Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Evde İnternetten 5 Tane Harika Para Kazanma Yolları

Tam 11 yıldır evde İnternetten para kazanma yollarıyla hayatımı geçindiren biriyim. Hızlı ve kolay para kazanmanın en kolay yoludur. Sizde İnternetten benim ve bir çok kişi gibi çok para kazana bilirsiniz. Nasıl kazanacağınıza değinmeden önce bilmeniz gereken bir şey var. O ise sürekli olarak en son İnternetten para kazanma tekniklerini bilmenizdir. Yani bundan 10 yıl önceki işlerle, en son çıkan para kazanma yöntemleri arasından çok fark vardır.

Evde İnternetten 5 Tane Harika Para Kazanma Yolları

 

Bu nedenle sizlere İnternetten para kazanmak için en yeni yöntemleri bahsedeceğim. Bu işlerden ise en iyi 5 tanesini seçtim. Muhakkak evde İnternetten para kazanacaklar için bu 5 yöntemden bir tanesi tam size göre! Bu 5 yöntemin alt başlıkları şu şekildir. 1. Yöntem sanal para madenciliği 2. Google’den para kazanmak 3. Yöntem Öğrenciler için para kazanma yolları nelerdir. 4. Network marketing il para kazanma yolları. 5. Son yöntem sosyal platformdan ürün pazarlayarak para kazanmak. Bütün bu soruların yanıtı bulabilirsiniz.

1. Yöntem Sanal Para Madenciliği

İnternetten belki de en hızlı para kazanma yollarından bir tanesidir. Doğru bir kripto para birimi üzerinden madencilik yaparak çok para kazana bilirsiniz. Son yıllarda oldukça popüler olan bir iştir. Her yaş gurubuna hitap etmektedir. Sanal para madenciliği için üstelik artık çok fazla bir bilgiye de sahip olmanız gerekmiyor. Çünkü, modern teknoloji sayesinden tüm işlemler sizin yerinize kurulan İnternet siteleri üzerinden yapılmaktadır. Peki, sanal para madenciliği nasıl yapılır?

 1. İlk madenciliğini yapacağınız doğru kripto para birimini seçmeniz gerekir. Benim sizlere önereceğim bu kripto para birimi ise Stark Coin olmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise merkeziyetiz bir kripto para olmasıdır. Yani, herhangi bir kişinin iki dudağı arasında değilsiniz.
 2. Madenciliğini yapacağınız stark coin İnternet sitesinden hesap açmanız gerekir. Bu hesap tamamen ücretsiz olarak açılmaktadır. ERC-20 tabanlı olarak çalışan Stark Coin madenciliğine kayıt için https://www.cryptoproworld.com/ref-MXvruL adresini kullana bilirsiniz. Madencilik sitemizden hesap oluşturduktan sonra sıra geldi hesabımızı aktif etmeye.
 3. Hesabımızı aktif etmek için de en az %0.25 stark coin almaya ihtiyacımız vardır. Stark coin alımını da şuan için mevcut piyasada yer alan kripto para borsasından sağlamanız gerekir. Stark coin şuan yayımlanmış olduğu borsalar ise şunlardır.

2. Google’dan Para Kazanma

Ben dahil olmak üzere bir çok kişi İnternetten para kazanmak için google tercihinde bulunmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise belki de google’nin Dünyanın en büyük şirketi olmasıdır. İnşasını kuracağınız bir blog yada youtube kanalı sizlere böylece uzun süreli para kazandıra bilir. Ben yaklaşık olarak 7 senedir geçimimi network ve google üzerinden sağlamaktayım. Peki, siz google den nasıl para kazan bilirsiniz.

Bunun için ilk olarak 3 tane tercihiniz bulunuyor.

 1. Şayet kodlama beceriniz var ise bir mobil uygulama yapabilirsiniz. Böylece uygulamanızı Google Play yükleyebilir. Sonrasından admob reklamları ekleyerek gelir elde edebilirsiniz. Kodlama bilginiz yok ise diğer iki tavsiye edeceğimiz yöntemleri deneye bilirsiniz.
 2. Blog site kurabilirsiniz. Bunun için herhangi bir kodlama bilmenize artık gerek yok. İlk zamanlar biraz meşakkatli olmuş olsa da sonunda size doğru bit şekilde yol almanız durumunda para kazandıracaktır. Blog sitesinden para kazanmak istiyorsanız da 3 tane temel unsuru sağlamanız gerekir. Bunlar.
  1. Sitenizin ismini belirleyip satın almanız gerekir. Biz buna domain diyoruz. Bir çok domain firmasından bunu satın alabilirsiniz. Örneğin: https://tr.godaddy.com/ adresi.
  2. Domain sorgulaması yapıp satın aldıktan sonra sıra geldi hosting alımına. Dosyalarınız yer alacağı alanı satın almak içinde bir çok firma seçeneğiniz mevcut. Örneğin: Natro firması: https://bit.ly/3862wia
  3. İsim yani domain aldık. İnternet sayfamızın yer alacağı alanı da satın aldık. Şimdi sıra geldi kurulumları yapmaya. Ama, bunlardan önce sitemizi ücretsiz açık kaynak worpress üzerine kuracağımız için bir de tema satın almamız gerekir. İyi bir tema sizleri SEO konusunda da yardımcı olacaktır. Bunun için sizlere önerim Safir Tema ürünlerinden satın almanızdır. https://bit.ly/3bR8dBC Bu bağlantıdan bu alımı sağlaya bilirsiniz.
  4. Tüm bu alımlar sonrasında. Sitenizi hosting satın aldığınız firmaya ücretsiz olarak kurdura bilirsiniz. Kurulumlar bittikten sonra artık sıra geliyor içerik girmeye. İçeriklerinizi SEO uyumlu bir şekilde girmeniz son derece önemli. Belli bir içeriğe kavuştuktan sonra adsense hesabı açıp reklam yerleşimi yaparak İnternetten para kazanmaya başlaya bilirsiniz. Kabaca blog sitesinden para kazanma bu şekilde olmaktadır. Konu ile takıldığınız noktaları bizlere yorumlarda ilete bilirsiniz. Sizlere büyük bir mutlulukla yardımcı olurum
 3. YouTube kanalı kurma. Google üzerinden en masrafsız para kazanma yoludur. Hiç bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Bir cep telefonu ile bir gmail hesabıyla kendi kanalınızı kolaylıkla oluştura bilirsiniz. Youtube sayfanıza https://www.youtube.com/ buradan girip OTURUM AÇ demeniz yeterlidir. Daha sonra videolarınızı oturum açtıktan sonra yüklemeniz yetecektir.  Tüm bu işlemleri sayfanız sağ üst köşesinden resimde göstermiş olduğum gibi yapabilirsiniz.blank Kanalınız en az 1000 abone 12 ay içinde 4000  saat izlenme olduğu zaman da reklamları aktif edebilirsiniz.

Google den bu şekilde çok rahat bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bu süreç içinde sabırlı olmak ve vazgeçmemek çok önemlidir. Emeklerinizin karşılığını er yada geç alacağınızdan kuşkunuz olmasın.

3. Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları 5 Tane

Lise ve özellikle Üniversite öğrencileri. İnternet üzerinden para kazanma yollarından sizlere 5 tanesinden bahsedeceğim. Bu yöntemler günümüzün en son olarak revaçta olanları olduğu bilmenizi isterim. Böylelikle çok kısa sürede yüksek paralar kazanmaya hemen başlaya bilirsiniz. Peki bu yöntemler hangileridir. Gelin ilk olarak bu yöntemlerin neler olduğuna bir bakalım. Sonrasında ise sizlere iş bulabilmeniz için bir kaç yardımcı bağlantı ve telefon numarası vereceğim.

 1. İnternet siteleri için çevirmenlik yapabilirsiniz
 2. İnternet sitelerine makale yaza bilirsiniz
 3. Youtube kanallarından yarışmalara katıla bilirsiniz
 4. Logo tasarımı yapa bilirsiniz
 5. Online olarak uzaktan eğitim verebilirsiniz

Öğrenciler için İnternetten para kazanmak için bu 5 tane fikir bence tam size göre. Biri değil ise en azından bir tanesi size muhakkak uyacaktır. Örneğin ben makale yazarlarına çok iş verdim. Gerçekten uzun soluklu olarak çok da güzel paralar kazandırdım. Youtube kanalı yarışmaları için ise şuan halen arkadaşım harika bir organizasyon devam ettirmektedir. İsterseniz konu hakkında detaylı bilgiyi 0-530-948-49-89 numaranda öğrene bilirsiniz.

Emre BASKUT bey özellikle bayanlara yönelik çok farklı kazanç işleri de sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi de düzenlemiş olduğu güzellik yarışmasıdır. Tanıtım videosunu da aşağıda göre bilirsiniz.

Bu işlerde size uymuyorsa ise şayet Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlara Harika İşler den mutlaka bir tanesi size hitap edecektir.

4. Network Marketing (Ağ Pazarlama)

Bu işi asıl iş veya yardımcı iş olarak ta yapabilirsiniz. Network marketing (Ağ Pazarlama) işinden günümüz şartlarında çok fazla gelirler elde edebilirsiniz. Sizlere tavsiyem ilk olarak bu işi yapan firmaların kendilerine ait web sitelerine göz atmanızı öneririm. Daha sonrasında zaten inceleme yaptığınız doğrultuda kendi ağ pazarınızı oluşturabilirsiniz. İncelemeniz için dünyanın en iyi Network Marketing firmalarını sizlere sıralama yapayım.

 • Amway
 • Avon
 • Herbalife
 • Vorwerk
 • Siberian Wellness

Bu yukarıda belirttiğim ağ pazarları dünyaya kendilerini kanıtlamışlardır. Bu Network Marketing mağazaların içinde bulunan Siberian Wellness Nedir? Nasıl Üye Olunur? yazımda anlattığım gibi bende üyesiyim. Şuan için aylık gelirim oldukça tatmin edici bir rakam. Bu rakamı saklamamın anlamı yok sizlerde buna göre bu pazarlama işlerinde başarılı olabilin diye söyleyeyim. Toplam gelirim 30.000 TL buna biraz devlet kesintisi oluyor gerisi hep kar. Sizler tavsiyem sizlerde yapabilirsiniz. Buradaki aslındaki amaç birazda alt üye zaten ağ pazarlama denilmekte. Bu sayede bir ağ zinciri oluyor ve herkes bir birine takviyeli olarak kazanç elde ediyor. Sizlerde bu sektörlere girerek paralar kazanabilirsiniz. Bir yerden başlayayım derseniz zaten sizlere linkte bıraktım. Bu link sayesinde sizlerde kayıt olabilirsiniz. NETWORK MARKETİNG NEDİR? NASIL YAPILIR? yazımda tam bu konu için ideal bir yazıdır.

5. Sosyal Platformlardan Ürün Pazarlama

Sosyal Platformda ürün pazarlamak için bir çok yöntem vardır. Ürün pazarlamak için ilk olarak yapmanız gereken şey hangi ürünü ne şekilde pazarlamanız olacaktır. Yani nokta atış yapmanız gerekmektedir. Birde hangi ürünü satış yaparsanız yapın en uygun bir şekilde temin etmeniz gerekmektedir. Bu en önemli olan konudur. Eğer bir ürünü alırken ucuza alamazsanız piyasada rekabet etme ihtimaliniz oldukça zor olacaktır. İnternet satışında ünlü olan firmalar bu şekil yol izlemektedir. Biraz tuhaf bir tabir olacak ama ürünü alırken kar edilir satarken değil. Bu şekil düşünerek hareket ederseniz her zaman kazanan siz olursunuz. Bunu size şu şekil örneklendirmem gerekirse siz ürünü alırken 10 TL ye aldınız satarken de vergisini, kargosunu, satıcı firma komisyonunu ve sizin kar marjınızı koyduğunuz ve ürünü 30 TL sattığınızı düşünelim. Aynı ürünü ise ben 5 TL aldığımda sizden her şekilde 5 TL karlı satış yapacağım. Onun için alırken kazanmak denilen olay budur. Her ne iş yaparsanız yapın yada kendi şahsı alışverişleriniz olsun muhakkak pazarlık yapın. Çok fazla yararını göreceksiniz. İnternet üzerinden satılacak belli başlık ürünler ise şu şeklidir:

 • Bay Bayan
  • Giyim
  • Ayakkabı
  • Aksesuar
  • Parfüm
 • Sağlık Yaşam Ürünleri
 • Hırdavat
 • Mobilya

blank

Gibi ürünler satış yapılanların en başında gelmektedir. Peki bu ürünleri nerelerde nasıl paylaşıp, nasıl satışa sunmak gerekmektedir. Bu konuya değinmeden önce sizler için Online İnternet Üzerinden İş Kurmak yazımda sizleri bilgilendirmiştim. Şimdi sizlere Satış Yapılan Sosyal Platformlardan biraz bahsedeceğim.

 1. Intagram
 2. Facebook
 3. Trendyol
 4. Gitti Gidiyor
 5. Hepsi Burada
 6. N11

Yukarıda belirttiğim bu sosyal platformlarda satış nasıl yapılıyor sizlere şimdi detaylı bir şekilde anlatacağım.

İlk olarak sizlere Instagram ve Facebook hakkında bilgi vermem gerekirse, bur platformlardan satış yaparken şirket kurmanıza gerek yok direk güvene dayalı olduğu için bu satış platformları direk kargo ile gönderim yapılıp hesabınıza parayı havale olarak alabiliyorsunuz. Tabi Bu şekil işlemi ben önermiyorum nedeni ise hem devleti kandırmak açısından hem de göndereceğiniz ürünün kargo maliyetini düşürmek için şirket kurmanızı tavsiye ederim.

Şirket kurulumu için sizlerden istenen belgeleri daha önceki bir yazımda paylaşmıştım. Bu yazımın ne olduğu merak edenler için ise İş Yeri Açmak İçin Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir? olarak sizlere anlatmıştım. Tabi bu belgeler sadece iş yeri açmak için istenen belgeler. İş yerini açtığınızda sizler için bir oda kaydına kayır olmanız istenecektir. Bunun için ise Esnaf Odası Sicil Kayıt Ücreti Ne Kadar? yazımda detaylı bir şekilde yer vermiştim. Şimdi şirketi kurdunuz ve diğer sosyal platformlarda satış yapmak istiyorsunuz. Bu satış işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli etmenleri sizler için paylaşacağım. Bu verdiğim yolları izlerseniz para kazanmamanız neredeyse imkansız.

 • Dijital Pazarlama ve Satış Kanalları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 • Stratejik İçerik Yönetimi

Hangi satış platforma verecekseniz verin dikkat etmeniz gerekenler şu şekildir.

   • Site içi yazılımlar
   • Uygulamalar
   • Tasarımlar
   • Düzenlemeler
   • Arşivlemeler
   • Yayınlamalar
   • Gözden geçirme

Gibi alanlarda çok dikkatli olmalısınız. Aksi taktirde başarıya gideceğiniz yol başarısızlıkla sonuçlanabilir.

 • Doğru Fiyat Belirleme

Satışları ve karı çok dikkatli hesaplamalısınız aksi taktirde zarara satış yapmış olursunuz. Yani satış konusunda bilmeniz gerekenler şu şekildir.

   • Alış fiyatı
   • Alırken uygulanan KDV
   • Satış Fiyatı
   • Aracı Firma Komisyonları
   • Komisyondan Oluşan KDV
   • Kargo Maliyeti
   • Kargodan oluşan KDV

Bu yukarıda belirttiğim maliyeleri doğru bir şekilde hesaplarsanız. Doğru bir satış yapmış olursunuz. Yani bir kampanya yapacaksanız dahi bu maliyeti çıkarıp ne kadar kampanya yapmanız gerektiğini bilirsiniz.

 • Kampanya Belirleme

Yukarıda belirttiğim gibi kampanya şirketiniz için çok önemli bir olaydır. Kampanyalı ürün satıp kar edeceğim derken kasanızı zarara sokmuş olabilirsiniz. Bunun ayarını çok dikkatli yapmalısınız. Ama şunu da söylemekte fayda var sezon sonlarında ürünleri eritmek için alış fiyatlarına ürün satmanız size zarar yazmaz. Aksine yeni sezona bol miktarla ürün ile girmenizi sağlar.

 • Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonun ne olduğunu merak edenler için kısa bir bilgi ile sizlere bilgilendirme yapayım. Bu işlemin kısa adı SEO’dur. Yani Google veya diğer arama motorlarında sizlere öne çıkartmaya yarayan bir metottur. Bu işlemi doğru bir şekilde kullanırsanız, satacağınız ürünü her zaman ilk sırada ve öne çıkanların arasında yer alacaktır. Buda sizin satışınızı arttıracak ve ürün satımlarında ciddi karlar bırakacaktır. Bunu örneklendirmek gerekirse:

  • Bayan günlük dış giyim
  • Bay kışlık kaban
  • Rahat ortopedik yatak

Gibi vurgulayıcı kelimelere önem vermeniz gerekmektedir.

 • Sosyal Medya Pazarlaması

Her ne kadar kurumsal firmalar ile satış yaparsanız yapın, birde sosyal medyadan story çekerek veya ilgili alanlardaki sosyal platformlardan ürünleriniz pazarlayabilirsiniz. Bunları en iyi uygulayacağınız yerler nedir diye merak edenler için

Bu iki sosyal platform bu alanda çok etkili bir silah diyebilirim. Eğer buralarda sağlam organik takipçiye sahipseniz çok güzel cirolara sahip olabilirsiniz.

 • Hedef Kitle Analizi

Bir önemli konuda hedef kitleniz. Bu hedef kitle satacağınız ürüne göre değişmektedir. Örneğin bayan ayakkabı satacaksanız, erkek ağırlıklı olan sosyal platformlarda reklam veya tanıtım yapmamalısınız. Yada 20 ile 35 yaş arasına hitap eden bir ürünü satmak istiyorsanız, bu ürünü pazarlarken ve arama motoru optimizasyonunu ona göre ayarlamanız gerekmektedir.

 • Müşteri Memnuniyeti

Son olarak en dikkat edilmesi gereken konuların başında gelen bir diğer maddede müşteri memnuniyetidir. Eğer bir müşteriye memnun ederseniz o müşteri çevresinden bir müşteri muhakkak size getirecektir. Ben her zaman şunu söylerim kendinizin almayacağınız veya kullanmayacağınız bir ürünü başkasına satmaya çalışmayın. Bu dediğim yolda ilerlerseniz emin olun çok fazla olumlu dönüşler alırsınız. Bu olumlu dönüşler satış yaptığınız sosyal platformlarda sizlere ön sıralara çıkarmaya sağlayacaktır. Bu şekilde yüksek cirolara ulaşamama gibi bir ihtimal ortadan kalkacaktır.

Şimdi bütün iş size kalıyor. Bu saydığım maddeleri sırası ile yerine getirebilirseniz eğer çok güzel ve yüksek cirolu satışlar sizi bekliyor olacak. Şimdiden yaptığınız veya yapacağınız iş sizlere bol bol para nasip etsin 🙂

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın