Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Evde Maske Paketleme İşi Veren Firmalar Ne Kadar Kazandırır?

Evde Maske Paketleme İşi Veren Firmalar Ne Kadar Kazandırır?

 

Günümüzde salgın sebebiyle artan maske ihtiyacının hepimiz farkındayız ve buna paralel olarak kadınların evde ek gelir elde etme arzusu evde maske paketleme işi veren firmaların sayısını günden güne arttırmakta. Evde maske paketleme işi veren firmalar; artan maske ihtiyacı nedeniyle çalışan bulamıyor. Sizde kendi evinizde ek gelir elde edebilirsiniz. İŞKUR desteği ile ihtiyacı olanlara ek gelir imkanı sunan bu sektörün detaylarını sizler için araştırdık.

Evde Maske Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde maske paketleme işi veren firmaların sektör detaylarını araştırdık. Ek gelir sahibi olmak isteyenler kendi evlerinde kolayca paketleme yaparak para kazanabilirler. Salgından dolayı kullanımı zorunlu olan maskelere talep her geçen gün artmakta. Bu nedenle ortaya çıkan maske ihtiyacı beraberinde eleman eksikliğini de getirdi. Bu sebeple İŞKUR’da olmak üzere ihtiyacı olanlara istihdam desteği sağlamakta. Yazımızın devamında sizler için araştırdığımız bütün iş detaylarına yer vereceğiz..

Evde Maske Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde maske paketleme işi nasıl yapılır? diye soruyorsanız bünyesine katılacak olan çalışanlardan yapmalarını istediği maske çeşitleri;

 • N95 koruyucu maske,
Evde Maske İşi Veren Firmalar

Evde Maske İşi Veren Firmalar

 • 3M 9312 ventilli maske,
Evde Maske İşi Veren Firmalar

Evde Maske İşi Veren Firmalar

 • 3M 1826 cerrahi maske,
Evde Maske Paketleme işi

Evde Maske Paketleme işi

 • Maskeleri kulaklarımıza takmak için kopmayan esnek lastikler
 • Maskeleri koyacağınız ambalaj ve paketler
 • Büyük ambalaj kutuları (koliler)
 • Koli bandı

Yukarıdaki maske modelleri ve ek malzemeleri evde oturarak yaparak para kazanmak ister misiniz? Evde maske paketleme işi başvuru detaylarına geçmeden önce işi adım adım sizlere tanımladık.

 1. Öncelikle modelleri ayrı ayrı ayırmanız istenecektir.
 2. Tüm modelleri birbirinden ayırdıktan sonra ikinci adımda lastikleri takmanız gerekiyor.
 3. Maskelerin sağında ve solunda küçük yuvarlak delikler vardır.
 4. Yumuşak, kırılmaz, firma tarafından temin edilen lastikleri deliklere uygun şekilde yerleştirmeli ve iki ucunu birbirine bağlamalısınız.
 5. Lastiklenen paketleri kontrol etmeli ve sağlam olduklarından emin olmalısınız.
 6. Ardından tüm işlemler tamamlandıktan sonra maskeleri paketlemeye yani karton kutulara paketlemeye başlamanız gerekecek.
 7. Her maske grubunun ambalajı farklıdır.
 8. Koruyucu maske N95 / FFP2 ve toz ve buğu maskesi 3M 9312 Ffp1 karton kutularda tek parça olarak saklanmaktadır.
 9. 3M 1826 cerrahi maskeler, sağlanan kutunun boyutuna göre 10 veya 20 parça halinde istiflenebilir.
 10. Ürün grubuna göre paketleme işlemini tamamladıktan sonra uygun şekilde hazırlanmış ambalajları büyük karton kutulara yerleştirmelisiniz.
 11. Son olarak, yaptığınız maskelerin isimlerini ve açıklamalarını kutuların üzerine yazmalı ve ağzınızı koli bandı ile kapatmalısınız.

Yukarıdaki sıraladığımız oldukça basit ve evde ek gelir elde etmek isteyen kişilerin yapabileceği türden işin detaylarından bahsettik. Evde maske paketleme işi veren firmaların yukarıdaki iş tanımına ilave olarak çalışanlarından hijyen ve steril ortam ve koşullarında işi yapmalarını istemektedirler. Şimdi de kullanıcılarımız tarafından merak edilen maske paketleme işi başvuru iletişim ve telefon numarasını başlıklar halinde anlatacağız.

Evde Maske Paketleme İşi Başvuru Nasıl Yapılır?

Ülkemizde artan işsizlik sebebi ile ve buna paralel olarak yaşadığımız pandemiden dolayı kullanmak zorunda olduğumuz maske ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Maske kullanımında hijyenin ön planda olması, yüzeye temas eden maskesinin değiştirilmesi veya 1 saatten fazla takılan maskenin hemen atılıp yenisinin tedarik edilme ihtiyacını doğurmaktadır. Bu nedenle örnek verecek olursak bir kişi evden çıktığında ortalama 6 ila 8 adet maske tüketmektedir. Yüzeye temas maske değiştirmede en önemli etkendir. Evde maske paketleme işi veren firmalar başvuru yapmadan önce çalışmak istediğiniz firmanın güvenilir ve süreklilik sağladığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sonuç olarak ne kadar evde de olmuş olsa insan sürekli bir geliri olmasını ve bir işte çalışmak ister. Dikkat etmeniz gereken diğer bir hususta evde maske paketleme işi veya diğer evde çalışma imkanı sunan iş kolları ambalaj firmaları tarafından oldukça eleman almakta dolayısıyla evden çalışarak para kazanmak isteyen kişinin firma bulması eskiye göre şimdilerde daha zor.

İŞKUR Evde Maske Paketleme İşi Başvuru Formu

İŞKUR desteği ile evde maske paketleme işi yapabilir bu sayede gelir elde edebilirsiniz. İŞKUR evde maske paketleme işi başvuru formunu siz değerli kullanıcılarımız için araştırdık. İŞKUR üzerinden dilerseniz size en yakın hizmet binasına giderek fiziki müracaatta bulunabilir, dilerseniz de online İŞKUR web sayfası üzerinden maske paketleme işi başvuru formunu doldurabilirsiniz. İŞKUR Evlere Paketleme İş İlanları Başvuru Ekranı adlı içeriğimizde paketleme işi başvuru ekranını görüntüleyebilirsiniz.

Evde Maske Paketleme İşi Çalışma Şartları

İŞKUR onaylı bir firma ile çalışmak isteyen kişiler için evde maske paketleme işi çalışma şartlarını sizler için araştırdık. İŞKUR destekli istihdam sağlayan firmanın iş tanımına göre;

 • 30 ila 45 saniye arasında 1 maske paketleme yapılmaktadır.
 • Her 50 adet maske için bir paket oluşturup, maskeler pakete dizilmelidir.
 • Her 50 adet için oluşturulan 24 paket 1 koliye konulmalıdır. Buna demek oluyor ki yapacağınız her kolide 1200 maske olacaktır.
 • Firmaya ürün teslimatı yaparken kargo ödemesi firma tarafından karşılanmaktadır.
 • İsteğe bağlı çalışanlara sigorta da yaptırılmaktadır.

Sizde bu şartları bana uygun diyorsanız kesinlikle işi yapmanızı tavsiye ederim. Hem kendi evinizde oluyorsunuz, hem de çalışma saatinizi kendinize göre uydurabilirsiniz.

Evde Maske Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırıyor?

Evde maske paketleme işi yapmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan bir diğeri de maske paketleyerek ne kadar kazanacağıdır. Evde maske paketleme işi veren firmalar, stok maske tedariklerini karşılamak amacıyla işin teslimatını oldukça kısa sürede kullanıcılarından talep etmektedir. Bu bağlamda maske paketleme işi firmaları elemanlarına maaş konusunda oldukça iyi ücret vermektedir. Yüksek ücret karşılığında hızlı iş teslimatı ve hijyen kurallarına göre uygun iş beklemektedirler. Evde maske paketleme işi maaşı genellikle haftalık olarak ödenmektedir. Bunun en büyük nedeni haftadan haftaya firmanın, haftalık olarak işin teslim edilmesini istemesidir. Yaptığımız araştırmalar sonucunda haftalık olarak 840 liraya evde maske paketleme işi yapabilirsiniz. Kazanç tablosunu aylık olarak göstermek gerekirse;

 • 1 paket karşılığı firma size 50 kuruş ödeme yapmaktadır.
 • 24 paket için 12 lira ödeme alırsınız.
 • günlük 10 koli yapsanız 120 lira günlük ücret alırsınız.
 • 120*7 = 840 haftalık ücret karşılığı çalışmış olursunuz.
 • Birinci ayın sonunda evde maske paketleme işi yaparak 840*4: 3.360 lira aylık para kazanırsınız. 🙂

Bu da demek oluyor ki evden maske paketleme işi yaparak asgari ücretten daha fazla kazanacaksınız. Ancak bilmenizde fayda var; haftalık olarak teslim ettiğiniz ürünlerin ödemesi diğer hafta yatırılmaktır. Bunun en büyük nedeni teslimatını yaptığınız işin ilgili firma tarafından ürün kontrolünün yapılmasıdır. Maskelerden yırtık, lastiği kopmuş yani fire veren maskelerin elenerek ücret ödemesi elemana tahsis edilmektedir. Firmanın size vereceği ücreti net alabilmek için çalışma ortamınızı düzenli, temiz ve hijyenik ortamda yapmalı ve sizden istenen süre zarfında ürünleri zamanında teslim etmelisiniz.

Evde Maske Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde Maske Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Hangileridir?

Evde maske paketleme işi veren firmaları bulmak için yaşadığınız ilde bulunan İŞKUR binasını ziyaret edebilirsiniz ya da arama motorunuza Ankara paketleme firmaları, İzmir ambalaj paketleme iş ilanları, İstanbul evde paketleme işi veren firmalar vb. gibi aramalar yaparak e-posta, cep telefonu üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Evde paketleme işi veren  firmaları bulmanın diğer bir yolu da Kariyer.net veya Sahibinden.com gibi iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Daha geniş arama hacmi sunan iş ilan sitelerine göz atarak paketleme işi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Evde Maske Paketleme İşi İletişim

Evde maske paketleme işi iletişim numaraları ilgili firmanın iş ilanı sayfasında ya da firmanın web sayfası üzerinde yer almaktadır. Evde maske paketleme işi yapacaksanız dolandırıcılara dikkat etmelisiniz. Sizden iş öncesi maliyet ödemesini isteyip ardından iş sonunda yatırdığınızın 3 katı kadar maaş vereceklerini söyleyen kişi veya kurumlara itibar göstermeyeniz. Sizden maske malzemeleri ve kargo ücreti için örneğin 300 lira kapora isteyip iş bitiminde 900 lira ödeme yapacağız, söyleminde bulunan kişilere inanmayın. Hem paranızı kaybeder hem de giden paraya kurtarmak için günleriniz savcılıkta geçer.

Kaporasız Evde Paketleme İşi

Güvenilir firmalar çalışanlarından evde çalıştırmak üzere eleman alımında çoğunlukla kapora talep etmemektedirler. Kaporasız evde paketleme işi bulmak çok kolaydır ve online başvuru yapabilirsiniz. Çünkü İŞKUR gibi site ve platformlarda paketleme elemanı iş ilanları verilmektedir. Bu nedenle, görüşmeniz sırasında evden çalışmak istediğinizi söylerseniz, bir şirket temsilcisi yardımcı olabilir ve iş tanımı konusunda detaylı bilgi verebilir.

Evde Maske Paketleme İşi Sahibinden

Evden çalışarak para kazanmak isteyen kişiler iş ilanlarını sahibinden.com web sayfasında bulabilirler. Evde maske paketleme işinde ciddi paralar kazanmak isteyenler ve bu işe gönül vermiş olan kişiler; kazançlarını arttırmak veya maske paketleme işini büyütmek için maske paketleme makinesi alabilirler.

Evde Maske Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde Maske Paketleme İşi Veren Firmalar

Maske Paketleme İşi Maliyeti

Firma bazlı değil kendim maske paketleme işi yapacağım diyorsanız size maliyet listesi hazırladık. İhtiyacınız olanlar ve aynı zamanda tedarik etmeniz gereken ürünlerin ortalama fiyatları sırasıyla;

 • 1 Maske kolisi 10 TL
 • 50 adet kolay katlanır maske kutusu 55 TL
 • 6’lı koli bandı 35 TL
 • Maske Lastiği 25 TL
 • İsme özel maske kutusu ve askılık (isteğe bağlı) 20 TL

Yukarıda vermiş olduğumuz malzemeleri tedarik ederek maske paketleme işine bireysel olarak başlayabilir, Market büfe ve internet ortamında maske satışına başlayabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar (Diğer İşler)

Maske paketleme değil evde başka bir paketleme işi yapmak isteyenler için diğer paketleme işlerini yazımızın devamında listeledik. Evde paketleme işi yapmak isteyen kişiler, kendilerine uygun bir firma bulduklarında evde paketleme işi için ilgili firmaya başvuruda bulunabilirler Evde paketleme sektöründeki iş ilanları ayrıca online internet üzerinden veya gazetelerde yayınlanabilir. Evde paketleme işleri sosyal medyada da yayınlanabilir. Ayrıca Facebook veya Instagram gibi sosyal medya aracılığıyla evde girebilirsiniz. İşte ev paketleme firmaları tarafından verilen iş ilanlarından bazıları;

 • Tekstil fabrikaları için evde iplik ayıklama işi
 • Evde sabun işi
 • Boncuk İşleme işi
 • Evde terzilik işi
 • Evde kuru temizleme işi
 • Galoş paketleme
 • Pipet paketleme
 • Mandal Paketleme
 • Kürdan paketleme
 • Nikah şekeri paketleme işi
 • Evde kına paketleme
 • Balon paketleme işi
 • Mum paketleme
 • Poşet katlama işi
 • Bardak paketleme

Kısacası evde paketleme hizmeti veren firmalar bu tür işleri insanlara göndermektedir.

Evde Nasıl İş Kurabilirim?

Evde İş kurmak istiyorum. Evden çalışarak nasıl para kazanabilirim? diyorsanız sizler için birkaç öneri hazırladık. Evde iş kurarak para kazanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak;

Başlamak istediğiniz iş türüne karar vermeleri gerekmektedir. Örneğin; Online veya doğrudan satış işine başlamak istediğinizde, satmak istediğiniz ürünleri düşünün. Rakiplerinizi ve faaliyet göstereceğiniz sektörü ve işinizi nasıl yürüteceğinizi tanımlayan bir iş planı hazırlayın. Satmak istediğiniz ürün veya hizmetleri kullanan müşterileri belirleyin. Evden ürün satmak istiyorsanız, son günlerde popüler olan dropshipping yöntemini kullanabilirsiniz. Dropshipping yöntemi ile ürünleri stoklamadan satışa koyabilirsiniz. Aldığınız ve sattığınız platformlarda aracı satıcı olarak iş yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bilgisayar ve internet. İnternet ortamında dropshipping yaparak yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 3 Average: 3.3]
Ziyaretçi Yorumları - 35 Yorum
 1. blank Fatma dedi ki:

  Biz iki kişiyiz paketleme yapmak istiyoruz elimiz hızlıdır

 2. blank Ali Ekber TURHAN dedi ki:

  Merhabalar, maske paketleme işi yapmak istiyorum. 10 kişilik ekibimiz mevcuttur. Geri dönüş yaparsanız sevinirim

 3. blank Isminaz dedi ki:

  İşe başlamak isterim

 4. blank Isminaz dedi ki:

  Işe ihtiyacım var

 5. blank Yeşim dedi ki:

  İstanbul Sultanbeyli oturuyorum 7 aylık bebeğim var çalışamıyorum evde işe ihtiyacım var lütfen yardımcı olun geri dönüş yapın

 6. blank Yeşim dedi ki:

  Acil işe ihtiyacım var

Bir Yorum Yazın