Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

ING Esnaf Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Faiz Oranları Kaç?

Vergi levhasına sahip olmanız durumunda ING esnaf kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 100.000 TL kadar 36 ay vadeli KOBİ kredinizi nasıl alınır diye düşünüyorsanız. Bence artık düşünmeyin! Çünkü, ING kredi başvurusunda bulunan esnaflarımızın ayaklarına kadar gelerek işlemlerini tamamlama olanağı sağlamaktadır. Kredi tahsis ücreti ödemesizin, herhangi bir kefil ihtiyacı olmadan çok düşük faizlerle kredi kullanabilirsiniz.

ING Esnaf Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Faiz Oranları Kaç?

 

Aynı zamanda ING bankasından kredi çekecek olan kişilerin kaç puana sahip olmaları gerektiğini de sizlere verdik. Bunların yanı sıra ING KOBİ kredisinin özelliklerinin neler olduğunu merak edenler için hadi artık konuya bir göz atalım. Konuya göz atmadan öncede bizleri hangi başlıklar bekliyor bir görelim. 1. ING esnaf kredisinin özelikleri nelerdir. 2. ING esnaf kredisi başvurusu nasıl yapılır? 3. ING kaç puana kadar kredi imkanı vermektedir. 4. ING esnaf kredisi faiz oranı bu ay kaç olacaktır. 5. ING KOBİ kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorulanın cevaplarını burada bulacaksınız.

ING Esnaf Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

ING esnaf kredisinin siz değerli KOBİ’ler için çok avantajlı yönleri vardır. Bu avantajlı ING KOBİ kredisinin sizlere büyük karlılık sağlayacağını söyleyebilirim. Peki bu karlılık sağlayacak olan ING esnaf kredisinin özellikleri neler birlikte inceleyelim.

 • ING bankası bu krediyi hızlı KOBİ kredisi olarak sizlerin hizmetine sunmuştur,
 • Bu krediyi acil nakit ihtiyaçlarınızda oturduğunuz yerden onaylayabiliyorsunuz,
 • Bu krediyi 100.000 TL üst limit olarak kullanabilirsiniz,
 • Aynı zamanda kullanacağınız bu krediyi 36 ay vade seçenekleri ile ödeyebiliyorsunuz,
 • Bu kredi bitim süresine kadar vadeli veya vadesiz hesaplarınızdan işlem ücreti talep edilmez,
 • Krediyi kullanırken kredi tahsis ücreti alınmayacaktır,
 • Bu krediyi minimum 6 ay olarak kullanabiliyorsunuz,
 • Minimum çekebileceğiniz limit ise 3.000 TL olarak belirlenmiştir,
 • Teminat ve kefil talep edilememektedir,

Yukarıdaki bu güzelliklerdeki krediyi kullanabilmeniz için yapmanız gereken şey ING esnaf kredisine başvuru yapmanız olacaktır.

ING Esnaf Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

ING Bank esnaf kredisi iki ayrı yöntem ile yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi direk şubeye giderek başvuru yapmak. Diğeri ise internet bankacılığı ile kredi başvurusu yapmak. Bu iki yöntemi de sizler için detaylı bir şekilde anlatacağım.

 • ING Bank Şubesine Giderek Esnaf Kredi Başvurusu Yapmak

İlk yapmanız gereken şey size en yakın ING Bank şubesine gitmeniz olacaktır. Burada sizlere hizmet verebilmesi için müşteri temsilcinize sıra numarası almanız gerekmektedir. Daha sonra size sıra geldiğinde müşteri temsilciniz aracılığı ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ama ben şubeye gitmek istemiyorum acaba esnaf kredisinin internet bankacılığı üzerinden yapımı yok mu diyenler için işte cevabı.

 • ING Bank İnternet Bankacılığı Aracılığı İle Esnaf Kredisi Başvurusu Yapmak

Evet merak ettiğiniz bu konuyu sizlere detay bir şekilde anlatayım. İlk yapmanız gereken şey sizlere vereceğim bu https://bit.ly/2N7H30W linke tıklamanız gerekecek. Burada sizden aşağıda belirteceğim bilgiler istenecektir.

 1. Ait olduğunuz şirket türünü
 2. Başvuru yapacak olan kişinin T.C kimlik numarası
 3. Cep telefonu numaranız
 4. En sıkıcı olan şey 🙂 doğrulama kodu
 5. Varsa bir referans kodunuz onu da ekleyebileceğiniz bir sekme
 6. Bankanın aydınlatma metnini okuyup onaylamanız

 

Yukarıda saydığım bu bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız çok önemlidir. Aksi taktirde kredi başvurusu bulunmanız çok zor olacaktır. Doğru olarak girdiğiniz bu bilgiler ile şubeye gitmeden direk kredi başvurusu yapacaksınız. Peki kullanacağınız bu kredi için kredi notunuz ne kadar olmalıdır. Şimdi onu görelim.

ING Kaç Puana Kadar Kredi Veriyor?

ING bank kredi kullandırırken elbette kredi notunuza bakmaktadır. Bu Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazımda sizlere detay bir şekilde anlatmıştım Sizler ile paylaştığım bu link ile sizde çok kolay bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz sizin bankalar ile olan ilişkinizi temsil ettiği için çok önemli bir konudur.

blank

Eğer ki kredi notunuz çok düşük değerde ise kredi kullanımınız oldukça düşük olacaktır. Birde bilmeniz gereken şey kredi notunuza göre çekeceğiniz kredinin faiz oranı değişmektedir. ING Bank’tan kredi kullanabilmeniz için kredi notunuzun 1.600 ile 1.699 değerlerinden yüksek olmalıdır. Eğer bu değerlerin altında ise kredi notunuz 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi yardımı ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

ING KOBİ Esnaf Kredisi Faiz Oranları Bu Ay Kaç?

ING KOBİ özel çok uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Bu faiz oranları yukarıda da belirttiğim gibi kişiye göre değişmektedir. Bu değişkenlik tamamıyla kredi notu ile  alakalıdır. Ben hiç kredi kullanmadım, kredi kartımda yok aynı zamanda ek hesap falan bilmem diyenler olabilir. İşte bu kişilerin bile kredi puanları çok düşüktür. Bankacılık işlemi yapmayan kişileri banka nasıl değerlendireceğini bilemez. Bu yüzden kredi notu en alt seviye olarak görülür. Siz siz olun bir kredi kartı veya en düşük kredi dahi olsa kullanın. Gelelim şimdi ING Bankın ekim ayına özel %1.59’den başlayan KOBİ kredisin 100.000 TL tutarında bir kredinin aylık ve toplam maliyetinin ne kadar olduğunu hesaplamaya.

Miktar (TL) Vade (Ay) Aylık Ödeme (TL) Toplam Maliyet (TL)
100.0000 30 4.457,32 TL 133.719,67 TL
32 4.253,32 TL 136.106,38 TL
34 4.074,06 TL 138.518,24 TL
36 3.915,41 TL 140.955,04 TL

Bu faiz oranı dediğim gibi kişiye göre değişmektedir. Şuan için ING Bank KOBİ esnaf kredisi faiz oranı %2,94’den başlayan faiz oranıdır.

ING KOBİ Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank KOBİ kredi kartı başvurusunun nasıl yapıldığı hakkında sizlere bilgiler vermeden önce, bu kartın avantajları neler onlardan bahsetmek isterim. Nede olsa esnafsınız ve kullandığınız kredi kartının sizlere ne gibi avantajlar sunmakta bilmeniz gerekir diye düşünüyorum. KOBİ kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce bu kartın avantajlarından bahsedeyim.

 • Cep telefonu alımlarında taksit imkanı sunmaktadır,
 • Market harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz,
 • Aracınıza aldığınız yakıtı taksitlendirebiliyorsunuz,
 • Faiz ödemelerinde sizlere uygulanan KKDF’de muafiyet vardır

blank

Bu avantajların yanı şirketinizin menfaattarı doğrultusunda bir kaç özelliği de mevcuttur. Bu özellikler tam sizin işini görecektir diye düşünüyorum. Siz değerli esnaflar için ING Bankın Bonus Business Card’ın özellikleri de şu şekildir.

 • Anlaşmalı olan alışveriş yerlerinde ekstra taksit imkanı sunulmaktadır.
 • Bu yaptığınız alışverişlerde ise BONUS imkanı sunmaktadır.
 • Çalışanların için şirket unvanı yazan bir ek kart çıkartabilirsiniz.
 • Yurt içi veya yurt dışı alış verişleriniz Dolar veya Euro olarak yaparsanız bile ekstreniz TL olarak gelecektir.
 • Örneğin elektrik, telefon ve doğalgaz gibi faturaları otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • Nakit avans kullana biliyorsunuz.
 • Aynı zamanda bu nakit avans ödemelerini zamanında yaptığınızda fonlama getirisi elde edebilirsiniz.

Dediğim gibi saymakla bitmeyen kart özelliklerine sahip olabilmeniz için ING Bank KOBİ kredi kartı başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi ING bank sadece şubelerden yapılmasına izin vermiştir. Sizin de yapmanız gereken en yakın ING banka giderek bu özelliklerde kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 3 Average: 3.7]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın