Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

G5 Masajı Nedir? Nasıl Uygulanır? (2022 Yılı Seans Ücretleri)

G5 Masajı Nedir? Nasıl Uygulanır? (2022 Yılı Seans Ücretleri)

 

Günümüz şartlarında en çok şikayet edilen şey fazla kilolarınızdır. Bu fazla kilolardan kurtulmanın bir çok yöntemi vardır. Bunların bir tanesi de G5 mesajıdır. Bu G5 masajı kaç seans yaptırmalıyız. İstediğimiz her bölgeye G5 masajı yapılıyor mu? Bu işlem sonrasında vücudunuzda herhangi bir yan etki oluşur mu? Gibi sorularınızın yanı sıra birde G5 varise iyi geliyor mu? cevaplarını sizler için detaylı bir şekilde yazımda yer vereceğim. Şimdi sizlere G5 nedir ve nasıl uygulanır başlığı ile bilgileri aktaralım.

G5 Masajı Nedir?

G5 masajı nedir konusunu sizlere şu şekilde anlatayım. G5 denilince 5 ayrı işlem yapılıyormuş gibi gelmesin akıllara. Bu sadece masaj yapan makinenin adına denmektedir. Bu makine ile vücudunuza ritimli bir şekilde titreşim uygulanır.

blank

Bu uygulan titreşimi itme yöntemi ile vücudunuzun hangi bölgesine işlem yapılacaksa oraya masaj yapılır. Yapılan bu masaj işleminin adına da G5 Masajı denilmektedir.

G5 Masajı Nasıl Uygulanır?

G5 masajı uygulamasını başlamadan önce danışan 1-1,5 litre su içmesi gerekmektedir. Daha sonra güzellik merkezinizde bir masaj yağı bulundurmanız muhakkak gerekli. Özellikle bacak bölgesine uygulanacak ise selülit giderici yağ veya krem bulundurmalıyız. Bu yağ ve kremi Sağlık Bakanlığı onaylı olarak temin ettikten sonra yapacağınız işlem şu şekildir. Uygulanacak olan bölge güzelce krem veya yağ ile manuel masaj yöntemi ile yedirilir. Bu yedirme işlemindeki amaç hem kan dolaşımını arttırmak aynı zamanda da makinenin başlıklarını deri üzerinde kayganlaştırmasını sağlamaktadır.

blank

Sağlık açısından bu krem ve yağlar aynı zamanda selülit gideriyor. Tabi bu selülit giderebilmesi için manuel masaj yeterli değildir. Onun için uzman bir güzellik uzmanı sayesinde G5 adı verilen bu harika cihaz ile uygulama işlemini yaptırmanız gerekmektedir. Bu işlem bir nevi vibrasyon işlemidir. Makinenin oluşturduğu bu vibrasyon sayesinde kan dolaşımı hızlanır çalışmayan tembel kaslar deri altından uyarılır. Bu uyarılma sayesinde kaslar hareket eder ve istenmeyen sarkmalar ve kilolar ortadan kaybolur. Bu işlem bittikten sonra ise yine 1-1,5 litre su tüketilmesi gerekmektedir.

G5 Masajı Hangi Bölgelere Yapılmaktadır

G5 Masajı kişiye bağlı olarak istediği her bölgeye uygulanmaktadır. Daha çok tercih edilen bölgeler ise şu şekildir.

 • Bacak selülit giderme
 • Kol selülit giderme
 • Popo kaldırma
 • Göbek
 • Bel

Gibi bölgeler en çok tercih edilen bölgelerdir. Bu bölgelerde doğru işlem yapıldığı taktirde istenilen sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

G5 Masajını Kimler Yaptırabilir?

G5 Masajı Bütün vücut tipine uygundur ama belli başlık hastalıkları olan kişilere yapılmamaktadır. Ben sizlere Kimlere yapılmadığından bahsedeyim zaten geriye kalan bütün herkese G5 masaj uygulaması yapılmasında hiçbir sıkıntı yoktur.

 • G5 Masajı Kimlere Yapılmaz
  • Kılcal damar problem olan kişilerde
  • Yüksek oranda varis problemi olanlarda
  • Emboli hastalığı geçiren kişilerde
  • Hamilelerde
  • Yeni doğum yapmış iseniz 6 ay sonra
  • Regli dönemlerinizde
  • Kanser olan veya kanser hastalığı geçirmiş olanlarda
  • Yapılacak bölgede açık yaralanmalarda

Yukarıda saydığım bu kişilere G5 masajı yapılmamaktadır. Bu kişilerin dışındaki herkes bu işlemi gönül rahatlığı ile yaptırabilirler.

G5 Masajı Kaç Seans Yaptırmamız Gerekmektedir

En çok sorulan soruların başında gelen G5 kaç seans yaptırılmalıdır.  Bu sorunun cevabını aslında kişi kendisi belirler. Nasıl mı? Eğer yağlanma olan bölgeniz oldukça fazla ise sizi rahatsızlık vermeyecek boyut ne ise o boyuta kadar devam edebilirsiniz. Bu masajın vücudunuza hiç bir yan etkisi yoktur. Ondan dolayı gönül rahatlığı ile istediğiniz kadar G5 masajı yaptırabilirsiniz. Sadece uygulamadan sonra hafif morarmalar oluşmaktadır. Bu morarmada endişe edilecek bir boyut değildir.

blank

Makinenin uyguladığı vibrasyon sonucu oluşabilecek bir durumdur. Çoğu güzellik salonu 8 seans olarak paket açmaktadır. Ama yukarıda belirttiğim gibi bu seans süreleri sizin kendiniz açısından memnuniyet boyutun ile alakalıdır. Kendi güzellik salonum olan Bozüyük’ün En İyi Güzellik Salonu (SHİNE TİME)‘da seanslar 8 seanstır. Aynı zamanda salonumuzda diode lazer uygulamamızda vardır. Diode lazeri merak edenler için Diode Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır? yazımda sizlere bahsetmiştim.

G5 Masaj Fiyatları Nasıldır? Türkiye Geneli Kaç TL’dir

G5 fiyatı her şehre göre değişkenlik göstermektedir. Asıl etken bu olsa da yapılacak G5 masajı hangi bölgeye yapılacaksa o bölgeye göre de fiyat değişkenliği olacaktır. Örnek vermem gerekirse bir kol ile bacak eşit büyüklükte değiller. Ondan dolayı fiyatlar farklılık göstermektedir. Birde zaman zaman güzellik salonları kampanyalar yapmaktadırlar. Eğer bu kampanya dönemlerine denk gelirseniz o zaman çok avantajlı fiyatlara G5 masajı yaptırabilirsiniz. Şimdi sizlere Türkiye geneli ortalama bir fiyat tablosu hazırlayacağım.

G5 Fiyatları
Bölgeler
Bacak Kol Popo Karın Bel
1.400 850 950 1.400 1.400

Yukarıda belirtmiş olduğum bu fiyatlar 8 seans olarak hazırlanmıştır. Dediğim gibi her güzellik salonuna göre değişkenlik göstermektedir.  Eğer öğrenci iseniz ve bir andan bu kadar parayı bulmanız çok zor ise Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri? yazımdan faydalanarak nakit ihtiyacınız çözebilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın