Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

İDDAA Bayiliği Nasıl Alınır? Teminat Ne Kadar? Şartları Neler?

İDDAA Bayiliği Nasıl Alınır? Teminat Ne Kadar? Şartları Neler?

 

Futbol sevenler kadar, basketbol, tenis ve voleybol takipçilerinin nerede ise %40’ı sonuç tahminlerinden para kazanmak için İDDAA kuponu düzenlerler. Ülkemizde ortalama 20 milyon kadarda spor tutkunu olduğunu varsayarsak da bir hayli kâr oranı yüksek sektör olarak gözükmektedir. Yaptığımız hesaplamalar sonucunda sizde bu kazançlı sektörde arzu etmeniz halinde boy göstere bilirsiniz. Bunun için İDDAA bayiliği verilen il ve ilçelerde olmanız gerekmektedir. Daha sonra şartlara da uygunsanız nasıl başvuru formunu doldurmanız gerektiğinize hep birlikte geçebiliriz.

İDDAA Bayilik Verilen İl ve İlçeler Hangileri?

İnsanların küçüklükten beri ağızından düşmeyen bir kelimedir iddia kelimesi. Hemen bir şey olduğunda var mısın iddiaya diyoruz. böylede olunca ilk akla gelen şey resmi olarak ta izin verilmiş olan bir İDDAA bayiliği açmak oluyor. Ama bunun içinde sizlerin bulunduğunuz il veya ilçeye İDDAA bayiliği verilip verilmediğini bilmeniz gerekmektedir. Eğer bu konu hakkında bir bilginiz yok ise o zaman tam doğru yerdesiniz diyebilirim. 🙂 Şimdi sizlere hangi il ve ilçelere İDDAA bayiliği veriliyor inceleyelim. Bizzat kendimde ilgilendiğim için araştırmalarım sonucu İDDAA bayiliğinde şu ile açarsın bu ile açamazsın diye bir durum söz konusu değil. Bağlı olduğunu il ve ilçe neresi ise başvuru yapıyorsunuz. Başvuru işleminden sonra hangi ile ve ilçeye İDDAA bayiliği verileceği kura sonucunda belli oluyor. Eğer kuradan sizin isminiz çıkarsa  direk bayilik işlemlerine başlayabilirsiniz. En çok kuraya giren iller arasında ise aşağıda belirttiğim şehirler yer almaktadır.

blank

 • İstanbul
 • Ankara
 • İzmir
 • Bursa
 • Kocaeli
 • Eskişehir
 • Diyarbakır
 • Trabzon

Gibi iller daha çok kura seçimine giren illerdir. Nedeni ise hem nüfus olarak çok fazla hem de ilçe bazında çok fazla yerleşim alanı olduğundan dolayı kura çekimi oldukça fazladır.

İDDAA Bayiliği Şartları Nelerdir?

İDDAA bayiliği açma kararı aldıysanız şartlarını bilmenizi fayda var. Şimdi sizlere araştırmalarım sonucu bu şartların neler olduğunu belirtmek isterim. İlk olarak işlek bir cadde bulmanız gerekmektedir. Nedeni ise müşteri portföyünüzün fazla olması gerekli olduğunuzdan dolayı. Yani işlek olmayan bir caddede bayilik açmanız size hiç bir avantaj sağlamamaktadır. Birde geniş bir dükkan tutmalısınız. İçerisinde İDDAA kuponu dolduracak kişilerin rahat bir şekilde kupon tahminlerini yapmalarını sağlamasından dolayı. Tabi bu işlemler bağlı olduğunuz il ve ilçe zabıta müdürlüğünün de onayı olan yerler olmasına dikkat ediniz. Aksi taktirde dükkanınız kapanmaya kadar gidebilir. Örneğin okullara yakın alanlarda olmamalı en basit örneği bu olacaktır. bayilik başvurusunu ise iki ayrı yöntem ile yapıldığını da bilmenizi isterim. Bunlar ise;

 1. İsim, soyisim, ticari unvanınız, iletişim ve adres bilgilerinizi yenibayilik@sansgirisim.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir,
 2. Diğer bir yöntem ise 0212 376 77 77 numarasını arayarak başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Aslında İDDAA bayiliği şartının bir kolay yolu daha var herhangi bir neden ile İDDAA bayiliğini devir eden kişilerden bayiliğini devir alabilirsiniz. Bu sayede direk kuraya girmeden İDDAA bayisi olabilirsiniz. Eğer yerini beğenmediyseniz dükkanınızı başka bir yere taşıyabildiğinizde belirtmek isterim.

blank

Yukarıda görselde gözüktüğü üzere devir alabiliyorsunuz. Yani kura beklemeden direk devir alabileceğinizi belirmek isterim. Peki bu devir işlemlerini görebileceğiniz yerler neresi sizlere yardımcı olabilecek bir link vermek isterim. https://bit.ly/3Fx507i verdiğim bu link sayesinde direk devir olan İDDAA bayilerine ulaşabilirsiniz. Birde bilmeni istediğim bir konu daha var oda seç marketlerinde bayilik verdiğidir. Eğer bu bayiliği de düşünürseniz eğer SEÇ Market Bayilik Ücreti Ne Kadar? Şartları Nedir? Karlı Mı? yazıma göz atabilirsiniz.

İDDAA Bayiliği Nasıl Açılır? Ne Kadara Mal Olur? (Başvuru Formu)

Evet arkadaşlar bütün şartlar yerine geldiğini düşünelim. Bu şartlar ise  kura çekimi veya devir aldığınız bir İDDAA bayisi buldunuz diye görüyorum. Ama bunların sonucunda İDDAA bayiliğinizi nasıl açacaksınız ve ne kadar cebinizden para çıkacak onları hesaplayalım. İlk olarak nasıl açılır konusunu ele alalım. Burada bir şirket kurulumu meydana gelmektedir. Her ne kadarda olsa bazı evraklar gerekmektedir. Bunlar için İş Yeri Açmak İçin Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir? yazıma göz atabilirsiniz. Bu şartları yerine getirip şirketinizi kurdunuz diyelim. Şimdi ise cebinizden çıkacak kurulum masrafları neler onlara bir göz atalım.

 • İş yeri kurulumu için ödemeniz gereken tutar ortalama: 1096 TL tutarı olacaktır,
 • Daha sonrasında ise İDDAA bayiliği için bayilik ücretleri şu şekildir:
  • Sabit bayi hasılat teminat bedeli: 65.000 TL’dir,
  • Sabit bayi terminal teminat bedeli: 3.050$ dolardır,
 • Buna dükkan kirası ekleyelim ortalama: 3.000 TL,
 • En az bir sigortalı çalışan koyalım,
  • Asgari ücret üzerinden maaşı: 4.253,40 TL,
  • Sigortası: 1.275 TL bunun içinde damga pulu da mevcut,
  • Yemek ücreti ise ortalama 15 TL den 26 günlük olarak 390 TL,
 • Diğer değişken giderlere ise elektrik, doğalgaz vs. olarak 2.000 TL

Bu durumda ise ortalama olarak dükkanın size ilk etapta maliyeti ise dolar 11.18 kuruştan hesaplanarak cebinizden çıkacak tutar: 108.589.90 kuruş olarak gözükmektedir. Daha sonrasında bu gider bayilik ücretleri çıkarak daha az bir meblağa düşecektir. Bu paraları eğer temin etmekte zorlanıyorsanız eğer Denizbank Esnaf Kredisi Tam 60 Ay Vadeli (Faiz Hesaplama) yazıma göz atmanız isterim.

blank

Şimdi gelelim İDDAA bayiliği açılması için hangi yolu izleyeceğimize. Açma şartları yerine getirdiniz ve kura size çıktı olarak görelim. İşte şimdi sizler için gerekli olan İLGİLİ KİŞİ BAŞVURU FORMUNU nasıl doldurulup, nereye göndereceksiniz. Öncelikle ilgili-kişi-başvuru-formu‘nu bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında belirtilen yerleri doldurup 3 farklı şekilde gönderim yapmanız gerekmektedir. Bu gönderimler şu şekildir:

 • Posta yoluyla veya şahsen başvuru yapmak: Başvuru sahibi tarafından doldurularak imzalanmış (ıslak imzalı) başvuru formu ve kimliğindeki bilgiler ile beraber şans girişimi ortak girişimi’nin İzzetpaşa mah. Abidei hürriyet caddesi no:162/6-7 Kat:4-5 Şişli İSTANBUL adresine kendiniz giderek veya posta göndererek başvuru yapılabilir.
 • Mobil imza veya güvenli elektronik imza kullanılarak E-posta yöntemiyle başvuru: Başvuru yapacak olan kişi mobil imza veya güvenli elektronik imza ile imzalanmış başvuru formu veya bir dilekçe ile kvkk@iddaa.com adresine e-posta göndererek başvurabilirsiniz.
 • E-posta yöntemiyle başvuru: Veri sorumlusu olan İDDAA’ya daha önceden başvuru yapacak kişi tarafından bildirilmiş ve İDDAA’nın sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresi kullanarak kvkk@iddaa.com adresine işbu başvuru formunu e-posta yoluyla göndererek başvuru yapılabilir. İDDAA ise sizden ek olarak kimlik bilgilerinizi isteyebilmektedir.

Yukarıda belirtmiş olduğum bu yöntemler ile birlikte direk olarak başvuru yapabiliyorsunuz. Şimdiden İddaa bayiniz hayırlı uğurlu olması dileği ile. 🙂

İDDAA Bayiliği Kâr Oranları Ne Kadar? Kazancı Hesapladık!

İDDAA bayiliği aldık ama bu bayilik bize ne kadar kazandırıyor bilmiyorsanız sizlere detaylı bir şekilde hesaplama yapacağım. İlk olarak bilmeni gereken konu İDDAA oynan kupona ne kadar yüzdelik veriyor, tutan kupona ne kadar yüzdelik veriyor. Bu iki (2) konuda çok ama çok önemlidir. Şimdi İDDAA bayinizde çok fazla kupon oynatıyorsunuz ve bu oynatılan kuponlardan %8 kar ettiğinizi biliniz. Evet gerçekten %8’lik bir kar sizin. Gelelim şimdi bayiliğinizde tutan kupon ödemesini kasanızdan verdiniz. Eyvah para gitti diye düşünmeyin sakın. 🙂 Neden mi? çünkü o kupondan da %2 kar alıyorsunuz. Birde ödediğiniz tutar kasanıza iade oluyor. Yani sizin hiç ama hiç zararınız yok. Şimdi akılda kalması için sizlere küçük bir hesaplama yapayım.

Bayiliğinizde günlük ortalama 25.000 TL tutarında kupon oynanıyor olarak görelim. Bu oynana kuponlardan %8 karınızın olduğunu biliyorsunuz. O zaman cebinize giren kazanç 2.000 TL olacaktır. Birde bunun yanında 5.000 TL kazanılan tutar ödemesi yaptınız o zamanda cebinize 100 TL kar kalacaktır.

Yani yukarıda kısaca yaptığım hesaplamada günlük karınız 2.100 TL olarak gözükmektedir. Bu ise hemen hemen her gün aynı olur ise aylık İDDAA bayinizin bürüt kazancı 2.100×30: 63.000 TL gibi bir rakama ulaşmaktadır.  Bundan artık dükkan giderinizi çıktığınızda size ortalama 45.000 TL gibi bir net kar kalabilir. Ek olarak ise sizlere başka bir kazanç imkanı da sunabilirim. Nasıl bir imkan diye soranlar için bayinizde meşrubat satmanızı tavsiye ederim. Açık alanı olan bir dükkana sahip iseniz bahçe kısmına masa atarak hem daha iyi İDDAA oynama alnı olur hem de size meşrubat satarak ek bir gelir olur. Bu sayede cironuzu 2.000 TL ile 10.000 TL arası artırmış olursunuz. Bizzat yapan kişilerden aldığım bilgiler doğrultusunda bu fiyatlar.

İDDAA Bayileri Saat Kaçta Kapanıyor? Çalışma Saatlerimiz!

İDDAA bayiliği saat kaçta açılır saat kaçta kapanır gibi soruları çok sıklık ile duymaktayız. Bu konuyu sizlere şu şekil aydınlatmak isterim. Burada bilinmesi gereken şey İDDAA bayisi olan kişinin kendi inisiyatifinde olduğudur. Buda nasıl oluyor sizlere açıklayım. Bir İDDAA sahibi sadece kendisi işletiyor ise salonunu o zaman geç kapatıyor ise erken açmaz neden günü kendine yetmeyecektir. Buda kendi çalışan birisi için ya sabah 8 akşam 8’dir. Yada sabah 10 akşamda 10’dur. Ama bayisinde bir veya birden fazla çalışanı mevcut ise bu saat oynana maçlara göre değişerek sabah saat 7 den gece saat 1’e kadar açık kalabilir. İDDAA bayiliğinin saat dilimi tamamen bayi sahibi ile alakalıdır. Ne kadar fazla çalışılır ve ne kadar kupon oynanırsa yukarıda hesapladığımız kazançta buna bağlı olarak değişmektedir. Onun için her zaman fazla çalışmak çok kazanç elde etmek oluyor.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın