Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Hangileri? (Şartlar, Evraklar Neler? HESAPLAMA!)

3 hatta 6 ay ödemesiz olarak bir çok banka esnaflara ticari kredi vermektedir. Bu bankaların hangileri olduğunu ve en iyi olanları sizler için yazımda yer  verdim. Esnaf kredisini en iyi faiz orana göre bir inceleme yaptık. Yaptığımız bu incelemeyi de sizlere tablo şekilde esnaf kredilerini hesapladık.  Üstelik en fazla ne kadar kredi çekebileceğinizin de yine bankalara göre 2022 senesi limitleriyle paylaştık.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Hangileri? (Şartlar, Evraklar Neler? HESAPLAMA!)

 

Gerekli evrakları ve şartları sağlamanız durumunda ise en hızlı şekilde nasıl başvuru yapabileceğinize de yer verdiğimizi bilmeniz isterim. Şimdi gelin bakalım Halkbank, Şekerbank, Denizbank ve Yapı kredi bankasının detaylı bir şekilde esnaf kredi faiz oranlarını sizlere verdik. şimdi sizlerin merak ettiği bu 6 alt başlıkta ve 1 video ile sizlere vereceğim. Bu alt başlıklar ise; 1. Hangi bankalar esnaf kredi vermektedir. 2. Esnaf kredisi hesaplaması nasıl yapılmaktadır. 3. Esnaf kredisi başvuru şartları nelerdir. 4. Esnaf kredisi için gerekli evraklar nelerdir. 5. Esnaf kredisi başvurusu nasıl yapılmaktadır. 6. Esnaflar ne kadar kredi çekebilirler.

Hangi Bankalar Esnafa Kredi Veriyor?

Ülkenin ciddi bir kesimini esnaflarımız oluşturmaktadır. Ekonominin ise KOBİ ile esnaflarımız adeta lokomotifi durumundadır. Öyledir ki! Devletimiz en ufak ekonomik krizlerde dahi esnaflarımızın ayakta durması için bir çok hibe destekleri sağlar. Bağlı olduğu meslek odaları üzerinden nerede ise belli zamanlarda sıfıra yakın verilen krediler den hiç bahsetmiyorum bile. (şuan ki güncel faiz oranlarını merak ediyorsanız Esnaf Odası Kredi Hesaplama Makinesi üzeri de ödeme planı çıkarta bilirsiniz.) Bununla birlikte bu devasa kitleye bir çok banka da esnaf kredisi vermektedir. Bu bankaların hangileri olduğunu sizlere en iyileri sıralamamızla birlikte yer verdik.

 • Türkiye Halk Bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • ING
 • TEB
 • Denizbank
 • Ziraat Bankası
 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi
 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Fibabank

Bu bankalarımızın tamamı esnafımıza ticari işletme kredisi vermektedir. Tabi esnafımıza bu ismini saymış olduğumuz bankalar sadece ticari kredi vermekle kalmamaktadır. Çok harika özel ayrıcalıkları içinde barındıran kredi kartları da ayrıca vermektedir. Bu kartların nasıl alınacağı ise;

Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kimlere Verilir? bağlantımız da bu nedenle özen ile sizler için açıklık getirdik.

Esnaflarımıza hangi bankaların en iyi olanaklar kapsamında kredi verdiğini listeledik. Peki bu ismini saymış olduğumuz tüm esnaf kredisi veren bankaların faiz oranları kaç? Ayrıyeten güncel faiz oranlarına göre geri ödeme planının hesaplama işlemleri nasıl yapılmaktadır.

Esnaf Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır? Bu Ay En Uygun Veren Hangisi

Esnaf kredisi hesaplama nasıl yapılır? işlemlerine geçmeden bu kredinin en sevdiğim yanından bahsetmek istiyorum. O ise, geri ödeme planlarının bazı bankalara göre 1 sene hiç ödemesiz olmasıdır. Düşünsenize, kredinizi şimdi çekiyorsunuz tam 12 ay sonra ilk taksitini ödüyorsun. Bu imkanlar gerçekten bir harika. Aksi taktirde kredinizi 1 yada 2 ay geri ödemesini geciktireceksiniz heee… bakın başınıza burada da anlatmış olduğum gibi neler gelir. Kredi Çektim 1 2 3 Ay Yada Hiç Ödemezsem Ne Olur? bir bakın! Daha sonra sizler de 1 yıl ödemesiz kredi çekebilmenin ne denli harika bir imkan olduğunu göre bilirsiniz. Esnaf kredisi veren bankaların sağladığı bu olanakların diğer bir güzel yani ise faiz oranlarıdır. Böylelikle bir çok bankanın tüketici kredilerine nazaran daha düşük faizli olarak en uygun esnaf kredisi verir. Peki, ticari işletmelere bu ay esnaf kredisi veren bankaların uygulamış olduğu bu faiz oranları kaç? Şimdi sizler için oluşturmuş olduğumuz bu tabloya birlikte bir bakalım. Devamında ise geri ödeme hesaplama işlemlerinin nasıl yapılacağını geçelim.

EKİM 2022 ESNAF KREDİSİ FAİZ ORANLARI
BANKA 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
ING %0.99 (20 Bin TL) %1.59
Türkiye İş Bankası %2.08 %2.11
AKBANK %2.04
DENİZBANK %2.94
Alternatif Bank %2.28 %2.70
Fibabank %1.85
ODEABANK %3.25
Garanti Bankası %1.60
QNB Finansbank %2.85 %2.98
Yapı Kredi %2.02
Halkbank %1.06 (12.75)
Vakıfbank %1.06
Ziraat Bankası %1.06
Şekerbank %3.00

Sizlerin de görmüş olduğu gibi esnaf kredisi veren bankaların faiz oranları değişmektedir. Bir içlerinde 3 kamu bankasının faiz oranları aynıdır.  Diğer bankalara göre esnaf kredisi kullanacakların daha fazla tercih etmiş olduğu peki bu 3 bankamızın geri ödeme planı nasıl oluşur?

Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Toplam Maliyet
125.000 TL 24 6.114,42 TL 146.746,02 TL
26 5.714,74 TL 148.583,37 TL
30 5.076,70 TL 152.300,87 TL
32 4.818,16 TL 154.181,26 TL
36 4.388,46 TL 157.984,60 TL

İnan ki! esnaf kredisi veren bu 3 kamu bankasının kredi faiz oranını hiç bir yerde bulamazsınız. Bırakın, geri ödeme planlarını. Sizler için sürekli olarak bu 3 kamu bankasının bu nedenle kapıları bu nedenle çalıyoruz. Bu ufak kendimizi öven detayı da belirttikten sonra gelin şimdi bir de esnaf kredisi veren bankaların başvuru şartlarına değinelim.

Esnaf Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Esnaf kredisinin de belli başlı bir kaç şartı vardır. Bu şartların ne başında ise hali ile esnaf olmanız gerekir. Esnaf olabilmeniz içinde bir ticari faaliyette bulunmanız. Sonrasın ise, bunu resmiyete sokmak için de Esnaf Odası Sicil Kayıt Ücreti Ne Kadar? Gerekli Belgeler Nelerdir? sayfamda yer alan ücreti gözden çıkartarak sicil kaydınızı yapmanız gerekir. Tabi esnaf kredisi başvuru şartları sadece bu kadar değildir. Esnaf kredisi veren bankalardan kredi kullana bilmeniz için diğer şartlarında sizde oluşması gerekir. Bunlar nelerdir? derseniz.

 • En önemli şart kredi notu değerinizin düşük olmamasıdır. Düşük ise de bunu bir an önce 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi ile tavan yaptırmanızı tavsiye ederim.
 • Yüksek tutarlar da kullanacağınız kredi için kefil istenilir.
 • Yine yüksek miktarlarda kredi başvurularında ipotek şartı arana bilir
 • Kredi kullanım üst limitiniz kontrol edilir

Bu şartları sağlamanız durumunda aşağıdaki evrakları da hazır haliniz de esnaf kredisi başvurusunda buluna bilirsiniz. Bu evraklar peki nelerdir?

Esnaf Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Esnaf kredisi çekmek isteyen işletme sahiplerinin sadece bankaların şartlarına uygun olması yetmez. Elbette esnaf kredisi veren bankaların şartlarına uygun olmak çok önemlidir. Ama bir o kadar da esnaf kredisi veren bankaların talep etmiş olduğu evrakları da tanzim edebiliyor olmanız gerekir. Esnaf kredisi veren tüm bankaların istemiş olduğu bu evraklar nelerdir? derseniz de size şu şekilde bir liste oluştura biliriz.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İmza beyannamesi
 • Meslek odanıza kayıtlı iseniz belgesi
 • İş yerinizin son 2 senesine ait vergi levhası
 • İş yerinizin son iki senesinin mali bilançosu (gelir defteri veya tablosu)
 • Üzerine var ise mal varlıklarına ait tapu belgelerinin fotokopisi

Nerede ise tüm esnaf kredisi veren bankalar bu evrakları sizden ister. Esnaf kredisi veren bankaların başvuru şartlarına uygunuz diyelim. İstenilen evrakları da hazırladık var sayalım. Peki, başvuruları nasıl yapa biliriz?

Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Esnaf kredisi başvurusunda bulunmak isteyenlere bankalar bir çok seçenek sunar. Bu seçeneklerin içerisinde inanın ki! Facebook gibi sosyal sayfalar dahi yer almaktadır. Esnaf kredisi başvurusu için ama en çok 3 yöntem tercih edilir. Bu başvuruların tercih edilmesinin en büyük sebebi ise çok daha hızlı netice alınmasıdır. Peki, esnaf kredisi başvuruları için tercih edilen bu 3 başvuru yolu hangisidir.

 1. Bankaların ticari kredi başvuru forumlarını doldurarak
 2. İnternet bankacılığından
 3. Banka şubelerinin KOBİ bankacılık departmanlarına başvuru yapılarak.

İnternet bankacılığı üzerinden nasıl ticari kredi başvurusu yapılacağını bir kaç farklı bankaya ait verileler ile birlikte daha önce paylaştık. Bunlar;

Gibi sayfalarımızda yer almaktadır. İnternet sayfaları üzerinden forum doldurarak başvuru yapmak isteyenler içinde esnaf kredisi veren Denizbank üzerinden anlatım yapmak istiyorum.

 1. İlk olarak bankamızın esnaf kredisi başvuru formunu ulaşmak için https://bit.ly/3dcB3Ox bu adrese girelim. (farklı bankaların esnaf kredisi başvurularını Google üzerinden ulaşabilirsiniz)
 2. Karşımıza aşağıda olduğu şekilde bir sayfa çıkacaktır. Çıkan bu sayfada ise kimlik ve iletişim bilgilerimiz istenir.

  blank

  Esnaf-Kredisi-Başvurusu-Nasıl-Yapılır

 3. Çıkan bu alana kimlik ve cep telefon numaramızı girelim. Daha sonra güvenlik kodunu girip, kişisel verilerin koruma kutucuğunu da işaretleyip formu gönderelim.

Bir kaç dakika içinde başvurunuz neticelendirilip size size girmiş olduğunuz cep telefonundan mesaj olarak bilgilendirme yapılacaktır. Şayet, yukarıda yer verdiğimiz şartlara uygun iseniz de kesinlikle esnaf kredisi başvurunuz olumlu bir şekilde onay alacaktır. Peki bu ve diğer yöntemlerle ne kadar esnaf kredisi çekilirsiniz?

Esnaf Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Esnaf ne kadar kredi çekebilir? sorunun yanıtı başvuru yapacağı kuruma göre değişir. Aynı şekilde yine ne kadar kredi çekebileceğini  belirleyici diğer bir şey ise esnafın yıllık mali bilançosudur. Tabi esnafın ne kadar kredi çekebilir sorusunun belirleyici etkenler bunlarda kalmaz. Bununla birlikte;

 1. İpotek edecek bir taşınmazsa sahip olması
 2. Hane gelirini doğrudan etkileyici bir kiraya sahip olması
 3. Kredi kullanım üst limiti yani (KKL) mevcut herhangi bir kredisinin bulunmaması

gibi faktörlerde esnafın ne kadar kredi çekebileceğini belirlemektedir.

Kredi Notu Değeri Ne Kadar Kredi Çekebileceğimi Etkiler Mi?
Kredi notu değeri esnafın ne kadar kredi çekebileceğinden ziyade, ''Kredisinin onay alıp almayacağı'' ve ''Çekeceği kredinin faiz oranını daha fazla etkilemektedir

Ortalama olarak bir esnafımızın ne kadar kredi çekebilir sorunun yanıtını benden isterseniz de. Sizlere günümüzün şartlarından rahatlıkla 100.000 TL kadar kredi kullana bileceklerini söyleye bilmekteyim.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın