Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Finansbank İhaleden İcralık 2. El Arabalar Evlerin İlanları

Finansbank İhaleden İcralık 2. El Arabalar Evlerin İlanları

 

Bildiğiniz gibi bankadan icralık araçlar bugün düşük fiyatlarla araba almak isteyenlerin ilk tercihi olmuştur. Bu nedenle sıkça araştırılan ihaleden araba ve ev ilanları hakkında yazdığım bu yazı da QNB Finansbank ihaleden icralık 2. el arabalar evlerin ilanları paylaşacağım. Bunun yanında hemen hemen herkesin merak ettiği nasıl alınacağı vb. tüm sorularınızı cevaplandıracağım. Öncelikle ihaleden icradan satılık araç ve ev kavramını kısaca açalım. QNB Finansbank’ın satılık araçları, bankanın haciz satışı için araç satın almasından sonra bankanın sahip olduğu satılık araçları içerir. Peki ne demek bu? Aracını ipotek göstererek kredi çeken ve ödemeyen kişilerin araçlarına bankalar el koyar. Olduğundan çok daha ucuza verilen bu araçların ilanları ise yazımda yer verdim. Tüm detaylara hakim olmak için dikkatlice okuyunuz.

İhaleden İcralık 2.El Araba Nasıl Alınır?

İhale sürecinin bir parçası olarak tescil için bir araba satın alma durumu artık yaygın. Farklı model ve özelliklere sahip birçok farklı marka icralık aracı bulunmakta. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde ihaleden icralık 2.el araba alabilirsiniz. Bunun için tabi ki araçların performansını belirli bir lokasyon dan izlemek ve buna göre aracı çalıştırmak gerektiğini unutmayalım. O halde ihaleden icralık 2.el araba nasıl alınır? sorusunu cevaplandırayım. İcralık satılık arabaları belirli koşulları sağlamanız halinde satın alabilirsiniz.

 • İhaleden araba satışlarını öncelikle esatis.uyap.gov.tr ​​adresinden takip edilmesi gerekmektedir.
 • Bu durumda üretim araçları ihalesine kimlik kartı ile katılmak suretiyle katılım mümkündür.
 • İhaleye katılım, hem nakit hem de bankalardan teminat olarak verilebilir.

Böylece icralık arabaları satın almak ve amacına göre farklı yerlerde kullanmak mümkündür. İhalede her yıl çeşitli modellerde yüksek performanslı otomobiller sunuluyor. Bu arabalar, ihaleye katılan kişiler tarafından açık artırmaya çıkarılır. Araç sahibinden resmi araç temini için takip zorunludur. Daha öncesinde belirttiğim gibi bu takip esatis.uyap.gov.tr ​​üzerinden yapılabilir. Peki QNB Finansbank icralık gayrimenkulleri nasıl alabilirim? diyorsanız okumaya devam edin.

Finansbank İhaleden İcralık 2. El Araba ve Evler Nasıl Alınır?

Yukarıda genel olarak ihaleden araç alım yöntemini bahsettim. Şimdi ise direkt banka aracılığı ile icralık satılık ev ve araba nasıl alabileceğinizi anlatacağım. QNB Finansbank diğer bankalarda olduğu gibi gayrimenkul ilanları üzerinden alıcılara teklif hakkı sunmaktadır. Yani şu şekilde daha detaylı Finansbank ihaleden icralık 2. el araba ve evler nasıl alınır? sorusuna cevap vermem gerekirse izlemeniz gereken adımlara geçmeden önce sizi bir konuda bilgilendirmek isterim. Finansbank gayrimenkul satışı yapmaktadır. Peki hangi tip gayrimenkul satışı yapıyor? sorusunu sorduğunu duyar gibiyim.

 • Arsa
 • Bina 
 • İşyeri
 • Konut

Banka olmasına gerek yok.! Maliyeden ve emniyetten de hacizli araç alabilirsiniz. Ama nasıl? Maliyeden Emniyetten Hacizli İcralık Satılık 2. El Araçlar okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda verdiğim gayrimenkuller üzerinden Finansbank ihaleden icralık satış yapmakta. O halde izlemeniz gereken adımları şöyle sınıflandırayım.

 • Öncelikle QNB Finansbank web sitesine girmeniz gerekecek.
 • Açılan sayfada gayrimenkul satış menüsüne girmeniz,
 • Buradan il/ ilçe/ Gayrimenkul Tipi ve Kullanım şeklini seçerek “ARAMA” butonuna basmalısınız.

QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkul alımlarında teklif yöntemi ve e-teklif yönteminin geçerli olduğunu söylemiştim. Teklif yöntemini kullanarak satın alma yapmak istiyorsanız, bu şartlar altında yayınlanan ilanları incelemelisiniz. Açık artırma yöntemi, elektronik açık artırma yöntemi kullanılarak satılan mallar için geçerli değildir. Açık artırmada satılan gayrimenkuller için Finansbank Gayrimenkuller sayfasındaki teklif ver butonunu kullanarak beğendiğiniz gayrimenkule teklif verebilirsiniz. Butona tıkladığınızda sitenin alt kısmında teklifinizi girebileceğiniz bir form açılacaktır. Kişisel bilgilerinizi ve teklif tutarını girdikten sonra satış şartlarını ve özellikleri okuduğunuzu belirtmeniz gerekmektedir. Ardından teklifinizi iletebilir ve birimlerin bankadan iade edilmesini bekleyebilirsiniz. Size örnek olması açısından Finansbank gayrimenkul ilanını paylaşacağım. Aşağıdaki tablo Finansbank web sayfası üzerinden alınmıştır.

İhaleden İcralık Ev İlanı
Muhammen Bedeli 85.000 TL
İl Denizli
İlçe Denizli Mrk.
Mahalle Pamukkale İlçesi/Pelitlibağ Mahallesi
Parsel 7
Pafta
Ada 449
Arsa Yüzölçümü 312
Yapım Şekli Betonarme
Bina Yaşı 14
Binadaki Kat Sayısı Bodrum+Zemin+3 Kat
Bağımsız bölüm 9
Bulunduğu kat Bodrum+Zemin
Taşınmaz alanı 80
Oda sayısı
Site içerisinde mi Hayır
Asansör var mı Hayır
Isıtma sistemi Sobalı
Taşınmazın adresi Hacıkaplanlar Mah. 1092 Sok. No:2 D:9 Pamukkale/Denizli
Açıklama Hacıkaplanlar Mahallesi’nde Depolu İşyeri

Yukarıda ki gayrimenkul bilgileri eğer ki size uygun ve almak istediğiniz türden bir konut ise bu kez, Finansbank’a teklif vermeniz gerekecek. Detayları görsel yardımı ile anlattım.

teklif ver

teklif ver

Görselde ok ile gösterdiğim “Teklif Ver” butonuna tıklamanız ardından karşınıza böyle bir ekran gelecek.

teklif formu

teklif formu

Yukarıdaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen göstermenizi tavsiye ederim. Ardından “Gönder” butonuna tıklayarak teklif formunu tamamlamış olacaksınız. Şimdi arkanıza yaslanın ve bankadan telefon bekleyin. 🙂

Finansbank’tan Satılık Gayrimenkul Satın Almak Avantajlı Mı?

Bankalar aracılığıyla gayrimenkul satın almak oldukça avantajlı olduğunu söyleyebilirim. Finansbank’tan satılık ev almak elbette bir avantajdır ve alıcıya büyük kolaylıklar getirir. En büyük avantajı, tahmini bir fiyata satılabilmesidir. Yani öncesinde de bahsettiğim gibi verilen teklife göre konutunuzu alabileceksiniz. Ancak o kadar da basit değil, verdiğiniz teklife karşılık olarak satış tutarı belirlenirken farklı kriterler göz önünde bulundurularak belirlenen fiyatın, şahıs veya şirketlerin emlak piyasasındaki benzer özelliklere sahip gayrimenkul ürünlerine göre fiyat açısından daha makul olması koşulu aranır. Bu noktada banka ayrıca, ekspertiz değerinin biraz üzerinde gayrimenkul satmaya çalışacağını da bilmenizi isterim.

Finansbank’tan icralık satılık ev arabalardan söz etmiş iken, Bankalardan İcralık, Köylüden 2 El Evraksız SATILIK Traktörler adlı makalemde traktör satışlarını görüntüleyebilirsiniz.

İhaleden İcralık Ev Araba Satın Alma Süreci Nasıldır?

İhaleden icralık ev araba satın alma sürecinden söz etmek gerekirse; İcra dairelerine iletilen dosyalara istinaden rehinli yani ipotekli krediler geri ödeme alınma süreci başlamaktadır. Bu nedenle banka, resmi devlet kanalları aracılığıyla gayrimenkul satmaya çalışır. Bankalar, ekspertizin yetersiz olduğuna karar verebilir veya önemli bir varlık olarak görebilir ve daha yüksek bir fiyattan satılacağını tahmin edebilir. Bu durumda bankalar avukatları aracılığıyla gayrimenkul satın alacak ve banka adına satmaya çalışacaklardır.

Finansbank Satılık Ev Araba için İhale Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank’tan kamu ihale kanun ve yönetmeliklerine göre satılmayan gayrimenkul satışı ihalesi kapsamında gayrimenkul satın almak için bankanın bu satışları kendi kural ve yöntemlerine göre yapacağını da bilmelisiniz. O halde Finansbank satılık ev araba için ihale başvurusu nasıl yapılır? sorusunu cevaplandırayım. E-ihaleye katılarak fırsatlardan yararlanabilir, üstelik ilk teklif veren de siz olabilirsiniz. Peki nasıl? Gayrimenkul ürünlerini ticaret yöntemi ile internet ortamında satan banka, INTENGO aracı web sitesi üzerinden e-ticarette satış yapmaktadır. INTENGO web sayfasında QNB Finansbank’ta gayrimenkul için elektronik ihaleye katılabilir, istediğiniz gayrimenkul için açık artırmaya katılarak sahip olmaya çalışabilirsiniz.

Finansbank İntengo İhale

Finansbank İntengo İhale

Bankalarda satılık gayrimenkul satın almak için genellikle elektronik açık artırmalara katılmak ve bunlara en yüksek teklifi vermek gerekir. Özel banka statüsünde olan QNB Finansbank’ın gayrimenkul ürünleri INTENGO üzerinden satışa sunulmakta ve bankanın belirlediği koşullarda satılmaktadır.

Finansbank’ta olduğu gibi İş Bankası da icralık satılık evler için ihale yapmakta. İş Bankası İcralık Evler İş Yerleri Araçlar İhalesine BAŞVURU göz atabilirsiniz. 🙂

Finansbank İntengo İhale Gereken Evraklar Nelerdir? İhale Katılım Bedeli

Yukarıda bahsettiğim gibi INTENGO aracılığıyla e-ihalelere katılabilirsiniz. Ama öncesinde sisteme üye olmanız gerekecek. Basitçe üye olduktan sonra dilediğiniz ihale için ayrıca katılım bedeli ödemeniz gerekiyor. Katılım bedeli ise satış başlangıç bedelinin yüzde 5’i olduğunu söyleyebilirim. Satış başlangıç bedeli 20 bin lira olan bir arsanın ihalesine katılmak için ödemeniz gereken katılım bedeli 1.000 lira olacak. Peki katılım bedelini nereye ödeyeceğim diyorsanız, INTENGO Bilişim ve Teknolojileri Sanayi Ticaret ve Anonim Şirketi adına TR56 0001 0024 8765 9689 7550 17 nolu IBAN ile yatırabilir karşılığında tarafınıza sözleşme metni gelecek. Sözleşme metnini okuyarak imzalamanız ve İntengo Bilişim Teknolojileri San. Ve Tic. A.Ş. Esentepe Mah. Müselles Sok. No: 1/1 Onur İş Merkezi Kat:3 34394 Şişli İSTANBUL adresine kargolamanız gerekecek. Kargoya imzalı sözleşme metninin yanında vermeniz gereken yani Finansbank İntengo ihale gereken evraklar nelerdir? sorusuna cevap verecek olursam;

 • Gerçek kişiler ve tüzel kişiler için nüfus cüzdanı / kimlik kartı fotokopisi
 • Tüzel kişiler için sözleşme imzalayan kişinin yetkili olduğunu gösteren yetki belgesi
  • İmza sirküleri
  • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
  • Vergi levhası fotokopisi

Yukarıdaki evrakları öncesinde verdiğim adrese kargolayarak işlemleri tamamlamış olacaksınız. Artık Finansbank bünyesinde yapılan veya yapılacak olan icralık ev arsa ihalelerine katılabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın