Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlara Harika İşler

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlara Harika İşler

 

Dünya genelinin pandemiden ötürü karantina uygulamaları girişimcileri evde para kazandıran işlere çok daha fazla yönlendirmiştir. Evinizde boş zamanlarını değerlendirerek hızlı ve çok para kazanmak isteyenlere bu nedenle bizler harika iş fikirlerini bir araya getirmek istedik. Daha çok ev hanımlarına yönelik el işlerinin yer aldığı listemizde mutlaka size göre bir iş imkanının olduğunu düşünüyoruz. İnternet’ten anket doldurma, bayanlara yönelik paketleme işleri gibi bir çok fırsatın yer aldığı sayfamızda ayrıca bu işleri sizlere sağlayan bazı firmaların da adresleri ve telefon numaralarıyla da bulabilirsiniz. Böylece sermayesiz dahi olarak eviniz de kendi işinizi kurma imkanını da yakalamış olursun.

Evde Para Kazanma Yolları Nelerdir?

İsterseniz ev hanımı olun kendi temel işinizi yaparak evde para kazanın, isterseniz fiiliyatta olan bir işiniz varken ek gelir olarak iş yapın evde para kazanın. Her işte olduğu gibi evde para kazanmak da çaba gerektirir. Azimli bir bayan kazandığı para ile hem özgüvenini sağlamlaştırır hem de ihtiyaçlarını kolayca giderebilir. İlginizi çekebilecek, belki de hobinizi para kazanmaya çevirecek bir iş ile hem eğlenceli hem de kazanç elde etmek için evde para kazanma yollarından bahsedeceğim. Bazı işler sermaye gerektirmeyeceği gibi, bazı işler sermaye gerektirebilir. Sermaye gerektiren işler için bankalara gitmenize gerek yoktur. Bunun için yapmanız gereken 5 Ev Hanımı Bir Olup Mikro Kredi Nasıl Alınır? yazımdan yararlanarak sermayenizi oluşturabilirsiniz. Eğer Mikrokredi’den aldığınız nakit para sizin için yeterli değil ise Ev Hanımlarına Kredi Veren 5 Harika Banka sayesinde istediğiniz tutara ulaşabilirsiniz.

İnsanın isteyip de yapamayacağı hiç bir şey yoktur. Sadece inanın. İnanmak başarmanın yarısıdır diye klişe bir sözle okuduğunuz bu yazımda evde para kazanmanın yollarını maddeler halinde açıklayacağım.

1. YouTube Kanalından Video Yayınlayarak Para Kazanmak

Sizlere vereceğim fikirlerin belki de en çok getirisi olan bir işten bahsediyorum. Bir YouTube kanalını tıklayın. Binlerce video görürsünüz. Kimi video size saçma gelebilir, kimi videoyu ilgi ile izlersiniz. Ama bir şekilde içeriğini görmek için izlersiniz. İşte sizin izlemeniz ve bir de merakla bekleyerek abone olmanız o insana kazanç elde ettirdiniz demektir. Siz neden yapmayasınız? Ben yapıyorum ve çok daha güzel ek gelirler elde ediyorum. Hem sizlere ortalama olarak kazancımın bir resmini hatta paylaşacağım.

blank

Sizin de görmüş olduğunuz gibi rekor, bir günde 122 USD yani bu da dolar 8 TL dersek 8*122= 976 TL demek. VuVvVvVVv gerçekten harika dimi.. Diğer günler ise gelirim ortalama günlük 8 ile 10 dolar arasından geziyor. Bu aralar biraz ilgilenemiyorum, sanırım gelirim ondan biraz düştü. Sizde benim gibi çok rahatlıkla google mail hesabınızla kendinize ait bir video kanalı açabilirsiniz. 1000 abone ve toplam 4000 saat video izleme sayısına ulaştığınızda da reklam yayınlamaya başlaya bilirsiniz. Ne tür bir video kanalı açmam gerekiyor diyorsanız. Örneğin çok iyi pasta yapıyorsunuzdur. Malzemelerini ve baştan sona yapılışını videolayın. Sonra da kendi adınıza oluşturduğunuz YouTube kanalına videonuzu yükleyiniz. Bu işte en önemli şey istikrar, devamlılık. Sizin sürekli ve sabırla videolar yüklemeniz sistemin sizi keşfetmesini sağlar. Sonra gelsin paralar 🙂

2. Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Çok basitmiş gibi görünen ama zorlu bir iş de evde çocuk bakıcılığı yapmaktır. Çocuk sorumluluğu olan bu işin hem ödüllendirici bir tarafı duygusal bağ kurmak, hem de finansal açıdan gelir elde etmek tarafı vardır. Bu işe başlamadan önce kararınızı vererek plan yapmalısınız. Plan derken kafanız karışmasın. Çocuğun rahat edeceği evinizin hangi bölümü var mesela? Kaç yaşındaki bir çocuğa daha sağlıklı bakabilirsiniz? Onunla gün içinde nasıl aktiviteler yapabilirsiniz? Çalışma saatleriniz nasıl olsun istiyorsunuz? Bunun gibi türetilebilen sorularla planlı ve disiplinli bir şekilde bu işe başlamalısınız.

blank

Çocukları seven biri iseniz hiç durmayın hemen araştırmalara başlayın. Belki bir çocuk ile başladığınız bu işe ikinci çocuk, üçüncü çocuk olarak devam eder ilerde bir kreş bile kurabilirsiniz.

3. Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Güzel karlar bırakan zevkli bir işten bahsedeceğim şimdi size. Eğer güzel yemek yaparım, elimin lezzeti çok iyidir diyorsanız bu işe girin. Çünkü bu işin püf noktası lezzet. Lezzetli yaptığınız her yemek ya da her mamul size yeni sipariş olarak geri dönecektir. Çalışan kadınlarımız malum gezmeyi, haftada bir arkadaşları ile sosyal aktivitelerde bulunmayı severler. Genelde bu ev ortamı olur ama misafirlerini ağırlayacağı hazırlık yapma vakitleri yoktur. Yemek, aperatif yiyecekler, poğaça, pasta, börek gibi yemeklerin siparişini vermek isterler. İşte bu devrede siz varsınız. Belki sizin yaptıklarınızı tadan on kadın beğenecekler ve bir dahaki buluşmalarına yeni siparişleri size verecekler. Özel günler de dahil her gün yemek yapmak istiyorum derseniz civarınızdaki restoranlarla, pasta hanelerle görüşme sağlayabilirsiniz.

blank

Sosyal medyayı kendinizi ve yemeklerinizi duyurduğunuz bir platform haline getirebilirsiniz. Yemek yaparken hijyene ne kadar önem verdiğinizi, temiz ellerle iş yaptığınızı, malzemelerinizi kaliteli ve kararında kullandığınızı, sevgi ile lezzet kattığınızı fotoğraf ve videolarla sosyal medyaya sunabilirsiniz. İnsanların size olan güveni mutlaka artacaktır. Doğum günü, nişan, isteme gibi özel günlerde yapacağınız sunu sizi daha da ileri taşıyacaktır. Gerekli olan sermayeyi ise Ziraat Bankası Mobil İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu  yaparak elde edebilirsiniz. Yani demem o ki marifetli parmaklarınızı kazançlı bir işe çevirmek sizin elinizde. Mutlaka değerlendirin. Sonra bana yazın, sizin fikrinizle başardım diye 🙂

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Hangileridir?

Evde paketleme işi yapılabilecek en kolay işlerden birisidir. Şu an fazla revaçta olan bu iş fason firmalar ya da makine yerine insan gücü kullanan küçük işletmeler tarafından sizlere sunulur. Örneğin bir organizasyon firması sizden balon paketlemenizi isteyebilir. Basit ve kolay olan bu işi ne kadar hızlı bitirirseniz tekrar iş talep etmeniz o kadar hızlı olacaktır. Dolayısıyla kazanmanız da bir o kadar fazlalaşacaktır. Kürdan paketleme işi de aynı şekilde istenilen adedi kadar bir kutunun içine dizersiniz. Çeşit çeşit üretilen sabunlar da paketleme talebinin içinde yer almaktadır. Düğme paketleme işinde size düğmeleri boyut ve renk ayrımı yaparak paketlemeniz istenebilir. İşveren size nakit ve ya eft yoluyla ödemenizi yapar. Bu konuda size destek veren İŞKUR kurumu vardır. İŞKUR Evlere Paketleme İş İlanları Başvuru Ekranı yazım size yardımcı olacaktır.

blank

Paketleme işi veren firmalar şehir olarak değişeceği için yukarda linkini verdiğim İŞKUR ile ilgili yazımda firmalara nasıl ulaşacağınızı belirtmiştim. Mutlaka okuyunuz 🙂

Evde Süs Eşyası Satarak Para Kazanmak

Siz hiç küçükken çikolata jelatinlerinden süs eşyası yapmaya çalışmadınız mı? Hatırladınız ve yüzünüzdeki tebessümü görebiliyorum. El beceriniz varsa bir de üzerine yaratıcı fikirler ortaya çıkarabiliyorsanız değmeyin keyfinize. Birine hediye alırken bile aklımıza gelen ilk şey süs eşyası oluyor. Çünkü hayatımızın neredeyse bütün alanlarında görürüz. Mutluluk veren bir biblo, dekoru tamamlayan bir duvar süsü, kapılarda asılı kapı süsü, doğum yapan annenin oda süsleri hep var olacak şeyler.

blank

Bu iş için gerekli olan sermayeniz yok ise PTT Kredisi Nasıl Başvurulur? yazım sizlere yardımcı olacaktır. Siz bunu avucunuzun ortasında tutup kazanca çevireceksiniz. Evde kullanılmayan eşyalarınızda, kumaşlarda, keçelerde, ahşap, metal, taş gibi malzemelerle hayal gücünüzü birleştirerek bir çok süs eşyası ortaya çıkarırsınız. Keseler, lavanta torbaları, çiçek süsler, kapı süsleri, vitrin süsleri, duvar süsleri ile bir de üzerine özel tasarım yaparsanız para kazanmanız kaçınılmaz olur. Öncelikle online internet üzerinden, sonra AVM’lerde, stantlarda, kermeslerde, festivallerde satışlarınız bol olsun 🙂 Ayrıca boncuk, metal, gümüş parçalarla hayal gücünüzü birleştirerek yapacağınız kolye, küpe, taç, bileklik gibi takılarla da paranıza para ekleyebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanmak basit ama zaman ve emeğinizi ortaya koyabileceğiniz bir iş. Bu işi yapmanız için tecrübeli olmaya , herhangi bir bilgi birikiminizin olmasına gerek yoktur. Sürekli aynı işi yapacağınız için sizi belki uzun soluklu idare edecektir. Anket doldurma işine üç şekilde sahip olabilirsiniz. Birincisi direkt anket başına ücretinizi alırsınız. Yani başlangıçta cüzi miktarlar ödeyerek anket doldurmaya başlarsınız. Sonrasında başarılı bulunup onaylanırsa ücretinizi alırsınız. İkincisi puan – ödül sistemi ile kazanabilirsiniz. Doldurduğunuz her anket için puan kazanırsınız. Sonrasında bu puanlar size hediye çekleri, indirim kuponları şeklinde geri döner. Üçüncüsü ise referans sistemi ile kazanabilirsiniz. Sitelere üye olduktan sonra size verilen referans kodunu ne kadar çok kişiye yayarsanız üye olan kişilerin doldurduğu anketler üzerinden yüzdelik dilim şeklinde ya da belli bir tutar kazanabilirsiniz. Anket doldurma işinde belli bir siteye bağlı kalmamalısınız. Bütün platformlara mutlaka üye olmalısınız. Yeni gelen anketleri pratik bir şekilde hızlı ve doğru yanıtlamanız gerekmektedir. Yani anketlere tutarlı cevaplar vermelisiniz. Aksi taktirde siteler sizin hesabınızı kapatabiliyor.

Bazı anket sitelerini sizlere aşağıda belirttim. Fakat bu sitelerin ödeme yapmaması durumunda bu yazıma yorumla bildirmenizi rica ediyorum.

 • ACOP.COM
 • SURVEYSAVVY.COM
 • YSENSE.COM
 • MYIYO.COM
 • MARKETAGENT.COM
 • TOLUNA.COM
 • FIKIRPAZARI.WEB.TR
 • THEPANELSTATION.COM
 • JTNPANEL.COM
 • MOBROG.COM
 • LIFEPOINTSPANEL.COM
 • OPINIONOUTPOST.COM
 • YOUGOV.COM
 • JOINHIVING.COM
 • PROLIFIC.CO
 • PANELBASE.NET
 • MINDMOVER.CO.UK
 • POPUSLIVE.COM
 • NEWVISTALIVE.COM
 • I-SAY.COM

Anket doldurma işine benzer fakat sizin bilgi biriminizden yararlanılacağı başka bir iş de makale yazmaktır. Haydiğ şimdi bu konuya değinelim.

Makale Yazarak Para Kazanmak Çok Kolay

Kitap okumak, yazı yazmak, araştırma yapmak hobilerinizin arasında ise bu iş için biçilmiş kaftansınız demektir. Makale yazarak nasıl para kazanabilirim ki dediğinizi duyar gibiyim. Sabırla, özverili, özgün bir şekilde yazılan makalelerden para kazanmamanız mümkün değil. Biraz da yazı kurallarınız iyiyse bu işi başardınız demektir. Öncelikle makale nedir buna bir açıklık getirelim. Makale herhangi bir konuda savunduğunuz bir düşünceyi kanıtlamak için yazılan yazılardır.

 • Makale Nasıl Yazılır?
 • Öncelikle kaliteli bir içerik gerekir. Bunun için de iyi bir araştırmacı olmalısınız.
 • Türkçe imla ve yazım kurallarına bağlı kalmalısınız. Unutmayın ki bir virgül bile bir cümlenin anlamını, vurgusunu tamamen değiştirebilir.
 • Cümleleriniz okuyucuyu sıkmadan, sürükleyici bir şekilde olmalıdır ki okuyucu makaleyi yarıda bırakmasın.
 • Ara başlıklarla konu zenginliği yapmayı ihmal etmeyin. Okuyucu sizden yeni bir şeyler öğrenmeli.
 • Özgün ve doğal olmanız, doğru bilgiler vermeniz, makalenizi karşıdaki kişiye daha kolay kabul ettirmenizi sağlayacaktır.
 • Yazınız her zaman düzenli olmalı. Karışık konusu birbirine bağlı olmayan, havada kalan yazıları kimse okumak istemez sonuçta.
 • Arama motoruna uygun içeriklerle ilerlerseniz okuyucunuzu, ziyaretçilerinizi memnun edersiniz. Dolayısıyla Google da sizden memnun kalacaktır.
 • Makalelerinizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Makalelerinizi blog yazarak, kişisel makale yazıp satarak ya da siteler aracılığı ile oluşturabilirsiniz.

 • Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler Nelerdir?

R10, İyinet, Wmaracı gibi sitelere üye olarak yazmaya başlayabilirsiniz. Facebook gruplarına üye olarak iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Kariyer.net, yenibiris, bionluk gibi siteler de sizin isteğinize cevap verebilir.

Boş Zamanınızda Bu İşleri Yaparak da Para Kazanabilirsiniz

Size yukarda öncelikli olarak evde yapılabilecek işlerden bahsettim. Bu işlerin yanı sıra başka işleri de belirtmek isterim. E- Kitap satarak da para kazanabilirsiniz. Bu iş için istediğiniz, dikkat çekeceğine inandığınız bir konuyu ele alabilirsiniz. Kendi yaşantınızı konu alabilirsiniz. Kendinize bir program oluşturun ve yazmaya başlayın. Kapağından içeriğine kadar özgün ve düzenli bir şekilde kitabınızı satışa koyabilirsiniz. Genelde pdf şeklinde olan bu kitaplardan teknoloji çağında olduğumuz için kazanç elde etmeniz kaçınılmaz olur. Organik ürünler yapmak da evde yapılacak diğer bir iştir. Evde şampuan yapmak, krem yapmak gibi kozmetik ürünleri yapabileceğiniz gibi; mantı, makarna, salça gibi tüketilebilen ürünleri de tercih ederek kazanç elde edebilirsiniz. Online olarak, sosyal medya üzerinden de ürün satışları yaparak para kazanabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak Online İnternet Üzerinden İş Kurmak (Evde İşinin Sahibi Ol) linkini tıklayıp detayları öğrenebilirsiniz. Örneğin ; Butik Açmak İstiyorum Kıyafetleri Nereden Alabilirim?  evde kıyafet satmak için toptancı listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hem bilgi hem sohbet eşliğinde geçirdiğimiz bu yazımızda umarım size katkı sağlayabilmişimdir. Başardığınız her işi lütfen yoruma yazın ki ben de yardımcı olduğum için adınıza mutluluk duyayım . Sevgiler 🙂

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın