Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama 2021 (Geri Ödeme Planı)

HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama 2021 (Geri Ödeme Planı)

 

HALKBANK 2021 yılında esnaf kredisini iki şekilde vermektedir. Bunlardan bir tanesi devlet destekli olarak verilen senelik %9.5 faizli 60 ay vadeli 3 ayda 1 geri ödemeli olanıdır. Aylık olarak 0.79 faize tekabül edilen bu kredinin ön başvuruları bağlı olduğunuz meslek odalarından yapılmaktadır. Banka tarafından sağlanan bir diğer kredi imkanı ise cari faiz oranları üzerinden sağlamış olduğu ticari işletme kredileridir. Türkiye Halk bankası esnaflara sadece çok avantajlı olarak kredi sağlamakla kalmamaktadır. Bunun yanı sırada çok avantajlı PARAF ismini vermiş olduğu kredi kartı vermektedir. HALKBANK tarafından sağlanan bu 3 harika imkanın vadelere göre hesaplama işlemlerini sizler için yaptık. Güncel faiz oranlarıyla yapmış olduğumuz bu hesaplamalardaki geri ödeme planları size uygunsa ayrıca nasıl başvuru yapacağınızı da forumlara ait bağlantılarıyla paylaştığımızı bilmenizi isterim. Hazırsanız o zaman borcu olan esnafa müjde niteliğinde olan bu 3 harika imkanlara ait detaylara başlaya biliriz.

Halkbank’tan Esnafa 3 Müjdeli Haber, Son Dakika!

Esnafa yakınlığıyla bilinen Türkiye Halk Bankası ticari işletme sahiplerine 3 harika imkanla karşısına çıkmaktadır. Son dakika bu müjdeli haberimizde yer alan 3 harika imkanın bir tanesi devletin sağlamış olduğu faiz destekli kredi olanaklarından oluşmaktadır. Bir diğeri ise yine belli dönemlerde devletin sağladığı faiz desteğiyle nakit avans çekme olanağının da yer aldığı PARAF kredi kartıdır. Son olarak esnafa sağladığı diğer kredi fırsatı ise banka tarafından belirlenen cari faiz oranları üzerinden verilen bir çok kredi çeşitlerinden oluşmaktadır. HALKBANK üzerinden esnaflara sağlanan bu harika 3 olanağın başvuru şartları farklıdır. Yine aynı şekilde esnafa sağlanan bu imkanların içeriği de farklıdır.

Sizler için paylaşacağımız bu kredilerin şayet faiz oranları yada şartları uygun değilse bir teklifimizin olacağını söylemek isterim. Bu da Yapı Kredi Esnaf Kredisi Faiz Oranları Süper! de yer alan olanaklardır.

Şimdi hazırsak Türkiye Halk Bankası tarafından siz değeri esnaflarımıza sağlanan bu 3 harika imkanın bu detaylarını bir inceleyelim. Son olarak bu fırsatlara başvurular nasıl yapılacağını değinelim.

Esnaf Destek Kredisi Bu Sefer 25 Bin TL

Devletimiz çeşitli nedenlerden dolayı ekonomik krizlerde esnafımıza destek kredisi vermektedir. Bu destek kredileri kimiz zaman faizsiz olurken bazı hallerde ise çok düşük faiz imkanlarıyla esnafa sağlanır. Geri ödeme vadeleri ise 36 ayla 60 ay arasında değişebilmektedir. Geri ödeme planlaması da çoğunlukla 3 ay da bir olarak 6 ay ödemesiz olarak sağlanır. Bu özelliklere sahip olan HALKBANK üzerinden verilen esnaf destek kredisi çeşitli isimlerle verilmektedir. Can suyu, Ekonomik İstikrar Kalkanı gibi isimler altında verilebilmektedir. Ama ismi her ne olursa olsun veriliş amacı aynıdır. O da esnafın yaşanmış olan ülke genelindeki ekonomik krizden en az şekilde etkilenmesidir.

Devletimizin nu niyetle vermiş olduğu en son kredi paketin ismi Ekonomik İstikrar Kalkanı‘ adı altında sağlanmaktadır. Kredinin özellikleri ise şu şekilde yer alır.

 1. Faiz oranı senelik %4.5 aylık ise %0.37
 2. Kredinin kullanım üst limiti: 25.000 TL
 3. Geri ödeme vadesi: 36 ay (3 sene)
 4. İlk taksit ödemesiz 6 ay sonra başlamaktadır

O anki meslek odasının faiz oranlarını uygulayarak verilen kredinin geri ödemeleri ise vadelere göre şu şekilde oluşmaktadır.

Taksit Sayısı Banka Komisyonu Aylık Ödeme
1 125.00 TL 4.866.66 TL
2 125.00 TL 4.765.62 TL
3 83.33 TL 4.839.58 TL
4 83.33 TL 4.534.37 TL
5 41.67 TL 4.503.12 TL
6 41.67 TL 4.303.16 TL

Kredinin hesaplaması 6 ay ödemesiz ve 6 ayda 1 geri ödemeli 3 yıl vadeli olarak yapılmıştır. Aylık taksit ödemeleri başvuru yapılan ayın çektiği gün sayısına göre az da olsa değişiklik göstere bilir. Net olarak ele geçen rakam ise 23.700.00 TL olmaktadır. Başvuru yapacaklardan istenilen belgeler ise şunlardır.

 1. Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı
 2. İşletmeye ait vergi levhası

Bu iki belge başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Başvuru sahibi en az 6 aylık ticari geçmiş faaliyetine sahip olması gerekir. Kredi notu değerinin de göz önünde bulundurularak verilen esnaf destek kredisinin başvurusunu aşağıdaki form üzerinden sağlaya bilirsiniz. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? da kredi notu hakkında bilinmesi gerekilen önemli detayları bula bilirsiniz.

Başvuruda bu https://bit.ly/3mOeGkV adreste yer alınan formu doldurmanız yeterlidir.

PARAF Esnaf Kart Limiti Ne Kadar? Kaç Taksit Yapıyor

HALKBANK esnaflar için PARAF kartı oluşturmuştur. Paraf esnaf kredi kartında işletme sahiplerinin ticari işlemlerini kolaylaştıracak bir çok özellik yer almaktadır. Ticari bir kredi kartı olduğu için üst limiti bir hayli fazla olan bu kredi kartımızı da devletimiz belli dönemlerde yine desteklemektedir. Devletimizin sağlamış olduğu destekler ise taksitlik olarak işletme sahibinin nakit avans kullana bilmesine yönelik olmaktadır. En son olarak devletimiz bu kapsamda paraf kredi kartı sahiplerine 25.000 TL kadar limit sağlamıştır. Bu limitlerle sağlanan nakit avansının ödemesi de 3 ay ödemesiz olarak sunulmuştur. 12 ay vadeli olarak 25 bin TL kadar çekilecek olan nakit avansın faiz oranı ise aylık %0.95 olmaktadır. Paraf kredi kartının diğer özelliklerinin neler olduğuna geçmeden önce gelin isterseniz 12 ay vadeli olarak verilen 3 ay ödemesiz 25 bin TL geri ödeme planını bir görelim.

Taksit Sayısı Aylık Ödeme Geri Ödenecek Toplam Maliyet
1 2.240,92 TL 26.891,03 TL

Paraf Esnaf kredi kartının başvurularını esnaf destek kredisi başvuru yaparken de sağlaya bilirsiniz. Yada isterseniz doğrudan herhangi bir HALKBANK şubesine giderek de başvuru işlemini sağlaya bilmektesiniz. Başvurusunu gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartlarınızın nerede olduğunu merak edenler için güzel bir haberimim var. Türkiye Halk Bankası Kredi Sonucu Sorgulama da sizler için harika bir aydınlatma içeriği hazırladığımı bilmenizi isterim. Paraf kredi kartının ekonomik krizlere sağlamış olduğu bu harika özelliğine değindikten sonra diğer özelliklerinin neler olduğunu maddelemeye geçe biliriz.

 1. 250 TL kadar temassız olarak günlük harcama yapabilme
 2. Mal ve hizmet alımlarını taksitli olarak yapa bilme
 3. Çek ve senet işlemlerinizi paraf kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışınızı düzenleye bilme
 4. KOBİ/Esnaf poslarından tek çekim olarak yapılan peşin alış verişlere taksite bağlama
 5. Nakit para çekebilme olanağı
 6. İSPARK da ücretsiz yararlanma

gibi daha sayamadığımız bir çok avantaja da sahip bir kredi kartı olmaktadır. Paraf esnaf kredi kartının diğer özelliklerini merak ediyorsanız https://bit.ly/3qxylYL bu bağlantıyı inceleye bilirsiniz.

HALKBANK Esnaf Meslek Odası Kredi Başvurusu

HALKBANK üzerinden esnaflara verilen en önemli kredi meslek odası üzerinden başvurusunun yapıldığı kredidir. Sadece Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerine verilen işletme kredisinin geri ödemesi 60 aya kadar çıkmaktadır. TESKOMB yöntemine bağlı meslek odalarından esnaflara 200.000 TL kadar işletme kredisi yanı sıra bir çok kredi olanakları da sağlanır. Bunların içlerinden en çok ilgi gören bir diğer kredi paketi ise 500.000 TL kadar olan iş yeri satın alma kredisidir. İş yeri edinme kredisi olarak verilen bu kredimizi ise 120 ay yani 10 sene geri ödemeli olarak kullana bilirsiniz. Esnaf ve Sanatkarlar Odası üzerinden işletme ve iş yeri edinme kredisine ilaveten önemli bir kredi daha bulunmaktadır. Buda sıfır km olarak kamyon, otomobil, kamyonet, otobüs gibi ticari araç almak isteyenlere verilen kredi olmaktadır. Ticari araç alımı için verilen kredinin geri ödeme vadesi ise 84 ay tır. HALKBANK esnaf meslek odası kredisi olarak da bilenen bu imkanların şartları nedir? konusuna geçmeden önce 200.000 TL kadar verilen işletme kredisinin 3 ayda 1 geri ödemeli olarak belli rakamlara ait ortalama ödemesini ve net kesinti sonrasında elinize geçen rakamın ne kadar olduğunu tablomuzda yer vermek istiyorum.

Senlik Faiz Aylık Faiz Üst Limit Vade Geri Ödem
%9.5 %0.79 200.000 TL 60 Ay 3 Ayda 1

 

60 Ay Vadeli Olarak Geri Ödeme Planı
Miktar Ortalama Olarak 3 Ayda 1 Ödeme Miktarı Kesinti Sonrası Net Ele Geçen
50.000 TL 3.235,06 TL 47.525,00 TL
75.000 TL 4.852,60 TL 71.337,50 TL
100.000 TL 6.470,13 TL 95.150,00 TL
125.000 TL 8.087,66 TL 118.962,50 TL
150.000 TL 9.705,20 TL 142.775,00 TL
175.000 TL 11.322,74 TL 166.587,50 TL
200.000 TL 12.940,27 TL 190.400,00 TL

Farklı tutar ve vadelerde yer alan işletme kredisinin hesaplamasını yapmak isteyenler Esnaf Odası Kredi Hesaplama Makinesi için ilgili bağlantımızı ziyaret edebilirler.

Ayrıca bu uygulama ile cep telefonunuza indirip rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Peki, tüm kredi faiz oranlarından en düşük orana sahip olan bu kredimizin başvuru şartları nedir?

Başvuru İçin Şatlar:

 1. Belediye ve GİB kanunlarına uygun bir şekilde faaliyet gösteren esnaf olmak
 2. Esnaf ve Sanatkarlar Siciline kayıtlı olmak
 3. KOSGEB’den devam eden destek programından yararlanıyor OLMAMAK!
 4. Meslek odası tarafından belirlenen sınırlar içerisinde faaliyette bulunmak
 5. Vergi dairesine borcu olmamak
 6. En az iki kefile sahip olmak
 7. Başvuru yapılacak olan krediye en az %150 teminat gösterebilmek
 8. Findesk kredi notu istihbarat sorgulaması olumlu sonuçlanıyor olmak (Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de mevcut notunuzu öğrene bilirsiniz şayet düşükse 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi yöntemlerini deneye bilirsiniz.)

Bu başvuru şartlarına uygun meslek odası üyeleri ilk olarak işletme kredisi başvurularını odalarına yapmaları gerekir. Oda başvuruyu olumlu bulursa HALKBANK şubesine iletir. Türkiye Halk Bankası tarafından yapılan istihbarat da olum ise esnafa kredisi mevduat hesabına aktarılır. Bu şartlara uygun değilseniz ise bankanın sağladığı aşağıdaki ticari kredi olanaklarından yararlana bilirsiniz.

 • 36 Ay vadeli olarak eylül ayında 3 ayda 1 ödemeli olarak HALKBANK aylık %1,75 faizli olarak kredi vermektedir. Geri ödeme planı ise 100.000 TL kadar için şu şekildedir.
HALKBANK Ticari Kredi Geri Ödemeli Plan
Miktar 3 Ayda 1 Ödemesi Toplam Ödenecek Tutar
50.000 TL 5.979,84 TL 71.758,36 TL
75.000 TL 8.969,79 TL 107.637,39 TL
100.000 TL 11.959,74 TL 143.516,46 TL

0-850-222-04-00 ticari kredi müşteri temsilcilerinden destek alabilirsiniz.

WhatsApp Destek Hattı

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 4 Average: 4]
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. Yunus dedi ki:

  Esnaf kredisi

Bir Yorum Yazın