Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

HALKBANK Kredi Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrenilir? (ESNAF DAHİL SORGULAMA)

HALKBANK Kredi Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrenilir? (ESNAF DAHİL SORGULAMA)

 

HALKBANK bireyseller kadar çok sayıda esnafa da kredi vermektedir. Ticari kredilerin fazla bir şekilde vermesinin nedeni ise Meslek Odalarının Türkiye Halk Bankası üzerinden finansman sağlamasıdır. Bundan dolayı da ciddi bir talep oluşmaktadır. Hali ile yapılan kredi başvuruların sonuçları diğer bankalara nazaran gecikmeli olarak başvuru yapanlara iletilmektedir. Bu süreci beklemek isteyenler ise başvuru sonucunu destek kredisi dahil nasıl daha erken öğrenebiliriz diye arayış içindedir. Bu nedenle sizlere bizler de yardımcı olmak istedik. Böylelikle esnaflar dahil tüm kredi başvurularının sonucu kolaylıkla sorgulama öğrenebileceksiniz. Üstelikte sadece bu işlem için 3 dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

Türkiye Halk Bankası Kredi Sonucu Nasıl Öğrenilir? (Esnaflar Dahil)

Türkiye Halk Bankası kredi başvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim diye merak edenler. Esnaf Kefalet Kredisi sonucu dahil olmak üzere bunun sorgulama yapılması için size tam 4 tane yol göstereceğiz. Bu yollardan istediğiniz üzerinden böylece yapmış olduğunuz kredi başvurunuzun sonucu öğrene bileceksiniz. İçlerinden benim sizlere tavsiye edeceğim sıralamaya göre yaptığım sorgulama yöntemleri haricinde, emin olun ki! başvuru sonucu öğrenmenin başka bir yolu da yoktur.

HALKBANK Esnaf Kefalet Kredisi Alanların Yorumları sayfamızı siz esnaflarımız için yeni oluşturduk. Bu sayfamızda Meslek Odası üzerinden verilen işletme kredisine dair tüm merak edilen soruların yanıtını bulabilirsiniz. Örneğin: Esnaf kefalet kredisi kullanan iş yerini kapata bilir mi? Kapata bilirse de mevcut kredilerinin taksit ödemeleri ne olur?

Şimdi, Türkiye Halk Bankası kredi sonucu sorgulama için ilk önereceğim yöntemin nasıl yapılacağıyla başlıyoruz. Bu yöntem özellikle işletmelerinden vakit ayıramayanlar için en ideal olanı olduğunu bilmenizi isterim.

1-Müşteri Hizmetleri Yardım Sayfası Üzerinden

Türkiye Halk Bankası kredi sonucu sorgulama da benim önereceğim ilk yöntem, müşteri hizmetleri yardım sayfasından geçmektedir. Ne yazık ki HALKBANK diğer bankalarda olan SMS yada İnternet sayfası üzerinden kredi sonucu öğrenme sayfasına sahip değildir. Bu sebeple de İnternet üzerinden kredi başvurusu sonucu öğrenecekseniz, en iyi sorgulama yolu budur. Bu yolla da müşteri yoğunluğuna göre sadece 3 dakika içinde kredi başvuru neticenizi öğrene bilirsiniz. Bunu ben bizzat denedim. Benim kredi başvurum olmadığı halde müşteri temsilcisi İnternet üzerinden yaptığım görüşmeyle 3 dakikaya kalmadan durumum hakkında resimde de paylaştığım gibi bana dönüş sağladı.

blank

Peki, sizler benimde uygulamış olduğum bu yolla, nasıl HALKBANK kredi başvuru sonucunu öğrene bilirsiniz. İşte uygulamanız gereken o adımlar.

  1. https://www.halkbank.com.tr/ adresine girelim.
  2. Sayfayı biraz aşağıya doğru indirdiğimiz zaman karşımıza sağ alt tarafta bir canlı yardım ikonu çıkacak. (Resimde gösterdim) blank
  3. Bu ikon tıklandığı zaman da size yeni bir pencere açılacak. Bu açılan yeni pencerede ise yine resimde göstermiş olduğum bölümü seçiniz. Arkasından sonra da KONUŞMAYI BAŞLAT deyiniz. blank
  4. Hemen bunu yaptıktan sonra aşağıdan yukarıya açılan pencereye iletişim bilgilerimizi girelim. Güvenlik kodunu da girdikten sonra DEVAM diyelim.

Tüm bunları yaptıktan sonra müşteri yoğunluğuna göre 1, 2 dakika içinde müşteri temsilcisiyle doğrudan bağlantı kurmuş olacaksınız. Buradan canlı müşteri temsilcisine esnaf kredisi yada bireysel kredinizin neticesini sizlerde benim gibi sorarak, kolayca öğrene bilirsiniz.

  • HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama sayfamızda şayet direk bankadan kredi çekti iseniz, kalan kredinizin taksit miktarını görebileceğinizi biliyor muydunuz?

HALKBANK esnaf yada bireysel ihtiyaç kredisi sonucu öğrenmek bu kadar basit. Bu yöntem üzerinden kredi sonucu sorgulama yapmak istemiyorsanız, sizler 2. bir yol olan Mobil Bankacılık üzerinden kredi sonucu sorgulama nasıl yapılır bundan da aşağıda bahsettim.

2-Halkbank Mobil İnternet Bankacılığı İle Kredi Sonucunu Sorgulama Yapabilirsiniz

HALKBANK üzerinden alacağınız meslek odasını yada bireysel kredi sonucu sorgulamanın bir diğer yolu da İnternet mobil bankacılıktan geçmektedir. Bu yöntem üzerinden de hızlı bir şekilde Türkiye Halk Bankası esnaf kefalet kredinizi yada bireysel ihtiyaç kredinizin sonucunu öğrene bilirsiniz. Fakat, mobil bankacılık üzerinden öğrene bilmeniz için ihtiyacınız olan bir kaç şey vardır. Bunların bir tanesi HALKBANK ta mevduat hesabınızın olmasıdır. Bunun nedeni ise İnternet bankacılığına giriş için gereklidir. Mevduat hesabınız şayet mevcut ise HALKBANK şubesinden alacağınız şifre ile kredi sonucunu öğrenmek için önünüzde bir engel kalmayacaktır. Şifrenizi aldıktan sonra atmanız gereken adımlar ise şu şekildedir.

  1. Öncelikli olarak HALKBANK mobil bankacılık uygulamasını cep telefonumuza indirelim.
  2. Müşteri numaramız ve şifremizle giriş yapalım
  3. Sol üst menü işaretini tıklatalım. Sonra KREDİLER diyelim. blank
  4. Yeni Kredi ve BAŞVURU SORGULAMA diye bir sekme olacak. Bu sekmeyi tıklatınız. blank
  5. Başvurunuzun neticesi anında bana da gözüktüğü gibi size de gözükecektir. blank

Böylece sizin de görmüş olduğunuz gibi sadece 3 adımda HALKBANK kredi başvuru sonucunu öğrenmiş olacaksınız.

6 Aylık Kredi Notu Düşük Esnafa Hangi Bankalar Kredi Veriliyor! yeni tüccarlarımız için bu fırsatlar kaçmaz.

HALKBANK esnaf yada bireysel destek kredilerinin sonucu öğrenmenin diğer yöntemi de hemen aşağıdadır.

3- HALKBANK Müşteri Temsilcisini Arayarak Kredi Borcu Sorgulama

HALKBANK esnaf yada temel bireysel destek kredisi dahil sorgulama yapmak için en basitinden cep telefonlarınızı kullana bilirsiniz. Bunun için ama benim sizlere bir tavsiyem olacak. O da HALKBANK diyalog numarası olan 0-850-222-04-00 aramanız değildir. Çünkü bu numara üzerinden kredi sorgulama süreniz çok uzun sürecektir. Tabi bununla birlikte esnaf kefalet kredisi sorgulama yapacaksanız da bu numara sizlere yardımcı olamayacaktır. Bunun yerine sizlere önerim size en yakın Türkiye Halk Bankasını aramanızdır. Numarasını da bilmiyorsanız, öğrenmek için yapmanız gereken şey ise şudur.

https://www.google.com.tr/ adresine giriniz. Buraya şu anahtar kelimeyi yazınız. Arama motoruna şu anahtar kelimeleri girelim. HALKBANK iletişim + Bulunduğunuz İlçe/Mahalle

Bu sorgulamayı yaptıktan sonra karşınıza benim de çıktığı gibi sizin de HALKBANK şubesinin telefon numarası muhakkak çıkacaktır. blank

Ben Adana/Kozan HALKBANK şubesinin telefon numarasını öğrenmek için ilgili anahtar kelimeyi yazdım. Sizin de yukarıda görmüş olduğunuz gibi direk şubenin iletişim numarası çıktı. Sorgulama sonrası çıkan numaradan bireysel iseniz bireysel müşteri departmanına esnaf yada KOBİ iseniz ticari müşteriler departmanına bağlanmanız sonrasında böylece kredinizin sonucu hakkında bilgi alabileceksiniz.

4- Halk Bankası Şubelerine Giderek Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

HALKBANK esnaf veya bireysel ihtiyaç kredinizin sonucu öğrenmek için son yola geldik. Bu en son yöntem ise Türkiye Halk Bankası şubelerine şahsen olarak gitmenizdir. Ben bu yöntemi zaman alma açısında çok fazla önermediğim için en sona bıraktım. Ama, ben ilk önerdiğiniz 3 sorgulama yöntemini uygulamak istemiyorum diyorsanız, yine de saygı duyarım.

Kredi Kartım Nerede? Kurye Sorgulama Numaraları üzerinden daha önce başvuru yaptığınız, kredi kartlarınızın akıbetini öğrene bilirsiniz.

HALKBANK esnaf kredisi veya bireysel ihtiyaç kredisi sorgulama için banka şubelerini seçenlere ufak bir hatırlatmam olacak. O da belki söylemem gerek yok ama banka şubesine giderken yanınızda kimlik belgenizi muhakkak götürünüz. Kimlik belgeniz yoksa bile nüfus cüzdanınız dahi olsa yeterli olacaktır.

 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın