Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Halk Bankasına Gitmeden (Şubesiz) İnternetten Hesap Nasıl Açılır

Halk Bankasına Gitmeden (Şubesiz) İnternetten Hesap Nasıl Açılır

 

Halkbank şubelerine hiç gitmeden evinizin konforunda banka müşterisi olabilirsiniz. Türkiye Halk Bankası müşterisi şubesiz olabildiğiniz gibi aynı anda İnternet (mobil) bankacılığına giriş şifresi de çok kolay bir şekilde oluştura bilmektesiniz. Bankaya gitmeden aynı anda bu iki hesabı açabilirsiniz. Ama bunun için sizden 2 tane evrak istenmektedir. Bunlardan ilki şuan Nüfus Müdürlüğü tarafından verilen çipli nüfus hürriyetidir. Bir diğeri ise nerede ise bütün akıllı cep telefonlarından var olan NFC özelliğidir. Bu her ikisine de sahipseniz, sadece 6 dakika içinde her iki hesabı da kolayca açabilirsiniz. Sonrasında isterseniz yine Halkbank şubesine gitmeden kredi yada paraf kredi kartı başvurusunda bulanabilirsiniz.

Halkbank Şubeye (Bankaya) Gitmeden İnternet Bankacılığı Hesabı Açılır Mı?

Arkadaşlar bu pandemi bize her şeyi evden yapabilme kabiliyeti getirdi diyebiliriz. Tabi buna birazda teknoloji yardımcı oldu diyebiliriz. Bu teknolojiye Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Halkbank’ta dahil olmuştur. Nasıl dahil olmuştur. Diyenler için artık başlığımızda sorulan soruya direk yanıt olarak evet, Halkbank şubesine gitmeden internet bankacılığı hesabı açabiliyorsunuz. Bunu sizlere birazdan detaylı bir şekilde yazımda yer vereceğim. Bu konuya geçmeden önce eğer içinizde esnaf olan arkadaşlar var ise HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama (Geri Ödeme Planı) yazıma göz atmanızı tavsiye ederim. Çok uygun faizlerle kredi verdiğini söyleyebilirim. Şimdi gelelim evimizin bir köşesinde oturarak nasıl internet bankacılığı hesabı açıyoruz onu görelim.  İlk olarak yapmanızı gereken elinizde bir adet yeni nesi çipli kimlik belgenizi ve akıllı telefonunuz olmalıdır. Akıllı telefonlar için Halkbank mobil bankacılık linklerini aşağıda sizlere vereceğim.

Yukarıdaki linklerden cep telefonuna indirim işlemi yaptıktan sonra yeni nesil çipli kimlik belgenizi hazırlayınız. Şimdi ona ihtiyacınız olacak.:)

 • Cep telefonunun uygulamayı açtığınızda size ÜYE OL” kısmı karşınıza çıkacaktır. Sizde o sekmeye tıklayınız.

blank

 • Daha sonrasında ise yine karşınıza hangi hesap türünü açacağınız çıkacaktır. Burada “VADESİZ HESABI” seçerek, “BİYOMETRİK” resim onayı sekmesini tıklamanız gerekmektedir.

blank

 • Şimdi bu onayları verdik. Sıradaki işlemimiz ise Artık Halkbank müşterisi olma yoluna gitmenizdir. Hoş geldiniz Halkbank yazısı göreceksiniz ve kimlik doğrulama işlemlerini yapabilmeniz için DEVAM” tuşuna basınız.

blank

 • Şimdi işte sizlere dediğim olay yeni nesil çipli kimliğiniz hazırlayın ve “KAMERAYI AÇ” sekmesini tıklayınız.

blank

 • Sıra geldi kimlik tarama kısmına bu işlem çok basit olan bir işlem. Yapmanız gereken uygulamanın sizden istediği şeyleri yapmanız. Gerisi otomatik olarak tanımlanmaktadır.

blank

 • Kimliğiniz doğrulandı ve sıradaki aşama yüz tanımının olması. Bu biraz can sıkıcı olacaktır. Yüzünüzü bir sağa bir sola çevirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi bir kaç kez yaptıktan sonra yüz tanımlamanız olacak. Bunun için “BAŞLA” sekmesini tıklamanız gerekmektedir.

blank

 • Bu işlemi yaptıktan sonra kimlik bilgileriniz ve sizin resminiz olduğu ekran çıkacaktır. Bu bilgiler eğer doğru ise “DEVAM” sekmesine basmanız gerekmektedir.

blank

 • Daha sonrası sizden kişisel bilgileriniz isteneceği bir ekran çıkacaktır. Buradaki bilgileri eksiksiz olarak yazmanız gerekmektedir. Bu bilgiler nedir diye merak edenler için aşağıda sizler için belirtiyorum.
  • Aylık işlem hacmi,
  • Aylık işlem limiti,
  • Ortalama geliriniz,
  • Malvarlığı/Fon kaynağı
  • Diğer ülke vatandaşlığınız
  • ABD vatandaşlığınız veya Greencard var mı?
  • TR veya ABD dışında başka ülkede vergi mükellefiminiz var mı?

blank

Yukarıdaki bu bilgileri sizden istemesi sizin bankacılık işlemleriniz için gerekli olmasıdır.

 • Daha sonrasında sizden iletişim adresiniz istenecek.

blank

Bu bilgileri doğru bir şekilde girip devam ediniz.

 • İşleme devam ettiğinizde sizden bir şube seçmeniz gerekecektir.
 • Şubenizi seçtikten sonra işleminize görüntülü yanıt sistemi ile devam edeceksiniz.

blank

 • Müşteri temsilciniz ile yapacağınız bu işlem sonrasında kayıtlı olan cep telefonunuza “6 Haneli Bir Şifre” gelecektir.

blank

 • Bu şifreyi girerek daha sonrasında karşınıza çıkan formları okuyun ve “DEVAM” edin tuşuna basınız.

blank

 • Devam tuşuna basıldıktan sonra e-Posta adresi onay kısmına tik ile işaretlemeniz gerekiyor. Tıklama işinden sonra ise sözleşme onay yapmanız gerekmektedir.

blank

 • Şuan bitti diyebiliriz şimdi sizden internet bankacılığına giriş için şifre oluşturmanız istenecektir. Bu şifreyi iki kere aynı şekil yazıp “DEVAM” tuşuna basınız.

blank

İşte şimdi işleminiz bitti. Sizde artık Halk Bankası müşterisiniz. Artık buradan dilediğiniz bütün işlemleri yapabilirsiniz. Daha önceden yine bir devlet bankası olan Ziraat Bankası için Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Açma, Şifre Alma! yazısını da sizlerle paylaşmıştım. Eğer ziraat bankası içinde yapmayı düşünürseniz bu işlemi de yazımdan yardım alarak yapabileceğiniz belirtmek isterim.

Halkbank Şubeye Gitmeden(Maaş) Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank şubesine gitmeden bu hesabı açabiliyorsunuz. Aslında bu işlem yukarıda size anlattığım işlem ile aynı diyebiliriz. Yani zaten internet bankacılığı işlemi yapabilmek için bir mevduat hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonrasında bu işlemlere başlayabiliyorsunuz. Ama bu mevduat hesaplarını bir veya birden fazla olarak açabiliyorsunuz. Bu ne işinize yarar diye düşünürseniz ek olarak başka bir hesap ile işlemlerde yapabiliyorsunuz. Birde sizlere mevduat hesabının ne işe yaradığını anlatmak isterim. Bu mevduat hesabı size ait:

 • Para transferlerinizi yapmanıza.
 • Otomatik ödeme ile fatura ödemelerinize.
 • Kredi çektiğinizde mevduat hesabınıza geçmesi.
 • Maaş yatma işlemlerini.

Gibi bütün işlemlerinizi buradan gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Sizlere dediğim gibi Yukarıdaki işlemleri harfiyen yaparsanız hem internet bankacılığı hem de mevduat hesabınızı oluşturabileceksiniz. Şimdi oluşturduğunuz bu mevduat hesabı ve internet bankacılığı ile kredi ve kredi kartı işlemlerinizi nasıl yapacaksınız onları görelim.

Halkbank Şubesine Gitmeden Kredi ve Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evet arkadaşlar Halkbank kredi kartın veya kredi başvuru işlemini yapabilmeniz için önce bir mevduat hesabınız olması gerek. Bunu size yukarıda söylemiştim. Bu mevduat hesabını ister bankaya giderek isterseniz de direk evinizde akıllı cep telefonunuz ve yeni nesil kimlik belgenizle yapabilirsiniz. Bunu da sizlere yukarda detaylı bir şekilde anlatmıştım. Birde kredi ve kredi kartı başvurusunuz direk aşağıdaki sizlere vereceğim linkler ile yapabiliyorsunuz.

 • İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak. Burada izlemeniz gereken yol çok basit.
  • Tıkladığınız bu linkte sizlerden “KREDİ TÜRÜ”
  • “KREDİ TUTAR”
  • “KREDİ VADESİ” istenmektedir. Bu 3 bilgi yazarak kredi başvurusunuz yapabiliyorsunuz.
 • İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak. Burada yine aşağıdan sizden istene bilgiler ile kart başvurusu tapabilirsiniz.
  • T.C. kimlik numaranız.
  • Doğum tarihiniz
  • Cep telefonu numaranız.

Yukarıdaki bu iki yöntem ile başvuru yapabiliyorsunuz. Bu iki yöntem dışında ise direk yukarıda size açtırdığım mobil bankacılık ile de başvuru yapabiliyorsunuz. Bu işlemi ise aşağıda sizlere detaylı bir şekilde anlatacağım. Bu anlatımı hem görsel hem de yazılı olarak yazımda yer vereceğim.

Halkbank Mobil Bankacılık Üzerinden Kredi Başvurusu Yapmak

Bu işlemi sizlere 5 ana maddede anlatacağım. Söylediğim bu yolları detaylı bir şekilde inceleyip harfiyen yaparsanız sizde kendi cep şubenizden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

 1. Telefonunuza yüklediğiniz Halkbank mobil uygulamasını çalıştırıp T.C kimlik numaranız ve şifrenizi girerek uygulamaya giriş yapınız.
 2. Daha Sonrasında aşağıdaki görseldeki gösterdiğim menü sekmesini tuşlayınız. blank
 3. Bu sekmeyi tıkladıktan sonra aşağıda gözüktüğü gibi en alt kısımda “BAŞVURULAR” sekmesine tıklayınız.blank
 4. Başvuralar sekmesini tıkladıktan sonra çıkan ekranda “BİREYSEL KREDİ” sekmesini tıklayarak devam edelim.blank
 5. Burada ise aşağıda sizlere belirteceğim yerleri kendi isteğinize göre doldurunuz.
  1. Kredi türü
  2. Kredi alt türü
  3. Kredi tutarı
  4. Vadesi

blank

Yukarıda bilgileri sizin istediğiniz kredi tutarı ve vade şeklinde doldurursanız. Direk başvuru sekmesini tuşlayarak kredinize başvuru yapmış oluyorsunuz.

Halkbank Mobil Bankacılık Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Bu işlem için yine internet bankacılığı şifreniz ve mevzuat hesabınız bulunması gerekmektedir. Zaten artık bunları yaptınız, onun için detaylı bir şekilde anlatamıyorum. Mobil bankacılık üzerinden daha önce yine bütün kredi kartlarının başvurusu nasıl yapıldığını SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Numaraları yazıma bir göz atınız derim. Hadi Halkbank kredi kartı başvurusunu 4 adımda nasıl yapıyoruz görelim.

 1. Buradaki işlemler kredi başvurusundaki gibi ilerlemektedir. Yukarıda belirttiğim ilk 2 maddeyi harfiyen yapıyorsunuz daha sonrasında ise bireysel kredi sekmesi değil “KREDİ KARTI” başvurusunu seçeceksiniz.
 2. blankBurada karşınıza kredi kartı kullanım ayarlarınız karşınıza çıkacak bu ayarları kendinize göre ayarlayıp “DEVAM” sekmesini tıklayınız.
 3. blankBu işlemi de yaptıktan sonra en son olarak “ONAY” vermeniz gerekmektedir.

İşte aslında bu kadar basit bir işlem. Halk Bankasına giderek yapmanıza hiç ama hiç gerek yok. Halkbank mobil bankacılık üzerinden hem kredi kartı hem de kredi başvurusunu bu kadar basit şekilde yapabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken şey size söylediğim yolları eksiksiz olarak yapmanızdır. Gerisi zaten otomatik olarak oluyor. Şimdi ise sizlere mobil bankacılık üzerinden kredi kullandınız ve erken kapatmak isteği oluştu şimdi bu konuyu sizler için ele alacağım. Nasıl bir yol izleyeceğiz birlikte görelim.

Halkbank Şubesine Gitmeden Kredi Erken Kapatma Nasıl Yapılır?

Evet arkadaşlar yukarıda dediğim gibi kredinizi ister cep şubeden, isterseniz internet bankacılığı üzerinden yada en yakın Halkbank şubesinden kullanın erken kapatma yapabiliyorsunuz. Bu işlemi şimdi sizlere detaylı bir şekilde anlatacağım. Ama bu konuya girmeden önce bu erken kapatmadan dolayı sigorta iadelere bazen geri yatmıyor. Bu yatmayan kredileri Kredi Çekerken Kesilen Hayat Sigortası İadesi Nasıl Geri Alınır? yazıma göz atarak çözebilirsiniz. Şimdi gelelim asıl konumuza Halk Bankasından çekilen kredinin erken kapatması nasıl yapılıyor görelim. Bunun için cep şubeye giriş yapsanız da kredi kapatma işlemini yapamazsınız. Bu işlemi aynı şekil internet bankacılığı üzerinden de yapamıyorsunuz.

blank

Peki nasıl yapacağız işte tam burada her zamanki gibi en yakın şubeye giderek işleminizi yapacaksınız. Burada hemen müşteri numaranız veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile müşteri temsilcinizden numara alınız. Daha sonra sıra size geldiğinde müşteri temsilcinize üzerinize kayıtlı kredinin kapatılmasını talep etmeniz olacaktır. Daha sonra müşteri temsilciniz kredinin kapatılacağı tutarı size söyleyip kredinizi kapatmanız için vezne onayına gitmenizi isteyecektir. Veznede ne kadar fazla sır olursa olsun bireysel müşteri temsilciniz sizi yönlendirdiği için sıra hemen size gelecektir. Daha sonrasında vezne onayını yaptıktan sonra krediniz kapanacaktır. Kredinizi kapatma işleminden sonra ise Findeks KKB Kredi Notunu Neden Düşer Diyenlere 6 Sebep Gösterdik yazıma bir bakın sizlere yararı olacaktır.

Halkbank Şubesine Gitmeden Telefon Numarası Güncelleme (Değiştirme) Yapılır Mı? Nasıl?

Şimdi arkadaşlar belirli sebepler doğrultusunda cep telefonu numaranız değişti veya hattınız kayboldu bu durumda ne yapacaksınız cep şubenize giremeyecek misiniz? Tabi ki öyle bir şey söz konusu değil. Ama bu işlemi mobil bankacılık ile olmadığını belirtmek isterim. Halkbank için telefon numarası çok ama çok önemli. Gerçi bu önem bütün bankalar için geçerlidir diyebilirim. Nedenine gelecek olursam eğer telefonunuza gelen mobil onay kodundan dolayıdır bu önem.

blank

Peki telefon numarası değiştirme işini nasıl yapacağız diye düşünenler için hiç düşünmeyin. Tekrar cep şubenize giriş yapacaksınız. Nasıl mı tabi ki yukarıda belirttiğim gibi en yakın bankaya giderek size özel ayrılan müşteri temsilciniz ile bu iş çok ama çok basit. Birde sizlere bir bilgi vermem gerekirse eğer ev veya araba almayı düşünüyorsanız Halkbank İcralık Ev Araç İhalelerine Katılma yazıma bir göz atın sizlere bu konu yardımcı olacaktır. Hem de çok uygun fiyatlara bu araç ve evleri alabileceksiniz. Hem krediden bahsettim sizlere özel birde ekim ayına özel Halkbank sizlere %1.89 oranında ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredinin aylık taksitleri ve toplam geri ödemesi aşağıdaki gibidir.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
44.000 TL 12 4.229,40 TL 50.752,87 TL
24 2.397,55 TL 57.541,23 TL
28  2.140,02 TL 59.920,64 TL
36 1.801,41 TL 64.850,87 TL

Bu krediye yukarıda bahsettiğim gibi başvuru yapabilirsiniz. Emin olun çok ama çok uygun oranlarda kredi imkanı sunmaktadır. Şimdiden kullanacağınız kredi veya kredi kartı sizlere keyifli alışverişler nasip eder. Aklınıza takılan bir yer olursa yorumlar kısmına yorum bırakarak bizi rahatsız edebilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın