Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Gübre Mazot Tohum Yem Şimdi Al Hasatta 12 Ay Sonra Öde!

Siz değerli çiftçiler için çok güzel haberleri sizlerle buluşturuyoruz. Çiftçilerimiz tarım ve hayvancılık ile uğraştıklarından dolayı en çok ihtiyaç duydukları şeylerin en başında gübre, tohum, yem ve akaryakıt (benzin, mazot) geldiğini sizlere söylemek isterim. Gübre, tohum, akaryakıt ve yem için bu tür ihtiyaçlarınıza çok ciddi boyutta para ayırmanız gerekmektedir. Ekonomik olarak eli kuvvetli olan çiftçiler devamlı fiyatları artan gübre, tohum, akaryakıt ve yem için ihtiyaç fazlası olan kadar alım yapıyorlar. Stokta tutup zamlardan etkilenmemek için. Bunu elinizdeki parayı yatırmadan çözmenin yolları vardır. Bu yolu merak edenler için sizlere belirteyim. 2022 fiyatlarını ile gübre, tohum ve yem alımlarını yapıp ödemelerini 2023 yılında başlayacaklar.

Gübre Mazot Tohum Yem Şimdi Al Hasatta 12 Ay Sonra Öde!

 

Bu imkanı ise Tarfin Tarım A.Ş. tarafından sunulduğunu sizlere belirtmek isterim. Türkiye genelinde 1.186 bayi ile bu imkanı sunmaktadırlar. Yani gübre, yem, mazot ve tohum alımlarını şimdi alın hasat zamanından sonra yani 12 ay bitiminde ödeme imkanı sunmaktadır. Bu kampanaya ise Fibabanka ile anlaşmalıdır. Gübre, yem, mazot ve tohum bu ihtiyaçlar için kullanılacak krediden masraf alınmamaktadır. Aynı zamanda bu kredi kefilsiz ve ipoteksiz olarak sizlere verilmektedir. Bu kredi için siz değerli çiftçilerimizden ne gibi şartlar istenmektedir onları da göreceksiniz. Bu konuda bizlere şu başlıklar beklemektedir. 1. Tarfin nedir? Ne işe yarar? Hangi şehirde bulunmaktadır. 2. Çiftçilerimizin kredi kullanım şartları nedir? Tarfin çiftçilerden neler istemektedir. 3. Tarsin hasatta öde kredi başvurusu nasıl yapılır? Hangi bankalar bu krediyi vermektedir. Soruların yazılı ve videolu olarak sizlere bu yazımda yer verdim.

Tarfin Nedir? Ne İşe Yarar? Hangi Şehirlerde Bulunuyor?

Tarfin nedir? Ne işe yarar? Hangi şehirlerde bulunduğunu sizlere vereceğim. İlk olarak sizlere tanımını vererek  bu başlığa giriş yapmak isterim. Çiftçilere uygun fiyat ile tarımsal ürün satışı yapan firmaya Tarfin Tarım A.Ş denilmektedir. Türkiye genelinde 81 il ve 1.100 den fazla yetkili satış bayisi bulunmaktadır. Ne işe yarar derseniz hemen açıklama yapayım. Güçlü ağ yapısı oluşturmuştur. Bu oluşturmuş olduğu ağ yapısı ile anlaşmalı olduğu finansman kuruluşlar arıcılığı ile tarımsal ürün pazarlar. Peki hangi  şehirlerde olduğunu merak edenler için onu da sizlere aşağıda tablo halinde vereceğim.

BAYİ İL BAYİ ADETİ BAYİ İL BAYİ ADETİ
Edirne 45 Kırklareli 23
Tekirdağ 20 İstanbul 5
Kocaeli 3 Yalova 1
Sakarya 11 Bursa 37
Balıkesir 50 Çanakkale 24
İzmir 50 Manisa 43
Bilecik 5 Sakarya 11
Bolu 5 Zonguldak 3
Kastamonu 16 Karabük 3
Bartın 3 Zonguldak 3
Düzce 4 Eskişehir 14
Ankara 47 Çankırı 24
Kastamonu 16 Sinop 12
Samsun 54 Amasya 57
Çorum 83 Kırıkkale 30
Yozgat 38 Kırşehir 7
Konya 127 Antalya 19
Burdur 5 Denizli 36
Muğla 7 Aydın 16
Afyonkarahisar 65 Uşak 19
Karaman 8 Mersin 25
Nevşehir 10 Tokat 71
Ordu 32 Giresun 29
Trabzon 6 Rize 6
Artvin 4 Ardahan 9
Kars 35 Iğdır 9
Ağrı 21 Van 18
Bitlis 5 Siirt 3
Şırnak 3 Mardin 30
Hakkari 1 Osmaniye 10
Gaziantep 29 Kahramanmaraş 43
Adıyaman 10 Sivas 35
Malatya 9 Tunceli 2
Tokat 71 Erzurum 43
Erzincan 17 Bingöl 3
Muş 13 Batman 9
Adana 45 Hatay 19
Kayseri 21 Aksaray 22
Kütahya 23 Diyarbakır 31
Elazığ 14 Şanlıurfa 94
Kilis 3 TOPALAM BAYİ :            2.297

Tarfin resmi internet sitesinde https://tarfin.com/satis-noktalari yani bu adres aracılığı ile en güncel bayi adeti açık adresleri ile bulabilirsiniz. Resmi internet siteleri ve mobil uygulamaları ile açık adreslerini bulabilirsiniz. Eğer sizler Tarfin açık adreslerini bulamazsanız yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sizlere bu alt başlıkta Tarfin nedir? Ne işe yarar? Hangi şehirlerde bulunduğunu sizlere yer verdim. Şimdi siz değerli çiftçilerimiz için Tarfin kredi kullanım şartları nedir ve neler istenmektedir görebiliriz.

Çiftçilerin Kredi Kullanma Şartları Nedir? Tarfin Neler İstiyor? 

Tarfin sizlere tarımsal kapsamda ihtiyaç duyduğunuz gübre, mazot, tohum veya yem alımlarınız için siz değerli çiftçilere vadeli veya peşin alım imkanlarını sunduğunu söyleyebilirim. Peşin alımlar için herhangi bir şart bulunmamaktadır. Yani para bir yana gübre, mazot, tohum yada yem bir yana gibi düşünün. Eğer gübre, mazot, tohum veya yem alımları için vadeli alım gerçekleştirecekseniz o zaman Tarfin sizden  belli başlı şartlar istemektedir. Bu vadeyi ise sizlere 3 veya 12 ay sonra ödeme imkanları ile sunmaktadır. Bu vadeli işlemlerden yararlanabilmeniz için işletme numaranız olması gerekmektedir. ÇKS belgesini çıkartarak bu şartı elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra birde sizlerde Findeks KKB notunuz çok önem taşımaktadır.

Siz değerli çiftçilerimizin Findeks KKB notunu ise 1.200 puan ve üstü olması gerekiyor.

Sizlere hasat kredisini hem kefilsiz hem de ipoteksiz olarak verilen gübre, mazot, yem veya tohum kredisi kullanmak isteyenler ise başvuru esnasında sorgu yaptıkları konular aşağıdaki gibidir.

 • Tarım dışında herhangi bir gelire sahip olup olmadığınız.
 • Çiftliğinizde bulunan küçükbaş hayvan sayınız.
 • Çiftliğinizde bulunan büyükbaş hayvan sayınız.
 • Ürünlerinizi kimlere sattığınız.
 • Kendi bünyenizde bulunan tapu sahibi sizin olduğunuz kaç dönüm tarlanız vardır.
 • Kendi bünyeniz dışında kaç dönüm yeriniz vardır. İcar olarak kullandığınız.
 • Tarım kartınızın kaç adet olduğu.
 • Bir yıllık hasat döneminizde gübre, tohum, ilaç, yem, mazot vb. tarım alımlarınız için kaç TL alış veriş yaptığınız.

Yukarıdaki bu maddeler sizlerin kredi kullanım sırasında sorguladıkları durumlardır. Ama sizlere şunu kesin olarak söyleyeyim. Yukarıda saydığım bu maddelerden geçseniz bile kredi notunuz 1.200 puanın altında iseniz ne yazık ki kredi kullanamazsınız.

Tarfin Hasatta Öde Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Hangi Bankalar Kredi Veriyor? 

Tarfin gübre, tohum, yem, mazot ve tarım için kullanacağınız ekipmanları vadeli peşin alım imkanı sunmaktadır. Taksitli alımlar için siz değerli çiftçilere 3 ay veya 6 ay ödemesiz yada hasatta öde imkanı sunmaktadır. Kredili olarak sizlere sunmuş olduğu bu imkanları her yıl farklı bankalar ile protokol eder. 2022 yılı için ise bu kapsamda sizlere bu kredi imkanını Fibabanka verecektir. Bundan dolayı sizlere Tarfin ürünleri için kredili olarak almanın 2 yöntemi vardır. Bunun birincisi ise Fibabanka üzerinden geçtiğini sizlere söyleyebilirim. Diğer bir yöntemi ise Tarfin uygulaması üzerinden geçtiğini sizlere hemen söyleyeyim. Siz değerli çiftçilerimiz için her iki yöntem ile de Tarfin ürünlerini vadeli olarak izleyeceğiniz yollar şu şekildir.

Fibabanka:

 • Fibabanka başvurmuş olduğunuz kredi için sadece sizlerin KKB kredi notunuzu bakmaktadır. Başvuru işlemini ise şu şekil yapabilirsiniz.
  • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne TARFIN yazıp boşluk bırakın sonra 11 haneli kimlik numaranızı girerek 3422 numarasına gönderim yapınız. Daha sonrasında ise kredi sonucu 4 dakika içerisinde cep telefonuna gönderilecektir.

Fibabanka tarafından olumlu mesaj gelir ise, Tarfin krediniz için izlemeniz gereken yol şu şekildir.

 • ize en yakın Tarfin bayisine gidiniz, ihtiyacınız olan tarımsal ürün hangisi ise belirleyin.
 • Daha sonrasında bayiden gerekli olan evrakların imzalanması istenilmektedir.

Bütün yapacağınız iş tam bu kadardır. Fibabanka SMS ile başvuru yapmayacaklar için Tarfin tarafından şu yolu izlemeniz gerekmektedir.

 1. Tarfin Mobil uygulamasını ilk olarak telefonunuzu indirmeniz gerekmektedir. Bu işlemide Buradan yapabilirisiniz.
 2. Daha sonra uygulamada konum ayarlarını açınız. Bu sayede size en yakın Tarfin bayisine ulaşım olacaktır. blank
 3. Şimdi ise profil bölümünden iletişim, kimlik ve işletme bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.blank
 4. Ana sayfa sekmesine giriş yapınız. Daha sonrasında satın almak ürün ne ise onu belirleyin. blank
 5. Fiyatlarını markalarına göre seçim yapmanız gerekmektedir. blank
 6. Hasat ödemeli olarak ödeme yapacaksanız eğer taksit sayısını seçmeniz istenecektir. blank
 7. Ne kadar alacaksanız miktar, ekilecek ürün ve ekilen ürüne göre geri ödeme talebini bulunup DEVAM ET demeliyiz. blank
 8. Sistem daha sonrasında yukarıda sizlere şartlar kısmında belirttiğim soruları soracaktır. Bu sorular ise şunlardır.
  1. Tarım dışında herhangi bir gelire sahip olup olmadığınız.
  2. Çiftliğinizde bulunan küçükbaş hayvan sayınız.
  3. Çiftliğinizde bulunan büyükbaş hayvan sayınız.
  4. Ürünlerinizi kimlere sattığınız.
  5. Kendi bünyenizde bulunan tapu sahibi sizin olduğunuz kaç dönüm tarlanız vardır.
  6. Kendi bünyeniz dışında kaç dönüm yeriniz vardır. İcar olarak kullandığınız.
  7. Tarım kartınızın kaç adet olduğu.
  8. Bir yıllık hasat döneminizde gübre, tohum, ilaç, yem, mazot vb. tarım alımlarınız için kaç TL alış veriş yaptığınız.

Sizden istenen bu 8 adımdaki soru yanıtlarını verdikten sonra artık alışverişiniz taksitli olarak Tarfin sistemine işlenmiş olmaktadır. Size başvuru sonucu SMS olarak gelecektir. Eğer başvuru hakkında bilgi veya başka bir konu hakkında görüşme yapmak isterseniz eğer 0-850-346-81-82 numarayı arayıp bilgi alabilirsiniz. Sizlere bu ve bunlar gibi konuları her daim vermek isteriz. Eğer sitemizi takibe alırsanız anında haberdar olursunuz. Birde konu hakkında video bırakıyorum. Bu video aracılığı ile de bilgi sahibi olabilirisiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın