Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

İğneli Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır? 5 Püf Nokta (2022 Güncel Fiyatlar)

İğneli epilasyon nedir nasıl uygulanır konusunda bilmediğiniz her konuya sizlere yardımcı olacağım. İlk olarak iğneli olan bu epilasyon öncesi neler yapılmalıdır.  İğneli epilasyon hangi bölgelere ne şekilde uygulanmalı? Epilasyon sonrası vücudumuza neler sürmeliyiz.

İğneli Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır? 5 Püf Nokta (2022 Güncel Fiyatlar)

 

Bu operasyonu kaç seans yaptıracağınız konusuna da sizler için değineceğim. Aynı zamanda iğneli epilasyon risk durumu ne kadardır? Yapım aşaması nasıldır ve son olarak ortalama 2022 yılı güncel fiyatlar hakkında bilgileri sizler için araştırmalarım sonucu bilgilendireceğim. Bu konuda sizleri bekleyen alt başlıklar şunlardır. 1. İğneli lazer epilasyon nedir? 2. İğneli lazer epilasyon yaptırmadan nelere dikkat etmeliyiz? 3. İğnelisi lazer epilasyon kaç çeşittir. 4. İğneli lazer epilasyon yapım aşaması nasıl olmaktadır. Galvanik elektroliz iğneli epilasyon kullanımı nasıldır. Termolisis iğneli epilasyon nedir? Nasıl kullanılır? 5. Vücuda yapılan iğneli epilasyon kaç seans sürer? 6. İğneli lazer yapıldıktan sonra neye dikkat etmeliyiz. 7. Kimler iğneli lazer epilasyon yaptıramaz? 8. İğneli epilasyon acılı bir işlem mi? Acılı bir işlem ise çok acıyor mu? 9. İğneli lazer 2022 yılına özel fiyatlarına yazımda ulaşabilirsiniz. Şimdi bütün bu soruların yanıtı sizlere vereceğim. Bunun için alt başlıkları sırası inceleyiniz.

İğneli Epilasyon Nedir?

Epilasyon işleminin asıl anlamı vücudumuzda ne kadar istenmeyen kıllar var ise onların yok olma işlemine denilmektedir. Daha önceden de sizlere Lazer epilasyon Nedir? 3 Farklı Cihaz İle Nasıl Uygulanır? yazımda da bu olayı detaylı bir şekilde belirtmiştim. Şimdi ise iğneli epilasyon nedir konusunda sizlere bir anlatım yapmak istedim. İğneli epilasyon vücutta istenmeyen kılların köklerine elektrik akımı uygulanarak yakma işlemine denilmektedir. Bu elektrik akımı her kılla hükmedememektedir. Örneğin yapılan bölgede 500 adet kıl var ise bu işlem ile ortalama 200 adetini iğneli epilasyon ile yakabilirsiniz. Onun için bu işleme güzellik uzmanınızın belirlediği aralıklarla yaptırmanız gerekmektedir. Bu işlemi güzellik uzmanınızın yardımı ile vücudunuzdaki istenmeyen kıllardan kurtulabilirsiniz.

İğneli Epilasyon Yaptırmadan Önce Neler Yapılmalıdır?

İğneli epilasyon işlemeni başlamadan önce danışanların şu işlemleri yapmalarında işlem sırasında kolaylık sağlayacaktır. Bu işlemlerin neler olduğunu merak edenler için şu şekil açıklayım sizlere. Öncelikle bu işleme gelmeden önce kesinlikle ağda gibi işlemleri yaptırmamanız gerekmektedir. Kıllarınız çok uzun ise kökleri görülecek şekilde alım yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde köklere hükmedilemez işlemde başarısız sonuçlar alınır. Yani yapmamız gereken şey kılların hafif deri üzerinden belli olacak şekilde güzellik merkezine gitmeniz gerekmektedir.

İğneli Epilasyon Kaç Çeşittir?

İğneli epilasyon 2022 yılına kadar toplam 2 (iki) çeşit olarak üretilmiştir. Bu iki çeşit hakkında sizlere bazı bilgiler vereceğim. Bu sayede sizde yaptırdığınız işlemin ne olduğunu öğrenmiş olacaksınız. Tabi birde dikkat etmeniz gereken bir şey var bu iki cihazında Sağlık Bakanlığı tarafından onay alan cihazlar olduğunu dikkat etmelisiniz. İşte iğneli epilasyon çeşitleri şu şekildir:

  • Galvanik Elektroliz İğneli Epilasyon Açılımı İse (Direk Akımla Elektroliz)

blank

  • Termolisis İğneli Epilasyon Bunun Açılımı İse (Alternatif Akımla Elektroliz)

blank

Şimdi bu iki yöntemin detaylı olarak anlatımını iğneli epilasyon yapım aşaması olarak bir başlık altında sizler için paylaşacağım.

İğneli Epilasyon Yapım Aşaması Nasıldır?

Yukarıda belirtiğim gibi bu epilasyon yapımı iki çeşit olarak yapılmaktadır. Her iki yönteminde yapımı birbirinden farklıdır. Size vereceğim bu bilgiler sayesinde sizde kendinize göre hangi cihaz ile yaptırmayı tercih ederseniz o yöntemlerle istenmeyen kıllarınızdan kurtulabilirsiniz. Önemli olan burada sizin için istenmeyen kıllardan kurtulmak. Tabi bu işlemler biraz maliyetli olabilir. Bu maliyeti de eğer öğrenciyseniz ve kredi kartınız yok ise Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri? (Kesin ONAYLI) yazımdan kredi kartı başvurusun da bulunup bu iğneli epilasyon işlemenizi kredi karttınız ile ödeme yapabilirsiniz. Şimdi gelelim bu işlemlerin nasıl yapıldığı konusuna bilgiler vermeye 🙂

blank

Galvanik Elektroliz İğneli Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

Vücudunuzda istenmeyen kıllarınıza galvanik akımını ucundaki iğne aracılığı ile direk olarak köklere iletmektedir. Bu iletim sonucu dokuda hidroksit tuz üretilir. Daha sonrasında köke giren iğne yardımı ile kıl kökü parçalanır. Bu sayede kıllarınızdan zamanla kurtulmuş olacaksınız. Tabi burada bilinmesi gereken en önemli şey ise işlem esnasında vücudunuza elektrik akımı uygulandığından dolayı size temas eden metal bir topraklama yapılmalıdır. Yapılan işlem sırasında da muhakkak jel sürülmelidir. Topraklama işlemi yapılmaz ise akım size direk temas edeceği için hafif elektrik çarpılmaları meydana gelebilir.

Termolisis İğneli Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemde diğer uygulanan yöntem gibi iğneli bir epilasyon şeklidir. Danışanın hangi bölgesine işlem yapılacak ise o bölgedeki kılların köklerine bir iğne aracılığı ile girilir. Daha sonrasında ise kökü sarmalayan suyu titretir ve kıl kökü tahrip edilir. Yukarıdaki işlem gibi bu işlemde de metal bir topraklama kullanılması gerekmektedir. Bu her iki işlem ile de kıllarınızdan kurtulabilirsiniz. Önemli olan bu işlemi yapacak olan operatörün bilgili ve tecrübeli oluşu çok önemlidir.

İğneli Epilasyon Kaç Seans Sürer?

İğneli epilasyon işlemi her müşteriye göre değişkenlik göstermektedir. Yani kilolu bir kişi ile çok zayıf olan bir kişiye yapılan işlem aynı olmaz. Bu aynı zamanda kıl yoğunluğuna göre de değişmektedir. Her kıl köküne tek tek işlem yapılacağı için işlem normal lazer yöntemlerine göre biraz daha uzun sürmektedir. Merak edenler için Diode Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır? yazımda diğer bir yöntem olan yöntemi de sizler için detaylı bir şekilde anlatmıştım. İğneli epilasyon yapımında bir kıla ortalama 1 dakika gibi bir işlem harcanmaktadır. Buradan çıkan sonucu kendi vücudunuzdaki kıl yoğunluğuna göre ne kadar süreceğini hesaplayabilirsiniz. Kaç seans süreceği de yapılan işlemlerden alınan sonuçlar doğrultusunda diğer lazer epilasyonlara göre daha az seanslarda biteceği bir kesindir. Örneğin 3-4 seansa kesin sonuçlar alırsınız.

İğneli Epilasyon Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Her işlemin, her tedavinin sonrasında yapılması gereken, dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. İğneli epilasyon sonucunda da dikkat edilmesi gereken belli başlı durumlar vardır. Sağlığınızı korumak çok önemli. Unutmamanız gereken ilk nokta işlem sonrası 24 saat içerisinde işlem yapılan bölgeyi su ile temas ettirmemenizdir. Deride kızarıklık şişlik olabilir ama bu sizi tedirgin etmesin. Bu geçici bir durumdur çünkü cilt kendini onarmaya çalışıyordur. İşlem sonrası dikkat etmeniz gereken ikinci bir konu ise güneş ışınlarıdır. Cildiniz tahrip olmuş, hasar görmüştür ve siz güneş ile temas ettirirseniz cildiniz kendinizi toparlamakta zorlanacaktır. Eğer güneşe çıkma durumunuz mecburi ise mutlaka güneş koruyucu kullanmalısınız. Uymanız gereken aslında ne kadar kolay kurallar değil mi ? Kendinizi bu iki durumdan koruduğunuz takdirde iğneli epilasyon sonrası sağlıksız bir durumla karşılaşmayacaksınızdır.

Kimler İğneli Epilasyon Yaptıramaz?

Vücudunuz, sağlığınız söz konusu olan işlemlerde lütfen ama lütfen dikkatli olunuz. Bir rahatsızlığınız var ise işlem ve tedavilerden önce uygunluğunu mutlaka doktorunuza danışınız. Vücudunuzda egzama var ise doktor onayı ile iğneli epilasyon yapılabilir. Yine şeker hastası iseniz doktorunuz tarafından onaylanmış bir yazınız olması halinde iğneli epilasyon işlemi yapılır. Fakat kalp rahatsızlığınızdan dolayı kalbinizde kalp pili var ise, damarlarınızdaki varisler ameliyatlık duruma gelmiş yani ilerlemiş ise, kanser rahatsızlığınız var ise, bulaşıcı hastalığınız var ise, enfeksiyonel bir durumunuz var ise, hamileyseniz, doktorunuz tarafından yapılamaz denildiği bazı ciddi cilt hastalarında iğneli epilasyon uygulaması kesinlikle uygun değildir.

İğneli Epilasyon Riskli Mi?

Her işin riski elbette olduğu gibi iğneli epilasyonun da riski vardır. Fakat bu risk uygulamayı yapan uzmana bağlıdır. Uzman dalında gerçek değilse dikkat edilmelidir. Bunun dışında iğneli epilasyon gayet güvenilir ve etkili yöntemdir. Hijyen durumuna dikkat edilirse, kişiye özel iğneler kullanılırsa, uzman işinin ehli ise her bir kılınızı verin gitsin 🙂

İğneli Epilasyon 2022 Yılı Fiyatları Ne Kadardır?

Herkesin merak ettiği konudur fiyat konusu. Her emeğin bir bedeli vardır. Fakat bu illere göre, merkezlere göre değişiklik gösterir. Ortalama fiyatlarla ve bazı şehirleri baz alarak sizler için bir tablo hazırladım. Beraber inceleyelim.

İstanbul İçin İğneli Epilasyon Fiyatları

Bölge Bayan İğneli Epilasyon
Toplam Seans Fiyatları
Bölge Erkek İğneli Epilasyon
Toplam Seans Fiyatları
Tüm Vücut 2.000 TL Tüm Vücut 3.000TL
Koltuk Altı 400 TL Kaş Arası 75 TL
Yarım Alt Bacak 400 TL Ense 300 TL
Tam Bacak 850 TL Özel Bölge 650 TL
Özel Bölge  Bölge 650 TL Göğüs ve Göbek 700 TL
Tüm Yüz 550 TL Sakal Üstü 300 TL
Bıyık 300 TL Göğüs ve Omuz 550 TL
Bikini 200 TL Omuz 250 TL
Çene 300 TL Sırt ve Omuz 550 TL
Yarım Kol 350 TL Sırt ve Bel 700 TL
Göbek 400 TL Tüm Kol 800 TL
Göğüs Arası 300 TL Boyun 300 TL

Ankara İçin İğneli Epilasyon Fiyatları

Bölge Bayan İğneli Epilasyon
Toplam Seans Fiyatları
Bölge Erkek İğneli Epilasyon
Toplam Seans Fiyatları
Tüm Vücut 3.000 TL Tüm Vücut 3.500TL
Koltuk Altı 500 TL Kaş Arası 95 TL
Yarım Alt Bacak 500 TL Ense 400 TL
Tam Bacak 950 TL Özel Bölge 750 TL
Özel Bölge  Bölge 750 TL Göğüs ve Göbek 800 TL
Tüm Yüz 650 TL Sakal Üstü 200 TL
Bıyık 400 TL Göğüs ve Omuz 650 TL
Bikini 300 TL Omuz 350 TL
Çene 400 TL Sırt ve Omuz 650 TL
Yarım Kol 550 TL Sırt ve Bel 800 TL
Göbek 500 TL Tüm Kol 900 TL
Göğüs Arası 350 TL Boyun 400 TL

İzmir İçin İğneli Epilasyon Fiyatları

Bölge Bayan İğneli Epilasyon
Toplam Seans Fiyatları
Bölge Erkek İğneli Epilasyon
Toplam Seans Fiyatları
Tüm Vücut 2.750 TL Tüm Vücut 3.250TL
Koltuk Altı 450 TL Kaş Arası 85 TL
Yarım Alt Bacak 450 TL Ense 350 TL
Tam Bacak 870 TL Özel Bölge 700 TL
Özel Bölge  Bölge 675 TL Göğüs ve Göbek 750 TL
Tüm Yüz 600 TL Sakal Üstü 150 TL
Bıyık 350 TL Göğüs ve Omuz 575 TL
Bikini 250 TL Omuz 275 TL
Çene 350 TL Sırt ve Omuz 625 TL
Yarım Kol 520 TL Sırt ve Bel 750 TL
Göbek 450 TL Tüm Kol 850 TL
Göğüs Arası 375 TL Boyun 350 TL

Sizler için verdiğim bu rakamlar ortalama olarak hesaplanmıştır. Bir kaç adet iğneli epilasyon yapan güzellik salonu ile görüşülüp her birinden fiyat alınıp bu fiyatlar doğrultusunda sizlere ortalama olarak bu tutarları hazırladık. Bu dönemde güzellik merkezleri çok güzel kampanyalar yapmaktadır. Onları da takip etmenizde fayda olacaktır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 3 Average: 4]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın