Esnaf Kefalet Kredisini Halkbank İnternet Bankacılığı İle Ödeme (ATM Üzerinden)

 

Sizler şimdi evinizden çıkmadan şubeye dahi gitmeden internet bankacılığı ile esnaf kefalet kredinizi nasıl ödeyebiliyorsunuz onu anlatacağım sizlere. Bunun dışında banka içerisinde kuyruk beklemeden Halkbank ATM üzerinden de çok basit bir şekilde esnaf kefalet kredinizi ödeyebilirsiniz. Bu konuda ise sizleri şu alt başlıklar beklemektedir. Bu başlıklar ise şunlardır. 1. Halkbank esnaf kefalet kredimi nasıl öderim. 2. Halkbank esnaf kredisini internet üzerinden nasıl ödeyebilirim. 3. Halkbank ATM’lerinden TESKOMB esnaf kefalet kredimi nasıl ödeyebilirim sorusunun da bu yazımda en detaylı bir şekilde yer vereceğim. Hadi şimdi bütün aklınızdaki bu soruların cevaplarını bulalım.

Esnaf kefalet kredisi esnafların can suyu diyebiliriz. Böylede olunca esnaflar doğru kayıtlı oldukları esnaf odalarına giderek kredi kullanımı yapmaktadır. Çok düşük faiz imkanı ile esnaflar işletme, iş yeri veya araç alımları için esnaf kefalet odaları Halkbank aracılığıyla kredi imkanı vermektedir. Bu kredinin hesaplamasını Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama Robotu (60 Ay Geri Ödeme Tablosu) aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Googleplay üzerinden uygulamasını indirebilirsiniz. Bu hesaplamaya göre vade sayılarındaki kredinin ödenme işlemi Halkbank üzerinden geçmektedir. Sizlere esnaf kefalet kredisinin Halkbank üzerinden ödeme işlemini 2 farklı yöntem ile sizlere anlatacağım. Bu yöntemleri merak edenler için hemen aşağıya göz atsın.

 1. Bulunduğunuz il yada ilçedeki Türkiye Halkbank şubelerine giderek.
 2. Halkbank mobil bankacılık veya internet bankacılığı aracılığı ile kredi ödeme.

Sizlere sunulan bu ödeme seçeneklerinin içerisinde en hızlı olan internet bankacılığı ile esnaf kefalet kredinizin ödenmesidir. Diğer bankalara göre Türkiye Halkbank şubeleri çok ama çok kalabalık olmaktadır. Yani bankaya giderek esnaf kefalet kredinizi ödeyeceğinize internet bankacılık aracılığı ile bu krediyi ödeyebilirsiniz. Üstelik 3-5 dakika ayırarak bu işlemi yapabileceksiniz. Hadi sevgili esnaflarımız düşük faiz ile çektiğiniz bu krediyi nasıl internet bankacılığı ile ödüyoruz bir görelim.

Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi İnternet Üzerinden Nasıl Ödenir?

İnternet bankacılığı ile Halkbank esnaf kefalet kredisi nasıl ödenir? Bu sorunun cevabını sizlere hemen veriyorum. İlk olarak Türkiye Halkbank’a ait bir internet bankacılık şifresine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu şifreye sahip değilseniz eğer ne yazık ki kredi ödemesi yapamazsınız. Ama sizlere daha önceden yazdığım Halk Bankasına Gitmeden (Şubesiz) İnternetten Hesap Nasıl Açılır yazım sayesinde şifrenizi öğrenebilirsiniz. Şimdi ise sizlere Halkbank aracılığı ile verilen esnaf kefalet kredisinin internet bankacılığı ile taksit ödemesinin nasıl olduğunu aşağıda maddeler halinde sizlere vereceğim. Verdiğim bu bilgileri hem görsel hem de yazı olarak vereceğim.

 1. Halkbank uygulamalarını telefonlarımıza indirmemiz gerekmektedir.
 2. Daha sonrasında menüde yer alan KREDİLER sekmesine tıklayınız.blank
 3. ESKKK Esnaf Kredileri sekmesini seçerek yola devam edelim. blank
 4. Kredi Taksit Ödeme sekmesini seçelim bir sonraki işleme geçelim.blank
 5. Şimdi ise hangi hesap ile ödeme yapacaksak onu seçelim. Daha sonrasında ödemeyi yapacağınız hesabı seçelim. Şimdi ise DEVAM diyelim.blank
 6. Esnaf kefalet kredisini onaylamak için aşağıda ekranda görmüş olduğunuz ONAYLA sekmesine basınız.blank
 7. Onay işleminden sonra İŞLEMİNİZ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR uyarısını göreceksiniz.blank

ESKKK meslek odası tarafından kullanmış olduğunuz kredinizin ödemesini 7 işlem sonra ödemesi tamamlanmış olacaktır. Verdiğim bu bilgiler sayesinde sizler artık ticari kredinizi internet bankacılığı aracılığı ile ödemiş olacaksınız.

İnternet üzerinden nasıl Halkbank esnaf kefalet kredisinin ödendiğini hem yazı hem de görsel olarak sizlere belirttik. Şimdi ise sizlere ATM aracılığı ile TESKOMB esnaf odası kredisinin nasıl ödeneceğini sizlere bildireceğim.

Esnaf Kefalet Kredisini Taksit Ödemesi Halkbank Bankamatik (ATM) Üzerinden Nasıl Yaparım?

Esnaf kefalet kredisi çektiniz ödemesini ATM üzerinden nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Doğru yerdeniz evet ama ne yazık ki bu kredinin ödemesi ATM üzerinden yapılmamaktadır. Bu soru sizler gibi bende çok merak ettim ve direk müşteri hizmetlerine sordum. Aldığım cevap ise banka şubesine veya internet bankacılığı aracılığı ile ödeme yapabilirsiniz dedi. Zaten internet bankacılığı ile bu işlemin nasıl olduğunu sizlere belirttim.

Müşteri temsilcisi her ne kadarda yapılmaz demiş olsa da ben üşenmeden HALKBANK ATM’sine giderek sizler için bir araştırma yaptım. Halkbank kartımı soktum ve bütün menüleri dolaştım. Dolaştığım esnada bırakın ESKKK kredisinin ödemesini, diğer bütün kredilerin ödemelerine yapabileceğim bir menüye rastlamadım. Hatta sizlerde benim gibi inanmadan bu işleme bakmak istersiniz diye bu konu hakkında bir video çektim. Bu video aracılığı ile sizlere aşağıda nasıl ödenmediğine dair bir kaç görsel ile yardımcı olmak istedim. Yani arkadaşlar Halkbank ATM’leri üzerinden ESKKK sit hiç bir kredinin ödemesi olmamaktadır. Sadece e-Esnaf ödemeleri bölümünden Esnaf Sicil Tasdiknameleri ödenmektedir. Bu işlemin nasıl yapıldığını merak edenler için aşağıda görsel ile nasıl yaptığımı sizlere vereceğim.

 1. ATM üzerinden ana menü kısmında yer alan Fatura ve Ödemeler sekmesini seçelim.blank
 2. Diğer Ödemeler sekmesini tıklayalım ve giriş yapalım. blank
 3. e-Esnaf Ödemeleri sekmesini seçelim. blank
 4. Meslek odasının sizlere verdiği ID numarasını girmemiz gerekmektedir. daha sonrasında ödeme kanalını seçimini yapalım ve işlemi sonlandıralım. blank

Bu görselleri size çekmiş olduğum videoda bizzat alınmıştır. Bu yüzden kalitesi biraz düşük olabilir af ola. Bu konu hakkında aklınıza takılan soru olur ise yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Birde sizlere video bırakıyorum bu videonun sizlere yararı olacağını düşünüyorum.


Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın