Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Gelir Belgesiz Çalışmayanlara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Çalışmayan bir kişi kredi çekebilir mi? Bunun yanıtını gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri olduğunu görünce alacağınızdan hiç kuşkunuz olmasın. Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi nasıl alabilirim diyorsanız da, bunun için de muhakkak bahsetmiş olduğumuz yolu takip etmeniz gerekir. Çünkü; 2022 içinde çalışmayan hiç bir maaşı olmayanlar bankalardan doğrudan başvuru yaparak kredi çekememektedirler. 

Gelir Belgesiz Çalışmayanlara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

 

Gelir belgesiz nasıl kredi çekebileceğinizi de bu nedenle Akbank için resimli bir şekilde anlattık. ING, Odeabank yada ENPARA üzerinden den aynı şekilde gelir belgesiz olarak kredi çekebileceğinizi de bilmenizi isteriz. Yeter ki içeriğimizde de üzerine basarak yer verdiğimiz tek bir şarta sahip olun! Bakalım bu konun alt başlıkları neler bir görelim arkadaşlar. 1. Gelir belgesi nedir ve sadece maaş yazısı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. 2. Gelir belgesiz kredi nedir? İşsiz olan kişiler bu krediyi çekebiliyor mu? 3. Gelir belgesiz kredi veren bankalar kredi notuna bakıyor mu? 4. Gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileridir. 5. Akbank gelir belgesiz kredi veriyor mu? 6. ODEBANK gelir belgesiz kredi başvurusu nasıl yapılır? 7. Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi imkanı sunmaktadır. 8. İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalara kredi başvurusu yapmak. Bu bütün başlıkları şimdi sizler için teker teker ele alalım.

Gelir Belgesi Nedir? Sadece Maaş Yazısı Sanıyorsanız Yanılıyorsunuz!

Bankaların şubelerinden kredi çekebilmeniz için gelir belgesi istenir. Şayet herhangi bir yerde çalışıyor ve maaşınızı kredi çekeceğiniz banka üzerinden sağlayacaksanız bu belge istenilmez. Neden bu belgeyi bankalar istediğine gelmeden önce doğru olarak bilmeniz gereken bir konu vardır. Oda gelir belgesi nedir? Bu sorunun yanıtı olarak herkes çoğunlukla gelir belgesini maaş yazısı olarak bilmektedir. Bu kısmen doğru olmuş olsa da genel olarak da eksiktir. Gelir belgesi sadece maaş yazısı değildir. Haricinde;

 1. Kiralık eviniz varsa onun kontrat namesi
 2. Her hangi bir yerde yine kiralık iş yeriniz varsa sözleşmesi
 3. Düzenli olarak herhangi bir firmadan almış olduğunuz ödeme (Avon, LR gibi network firmalarından bahsediyorum)

Bunlarda birer gelir belgesidir. Haricinde ise bakmakla yükümle olduğunuz eş ve çocuklarınızın da düzenli olarak elde etmiş oldukları gelirler de size ait bir gelir belgesidir. Dolayısıyla gelir belgesi sadece maaş yazısından ibaret değildir. Peki, ben bunları sizlere neden anlattım biliyor musunuz? Cevap net.

Bankalar adınıza kredi miktarı çıkartırken aylık ödemelerinizi göz önünde bulundurur. Bunun için de BDDK tarafından belirlenen karara riayet eder. Böylece, çekeceğiniz kredinin aylık taksit ödemeleri hane gelirinizin belli bir oranını geçemez! Bu oran kullanılacak kredinin türüne göre değişir. Ama, konumuz bireysel ihtiyaç kredisi olduğu için %50 oranı diyebilirim.

Şimdi gelir belgesi nedir? neden bu kadar önemlidir? artık biliyoruz. Peki, gelir belgesiz olarak kredi nasıl çekebiliriz? onu halen bilmiyoruz! Hadi videolu kanıtlı olarak onu da görelim.

Gelir Belgesiz Kredi Nedir? İşsizler Bu Krediyi Çekebiliyor Mu?

Yukarıda bankaların şubelerinden kredi çekmek için gelir belgesinin öneminden bahsettim. Ama, bir çok arkadaşımız eminim ki okuduklarından sonra gelir belgesiz olarak bankalardan kredi çekilmiyor kanısına vardır. Halbuki orada koyu renkle ısrar ile belirterek ‘ŞUBELERİNDEN‘ kredi çekebilmeniz için diye belirttim. Dolayısıyla bankalardan gelir belgesiz olarak ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız bunu bankanın şubelerinden asla yapamazsınız. Şubeye gitmeden kullanılan krediye gelir belgesiz kredi denilmektedir. 🙂  Peki, gelir belgesiz olarak işsiz baylar ve bayanlar bankalardan nasıl kredi çekebilir? İşte tam burada doğru yerdesiniz. Bu konuyu sizlere şu şekil açıklık getirmek isterim. Öncelikle bu krediyi kullanabilmeniz için sizlere ait bir hesap kartınız bulunması gerekmektedir. Başvurdum ama halen gelen bir kart yok diyorsanız o zaman sizlere yararı olacağını düşündüğüm Kredi Kartım Nerede? Kurye Takip Sorgulama Numaraları yazıma bir göz atın. Kartınız elinize ulaştığında hemen bir internet bankacılığı şifresi oluşturun. Cep Mobil Bankacılık Nedir? Nasıl Hesap Açılır? sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Açtığınız bu hesap üzerinden artık işsiz dahi olsanız kredi kullanımı yapabilirsiniz. Ama bunun için bazı kriterlere sahip olmalısınız. Bu kriterlerin neler olduğunu sizlere şu şekil anlatayım:

 • Kredi notunuzun yüksek olması,
 • Bankalar arası bir kaç defa para transferleri,
 • Herhangi bir bankacılık işlemlerinizde gecikme olmaması,
 • Daha doğrusu bankaların seveceği bir banka siciliniz olması.

Yukarıda belirttiğim bu özellikler sizler mevcut ise eğer gelir belgesiz, işsiz güçsüz ve kefilsiz olarak çok rahat bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Yukarıda belirtmiş olduğum kredi notu olayını da sizlere bir alt başlıkta yer verdim.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Kredi Notuna Bakıyor Mu?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar kredi notuna bakıyor mu sorusunun yanıtını aslında bir üst yazıda belirttiğim. Evet en can alıcı nota bu konudur. Eğer kredi notunuz düşük ise maalesef gelir belgesiz kredi almanız imkansız. Gerçi gelir belgeniz olsa bile yine de imkansız diyebilirim. Peki bu kredi notu nedir diye merak ediyorsanız eğer Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazıma bakarsanız hemen öğrenebilirsiniz. Bu yazımdan yardım alıp baktınız kredi notunuzun 1000 puan altında ise hemen kredi notunuz 3 Ayda Kredi Puanı Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Yollarından faydalanabilirsiniz.  Eğer kredi notunuz 1000 puandan yüksek ise o zaman siz bankalar tarafından çok sevilen müşteri oluyorsunuz. Bu durmada gelir belgesiz ve kefilsiz işsiz dahi olsanız kredi alabilirsiniz. Şimdi sizlere bu konuda yardımcı olabilecek bankalar hangileri onları görelim.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2022 Yılında Hangileri?

Yukarıda sizlere gelir belgesiz kredi şartlarından bahsettim. Bu şartları yerine getiren kişiler eğer kredi kullanmak istiyorsanız birazda banka araştırması yapmanızı tavsiye ederim. Neden mi çünkü her bankanın sizlere sunacağı faiz oranları bir birinden çok farklıdır. Sizler için gelir belgesiz kredi veren bu bankaların faizlerini ve ödeme planlarını da yazımda yer vereceğim. Bu bilgiler sizler için her zaman güncel tutulduğunu da belirtmek istedim. Şimdi gelelim kefilsiz ve geliri olmayan kişilere internet bankacılığı ve cep şubeler aracılığı ile kredi veren banklardan neler birlikte inceleyelim.

 1. AKBANK A.Ş
 2. Odeabank
 3. ING Bank
 4. Ziraat Bankası
 5. Vakıfbank
 6. Fibabanka

Benim sizlere önerdiğim bu 56 adet banka en iyi gelir belgesiz kredi veren bankalardır. Bu bankalar içinde Vakıfbank sizlere başka bir kredi imkanı da sunmaktadır. Bu kredi ise Vakıfbank Ev Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? yazımda belirttiğim bu kredi tipidir. Eğer ki size önerdiğim bankalardan gelir belgesiz olarak kredi çekmek istiyorsanız aşağıda sizlere banka şartlarından bahsedeceğim.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Veriyor Mu?

Evet arkadaşlar Akbank gelir belgesiz kredi veriyor mu sorusu en çok merak edilen konular arasında gelmektedir. Bu konuyu sizlere şu şekil anlatacağım. Evet Akbank yukarıda sizlere belirtiğim kriterlerde iseniz sizlere kredi vermektedir. Bunun için yapmanız gereken şey ise çok ama çok basit. İlk olarak telefonunuza Akbank mobil bankacılığı indirmeniz olacaktır. Bu uygulamayı indirebilmeniz için ise sizlere linklerini belirteyim.

Yukarıda verdiğim bu linklerden hangisi sizin telefonunuza uyuyorsa indirim işlemeni yapabilirsiniz. İndirim işlemi bitikten sonra Akbank hesap kartınız veya kredi kartınız yardımı ile mobil bankacılık şifresi oluşturunuz. Daha sonrasında oluşturduğunuz bu şifre ve T.C kimlik numaranız ile mobil bankacılığa giriş yapınız.

blank

Yukarıdaki belirttiğim yerleri doldurduktan sonra giriş tuşuna basınız. Daha sonrasında çıkan ekranı aşağı indirerek başvurular ve nakit ihtiyaçları sekmesini seçmeniz gerekmektedir.

blank

Bu görsel olarak belirttiğim sekmeyi tıkladıktan sonra ise size direk kredi başvuru ekranı karşınıza çıkacaktır. Burada direk kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

blank

Bu işlemden sonra ise ne kadar bir meblağda kredi kullanacağınız sorusu sorulacaktır. 100.000 TL ye kadar kullanımları buradan yapabilirsiniz.

blank

Seçtiğiniz tutardan sonra altta ne kadar faiz ödeyeceğiniz ve aylık taksit tutarınız karşınıza çıkacaktır. eğer sicilinizde herhangi bir problem yok ise artık para hesabınıza geçmiştir bile. 🙂 Sizler için kasım ayına özel faiz oranları ile Akbank ihtiyaç kredi hesaplamasına yazımda yer verdim.

AKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.23 %2.26

Yukarıda belirtmiş olduğum bu faiz oranları ile 23.500 TL’lik bir kredi hesaplaması yapacağım. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise atlık taksitlerin sizleri üzmeyecek rakamlar olmasıdır.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
23.500 TL 12 2.331,01 TL 27.972,19 TL
18 1.678,10 TL 30.205,93 TL
20 1.548,70 TL 30.973,96 TL
24 1.361,59 TL 32.678,11 TL

Şimdiden gelir belgesiz ve kefilsiz krediniz hayırlı uğurlu olsun. Eğer aklınıza takılan bir yer olursa yorum bırakmanız durumunda gün içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

ODEABANK Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer herhangi bir yerden çalışmıyor ve gelir belgeniz yok ise kredi konusunda ODEABANK’ın internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için ilk olarak yine banka müşterisi olmak zorundasınız. Ama eğer ben müşteri olmak istemiyorum diyorsanız o zamanda SMS aracılığı ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.  SMS ile kredi başvurusunu ise aşağıda belirttiğim gibi yaparsanız kredi sonucunuz olumlu ve olumsuz olarak cevap gelecektir.

 • Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek
 • KREDİM yazıp boşluk bırakınız
 • Boşluktan sonra ise size ait olan T.C. kimlik numaranızı yazarak
 • 84444 numarasına mesajı göndermeniz gerekmektedir.

blank

Yukarıdaki belirtiğim bu işlemi yaptıktan sonra tarafınıza olumlu veya olumsuz olarak mesaj gelecektir. Sizlere yardımcı olacağını düşündüğüm SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Numaraları yazıma göz atarak diğer bankalara da SMS ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer ben SMS ile başvuru yapmak istemiyorum derseniz. O zamanda yukarıda dediğim gibi banka müşterisi olmalısınız. Bu işlemi de sizlere vereceğim bu link sayesinde hemen olabilirisiniz. Sizler için kasım aynına özel ODEBANK %3,25 faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır. Bu faiz oranına göre 45.000 TL tutarında bir kredi hesaplaması yaptım sizler için.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
45.000 TL 6 8.601,76 TL 51.610,57 TL
8 6.701,01 TL 53.608,11 TL
10 5.565,37 TL 55.653,68 TL
12 4.812,25 TL 57.747,10 TL

Sizler için hesapladığım bu krediyi gelir belgeniz olmadan direk olarak başvuru yapabilirsiniz. Ama dediğim gibi ilk olarak ODEBANK müşterisi olmanız gerekiyor. Birde FİBABANKA, ENPARA ve TEB gibi diğer bankalar için ise aşağıda belirttiğim yolu izleyerek gelir belgesiz ve kefilsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi İmkanı Sunuyor 2022

Gelir belgeniz yok ise bir devlet bankası olan Ziraat Bankası sizlere kredi imkanı sunmaktadır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken konu ise çekeceğiniz kredi miktarının 30.000 TL den fazla olmamasıdır. Aksi halde gelir belgesiz olarak bu Ziraat bankası size kredi vermez. Bunun nedeni ise zaten geliriniz yok ödeme gücünüzü en azından 30.000 TL’lik bir krediyi ödeyebilir gözü ile gördüklerinden dolayıdır. Birde en son yürürlüğe giren kredi vade sayısının 36 ay olarak belirlenmektedir. Bu şartlarda bir kredi kullanacaksanız eğer Ziraat Bankası aracılığı ile gelir belgesiz direk olarak bu krediyi kullanabilirsiniz. Sizler için 5.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar kasım ayına özel %1,89 faiz oranı ile 24 ay vadeli kredi hesaplaması yapacağım.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
5.000 TL 24 275,34 TL 6.608,05 TL
10.000 TL 550,67 TL 13.216,11 TL
20.000 TL 1.101,34 TL 26.432,22 TL
30.000 TL 1.652,01 TL 39.648,25 TL

Bu tutarlar arasında bir kredi kullanmayı düşünüyorsanız eğer ne kadarlık bir kredi kullanımı düşünüyorsanız sizler için hesaplama yapıp yorumlar kısmından sizlere iletebilirim. Bunun için sizin yapmanız gereken istediğiniz tutarındaki kredi miktarını yorum olarak bize iletmeniz olacaktır.

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalara Başvuru Yapma!

İşsizsiniz ve kredi kullanmak istiyorsunuz, acaba bana kredi çıkar mı diye düşünüyorsanız artık düşünmeyin çünkü çıkar. Hatta kefile bile gerek duymadan çıkar. Burada dikkat edilmesi gereken şey yukarıda belirttiğim gibi kredi notu olayıdır. Eğer bu puanınız yüksek ise her türlü kredi kullanımı mümkün. Yalnız kredi kullanımı için izleminiz gereken bazı yollar mevcuttur. Bu yolların ne olduğunu merak etenler için aşağıda maddeler halinde sizlere belirttim.

 1. İlk olarak hangi bankadan kredi çekmek istiyorsanız o bankaya ait mevduat hesabı açın. Bu hesabın vadeli yada vadesiz olması hiç önemli değildir.
 2. Hesap açma işlemleri sırasında ilgili memura İnternet bankacılığına giriş için şifre almak istediğiniz belirtin.
 3. Şifrenizi aldıktan sonra işlemleri hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek için google play store üzerinden cep şube uygulamasını indirin.
 4. Uygulamaya bize verilen şifre ile giriş yapınız
 5. Bütün bankaların uygulamalarında başvurular ‘Krediler’ bölümünden yapılır.
 6. Krediler bölümüne girdikten sonra başvuru yapmak istediğiniz kredi miktarını girip yaparak sisteme talepte bulununuz

Sistem talebinizi kredi notu değerine göre anında değerlendirecek ve onay alacaktır. Onay aldığı gibi sizin de okey vermenizle birlikte krediniz mevduat hesabınıza aktarılacaktır. Ben bu işlemlerin nasıl yapıldığını sizlere bir video ile daha önce anlatmıştım. İzlemenizi öneririm!

Şayet sizlerde videomda bahsetmiş olduğum ENPARA üzerinden gelir belgesiz kredi kullanmaya karar verdi iseniz, bankanın imkanlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • Kasım 2022 de ENPARA aylık %1,99 faiz oranlarıyla kredi olanağı sağlamaktadır. Bu cazip kredi faiz oranının geri ödemesi ise vadelere göre şu şekildedir.
Miktar Vade (Aylık) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
48.000 TL 4 12.755,42 TL 51.021,66 TL
6 8.710,76 TL 52.264,54 TL
8 6.690,87 TL 53.526,94 TL
10  5.480,88 TL 54.808,79 TL
12 4.675,84 TL 56.110,11 TL

Uygulama indirmeden de başvuru yapmak istiyorsanız bu formu bir an önce doldurmanızı öneririm. ENPARA bankasına ait bir güzellik özelik ise hiçbir dosya masrafı almamasıdır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın