Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyorlar Mı? Ne Kadar Verir?

Hiç bir yerde çalışmayan hali ile gelir belgesiz olan ev hanımlarına bankalar ihtiyaç kredisi veriyor mu? 2022 içinde evet efendim veriyorlar. Üstelik en az 40.000 TL kadar 36 ay vadeli olarak. Peki, araç yada konut almak için bankalar kredi veriyorlar mı? Bunun için yanıtımız ne yazık ki hayır. Gerekçe ise konut ve araç kredilerinden gelir belgesinin muhakkak istenilmesidir. Bu nedenle kesinlik Ziraat, Halkbank yada Vakıfbank gibi devlete aiat bankalar dahil Akbank, ING gibi özel bankaların bu ürünlerinden yararlanamazsınız.

Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyorlar Mı? Ne Kadar Verir?

 

Peki, bankalardan ihtiyaç kredisi çekecek ev kadınlarından ne gibi şartlar aranmaktadır? Şartlar demek yerine şart desek bence daha yerinde olur. Çünkü, ev hanımlarına kredi veren bankalar tek bir şart aramaktadır. Bu şart nedir? Cevabı, nasıl ev hanımları bankalardan kredi başvurusu yapar ile birlikte aşağıda yer almaktadır. Yer alan başlıklar şu şekildir. 1. Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri? 2 tanesi faizsiz kredi veriyor. 2. Ev hanımları bankalardan hangi şartlarla kredi çekebilir. 3. Ev hanımlarına Akbank 5.000 TL faizsiz kredi veriyor. 4. ENPARA ev kadınlarına en uygun faiz oranı ile kredi vermektedir. 5. Denizbank’tan ev hanımlarına müjde! kredi verilmektedir. 6. PTT Postane aracılığı ile kredi alabiliyorsunuz. Bütün bu soruların yanıtı hadi şimdi görelim.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri? (2 Tane Faizsiz Dahil)

Bankalar çalışmayan ev hanımlarına kredi veriyor mu? Cevap: işin en başında buna EVET demiştik. Hatta bir de en az 5.000 TL faizsiz dahi kredi alabilirsiniz diye iddiada bulunmuştuk. Nasıl buna bu kadar eminsiniz diyorsanız? Çünkü, bizzat ben hiç bir yerde çalışmadığım halde tam 2 defa kredi çektim. Bunun ispatını da hatta https://www.youtube.com/watch?v=TuE8hh7xxZc&t=6s buradaki videomda sizlere kanıtladım. Bundan dolayı siz ev hanımları da çok rahat gelir belgesiz kredi veren bankalar dan benim gibi çekebilirsiniz. Nasıl çekebileceğinize geçemeden bu bankaların hangileri olduğunu hele bir listeleyelim.

 1. Akbank T.A.Ş
 2. ENPARA
 3. QNB Finansbank
 4. CEPTEB
 5. Türkiye İş Bankası

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri için 5 tane saydığım banka bence yeterli. Bu listede yer alan ben tüm bankalardan belgesiz olarak şuana kadar kredi kullandım. Hiç bir SGK (sigorta prim ödemesi) olmadığı halde ben çekebildiysem sizde rahatlıkla kredinizi çekebilirsiniz.

Tabi şimdi akla bu nokta da 2 soru gelmiyor da değil. İlk olanı hangi şarttı taşıdığım için 5 bankanın da bana belgesiz, kefilsiz kredi verdiğidir. Diğer 2. soru ise nasıl başvuru yaptım ki gelir belgesiz kredi 5 bankadan da toplamda 140.000 TL kadar alabildim? Sırasıyla haklı olarak sorduğunuz bu soruların yanıtlarını da aşağıda verdim.

Ev Hanımları Bankalardan Hangi Şartla Kredi Çekebilir?

Ev hanımlarına 5 bankanın kredi verebileceğini az önce belirttim. Tabi kredinizin onay alabilmesi için tek bir şarta sahip olmanız gerektiğini de vurguladım. Ev hanımlarına kredi veren bu 5 bankanın hepsinin kredi vermesi için ortak bir şartı var. Bu şartı sağladığınız taktirde, bahsetmiş olduğumuz şekilde kredi başvurusunu yaparsanız %100 krediniz onay alacaktır. Ev hanımlarına kredi veren tüm bankalar hangi şartı istiyor diyorsanız. Bu şart Findeks KKB notunuzun daha önce oluşmuş olması. Bu skorun da en az 1200 puan ve üzerinden olması gerektiği tir.

Ev hanımlarının bankalardan kredi çekmesi için istenilen tek bir şartta sahip misiniz? O zaman şimdi sıra geldi ihtiyaç kredisi çekmek için nasıl bir yol izlemenize. Bu yola başvuru yapmadan önce yine ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bu ise; ev hanımlarına kredi veren tüm bankaların başvurularını muhakkak dijital kanallar üzerinden yapmanız gerektiğidir. Bundan ötürü, Lütfen! banka şubesine giderek ben ihtiyaç kredisi çekeceğim demeyin! O şekilde başvurular da sizden kesinlikle bu sefer GELİR BELGESİ isteyeceklerdir. Sonra başvuru yaptım bana vermediler diye burada sertelişte bulunmayalım.

Peki, ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bu bankalara başvurular nasıl doğru olarak yapılması gerekir?

1- Akbank Ev Hanımlarına 5.000 TL Faizsiz Kredi Veriyor!

Kampanya ne kadar sürer bilmem ama, Akbank ev hanımlarına 5.000 TL faizsiz kredi veriyor. Tabi her önüne gelen ev hanımına 0 faizli olarak bu krediyi de veriyor diye iddia da etmiyorum. Başvuru şartlarına uygun ve yerine getirenlere vermektedir. Bu şartların neler olduğunu açıklayacağım. Ama önce şunu belirtmek istiyorum. Akbank, 5 bin TL faizsiz kredinin yanı sıra gelir belgesiz olanlara, yani sizlere 125.000 TL kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Ben şahsen bu krediden 2 defa istifade ettim. Bu kredimin ilki 40.000 TL olmaktaydı. Diğeri ise tam 100.000 TL idi. (Gerçekten inanılacak gibi değil dimi? Ama, bu doğru arkadaşlar. Hatta kanıtı da sayfamda ⇓ videolu olarak yer almaktadır. İnanmayanlar izleye bilir.) Peki, bu denli yüksek limitli krediyi tek bir yukarıdaki bahsettiğim şartı sağlayarak nasıl ben çektim?

 1. İlk olarak kendime bir ücretsiz Akbank vadesiz mevduat hesabı açtırdım. Bu hesap açma işlemini nüfuz cüzdanımla birlikte Akbank şubesinden gerçekleştirdim. Mevduat hesabı açtırırken de İnternet bankacılığına giriş için şifre aldım.
 2. İşlemlerin çok daha hızlı sağlana bilmesi için cep telefonuma Akbank Direkt uygulamasını indirdim. Uygulamayı cep telefonlarınıza BU bağlantıdan sizde benim gibi indire bilirsiniz.
 3. Uygulamayı çalıştırdım. Tek seferlik kullanıcı şifremle giriş yaptım. Daha sonra 3 aylık Akbank direkt giriş şifremi belirledim. blank
 4. Ana sayfanın en altına doğru indim. Burada BAŞVURULAR VE NAKİT İHTİYAÇLAR düğmesine bir kere tıkladım. blank
 5. Menünün en başında yer alan Direkt Kredi Başvurusu düğmesini tıkladım. blank
 6. Çekmek istediğim kredi tutarını ve vadesini belirledim. Sonra Hemen Başvurmak İstiyorum dedim. blank

Bu şekilde yaptığım başvurum, saniyeler içinde banka sistemi tarafından değerlendirdi. Cevabım şükürler olsun olumlu olarak yanıtlandı. Müşteri hizmetleri beni arayarak sesli imzamı aldı. Sonra kedimi hafta sonu olmasına rağmen açmış olduğum mevduat hesabıma aktardı. 125.000 TL kadar Akbank ihtiyaç kredisi nasıl çekilir? Tek bir şartı olan Findeks KKB notu sayesinde ben nasıl aldığımı anlattım. Bunu da hatta videoya sizin için aldım. Aşağıda izleye bilirsiniz.

Az Önce Bahsettim Video:

Şimdi, Akbank gelir belgesiz nasıl kredi aldığımı anlattıktan soran. Muhtemelen geçici olarak verilen 5.000 TL Akbank kredisinden bahsetmek istiyorum.

Akbank 5.000 TL Faizsiz Krediyi Kimlere Verilecek?

 1. İlk defa Akbank müşterisi olanlara.
 2. Uzaktan vadesiz mevduat hesabı açmaları halinde.
 3. Dijital bankacılık üzerinden kredi başvurmaları durumunda
 4. Findeks KKB notları en az orta riskli gurupta olmaları halinde.

12 ay geri ödemeli 416 TL aylık taksitli olarak verilecek olan 5.000 TL faizsiz kredinin tüm detaylarını yine bir videoda sizlere açıkladım. Başvurmayı düşünenler muhakkak bu videomu izlesinler.


Akbank tarafından ev hanımlarına verilen 5 bin TL faizsiz kredi detaylarını gördük. Kampanya harici başvuru yapacağınız diğer ihtiyaç kredisinden nasıl yararlanabileceğinizi de resimli olarak anlattık. Şimdi siz kıymetli ev hanımlarına kredi veren diğer bankalara geçiyoruz.

2- ENPARA Çalışmayan, İşsiz Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi Veriyor

İkinci olarak gelir belgesiz kredi çektiğim yer ENPARA tır. QNB Finansbank uygulaması olan bu yerden 38.500 TL 60 ay vadeli olarak kredimi ben çektim. Şuan resimde de görmüş olacağınız gibi ben 23. taksitini ödüyorum. Aylık 1.008 TL ödemesi olan ENPARA dan krediyi ben çekti isem sizde çekebilirsiniz. Nihayetin de bende bir ev hanımı gibi gelir belgesiz, home ofice olarak çalışan biriyim. SGK prim ödemem yatmaz, bankadan düzenli maaş almam.

blank

Peki neden ENPARA bu krediyi farklı bankalarda kredi ödemem olmasına rağmen verdi biliyor musunuz? Yukarıda resimde kanıtladığım gibi bu krediyi vermesinin yegane sebebi Findeks KKB notumdur. En başta ⇑ da özellikle bahsetmiş olduğum gibi bu not sayesinde ben ENPARA üzerinden kredi çekebildim.

Nasıl çekebiliriz diyorsanız? Yine benim de uyguladığım şu adımları sırasıyla icra edin lütfen.

 1. ENPARA sahibi olmalısınız. Ücretsiz olarak hesap açtırmak için de önce https://bit.ly/3DwTKa6 bu adrese girelim.
 2. Açılan bu sayfadan ”EFT, havale ve ödeme işlemlerimi hiçbir masraf/ücret ödemeden gerçekleştirmek” istiyorum seçeneğini seçin.blank
 3. Devam dedikten sonra yeni açılan yere T.C. kimlik ve Telefon numaranızı giriniz. blank
 4. Cep telefonunuza gelen SMS onayını ilgili kutucuğa giriniz. blank
 5. e-posta adresini ilgili alana girelim ve yine DEVAM diyelim.
 6. Çalışma bilgilerinizi giriniz. Burada Ev Hanımı Seçmeyiniz! Özel Sektör İşçi olarak seçmenizi tavsiye ederim. blank
 7. Adres bilgilerinizi girelim ve DEVAM diyelim. blank

Böylelikle ENPARA hesabımız açılmış olacak kıymetli ev hanımları. Fakat ENPARA giriş ve kart teslimatını almak için beklememiz gerekiyor. Tahmini bir kaç güne bunları da sizlere ENPARA çalışanı daha önceden arayarak teslim edecektir. İş bundan sonra ENPARA girişi yaparak kredi başvurusuna kalmıştır. Bu başvuru işlemini de hesabınız aktif edildikten sonra şu şekilde yapabilirsiniz.

 1. ENPARA uygulamasını çalıştıralım.
 2. Kullanıcı adı ve şifremizi girelim.
 3. Sol menüden KREDİLER diyelim.  blank
 4. Çekmek istediğiniz kredi tutarının kaç TL olmasını istiyorsunuz ilk olarak bunu giriniz. blank
 5. Geri ödeme vadesini üzerine tıklayarak belirleyin. blank
 6. BAŞVUR diyerek kredi başvurusunu tamamlayın. blank

ENPARA üzerinden benim kredi çekme maceram bu şekilde tamamlandı bayanlar. Sizde benim başvuru yaptığım şekilde kredinize sahip olabilirsiniz. Diğer ev hanımlarına kredi veren,

 1. QNB Finansbank
 2. CEPTEB
 3. Türkiye İş Bankası

İçinde aynı şekilde kredi başvurularında buluna bilirsiniz. Başvuru ve kredinin geri ödeme vadeleri aynı olsa da bir tek faiz oranları farklı olacaktır. Bu nedenle ev hanımlarına kredi veren toplam tavsiye ettiğim 5 bankanın faiz oranlarını sizlerle paylaşmak istedim. Geri ödeme taksit tutarının düşük olmasını isteyenlerin bu tablo çok işine yarayacağını düşünmekteyim.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların 24 Ay Vade İçin Faiz Oranları
ENPARA Akbank CEPTEB QNB İş Bankası
%2.74 %2.18 %1.98 %1.74 %2.05

Ev hanımlarına kredi veren 5 bankamız için 2 tanesine nasıl başvuru yapılır anlattık. Şimdi sizden sıklıkla soru gelen diğer bankalar ev hanımlarına kredi veriyor mu? Veriyorsa sağladığı imkanları neler? Birlikte bir bakalım.

Denizbank Ev Hanımları Kredi Paketi Nedir?

Denizbank, ev hanımlarına en yakın bankaların arasında yer alır. Bunun kanıtı olarak ise banka ev hanımlarına 2 tane hizmet sağlamaktadır. 1- Ev hanımlarına özel altın günleri. 2- Ev hanımlarına mevduat biriktiren hesap olmaktadır. Bu hizmeti sağlamasının kredi çekecek ev hanımları için harika bir avantajı vardır. Dediklerimi yapmanız durumunda böylece Denizbank ev hanımlarına muhakkak kredi verecektir. Bunun içinde yapmanızı önerdiğimiz şey şudur.

 1. Size sunulan Biriktiren Mevduat Hesabı açtırınız.
 2. Bu hesaba da düzenli bir para girişi sağlayınız.

Bunları yaptığınız taktirde, kesinlikle hiç bir kredi notunuz yoksa da zamanla bir Findeks KKB notuna sahip olursunuz. Bunun sayesinde de Denizbank şubesinden olmasa da Mobil Deniz uygulaması üzerinden kredi başvurusunda buluna bilirsiniz. Nasıl mı?

 1. Mobil Deniz uygulamasını cep telefonunuza indirin.
 2. Şifrenizle giriş yapınız.
 3. Ana Menü de bulunan BAŞVURULAR tıklayınız.
 4. Kredi Başvuru deyin.
 5. Kullanmak istediğiniz kredi miktarını belirtin.
 6. BAŞVUR diyelim.

Toplam 6 adımda böylece kredi başvurunuz alınmış olacaktır.

Krediniz onay alırsa, bankanın faiz oranları ise şu şekilde olacaktır.

Denizbank 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.79 %2.19

Geri ödemeniz de 20.000 TL için farklı vadelere göre şöyle oluşur.

Miktar Vade Aylık Taksit Toplam Maliyet
20.000 TL 8 2.758,21 TL 22.065,72 TL
12 1.918,88 TL 23.026,66 TL
18 1.362,06 TL 24.517,12 TL
24 1.422,09 TL 25.597,75 TL

Denizbank üzerinden kredi çekecek ev hanımlarının nasıl bir yol izlemesi gerektiğinden de bahsettik. Şimdi sıra geldi kredi çekmek isteyen ev hanımlarının diğer bankaların imkan sağlayıp sağlamadığına.

Postane (PTT) Ev Hanımlarına Kredi Verir Mi?

Postane (PTT) bankacılık hizmetleri vermeye başladı. Bu hizmetleri ise ilk olarak anlaşma sağladığı 5 bankaya başladı. Sonrasında ise sadece Aktif Bank aracılığıyla finansman sektöründe faaliyetlerine devam etmeye sürdürdü. Şu an için Aktif bank üzerinden ise kredi kullanmak isteyenlere aracı olmaktadır. Başvuruları ise şahsen olarak kabul etmektedir. Bu nedenle PTT kredisi başvurusunda bulunmak isteyen ev hanımların gelir beyan etmesi istenilir. Gelir beyanınızın da olmadığına göre, açıkçası postane den ihtiyaç kredisi çekemezsiniz! Çekebilmeniz için emin olun en ufak bir ihtimal olsa, bunu yukarıda yer verdiğim bankalar da olduğu gibi anlatırdım.

Ama, ne yazık ki Postane den ihtiyaç kredisini ev hanımlar kullanamaz. Zaten çekmenizi de çok fazla tasnif de etmiyorum. Çünkü, gerçekten kredilerinin faiz oranları çok fazla 😉 Onun yerine ev hanımlarına kredi veren yukarıdaki bankalardan herhangi birini tercih edebilirsiniz. Ben şahsen yeriniz de olsam kesinlikle yer verdiğim 5 seçenekten herhangi birini tercih ederdim. Tabi yine de karar verme sizin elinizde.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın