Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Halkbank Aidatsız Kredi Kartı Nasıl Alınır? (Halkcard & Bank24)

Halkbank Aidatsız Kredi Kartı Nasıl Alınır? (Halkcard & Bank24)

 

Halkbank aidatsız olarak olarak iki tane kart vermektedir. Bunlardan bir tanesi Halkcard adını verdiği kredi kartı olmaktadır. Bir diğeri ise Bank24 adıyla verdiği bankamatik yani mevduat kartı olmaktadır. Bu kartların harici Paraf ile başlayan tüm diğer kartların yıllık aidat ödemesi vardır. Paraf dahil diğer her iki Aidatsız olarak verilen her iki Halkbank kartın başvurusunun nasıl yapılacağını SMS numaraları dahil burada bulabilirsin. Telefon bankacılığı numaraları dahil nasıl başvuru yapacağınıza geçemeden önce aslına bakılırsa çok daha önemli bir husus bulunmaktadır. Halkbank tarafından verilen aidatsız bu kredi kartları alabilmeniz için istenilen şartlara sahip misiniz?

Halkbank Kredi Kartı Almak İçin İstenilen Evraklar & Şartlar Nelerdir?

Hemen hemen her banka işleminde olduğu gibi kredi kart alma işleminde de sizlerden bazı evraklar ve şartlar istenmektedir. Türkiye’nin önde gelen bankalarından Halk Bankası da kredi kartı almak isteyenlerden bazı evraklar isteyebiliyor. Bu istenen evrak ve şartları sizler için konumda yer vereceğim. Evrak olayı aslınsa şöyle olmaktadır. Nitekim en büyük evrak diyebiliriz. Size ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgeniz yanınızda olması yeterli olacaktır. Ama kredi kartı almak için ise sizden tek bir can alıcı bir şart istenmektedir. Bu nedir diyenler için hemen söyleyeyim. KKB notunuz. Yani kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir.

NOT: Türkiye Halk Bankasının sizlerden isteyeceği kredi notunun ne kadar olduğunu bilmeyenler için. Bir dip not ekleyeyim dedim. Evet arkadaşlar sizden istenen kredi notu “1099” olması gerekmektedir. 

Peki sizler kredi notunuzu bilmiyorsunuz ve nasıl öğreneceğiz der gibisiniz. Sizler daha önceden yazdığım bir yazı ile yardımcı olmak isterim. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? bu yazıma göz atmanızı tavsiye ederim. Eğer kredi notunuz ile ilgili bir sorununuz var ise Halk Bankasından kredi alabilmeniz için sizlere can alıcı 3 madde ile bu işi çözebiliriz. İşte yapmanız gereken maddeler.

 1. Sorgulama yaptınız ve kredi notunuz düşük çıktı ise paniğe kapılmayın. Yapmanız gereken çok ama çok basit. İşte sizlere yardımcı olacak bir konu 3 Ayda Kredi Puanı Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Yolları Nedir? yazım size ilaç gibi gelecektir.
 2. İşte sizlere yardımcı olabileceğim bir konu daha paylaşmak isterim. Bu nedir diyenler için ise ev hanımlarına özel bir konudur. Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar (Kesin Onaylı) yazıma göz atmanızı tavsiye ederim.
 3. İşte kara liste adı verilen kişilerdenseniz eğer. Sizler içinde bir madde düzenledim. Bu madde nedir diyenler için ise 3 Saatte Kredi Notu Düşük Kara Listedekilere Kredi yazıma göz atınız sizlere hem kredi hem de kredi kartı olayında kesin çözümler sunacaktır.

Arkadaşlar sizler için hazırladığım bu 3 madde sizlere yaşam suyu tadında bir etki yaratacaktır.:) sadece yapmanız gereken bu yazıları dikkatli okumanız ve yazılanları harfiyen yerine getirmeniz.

Halkbank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? (SMS Numarası Kaç)

Evet arkadaşlar Halk Bankasına ait bir çok kredi kartı mevcuttur. Bu kredi kartı çeşitliğini merak edenler için toplamda tam 6 adet kredi kartı mevcuttur. Bunlardan öyle bir tanesi vardır ki hem taksitlendirme yapabiliyorsunuz hem de hiç yıllık kredi kartı aidat ücreti ödemiyorsunuz. Böylede olunca en çok tercih edilen bir kredi kartı unvanına ulaşmaktadır. Bu kredi kartını merak edenler için işte cevabı HALKCARD kredi kartıdır. Sizlere bu kredi kartın nasıl başvuru yapılacağını iletişim yolu ve diğer yollarının neler olduğunu belirteceğim. Bir de sizlere bu kart için bilgili amaçlı bir link https://www.paraf.com.tr/tr/hizli-basvur.html bırakıyorum. Eğer link ile ulaşım sağlamak istemezseniz sizlere görsel olarak ta yazımda yer vereceğim. Bu kredi kartını hemen hemen herkes banka hesap kartı adı altında kredi kartı olarak görmektedir. Ama yanılıyorlar ki! Bu kart sadece kredi kartı özelliğine sahip banka kartıdır.

blank

Yukarıda belirtmiş olduğum durumu anlatan bir görseli de sizlere aşağıda paylaşmak isterim. Bu görsele ulaşabilmeniz için detaylı bilgi için tıklayınız yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

blank

O kadar bahsettik bu kredi kartından. Peki bu kartın sizlere sunduğu özellikler nelerdir. Birlikte bir göz atmaya ne dersiniz arkadaşlar işte Halk Bankasının aidatsız olan HALKCARD kredi kartının özellikleri.

 1. Bu kart ile alış veriş yaptığınız süre içinde parafpara kazanılabiliyor. Bu parafpara yani alış verişlerinizde kullanabileceğiniz hediye para anlamına gelmektedir. Bu paraları ise anlaşmalı olan Halk Bankası üye iş yerlerinde kullanabilirsiniz.
 2. işte olmazsa olmaz bir özellik acil nakit ihtiyaçlarınızı anında taksitli nakit avans ile halledebilirsiniz. Yani bu kartın bu özelliği de mevcuttur.
 3. Bu kart üzerindeki bakiyeleriniz mevcut ise gönül rahatlığı ile çekebilirsiniz.
 4. Bu kart sayesinde para gönderim alım işlemini yapabilirsiniz. Eğer para gönderim işlemi yapacaksanız eğer karşı tarafın bankası Halk Bank ise havale yolu ile değil ise EFT yolu ile gönderim ve alım işlemi yapabilirsiniz. Bunlar için sizlere hesap numarası veya IBAN numarası lazım olacaktır. Bunun için ise sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğüm IBAN Hesap Numarası Nedir? Kaç Haneli? Nerde Yazar? bu yazıma bir göz atınız.
 5. Faturalarınızı ödeme merkezlerine gitmeden anlaşmalı olan kurumlar sayesinde otomatik ödeme talimatı verebiliyorsunuz.

Bu yukarıdaki özelliklerdeki kredi kartı başvurusunu ise sizlere vereceğim bilgiler sayesinde hemen yapabilirsiniz. Bunun için ilk başlığımda yer alan şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Şimdi arkadaşlar bu şartlara uygun iseniz HALKCARD başvurusu nasıl yapılıyor görelim.

 1. İster bağlı olduğunuz il veya ilçede, isterseniz de Türkiye’nin her hangi bir Halk Bank şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Yanınıza T.C. kimlik numaranızın yazı olduğu ehliyet veya kimlik belgesi ile başvuru yapabilirsiniz.
 2. (0850) 222-04-00 numarasını arayarak kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.
 3. Eğer Halk Bank müşterisi iseniz direk mobil bankacılık veya internet bankacılığı ile başvuru yapabilirsiniz.
 4. Eğer müşteri değilseniz direk internetten hesap açma yöntemi ile de kredi kartı başvuru yapabilirsiniz.
 5. Halk Bankasına ait olan internet sitesinden de başvuru yapabilirsiniz.

4. Madde için sizlere daha önceden Halkbank Bankaya Gitmeden (Şubesiz) İnternetten Hesap Açma yazımdan faydalanarak kredi kartı başvurusu veya hesap açma işlemini gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Birde eğer kredi başvurusunda nasıl bulunacağız diye aklınıza soru işaretleri var ise yine bu makalem sizlere detaylı bir şekilde yardımcı olacaktır.

Peki bu yöntemleri kullanarak kredi kartına başvuru yaptınız varsayalım. Şimdide kredi kartım ne zaman elime ulaşır diye kafanızdaki soruların cevabını da gelin bir alt başlıkta göz atalım. 

Halkbank Kredi Kartı Başvurusunun Neticesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Yukarıda size belirttiğim gibi kredi kartını başvuru yaptınız ama Halkbank kredi kartınızın kaç günde sonuçlanacağını bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Tabi bu soru sormak en doğal hakkınız ama her hangi bir yerde bunun için net bir bilgi yoktur. Aidatsız kredi kartınızı kullanacağınız günü beklerken bu kredi kartının başvuru sonucunun ne zaman netlik kazanacağını bizzat başvuru yapmış ve yetkili ağızlardan aldığım net bilgiler sayesinde sizleri aydınlatacağım. Şimdi yasal olarak 2 ile 5 gün içerisinde kredi kartınızın başvuru neticesi sonuçlanır derler. Ama artık günümüz teknolojisinde artık bu süre başvuru yaptığın gün bile sonuçlandığı oluştur. Nitekim benim başvuru sonucum aynı gün içeresinde sonuçlandı. Buradaki kriter yine söylüyorum KKB puanınızdır. Kredini notunuzu düşmesine neden olan maddeleri de sizlere Findeks KKB Kredi Notunu Neden Düşer Diyenlere 6 Sebep Gösterdik bu yazımda yer vermiştim. Aman dikkatli olun notunuz düşmesin. Şimdi başvurunuz olumlu sonuçlandığını düşünelim. şimdide aklınıza takılan bir diğer soru ise Halkbank kredi kartım elime ne zaman ulaşır sorusu olacaktır. Neden mi benimde öyle olmuştu.:) Şimdi sizlere bu sorununuza cevap olarak bir alt başlık açıyorum ve konuyu beraber inceleyelim.

Halkbank Kredi Kartı Sonucu Sorgulaması Nasıl Yapılır? Kurye Takip

Halk Bankası kredi kartı çeşit yelpazesi oldukça genişti. Sizler hangi kredi kartı başvurusunda bulunursanız bulunun sizlere vereceğim bu bilgiler sayesinde sonucunuzun ne yönde olduğunu anında ulaşabilirsiniz. Bu bütün kredi kartların başvuru sonuçlarını bir kaç yöntem ile sizlere anlatacağım. Sizlere vereceğim bilgiler sayesinde kredi kartınızın nerede olduğunu çok basit bir şekilde öğreneceksiniz. İşte sizlere kolaylık sağlayacak bu yöntemler.

 1. İlk akla gelen banka müşteri temsilcisi ile iletişime geçmektir. Bunun için sizlere vereceğim bu numara 0(850)222/04/00 sayesinde iletişi kurabilirsiniz.
 2. Size yakın Halkbank şubesine giderek birebir sizin için ayrışan müşteri temsilcinizden sonuç öğrenebilirsiniz.
 3. Eğer Halkbank mobil kullanıyorsanız bunların hiç birini yapmadan direk sonucu öğrenebilirsiniz. Nasıl mı hadi bunu hem birlikte görsellerle görelim.
  1. Burada yapmanız gereken şey Halkbank mobil sistemine girişi yapmanız gerekmektedir. Bu giriş işleminden sonra ise sol üst tarafta MENÜ seçeneğine giriş yapınız. ıblank
  2. Burada karşınıza çıkan ekranda BAŞVURULAR yazan yere giriş yapınız.blank
  3. Bu sekmeden sonra karşınıza başka bir sekme daha çıkacaktır. Bu sekmede ise KREDİ KARTI BAŞVURUSU SONUCU SORGULAMA düğmesine basın yazısını tıklayın. blank
  4. Burada artık siziz başvuru yaptığınız kredi kartı hakkında bilgiler karşınıza çıkacaktır. Burada sizlere kuryeye teslim edildi yazıyor ise kurye referans numarasını kayıt etmeniz gerekmektedir.
 4. Kredi kartınızı kurye tarafından sorgulamaktır. Kayıt ettiğiniz bu kurye referans numarası burada devreye girecektir. Bu kuryeyi ise iki farklı yolla takip edebiliyorsunuz.
  1. İl olarak 444/93/93 numarasını arayarak, sizlere verilen referans numaranız ile sorgu yapabilirsiniz.
  2. sizlere vereceğim bu link ile https://bit.ly/3eB6LVP yine takip numaranızı yazarak sorgulama yapabilirsiniz. Birde sizlere yine çok yararı olacağını düşündüğüm Kredi Kartım Nerede? Kurye Takip Sorgulama Numaraları yazıma göz atarak diğer kredi kartı kurye numaralarını da öğrenebilirsiniz.
 5. en son bir madde olarak sizlere Halkbank internet sayfasına girerek canlı destek üzerinden kredi kartı sonucunu sorgulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise çok basit.
  1. İlk olarak Halk Bank internet sayfasına giriş yapalım. Burada ekranı aşağı doğru kaydırdığımızda sizlere bir sekmede CANLI YARDIM görseli gelecektir. Bu sekmeyi tıklayalım ve yolumuza devam edelim.blank
  2. Burada çıkan ekrana teknik destek almak istiyorum diyelim ve KONUŞMAYI BAŞLAT sekmesine tıklayalım.blank
  3. Şimdi ise müşteri temsilciniziz sizden kişisel bilgilerinizi istediği bir ekran çıkacaktır. Bu ekranı eksiksiz olarak doldurunuz ve DEVAM sekmesini tıklayınız. blank
  4. Şimdi canlı bağlantı oluşmuştur. Sizleri karşılayan canlı destek hattındaki kişiye kredi kartınızın son durumunu sorup öğrenebilirsiniz.

Arkadaşlar sizlere burada Halkbank üzerinde başvuru yapacağınız kredi kartlarının ister aidatlı ister de aidatsız olarak nasıl başvuru yapılacağı ve sizlerden neler isteneceğini detaylı bir şekilde konumda yer verdim. Birde gündeme bomba gibi düşen bir kart hakkında sizlere bilgiler vermek istiyorum. Bu bilgi nedir derseniz ise BANK24 kartı hakkındadır. İşte sizlere bu bilgileri alt başlıkta yer verdim.

Bank24 Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Ücretli Mi? Yıllık Aidatı Var Mı?

Arkadaşlar şimdi sizlere bu kart hakkında bilinmesi gereken 3 ana maddeden bahsedeceğim. Hep sorulan ama detay bir bilgi bulunamayan bu maddeleri sizler için araştırdım ve konumda yer verdim. Nedir bu maddeler görelim.

Halkbank Bank24 Kartı Hakkında Merak Edilenler

 1. Bank24 kredi kartı mıdır?
 2. Herhangi bir kart aidat ücreti var mı?
 3.  Bu katın başvurusu nasıl yapılır?

Yukarıda belirttiğim bu 3 maddeyi bir ele alalım. İlk olarak Bank24 kartının kredi kartı olmadığını sizlere belirtmek isterim. Bu sorunun cevabını bulduğuma göre diğer konuya geçebiliriz. Herhangi bir yıllık aidat ücreti var mı konusuna değinelim şimdi. Bunu da sizlere gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki hiç bir kart ücreti yoktur. Eğer ki bu kart aidat ücretlerinden ağızınız yandıysa eğer sizlere vereceğim bu link Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti İadesi Alma (e-Devlet Başvurusu) sayesinde ücretlerinizi geri alabilirsiniz. Birde bu Bank24 kartına başvurabilmeniz için aranan tek özellik 18 yaşından büyük olmanız yeterli olacaktır. Son olarak bu karta nasıl başvuru yapabilirim sorusudur. Bu soruyu da sizlere şu şekil anlatayım. İlk olarak Halkbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Bu işlemi şubeye gitmeden daha önceden nasıl yapıldığını sizlere anlatmıştım ama birde sizlere bir Youtube videosu https://www.youtube.com/watch?v=dngwAz3syhQ ile de yardımcı olayım. Eğer ben şubeye gitmeden bu işi çözemem derseniz dire size en yakın şubeye giderek bu işi halledebilirsiniz. Eğer şubeye gitmeden bu işlemi yaparsanız direk adınıza özel olarak kart basılır ve adresinize gönderilir.  Bu işlemi şubeye giderek te yaparsınız şubede sizlere hızlı ve kolaylık olması için direk isiminiz olmadığı Bank24 kartını verip işleminizi bitirebilirler. Yani bu işlemleri her iki yöntemle halledebilirsiniz.  Bu konu hakkında aklınıza takılan her ne olursa olsun yorum bırakmanız bizim için yeterli olacaktır. Anında sizlere cevap verilecektir. Şimdiden kredi kartınız hayırlı uğurlu olması dileği ile.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın