Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

IPL LAZER NEDİR? IPL VE LAZER EPİLASYON FARKI NEDİR?

IPL LAZER NEDİR? IPL VE LAZER EPİLASYON FARKI NEDİR?

 

IPL çoğu kişi tarafından bir lazer epilasyon cihazıymış gibi bilinir. Fakat IPL cihazları lazer teknolojileri ile üretilmiş aynı cihazlar değildirler. IPL lazer epilasyon kalıcılığı ispatlanmış durumu yoktur. Yani IPL lazer epilasyon kılları yok ediyor mu meçhuldür. Evde kullanılan lazer epilasyon cihazları IPL cihazlardır. Kuaför ve güzellik salonlarında da genellikle IPL cihazlar kullanılmaktadır. Bu yüzdendir ki bu ev kullanımı için satılan cihaz fiyatları ve merkezlerde uygulanan IPL lazer fiyatları oldukça makuldür. Lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız mutlaka cihaz araştırmanız gerekmektedir. Çünkü işe yaramayan ve size lazer epilasyon cihazı diye tanıtılan bu cihazlar paranızın ve zamanınızın çöpe gitmesine neden olacaktır.

IPL NEDİR?

IPL bir foto epilasyon cihazıdır. Yani yoğunlaştırılmış ışık teknolojisidir. Fotoğraf makinesi flash ışığını düşünebiliriz. Lazer cihazları gibi dalga boyuna sahip değildir. Önceleri 400-655 arası nanometre uzantısına sahipken son çıkan teknolojilerde 400-1200 arası uzantıya sahip ışık demeti ürettiler. Dalga boyu tek bir uzantıya sahip olmadığı için dağınık olduğu için lazer teknolojileri gibi kılları yok etme yetileri yoktur. Kılları bu ışık sayesinde sadece geç çıkmalarını sağlar. Bu yüzden yurt dışında bu sisteme modern ağda yöntemi adını vermişlerdir.

IPL VE LAZER EPİLASYON ARASINDAKİ FARK?

Bir kuaföre, güzellik merkezine gittiğinizde ilk yapmanız gereken kullanılan cihazın ne olduğunu sormak olacaktır. Size tabi ki de cihazlarının IPL olduğunu söylemeyeceklerdir fakat siz başlık yapısından bunu anlayabilirsiniz. İşlem esnasında da odada flash patlar gibi bir ışık var ise bu da size cihazın IPL olduğunu gösterir ki tavsiyem boşuna zamanınızı tüketmeyin. Lazer epilasyon teknolojileri kılları yok etmek amacı güder. Size daha önceki yazımda Lazer epilasyon Nedir? 3 Farklı Cihaz İle Nasıl Uygulanır? cihazlarında ve içeriklerinden bahsetmiştim. Kalıcı bir çözüm elde etmek istiyorsanız mutlaka bu cihazların kullanıldığı bir merkeze gitmelisiniz. IPL cihazlarda kıllar dökülür ve hiç çıkmayacakmış gibi gelir ama bir müddet sonra kılların hepsi tekrar eder. 400-1200 nanometre demek cildin çevre dokularına kadar ışının yayılması demek. Oysa ki kılları yok etmek için tek bir odak noktası olmalıdır. Lazer epilasyon cihazları melanin odaklandığı için kıl köklerine enerjilerini hapsettirebilirler. IPL yoğunlaştırılmış ışığı ile bunu başaramaz. IPL ve lazer arasındaki fark demek bile hata olur. Çünkü IPL cihazları lazer epilasyon cihazları değildir.

IPL LAZER EPİLASYON KILLARI YOK EDER Mİ?

Bir merkeze gittiniz gittiniz bir türlü kıllarınız bitmiyor. Üstüne üstlük “bitene kadar lazer” kampanyasından yararlanmıştınız. İşte bu yüzden bitmiyor. Çünkü IPL cihazları kılları yok etmez. Ediyormuş gibi yapar ve kandırır. Kıllar bir müddet çıkmaz ama sonra hop hepsi geri gelir. Sonra merkeze gitmeye hep devam edersiniz. Yani modern ağda yaptırmış olursunuz.

EVDE LAZER EPİLASYON ALETİ NASILDIR?

Sürekli reklamları verilen ağrısız, acısız evde konforlu lazer epilasyon keyfi. Ortalama 1.500 TL ile 5.000TL arası bir tutarla cihazı alırsınız. Kiminiz kullanmak zor olduğu için aldığı gibi kalır kenarda kiminiz kullanır ama bir türlü sonuç alamaz. Neden ? Çünkü o gördüğünüz, aldığınız cihazlar IPL cihazlardır.

blank

Kendinize evde modern ağda yapmak için alıyorsanız çok mantıklı bir iş yapıyorsunuz fakat ona vereceğiniz parayı doğru cihaz kullanan bir merkeze verirseniz size belki de (tamamen vücudunuza bağlı) ömürlük bir şekilde kurtaracaktır. En çok kullanılan cihazları maliyet açısından değerlendirelim.

  • Philips Lumea : IPL diye belirtilen bu cihazımızın maliyeti 2.500-3.500 TL arası değişmektedir. Atış ömrü 250.000 olarak belirtilmiştir. Atışınız bölgeden bölgeye değişir.

blank

  • Braun Silk Expert : İnanılmaz övgü alsa da bu cihazımız da maalesef IPL bir cihazdır. Evet sizi rahatlatsa da ışık teknolojisi kıl kökünü yok etmez uyutur. 400.000 atışı ile güzel bir atış performansı sağlamıştır. 2500 TL ile 3.500 TL arası fiyatlandırması vardır.

blank

  • Remington IPL6750 : Elektronik aletlerde özellikle kişisel bakımda ön planda olan bir markadır. IPL cihazı 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Atış sayısı 300.000 olarak belirtilmektedir.

blank

  • Rowenta Ep9600 : Rowenta fiyat performansı bakımından daha ulaşılabilirdir. 150.000 atış sayısı diğer IPL cihaz markalarına kıyasla düşüktür. Fiyat olarak 1.500 TL ile 2.000 TL arası değişmektedir.

blank

IPL LAZER FİYATLARI ?

IPL cihazları bir merkeze almak diğer lazer cihazlarını almaktan çok daha kolay ve maliyetsizdir. O yüzde fiyat rekabetleri bakımından piyasada çok fazla iniş çıkışları vardır. IPL lazer fiyatları merkezlerde çok uygun fiyatlı hatta bitene kadar lazer epilasyon paket fiyatları ile insanları cezbetmektedir. Ancak sürekli dile getirdiğim konu bitene kadar durumunu biraz düşünmeniz gerekmektedir. Ağda fiyatına lazer epilasyon olmaz. Çünkü gerçek lazer epilasyon cihazları Lazer epilasyon Nedir? 3 Farklı Cihaz İle Nasıl Uygulanır? yazımda da okuyacağınız üzere maliyeti fazla olan cihazlardır ve sermayesi atış sayısına bağlıdır. Atış ömrü bittikten sonra başlığı yenilemek gerekmektedir. Bu fiyatlar hep dolar bazında olduğu için maliyet açısından zorlar. Yani size çok düşük miktarlarda fiyat çıkarmaları imkansızdır. IPL lazer epilasyon fiyatları adı altında büyük üç ilimiz Ankara IPL lazer fiyatları, İstanbul IPL lazer fiyatları ve İzmir IPL lazer epilasyon fiyatları ortalamaları ile üç aşağı beş yukarı bir fiyat tablosu hazırladım.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın